Zdrowe ciała, zdrowe umysły dla dziewczyn

To o tej porze roku – kiedy dziewczęta w wieku licealnym mogą zacząć myśleć o wiosennych sportach, balu i letnich wakacjach. Oczekiwaniu na te ekscytujące wydarzenia mogą również towarzyszyć myśli o ich ciałach. Próbując zmienić swój kształt ciała, wiele nastolatków może zwrócić się do diet lub nierealnych reżimów ćwiczeń, które nie są zrównoważone, a nawet zniechęcają do rozwijającego się ciała dziewczyny. Jednocześnie zdrowe decyzje dotyczące jedzenia i aktywności fizycznej mają kluczowe znaczenie dla długotrwałego zdrowia, a także dla rozwoju pozytywnej samooceny i wizerunku ciała.

Jako rodzice możemy mieć pozytywny wpływ na sposób, w jaki nasze córki postrzegają siebie poprzez nasze własne zachowania, rozmowy i wybory. Możemy również umocnić pozycję dziewcząt, aby same dokonywały dobrych wyborów, zapewniając spójne i pozytywne wiadomości o jedzeniu, aktywności, jedzeniu i wadze. Oto kilka sugestii dotyczących zdrowych ciał, z jednym prostym motywem:

5 – 2 – 1 – 0 Codziennie.

5 porcji owoców i warzyw

To nie jest tak trudne, jak się wydaje. Na przykład: pół banana z miską pełnoziarnistych płatków śniadaniowych; małe jabłko i porcja młodej marchewki z obiadem; koktajl jogurtowo-jagodowy na popołudniową przekąskę; zielona sałata z pomidorkami cherry i kukurydzą z kolacją.

2 godziny lub mniej czasu ekranu

“Oglądaj mniej i graj więcej” lubię to lubię. Dotyczy to nie tylko gier telewizyjnych i wideo, ale także czasu i tabletów. Im więcej czasu spędzamy na tych urządzeniach, tym mniej czasu spędzamy na przemieszczaniu się.

1 godzina lub więcej aktywności fizycznej

Zidentyfikuj różne sposoby codziennej aktywności. Poza sportem, zabawami na świeżym powietrzu i zabawą zachęcaj swoją córkę do spaceru z przyjacielem – propozycję, by zaprowadzić ją do parku lub na szlak, jeśli musisz – jako punkt wyjścia do spotkań towarzyskich i regularnych ćwiczeń.

0 słodzonych napojów (więcej wody i mleka o niskiej zawartości tłuszczu)

Niestety na napoje bezalkoholowe, po prostu nie mają nic do zaoferowania, ale dodają kalorii. Woda jest niezbędna do życia, a składniki odżywcze w mleku sprzyjają mięśniom, kościom i zębom. To nie jest konkurencja.

Oprócz pomagania naszym córkom w rozwijaniu zdrowych zachowań i ciał, możemy również pomóc im w rozwijaniu zdrowych myśli o sobie. Oto kilka sposobów, w jakie możemy zachęcić nasze córki, aby zobaczyły się w pozytywnym świetle:

Bądź pozytywnym modelem ról

Zwróć uwagę na własne myśli i zachowania oraz na rzeczy, które mówisz o sobie i swoim ciele. Mów i ćwicz te same rzeczy, które chciałbyś usłyszeć i zobaczyć od swojej córki.

Zmień Negatywy w Pozytywy

Jak myślimy, jak się czujemy. Zachęć swoją córkę, aby skupiła się na swoich umiejętnościach, mocnych stronach i umiejętnościach. Wszyscy je mamy! Zachowaj listę dziesięciu najlepszych.

Nie ma idealnego kształtu ciała

Podkreśl, że zdrowe ciała mają WSZYSTKIE kształty i rozmiary, i zachęcaj swoją córkę do uczczenia własnego kształtu ciała – cokolwiek to jest.

Bądź krytycznym odbiorcą wiadomości społecznościowych i medialnych

Przypomnij swojej córce, że większość obrazów przedstawionych w mediach i reklamach nie jest prawdziwa. Zostały zmodyfikowane, często dramatycznie, aby wyglądały jak najdoskonalsze, jak to tylko możliwe. (Dla tylko jednego przykładu, zobacz ten potężny 60-sekundowy film wideo.)

Zachęcaj do wyboru zdrowej żywności i aktywności fizycznej dla przyjemności i dobrego samopoczucia, a nie dla jedynego celu modyfikacji wagi.

Podejmowanie kroków w młodości w celu rozwijania zdrowego ciała i umysłu stanowi podstawę pozytywnej samooceny, obrazu ciała i zachowań zarówno w teraźniejszości, jak iw przyszłości.

