Jedzenie – ile wystarczy?

Czy zastanawiasz się, ile jedzenia jest odpowiednie, by wyżywić dziecko? Chociaż możesz uznać to za dość intuicyjne i proste, jest to częste pytanie zadawane przez rodziców, na które wpływ ma kilka mylących czynników. Porcje podane na etykietach Nutrition Facts niekoniecznie odnoszą się do małych dzieci, a nasze postrzeganie tego, co jest uważane za odpowiednią ilość pokarmu, może być zniekształcone – zniekształcenie powodowane przez DUŻE porcje niemal wszystkiego, wszędzie. Tak więc, jako kontynuacja tematu z zeszłego miesiąca na temat, Kiedy, co i jak karmić dziecko, w tym miesiącu kończymy dzieciństwo.

OGÓLNE WYTYCZNE

Jeśli regularnie odwołujesz się do wielkości porcji podanej na etykiecie Nutrition Facts, należy wziąć pod uwagę, że odpowiednie porcje dla młodszych dzieci mogą być o połowę mniejsze niż podane na etykiecie. Dobra zasada: Jedna łyżka jedzenia na każdy rok, a więcej w zależności od apetytu.

Ten wykres (zaadaptowany z Lowenberg ME, Rozwój wzorców pokarmowych u małych dzieci, w Nutrition Infancy i Childhood V Edycja) oferuje więcej wskazówek dotyczących porcji i liczby porcji dziennie dla dzieci do 8 lat.

Ponownie, są to ogólne wytyczne. Jeśli jesteś zainteresowany indywidualnym dziennym planem żywieniowym dla Twojego dziecka w oparciu o wiek, płeć i poziom aktywności fizycznej, zobacz stronę Wybierz moje płytki.

RZECZY DO ROZWAŻENIA

Zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie, rozmiary porcji dla dzieci różnią się w zależności od wieku, płci i poziomu aktywności.

Małe dzieci mogą regulować swoje spożycie energii, ale polegają na dorosłych, aby zaoferować im zdrową i dobrze zbilansowaną dietę.

Porcje dzieci większe niż zalecane dla ich wieku mogą przyczyniać się do przejadania się. W jednym z badań dzieci, którym pozwolono wybrać własną porcję, spożywały o 25% mniej dania, niż gdy były podawane w dużej porcji.

Środowisko jedzenia jest kluczowym czynnikiem w rozwoju zdrowego odżywiania. Struktura i rutyna są szczególnie ważne.

Większość małych dzieci powinna jeść 4-6 razy dziennie.

DOLNA LINIA

Jeśli zastanawiasz się, jakie są odpowiednie porcje, nie wahaj się wykopać miarki i łyżki. Z pewnością nie jest to konieczne przez cały czas, ale może być pomocne. Pozwól dziecku podawać sobie małe porcje jedzenia i zawsze oferuj środowisko sprzyjające zdrowemu i pozbawionemu rozpraszania jedzeniu.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nadchodzi początek sportów jesiennych. Piłka nożna, piłka nożna, lacrosse, tenis i narciarstwo biegowe to tylko niektóre z działań, które definiują sezon.

Podczas gdy trening i coaching są ważnymi aspektami sukcesu dzieci w ich wysiłkach sportowych, to, co jedzą i piją przed, w trakcie i po sporcie, ma również znaczenie. Rozmowa na ten temat z dzieckiem będzie świetną okazją do przedstawienia mu ważnej roli odżywiania w sporcie. Otwiera także drzwi do nauczania dzieci o zdrowych nawykach żywieniowych.

Oto kilka sugestii, które pomogą zwiększyć energię młodych sportowców na boisku i zastąpić ich energię, gdy już z niej nie skorzystają.

Przed treningiem lub wydarzeniem

Przygotuj płynami i złożonymi węglowodanami. Dwie do czterech godzin przed treningiem lub zawodami to idealny czas na przekąskę lub posiłek. Niektóre przykłady to: kanapka z chudym mięsem i kawałek owoców; makaron z sosem pomidorowym; miska płatków z mlekiem; lub angielski muffin z miodem i pojemnik z jogurtem. American College of Sports Medicine sugeruje również 16-20 uncji płynu w ciągu dwóch godzin przed ćwiczeniami.

Podczas treningu lub wydarzenia

Utrzymywanie energii i nawodnienie jest kluczem podczas treningów i imprez sportowych. Twoje dziecko powinno pić dodatkowe 8 do 12 uncji płynu (wody) na każde pół godziny intensywnej aktywności. Jeśli Twoje dziecko bierze udział w wydarzeniach lub praktykach, które trwają przez wiele godzin, lekkie przekąski węglowodanowe, takie jak przekąski owocowe lub figowe (tj. Fig Newton), wraz z wodą i napojem sportowym, będą je podtrzymywać.

Po treningu lub wydarzeniu

Uzupełnij i ponownie nawodnij. Energia zużywana podczas treningu lub zawodów musi zostać wymieniona, aby dziecko było przygotowane do następnej wizyty. Najlepiej jest zatankować w ciągu 60 minut po wysiłku i włączyć zarówno złożone węglowodany, jak i odrobinę białka. Przykłady obejmują:

Kanapka z 3 uncji chudego mięsa, precle, kawałek owoców i szklankę mleka

Makaron z sosem marinara, kromka chleba pełnoziarnistego i szklanka mleka

3 uncje chudego mięsa z gotowanymi warzywami, porcją ziemniaków lub ryżu i szklanką mleka

I nie zapomnij o wodzie! Za każdy funt masy ciała utracony podczas ćwiczeń, zastąpić 24 uncji płynu. Woda jest bardzo ważna i powinna być codziennie przyjmowana w odpowiedniej ilości. Pamiętaj, że dotyczy to nie tylko bezpośredniego przyjmowania płynów. Woda znajduje się również w jedzeniu, które spożywamy w ciągu dnia.

Co z napojami sportowymi?

Napoje sportowe, takie jak Gatorade, są korzystne dla dzieci, które uczestniczą w długotrwałej i rygorystycznej aktywności fizycznej, która trwa dłużej niż 6 minut, takich jak bieganie długodystansowe lub piłka nożna. Poza tym czysta woda jest napojem z wyboru. Napoje sportowe nie są konieczne dla zwykłych sportowców wykonujących mniej niż 60 minut na sesję lub dla dzieci, które są ogólnie nieaktywne. Ponadto należy odradzać wysoko kofeinowe napoje energetyczne lub słodycze.

Nie komplikuj

Dzieci uprawiające sport nie wymagają wyszukanych sportowych napojów, żeli ani batonów. Jeśli chodzi o sport i dobre zdrowie, utrzymywanie prostoty jest najlepszym (i najłatwiejszym) podejściem. To przekłada się na zrównoważoną dietę owoców, warzyw, pełnych ziaren i chudego białka, z dużą ilością płynów i odpowiednim odpoczynkiem. Zdrowe odżywianie dziecka jest bardzo ważne. Wpływa na jego rozwój, zdolności, nastrój. Im zdrowiej będzie odżywiało się Twoje dziecko, tym zmniejszasz ryzyko wystąpienia u niego różnego rodzaju chorób. Ważne, żeby odpowiednie jedzenie było połączone z aktywnością fizyczną. Dzięki temu nie tylko zadbasz o ogólne zdrowie dziecka, ale też zapewnisz jemu odpowiednią sylwetkę i wagę, a ryzyko nadwagi zostanie skutecznie zniwelowane.

Dodaj komentarz