Mycie rąk

Czytałem ostatnio artykuł w The Wall Street Journal zatytułowany “Dlaczego nie powinieneś wkładać ust, gdzie są twoje pieniądze”.

Pomyślałem, że ten temat przyniesie dobre “Doc Notatka”. Więc oto idzie …

Naukowcy odkrywają zaskakującą liczbę drobnoustrojów (bakterii, wirusów i grzybów) żyjących z gotówki. Naukowcy z New York University przeprowadzili szczegółową i kompleksową analizę DNA na banknotach dolarowych i odkryli, że w miarę przechodzenia banknotów z ręki do ręki, waluta jest środkiem wymiany setek różnych rodzajów bakterii. Analizując materiał genetyczny, zidentyfikowali 3000 rodzajów bakterii na banknotach dolarowych – w tym gatunki powiązane z trądzikiem, wrzody żołądka, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe i infekcje gronkowcami.

pranie ręczneResearchers powiedział, że portfel z gotówką (utrzymywaną w temperaturze ciała) jest jak szalka Petriego używana w laboratoriach do hodowli bakterii !. Ludzki dotyk to problem. Bakterie mogą odżywiać się woskowatymi pozostałościami skóry i olejami, które gromadzą się na banknotach w obiegu. Niektóre kraje, takie jak Kanada i królestwo Bhutanu, teraz drukują banknoty na arkuszach elastycznej folii polimerowej, mając nadzieję na zmniejszenie liczby bakterii, ponieważ film ten jest mniej chłonny niż typowy papier banknotowy.

Na podobnej zasadzie nasz kolega z mikrobiologii wziął wymazy z różnych obszarów w szpitalu – takie jak klamki drzwi, klamki, pikiety wodne, umywalki, biurka, blaty stołów, stetoskopy, ręce lekarzy i pielęgniarek, białe płaszcze, drzwi windy, itd. – i … zgadłeś! … Był w stanie hodować różne bakterie w prawie wszystkich tych miejscach.

Konkluzja: wszystkie pieniądze są brudne, a złe bakterie czają się w wielu nieoczekiwanych miejscach!

Skrupulatne mycie rąk jest najlepszym sposobem zapobiegania przenoszeniu wielu chorób. Nie potrzebujesz środka przeciwbakteryjnego.

W rzeczywistości, mydła antybakteryjne mogą sprawić, że niektóre bakterie rozwiną odporność, a zatem będą bardziej niebezpieczne. Konieczne jest tylko mydło i woda lub środek dezynfekujący na bazie alkoholu.

Oto co robisz

• Energicznie pocierać dłonie przez co najmniej 20 sekund.

• Upewnij się, że masz obie strony, między palcami i nadgarstkami.

• Nie zapomnij pod paznokciami.

• Dobrze spłucz.

Powinniśmy uczyć nasze dzieci tego procesu i znaczenie dobrego mycia rąk od najmłodszych lat.

Wykorzystanie sterydów nosa

The Pittsburgh Post-Gazette opublikował dziś rano artykuł na pierwszej stronie z nagłówkiem (“Badanie wskazuje, że stosowanie sterydów nosowych może hamować wzrost dzieci)”, co wydawało się dość niepokojące, oraz opowieść o zagrażającym życiu dziecku stanie, które brzmiało strasznie przerażająco . Zarówno nagłówek, jak i historia są znacznie bardziej sensacyjne niż wyniki badania, na temat którego są raportowane.

Oto kilka punktów i niektóre perspektywy, do rozważenia:

Obecne praktyki stosowania steroidów wziewnych i donosowych są zgodne z ustalonymi wytycznymi.

Badanie to z pewnością sprawi, że te wytyczne zostaną ponownie ocenione, a zagadnienie to zostanie poddane dalszej analizie.

Średnia różnica wzrostu mierzona w badaniu 0,43 centymetrów wynosi około 0,16 cala. To statystycznie znacząca, ale nie funkcjonalna różnica. (I na pewno nie taka różnica, jaką sobie wyobrażasz, gdy widzisz słowa “wzrost kaskaderski”).

Nauka jest oczywista, że ​​wziewne i nosowe sterydy wykazały znaczne korzyści, w tym zapobieganie długotrwałym powikłaniom astmy.

Rodzice nie powinni przerywać tych leków bez szczegółowej rozmowy z dostawcą Twojego dziecka. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, chętnie umówimy się na spotkanie, aby zapoznać się z zaletami i wadami dla Twoich indywidualnych przypadków i potrzeb.