Więcej informacji o wychowywaniu dziewczyn z pozytywnym wizerunkiem znajdziesz w tej znakomitej witrynie PBS.

Zdrowe nawyki żywieniowe powstają w dzieciństwie, a większość tych nawyków pochodzi od nas – rodziców. W młodym wieku dzieci mogą się nauczyć, że jedzenie jest źródłem energii, a zdrowa żywność w szczególności może im dostarczać mnóstwo energii do zabawy, silnego wzrostu i bycia zdrową osobą. Łatwo powiedzieć i nie tak łatwo zrobić, prawda?

Koncepcja Go, Slow, Whoa Foods to zaktualizowana wersja koncepcji Red, Green, Yellow Foods. Został opracowany przez National Heart Lung and Blood Institute jako prosty sposób dla dzieci (także dla dorosłych!) W celu zidentyfikowania żywności, która dużo je (GO), trochę (SLOW), a nie tak dużo (WHOA). Ten nowszy język zapewnia dzieciom zabawny i łatwy przewodnik do dokonywania zdrowych wyborów.

Można się domyślić, które potrawy pasują do której kategorii, ale … Oto co oznaczają etykiety:

GO Foods

GO Żywność nie zawiera dodatku cukru, ma najmniejszą zawartość tłuszczu i jest minimalnie przetworzona. Są “gęste odżywianie”, co oznacza, że ​​mają wysokie wartości odżywcze i niską kaloryczność. Są dobrym źródłem pożywienia wielu witamin i minerałów, błonnika i białka. Dzieci mogą również zidentyfikować je jako pokarmy POWER, które oferują najlepszy rodzaj energii do grania, wzrostu i stawania się silnym.

GO Foods to pokarmy, które można jeść prawie w każdej chwili i zawierają produkty, o których prawdopodobnie już myślisz: wszystkie świeże i mrożone owoce i warzywa; owoce puszkowane w sokach i warzywach w puszkach bez dodatku tłuszczu i sosów; pełnoziarniste pieczywo i zboża, takie jak brązowy ryż, płatki owsiane i komosa ryżowa; niskotłuszczowe mleko, jogurt i inne produkty mleczne; fasola i rośliny strączkowe, dodatkowe chude mięso, tuńczyk puszkowany w wodzie i inne ryby z grilla, pieczone lub gotowane na parze.

Zachęcaj dziecko do częstego wybierania tego rodzaju żywności i do większości wyborów żywieniowych. GO Foods to przede wszystkim PRAWDZIWE pokarmy. Obejmują co najmniej dwa pokarmy GO w każdym posiłku, a zwłaszcza w pojemnikach na drugie śniadanie dla dzieci.

SLOW Foods

SLOW Foods są bardziej przetworzone, mają więcej tłuszczu i cukru, są mniej skoncentrowane w pożywieniu i mają większą kaloryczność, co oznacza, że ​​są mniej odżywione i mają więcej kalorii. Dzieci mogą określać je jako pokarmy i napoje do konsumpcji. Przedmioty takie jak soki owocowe, suszone owoce i owoce puszkowane w syropie wchodzą w ten zakres, podobnie jak warzywa z dodatkiem tłuszczu lub sosów. Żywność rafinowana z białej mąki zamienia całe ziarno w POJEDYNCZE i czasami pokarmy.

Przedmioty takie jak gofry, naleśniki, biały chleb, ryż i makaron należą do tej kategorii. “Zdrowsze” przekąski, takie jak precle, paski figowe i mrożony jogurt, są również uważane za pokarmy SLOW. SLOW = kilka razy w tygodniu.

WHOA Foods

Żywność z WHOA to – jak się domyślacie – najbardziej przetworzona, największa w tłuszczu i / lub cukrze, a także kaloryczna. W przeciwieństwie do żywności GO, mają one wysoką kaloryczność i niski poziom odżywiania. Wielkie WHOA wychodzą na frytki i inne smażone potrawy, owoce w puszkach w ciężkim syropie, ciastka i inne słodycze śniadaniowe, pełnotłuste produkty mleczne, wysoko przetworzone mięsa, słodycze, takie jak ciastka i ciasta oraz słone przekąski, takie jak frytki i popcorn z masłem. Zgadza się – te pokarmy są co jakiś czas lub na specjalne okazje – nie do codziennej konsumpcji.

Jako rodzice możemy zachęcać nasze dzieci do rozważenia wyboru jedzenia i picia, a GO, SLOW, WHOA to świetny sposób na zrobienie tego. Modelowanie GO, SLOW i WHOA sami (jako rodzice) jest numerem jeden, aby … iść.

Dodaj komentarz