Witaminy i suplementy mineralne

Jeśli twoje dziecko jest wybrednym jedzeniem, ma kiepski apetyt, jest wegetarianinem lub stosuje jakąkolwiek inną specjalną dietę, być może zastanawiasz się, czy on powinien przyjmować codziennie suplement witaminy / minerału.

Być może zastanawiałeś się nad tym, nawet jeśli Twoje dziecko jest dość “normalnym” jedzącym. Jakiś czas temu sam zadałem to samo pytanie, więc przeprowadziłem pewne badania, aby zobaczyć, co sugerują najnowsze dowody.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, większość dzieci, które rosną normalnie, nie potrzebuje suplementów witaminowo-mineralnych. Nie pozwól, aby fantazyjne reklamy lub postacie z kreskówek na pojemnikach z dodatkami sprawiały, że wierzysz w coś innego!

Podstawy

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii, ponieważ ciała dzieci potrzebują tylko niewielkich ilości tych składników odżywczych, nawet dzieci, które są uważane za “wybrednych”, jedzący najczęściej uzyskują to, czego potrzebują – i prawdopodobnie więcej niż myślisz – od jedzenia, które jedzą. W rzeczywistości większość popularnych produktów, takich jak mleko, jest wzbogaconych witaminami A i D, a płatki śniadaniowe są wzbogacone witaminami z grupy B i żelazem. Dodatkowo, ponieważ porcje dziecięce są małe. Nie potrzebują dużo jedzenia, aby zaspokoić swoje potrzeby odżywcze.

Należy również wziąć pod uwagę, że dostępne bez recepty suplementy witaminowo-mineralne nie są pozbawione ryzyka. Nie są one regulowane przez FDA, a jeśli są przyjmowane w nadmiernych ilościach, mogą być toksyczne – szczególnie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E i K).

Kiedy suplementy mogą być pomocne?

Porozmawiaj z pediatrą dziecka, jeśli martwisz się, że Twoje dziecko spełnia jego zalecenia dotyczące składników odżywczych. Suplement może być pomocny, jeśli dziecko ma znaczące alergie pokarmowe, zjada wegańską lub inną restrykcyjną dietę lub cierpi na pewne przewlekłe schorzenia.

Jeśli moje dziecko potrzebuje ich, jak mam wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na suplement witaminowo-mineralny dla Twojego dziecka, zrób to z należytą uwagą i najpierw porozmawiaj z pediatrą. Pamiętaj, aby wybrać markę, która jest odpowiednia dla wieku i która nie zapewnia więcej niż 100 procent dziennej wartości witamin i minerałów. Możesz również szukać marki, która ma na etykiecie inicjały “USP”. To oznacza amerykańską farmakopeę i wskazuje, że producent przestrzega dobrych praktyk produkcyjnych, bezpieczeństwa produktów i właściwego etykietowania. To również sprawdza, czy produkt został przetestowany pod kątem czystości.

Ważna uwaga

Wyjaśnij dziecku, że witaminy nie są słodyczami i zawsze trzymaj je poza zasięgiem.

Dolna linia

Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, rośnie normalnie i spożywa dużo różnych pokarmów, najprawdopodobniej nie potrzebuje suplementu. Zarówno Amerykańska Akademia Pediatrii, jak i Akademia Żywienia i Dietetyki promują świeżą żywność jako najlepszy sposób dla dzieci (i dorosłych), aby zaspokoić swoje potrzeby odżywcze, a nie na tabletki do żucia poplamione cukrem i barwnikami.

Witamina D: witamina słońca

Jest zima w zachodniej Pensylwanii. Tłumaczenie: pochmurno i szaro. Jeśli jesteś weteranem w Pittsburghu, wiesz, że słońce pojawi się ponownie za kilka miesięcy. Jeśli jesteś nowicjuszem z Pittsburgha, możesz się zastanawiać, czy kiedykolwiek jeszcze poczujesz ciepło promieni słonecznych.

Próbuję powiedzieć, ponieważ nie jesteśmy narażeni na wiele promieni słonecznych o tej porze roku, nasze ciała (i nasze dzieci) nie robią dużo z tak zwanej witaminy słonecznej, znanej inaczej jako witamina D. Faktem jest, że badania przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat wykazały, że większość dzieci może nie być w stanie uzyskać wystarczającej ilości tego niezbędnego składnika odżywczego zwalczającego choroby i budującego kości. Artykuł opublikowany w wydaniu Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine z czerwca 2008 r. Wykazał, że 40% dzieci w badaniu nie miało wystarczających poziomów witaminy D.

Nie tylko niedobór słońca w zimie przyczynia się do tego, ale także stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w okresie letnim, kapelusze, długie rękawy i inne zmiany w stylu życia, które mogą nas zabraknąć.

W JAKI SPOSÓB MOJE DZIECKO POTRZEBUJE?

Zalecenia różnią się nieco pomiędzy organizacjami naukowymi, ale generalnie mieszczą się w przedziale 400-800 IU (jednostki międzynarodowe) dziennie dla dzieci. American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca 400 jm witaminy D dziennie, począwszy od pierwszych dni życia. Instytut Medycyny zaleca 400 jm dziennie dla dzieci poniżej 1 roku i 600 jm dziennie dla dzieci w wieku co najmniej 1 roku.

ŹRÓDŁA ŻYWNOŚCI WITAMINY D

Witamina D występuje naturalnie w niektórych produktach spożywczych, ale nie w wielu. Należą do nich żółtka jaj (20 IU / żółtko), tłuste ryby (200-360 IU / porcja), olej z wątroby dorsza (1300 IU / łyżka stołowa) i wątroba wołowa (15 IU / porcja). Niektóre pokarmy są wzbogacone w witaminę D, przy czym mleko jest najbardziej rozpowszechnione w 100 jm na porcję jednego kubka. Niektóre zboża, soki, jogurty i margaryny mogą być również wzmocnione przez D.

CZY MOJE DZIECKO POTRZEBUJE SUPLEMENTU

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, czy dzieci powinny przyjmować suplementy multiwitaminowe. Krótko mówiąc, obecna nauka dotycząca korzyści z przyjmowania multiwitaminy jest słaba; dla dzieci nie ma zbyt wielu danych na ten temat. Faktem jest, że dzieci mogą uzyskać składniki odżywcze, których potrzebują, jedząc zdrową dietę.

I poddaj je wzbogaconej żywności, takiej jak mleko, płatki, pieczywo i soki! Nawet dzieci z nie tak wspaniałymi dietami mogą na ogół zaspokoić swoje potrzeby odżywcze. ALE, witamina D jest wyjątkiem.

AAP sugeruje, że suplementacja jest ważna, ponieważ większość dzieci nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb wyłącznie poprzez dietę. Oto szczegóły:

Karmione piersią i częściowo karmione piersią niemowlęta powinny otrzymywać suplement 400 jm na dzień (za pomocą kropli cieczy)

Niemowlęta karmione piersią i dzieci, które spożywają mniej niż 32 uncje (4, 8 uncji szklanki) wzbogaconego mleka lub preparatu na dzień, powinny otrzymać dodatek o wartości 400 jm na dzień.

Młodzież, która nie zaspokaja ich potrzeb z pożywienia (a wielu nie musi) powinna przyjmować suplement 400 jm

Jak zawsze, należy przechowywać suplementy i leki poza zasięgiem dzieci.

Tam to masz. Sunshine nie wchodzi w butelkę, ale witamina D. Punxatawney Phil przejechał dla nas, ale wciąż jest długa droga do bardziej regularnego słońca …

Dodaj komentarz