Badanie przesiewowe noworodka z PA

Badanie przesiewowe noworodków jest badaniem krwi, wymaganym przez prawo w Pensylwanii, które dzieci otrzymują po urodzeniu. Ten test pomaga upewnić się, że dzieci pozostają zdrowe, testując sześć dziedzicznych zaburzeń genetycznych. Istnieje również dodatkowy przegląd przesiewowy dla 23 innych zaburzeń.

Wiele dzieci urodzonych z tymi schorzeniami i zaburzeniami genetycznymi wydaje się zdrowe, gdy się rodzą. Testy te wcześnie wykryją wszelkie problemy, aby można je było leczyć, a czasem zapobiegać bardzo poważnym problemom związanym z tymi zaburzeniami.

DOKĄD SIĘ POKAZUJE

Dziedziczne zaburzenia genetyczne badane w teście pensylwańskim to:

CAH- Wrodzona hiperplazja nadnerczy

Dzieci mają defekt enzymu, którego organizm potrzebuje, a to może spowodować odwodnienie, wstrząs lub śmierć w ciągu kilku dni od urodzenia, jeśli nie zostaną zidentyfikowane i leczone.

CH- Wrodzona niedoczynność tarczycy

Dzieci nie mają hormonu tarczycy. Wydają się zdrowi po urodzeniu, ale z czasem brak hormonu może powodować powolny wzrost i upośledzenie umysłowe.

GAL- galaktozemia

Niemowlęta nie trawią galaktozy, prostego cukru w ​​mleku, większości preparatów i produktów mlecznych. Może powodować uszkodzenie oczu, wątroby i mózgu.

MSUD- Syrop klonowy Mocz Disease

Niemowlę nie może strawić części białka pokarmowego, co może spowodować poważne upośledzenie umysłowe, a nawet śmierć.

PKU – Fenyloketonuria

Niemowlęta nie mogą strawić innej części białka pokarmowego, co może prowadzić do uszkodzenia nerwów i komórek mózgowych.

HGB-Sickle Cell Disease i inne hemoglobinopatie

Dzieci mają nieprawidłowości we krwi, które mogą powodować problemy z krążeniem i niskim poziomem żelaza we krwi.

PROCES PRZESIEWANIA

Przed opuszczeniem szpitala po urodzeniu dziecko, zwykle gdy ma 24-48 godzin, będzie miało krew pobraną od ukłucia na pięcie. Do testu potrzebne są kilka małych kropel krwi. Krew umieszczana jest na specjalnym papierze zwanym bibułą filtracyjną. Specjalny papier jest następnie wysyłany do laboratorium, które ma być testowane. Ponownie, wyniki są zgłaszane twojemu lekarzowi, szpitalowi i państwowemu Departamentowi Zdrowia. Nie potrzeba dodatkowej krwi do przeprowadzenia badań dodatkowych. Prawo PA nie zezwala na papier do filtracji krwi dziecka do badań bez Twojej zgody.

PONOWNE TESTOWANIE

Jeśli badanie musi zostać powtórzone, nie oznacza to, że jedna z chorób jest lub może być obecna. Badanie może wymagać powtórzenia, jeśli zostało zakończone, zanim dziecko osiągnie wiek 24 godzin lub jeśli próbka krwi jest zbyt mała. Jeśli skontaktujesz się z Tobą, aby ponownie wykonać test, ważne jest, aby go wykonać w odpowiednim czasie. Aby uzyskać powtórny test, wracasz do szpitala, w którym urodziło się Twoje dziecko.

PRZEGLĄDANIE WYNIKÓW

Wyniki badania, które zwykle trwają 7-10 dni, są zgłaszane do Departamentu Zdrowia, lekarza i szpitala, w którym urodziło się Twoje dziecko. Większość z tych zaburzeń przesiewowych noworodków jest (na szczęście) rzadka, ale mogą one powodować upośledzenie umysłowe, poważne problemy zdrowotne, a nawet śmierć, jeśli nie zostaną zdiagnozowane i leczone w odpowiednim czasie, dlatego badanie przesiewowe jest bardzo ważne. Dzieci nie mogą pobierać opłat za sześć chorób genetycznych. Koszt dodatkowej kontroli może być pokryty przez ubezpieczenie.

Jeśli istnieją obawy dotyczące wyników pracy z krwią, rodzice kontaktują się bezpośrednio.

Jeśli inne badania są zalecane lub potrzebne, lekarz Twojego dziecka omówi kolejne kroki. Może być konieczne zabranie dziecka do specjalisty w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Im wcześniej zostanie zidentyfikowany i zdiagnozowany problem, można rozpocząć wcześniejsze leczenie. To wczesne leczenie daje dzieciom najlepszą szansę na zdrowe życie.

