Kiedy moje własne dzieci są chore

Wszystkie dzieci chorują, w tym moje. Te nikczemne zarazki nie obchodzą, że mają do czynienia z dzieckiem pediatry. Co mam zrobić, gdy moje własne dzieci są chore?

Oprócz szukania opieki nad dziećmi, kiedy muszą tęsknić za szkołą – wszyscy pracujący rodzice wiedzą, o czym mówię – oto podsumowanie tego, jak radzę sobie z gorączką i zasmarkaniem nosa moich dzieci, rzucanie-w-środku nocy, i nie-czuję-dobrze-chorób.

Kaszel i Sniffles

Krztusi Kiedy moje dzieci mają katar, nie sięgam po leki. Większość dostępnych bez recepty leków na przeziębienie nie jest zbyt pomocna u dzieci. Acetaminofen, ibuprofen i sporadyczna kropla na kaszel (gdy już się zestarzeją, żeby się nie dusić) są prawie wszystkie moje dzieci. Z wyjątkiem rzadkich sytuacji, nie zawracam sobie głowy tłumikami kaszlu, lekami zmniejszającymi przekrwienie i wykrztuśnymi.

Próbowałem podawać im miód, gorącą herbatę, zupę i włączać nawilżacz, aby usunąć zatory. To sprawia, że ​​MNIE czuję się lepiej, aby móc zrobić coś dla moich dzieci, gdy są nieszczęśliwe, ale to, czy faktycznie sprawia, że ​​NIECH się czują, jest przedmiotem debaty. Ponieważ wszystkie te rzeczy są po prostu dla tymczasowego komfortu, używam ich tylko sporadycznie.

Moje dzieci prawie nigdy nie biorą antybiotyków na kaszel i zatory. Dzieje się tak, ponieważ najczęstsze choroby u dzieci są powodowane przez wirusy i, jak być może słyszałeś, antybiotyki nie zabijają wirusów. Nie zrozumcie mnie źle: zdarzało się, że moje dzieci potrzebowały antybiotyków. Na przykład w leczeniu gardła prążkowanego. Ale przez większość czasu pozwalałem im się poprawiać na własną rękę.

(Nota boczna: Jak można sobie wyobrazić, to niedorzeczne podejście doprowadza do szaleństwa moją teściową, ale faktem jest, że dzieciom jest lepiej bez wielu leków, których one nie potrzebują).

Kiedy poczują się lepiej, nie mam problemu z wypuszczeniem moich dzieci na kilka tygodni po przeziębieniu. Nie są zakaźne i wiem, że wyjaśnienie symptomów może potrwać tak długo. Zielona śluzówka u energicznego dzieciaka mi nie przeszkadza. Nie martwię się, gdy dostaną nowe przeziębienie, zanim zostaną w pełni odzyskane od poprzedniego, lub gdy “dostaną” na wierzch “. To tylko dzieciństwo.

Z pewnością niektóre rzeczy sprawiają, że wyglądam dwa razy. Kiedy na przykład byli dziećmi, każdy symptom musiał być traktowany poważnie. Nawet teraz, gdy są starsze, gorączka z bólem gardła, bólem głowy, kaszlem lub bólem ucha wymaga dalszej oceny. I oczywiście trudności w oddychaniu w dowolnym momencie są powodem, aby szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Mystery Fevers

Gorączka przyciąga moją uwagę, zwłaszcza wysoką gorączkę lub gorączkę, które pojawiają się po tym, jak moje dziecko jest chore od kilku dni. Ponieważ większość gorączki zdarza się na początku choroby wirusowej, nowa gorączka po tygodniu choroby może oznaczać, że zaczyna się coś innego.

U starszych dzieci większość gorączki zejdzie tymczasowo z paracetamolem, a większość dzieci podskoczy, gdy gorączka spadnie. Tak długo jak to się dzieje, a gorączka trwa tylko dzień lub dwa, nie martwię się. Ale dzieci, które się nie podnoszą, lub gorączka, która nie ustępuje po kilku dniach, warto martwić się.

