Niebezpieczeństwa związane z nieużywanymi lekami

Zapobieganie obejmuje zapewnienie bezpiecznego domu dla dzieci. Jedną z niewielkich części, które czasem można przeoczyć, jest szafka na leki lub blat lub parapet w kuchni. Elementy problematyczne? Leki lecznicze.

Leki te mają różne kształty, formy i moce i mogą zawierać witaminy, środki miejscowe (takie jak kremy, balsamy, maści), środki przeciwbólowe i inhalacyjne nabyte bez recepty (OTC) lub na receptę.

Statystyki PA pokazują, że 13% licealistów nadużywało leków przeciwbólowych, a 12% amfetaminy (jak Adderall i Ritalin). Według sondażu przeprowadzonego przez Departament ds. Leków i Alkoholu w Pensylwanii w 2011 r. 14% nastolatków wzięło leki na receptę, które nie należały do ​​nich, a 18% uznało, że leki były nieszkodliwe. Wszystkie rodziny muszą być przeszkolone w zakresie usuwania niewykorzystanych leków, aby ograniczyć nadużywanie leków na receptę i OTC oraz chronić społeczności przed tymi oportunistycznymi zagrożeniami.

Znaki ostrzegawcze

Oznaki narkomanii mogą pomóc rodzinom w szukaniu pomocy i zapewnieniu interwencji pomagających młodzieży. Oznaki te obejmują nagłe zmiany nastroju, drażliwość, konfrontacyjne zachowanie i brak zainteresowania zwykłymi czynnościami codziennego życia (ADL). ADL obejmują: higienę osobistą; zmiany w schematach snu; niepełne zadania domowe; brakujące / pomijane zajęcia szkolne, w których zwykle uczęszczają. Należy pamiętać o zajęciach pozalekcyjnych dziecka. Zainicjuj otwartą komunikację i sprowadź całą rodzinę regularnie na posiłki i inne czasy. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz naszą doskonałą notkę Valerie Homanics na temat nadużywania, zapobiegania i leczenia narkotyków i alkoholu.

Co możesz zrobić

Oczyść swoje domy z niewykorzystanych i przeterminowanych leków. Spraw, by był to coroczny obrzęd wiosny (jak wiosenne porządki), aby przejrzeć szafki z lekarstwami i inne miejsca do przechowywania leków / suplementów / dodatków. Często rodziny planują naprzód nagłe wypadki medyczne i magazynują różne leki – ale może to prowadzić do potencjalnych możliwości dla dzieci, zwłaszcza nastolatków, aby dostać się do leków i niewłaściwie je wykorzystać. Rodziny, które regularnie sprawdzają wszystkie leki i suplementy, prawdopodobnie będą regularnie inwentaryzować to, co jest dostępne w domu. Projekt służby zdrowia w Pensylwanii (20 stowarzyszeń medycznych) nakłania rodziny do usunięcia nieużywanych leków i skorzystania z miejsc przyjmowania recepty.

Miejsca przyjmowania leków przyjmują kapsułki, tabletki, kremy, maści, inhalatory, aerozole do nosa i płynne leki. Lekami nie do przyjęcia w programie są iniekcje, roztwory dożylne i igły. Lokalizacje witryn odbierających można znaleźć, kontaktując się z miejscowym zakładem śmieci i usługami recyklingu lub lokalną apteką. W Pensylwanii znajduje się również strona internetowa, która pomaga rodzinom zlokalizować fizyczne strony.

Nie należy wylewać lekarstw do zlewu ani spłukiwać ich w toalecie. Zachowaj bezpieczeństwo w swoim domu i pozbądź się niewykorzystanych lub przeterminowanych leków.

Ekspresowe kliniki i dom medyczny

Wraz ze wzrostem dostępności kliniki zdrowia “detalicznej”, w której nie są wymagane żadne spotkania, oczywiste jest, dlaczego te udogodnienia przemawiają do zapracowanych rodziców. Wygoda jest z pewnością atrakcyjna. Ale najlepszym sposobem na osiągnięcie całkowitej, spójnej opieki nad swoimi dziećmi jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Koncepcja zapewnienia tego rodzaju pełnej, spójnej, scentralizowanej opieki nad swoimi dziećmi nazywa się “Domem Medycznym”. W Kids Plus znamy twoje dzieci. Znamy ich historię. Znamy alergie twojego syna, ostatnie antybiotyki twojej córki, wszystkie ich wcześniejsze choroby i infekcje. Znamy nawet historię medyczną twojej rodziny! Wszystkie te informacje, nawet podczas rutynowych wizyt, pomagają nam w dokonaniu świadomej i właściwej diagnozy, która jest specyficzna dla i dla twoich dzieci.

Moje ulubione powiedzenie, które nauczyłem się podczas mojego treningu medycznego brzmi: “Dzieci to nie tylko mali dorośli.” (To bardzo prawdziwe!) Podejście do oceny i zarządzania dzieckiem różni się znacznie od podejścia do oceny i zarządzania opieką nad dzieckiem. dorosły. Pediatrzy są przeszkoleni, aby znać i rozpoznawać i zarządzać tymi różnicami. Mniej niż 20% pacjentów w klinikach pilnej opieki to dzieci; w związku z tym 80% ich czasu spędza na zarządzaniu dorosłymi pacjentami. Większość małych szpitalnych izb przyjęć również nie widzi wielu pacjentów pediatrycznych. W Kids Plus wszyscy jesteśmy dziećmi! Oznacza to, że 100% naszego czasu, energii i doświadczenia koncentruje się na opiece i diagnozie dzieci.

Opieka w domu medycznym Kids Plus pozwala Twoim dzieciom uzyskać możliwie najlepszą diagnozę i najlepsze możliwe leki. (Na przykład: unikanie możliwych interakcji z alergiami.) Sposób, w jaki śledzimy i zarządzamy bieżącą opieką nad Twoimi dziećmi, pozwala nam natychmiast rozpoznać potencjalne problemy. Pozwala nam to usiąść, porozmawiać i wysłuchać wszystkich twoich obaw. I pozwala nam zarządzać potrzebą jakichkolwiek testów lub specjalistycznych rekomendacji, których może potrzebować twoje dziecko. (Dla innego przykładu: dziecko, które ma 6 lub 7 infekcji ucha zimą, może być kandydatem na wkładki uszne, ale lekarz, który widzi to dziecko tylko raz lub dwa razy, nie będzie znał historii ani potrzeby dodatkowej uwagi).

W domu medycznym, takim jak Kids Plus, twoje dzieci to nie tylko następny pacjent, który przypadkiem wchodzi do drzwi. Są częścią naszej rodziny praktyków.

Wiemy, że opcje i wygoda są ważne dla zapracowanych rodziców. Dlatego zawsze byliśmy otwarci na 7 dni i 4 noce w tygodniu. Dlatego dodaliśmy poranek w dni powszednie, bez umówionego spotkania – konieczne poranne i wieczorne godziny pracy. Nasze pielęgniarki i lekarze pracują przez całą dobę, więc zawsze masz kogoś, z kim możesz porozmawiać, kiedy będziesz nas potrzebować. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić Ci więcej opcji i większą wygodę, a jednocześnie zapewniamy Ci pełną, skoordynowaną opiekę, którą możesz uzyskać tylko w domu opieki Kids Plus.

Mam nadzieję, że pomoże ci to zrozumieć Kids Plus i koncepcję Domu Medycznego, trochę lepiej, ponieważ staramy się zapewnić Tobie i Twojej rodzinie najlepszą możliwą opiekę medyczną.

Dodaj komentarz