Jedna uwaga końcowa i bardzo ważna: artykuł odnosi się do długotrwałego, niekontrolowanego stosowania dostępnych bez recepty aerozoli do nosa, takich jak Nasacort. Rodzice nie powinni rozpoczynać podawania takich leków dzieciom bez wcześniejszego omówienia ich z nami.

I, podczas gdy jesteśmy na temat długotrwałego stosowania leków bez recepty … Daj nam znać, jeśli uważasz, że Twoje dziecko potrzebuje leków dostępnych bez recepty przez ponad dwa tygodnie, więc możemy omówić problem i dokonać najlepszej oceny pod kątem opieki.

Nie ma nic gorszego niż słyszenie własnego płaczu dziecka. Jako rodzic może być wyczerpującym, aby dowiedzieć się, co powoduje, że płaczą.

Mój nowy siostrzeniec właśnie się urodził i za każdym razem, gdy dzwoniłam, żeby zobaczyć, jak się czuje, słyszałam, jak płacze w tle. Jego mama musiałaby go trzymać 24 godziny na dobę, a on wciąż płakał, ale miała też dwoje innych dzieci, którymi się opiekowały. Zalecamy, aby zaczął brać probiotyk, a tydzień później wydawał się bardziej zadowolony i szczęśliwy, i płakał tylko wtedy, gdy był głodny, miał kupy lub był zmęczony.

Obecnie u jednej piątej dzieci rozwija się kolka, zwykle między drugim a czwartym tygodniem życia. Kolka definiowana jest jako co najmniej 3 godziny płaczu, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez co najmniej 3 tygodnie, bez znanej przyczyny. Kolka ma tendencję do pogorszenia, zanim się poprawi. Oprócz kolki wiele dzieci ma problemy z żołądkiem i jelitami, takie jak zwiększone spluwanie i kłopotliwe kupowanie. Obecne badania wskazują, że użycie kropli probiotycznych może pomóc.

Stosowanie probiotycznych Lactobacillus reuteri w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia może znacząco zmniejszyć kolkę, niedomykalność i zaparcie. Badania nie wykazują niekorzystnych skutków w podawaniu niemowlętom tych probiotycznych kropli. Badanie przeprowadzone na prawie 600 noworodkach z różnych oddziałów intensywnej terapii noworodków we Włoszech wykazało, że dzieci otrzymujące te probiotyki płakały o połowę mniej niż grupa bez probiotyków, pluły mniej i lepiej się kupowały. Tak więc, przynajmniej według tego badania, niektóre z hype o probiotykach mogą być prawdziwe.

Teraz nie wszystkie probiotyki są sobie równe, a różne probiotyki wydają się pomagać dzieciom w różny sposób. Typ probiotyku, który wydaje się pomagać drobnym dzieciom, to Lactobacillus reuteri. Jednym probiotykiem, który ma w sobie ten organizm, jest BioGaia. Istnieją różne rodzaje probiotyków, które mogą pomóc w biegunce związanej z antybiotykami, a nawet z dziecięcym ezcema. S boulardii, Lactobacillus i E faecium mogą pomóc w zapobieganiu biegunce związanej z antybiotykami. Lactobacillus GG i Lactobacillus reuteri również pomagają zmniejszyć biegunkę zakaźną. Lactobacillus GG może pomóc w egzemie.

Jeśli dziecko jest wystarczająco dorosłe, aby zjeść probiotyk, najlepiej tolerować je przez jedzenie takie jak jogurt. Ale nie wszystkie jogurty mają w sobie ten sam probiotyk. Cuterelle ma Lactobacillus GG. Jogurt Stonyfield ma wiele aktywnych żywych kultur, w tym Lactobacillus acidophilos, L. bulgaris i L. reuteri. Kilka marek obejmuje Floraster ma S. boulardii. Droga natury dojelitowa 35 ma wiele aktywnych kultur, w tym Lactobacillus casei, L. plantarum, L. acidophilus. Sprawdź składniki aktywne w jogurcie lub probiotyku, wybierając najlepiej odpowiadające potrzebom Twojego dziecka lub zadzwoń do naszego biura i sprawdź u swojego dostawcy.

Uwaga: istnieje wiele powodów, dla których dziecko może być wybredne – w tym odruch niemowlęcy, infekcje i jeszcze poważniejsze przyczyny – dlatego zawsze należy skonsultować się z operatorem w celu oceny. To powiedziawszy, jeśli widzisz swojego dostawcę i wszystkie te przyczyny są wykluczone, może pojawić się probiotyk dla Twojego niemowlęcia.

Mam nadzieję, że te nowe informacje mogą dać rodzicom i dzieciom trochę więcej odpoczynku w tych pierwszych kilku, czasami wybrednych miesiącach życia.

Dodaj komentarz