Powinienem dodać, że gorączka u noworodków zawsze stanowi powód do poszukiwania opieki medycznej, ponieważ noworodki (nawet karmiące piersią) nie są odporne na straszne zarazki, przeciwko którym szczepimy. Obawiałem się o wiele mniej po tym, jak moje dzieci dostały swoje 2-miesięczne strzały!

Tummy Bugs

Wirusy wymiotów i biegunki są nieszczęśliwe. Są niechlujne, niewygodne i zaraźliwe. Odwodnienie – nawet łagodne odwodnienie, które może zrzucić elektrolity i przedłużyć wymioty – jest prawdziwym problemem. Ponieważ martwię się o odwodnienie, nie ograniczam jedzenia ani płynów przez dłuższy czas po wymiotach. W rzeczywistości pozwoliłem moim dzieciom od razu wypić małe łyki wody, jeśli tego chcą. W ciągu kilku minut podaję im małą garść suchych płatków: może tuzin suchych Cheerios. A ponieważ zbyt szybkie jedzenie lub picie może wywoływać wymioty, mówię im, żeby jedli powoli, po jednym Cheerio na raz.

Nie kupuję napojów elektrolitowych, chociaż wydaje mi się, że rozwiązania do pediatrii i doustnego nawadniania mogą być przydatne u małych dzieci. Napoje i napoje sportowe nie odgrywają roli dla moich dzieci. Trzymam się mleka, ponieważ tłuszcz nie wchłania się szybko, a produkty mleczne mogą przedłużyć biegunkę. Ale jeśli mleko jest jedyną rzeczą, którą moje dzieci chcą wypić, to pozwalam im to robić z umiarem.

Kiedy odzyskają apetyt, przez pewien czas trzymam moje dzieci na diecie BRAT (Banany, Ryż, Jabłka i Tosty) – czasami nawet tak długo, jak tydzień – aż ich brzuszki powrócą do normy.

“Nie czuję się dobrze”

Ku uciążliwościom moich dzieci nie wolno im tęsknić za szkołą tylko z powodu niejasnych uczuć skruszości. Niektóre dzieci lubią symulować choroby tylko po to, żeby chociaż jeden dzień nie iść do szkoły. O ile nie warto ulegać takim podstępom, to zawsze warto poznać przyczyny, dla których dziecko symuluje chorobę. Być może ma problemy, z którymi nie potrafi sobie samo poradzić.

Jeśli obudzę swoją córkę do szkoły, a ona zrobi okropną minę i jęczy o czymś, co nie jest dobre, każę jej wstać, ubrać się, zjeść śniadanie, umyć zęby i włosy, a następnie powiedzieć, jak się czuje. Niemal zawsze, zanim te rzeczy się skończą, zapomniała o wszystkim. (Oczywiście, obserwuję cały czas, a jeśli naprawdę jest chora, Mami może powiedzieć.)

Mam szczęście. Moje dzieci są zdrowe przez większość czasu. Trzymam je w ten sposób, upewniając się, że otrzymują wszystkie odpowiednie szczepionki, w tym roczne szczepionki przeciw grypie. Mówimy o zarazkach i praniu ręcznym, zapewniamy odpowiedni sen i utrzymujemy silne ciało. Nic z tego nie usunie wszystkich zarazków, ale chroni przed wieloma złymi rzeczami.

Wiedza o tym, kiedy szukać porady lekarskiej, jest wyzwaniem dla rodziców. Potrzeba praktyki, aby rozpoznać, kiedy choroba jest na tyle niewielka, że ​​może poczekać w domu. Zasadniczo, jeśli nie jesteś pewien, dobrym pomysłem jest dać dziecku Plus Plus i porozmawiać. Nasze pielęgniarki zajmujące się segregacją mogą pomóc w podjęciu decyzji, kiedy konieczna jest bliższa ocena.

Dodaj komentarz