Niestety nie ma lekarstwa na te schorzenia, ale są zabiegi. Te zabiegi różnią się w przypadku każdego zaburzenia i mogą obejmować specjalne leki, specjalne produkty żywnościowe / formuły i inne metody leczenia. Wczesne leczenie i identyfikacja może pomóc zapewnić najzdrowsze życie niemowlęciu z dowolnym z tych zidentyfikowanych stanów.

Kids Plus Pediatrics … jako nauczyciele? Absolutnie! Na wszystkie sposoby! Nasza praktyka urodziła się, rosła i nadal ewoluuje poprzez kulturę nauczania, uczenia się i nieustannie wzrastającą. (Możesz przeczytać więcej na temat tej historii tutaj: http://bit.ly/KPStory) W Kids Plus uczymy (i uczymy się) każdego dnia i na wiele różnych sposobów …

W NASZYCH BIURACH

Jedną z najlepszych części naszej pracy jest nauczanie rodziców i dzieci nie tylko w zakresie leczenia chorób i dobrego samopoczucia, ale także tego, jak być zdrowym i zdrowym, prawidłowo odżywiając się, śpiąc i zachowując aktywność – wszystko to jest niezbędne dla wszystkich robić każdego dnia.

W NASZEJ KLASY EDUKACYJNEJ

Uwielbiamy także lekcje nauczania – dla przyszłych matek, nowych matek, matek karmiących piersią, pracujących mam, nastolatków i chłopców oraz (najbardziej popularnych ze wszystkich) rodziców, którzy potrzebują pomocy w spokojnym śnie dla siebie i swoich dzieci. Nasi nauczyciele, niezależnie od tego, czy są dostawcami, konsultantami ds. Laktacji, czy ekspertami w naszej społeczności, pomagają nauczyć się, czego się spodziewać, jak się przygotować i jak poradzić sobie ze wszystkimi zmianami i wyzwaniami w życiu i rodzinie. Jesteśmy niesamowicie dumni z pracy, którą wykonujemy na tych zajęciach, a dopiero zaczęliśmy. Będziemy oferować wiele nowych klas i możliwości przez cały rok, więc miej oko!

W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

Wielu dzieci plus dostawców prowadzi wykłady dla szkół, opieki dziennej, grup społecznych, grup zawodowych i seminariów dla pracowników w całym regionie Pittsburgh. Jesteśmy zawsze podekscytowani rozmową na różne tematy, aby kształcić rodziców, przyszłych rodziców, dzieci i innych specjalistów.

W NASZYM PROGRAMIE NAUCZANIA

Biura Kids Plus są placówką dydaktyczną – w kulturze i praktyce. Przez lata wielu naszych dostawców pracowało obok naszego nieustraszonego przywódcy, dr Pai, który nauczył wielu z nas, jak stać się opiekuńczymi, współczującymi lekarzami i jak traktować każdego pacjenta z uczciwością i uwagą, na jakie zasługują. Kontynuujemy tradycję, którą rozpoczął od nas, kontynuując aktywną naukę dla studentów pielęgniarstwa, studentów medycyny, asystentów i rezydentów pediatrycznych we wszystkich naszych biurach.

Co to oznacza dla naszych pacjentów? Oznacza to, że co jakiś czas Twoje dzieci mogą zostać przesłuchane i zbadane przez ucznia, który trenuje u nas. Po przeprowadzeniu egzaminu student przedstawia pacjentowi dostawcę Kids Plus, który przegląda historię i powtórzy egzamin. Współpracując, określają diagnozę i plan leczenia. Uczniowie uczą się, wykonują wszystkie wymagane zajęcia i szkolenia w klasie, a teraz muszą ukończyć edukację, wprowadzając swoją znaczącą wiedzę do gry w otoczeniu biurowym.

Kids Plus jest dumny z tego, że jest placówką dydaktyczną – i tym bardziej, że wielu z nas zaczęło tutaj jako sami uczniowie. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc odegrać rolę w szkoleniu przyszłych pediatrów i pokornie myśleć, że ucząc ich Kids Plus, możemy pomóc stworzyć nowe generacje doskonałych i pełnych współczucia dostawców usług medycznych, którzy będą opiekować się nowymi pokoleniami dzieci i rodzin .

Zawsze chętnie przyjmujemy wszelkie opinie na temat dostawców, pracowników i studentów, których spotykasz w naszej praktyce. A jeśli są inne klasy lub usługi, które możemy zaoferować, aby pomóc Ci przetrwać i / lub dobrze się rozwijać we wszystkie te lata od urodzenia do szkoły, chcielibyśmy usłyszeć twoje sugestie!

Dodaj komentarz