Karmienie butelką dla niemowląt karmionych piersią

Niektóre dzieci są bardzo opowiadane o tym, jak chcą karmić. Karmione piersią niemowlę kojarzy mleko matki i od czasu do czasu odmawia butelki po kilku tygodniach udanego karmienia butelką. Zawsze lubię myśleć o rzeczach, które mogły spowodować to zachowanie.

Pierwsze, oczywiście, to pytanie: czy Twoje dziecko czuje się dobrze? Niemowlę z łagodną chorobą wirusową lub zakażeniem ucha może mieć zmianę we wzorcu karmienia. Jeśli karmienie piersią jest najczęściej karmieniem, dziecko może naturalnie chcieć więcej karmić i odmówić butelki w czasach łagodnej choroby. Więc jeśli zachowanie utrzymuje się i widzisz inne oznaki choroby – gorączka, zmniejszone mokre pieluszki, drażliwość lub wymioty – zadzwoń do Kids Plus, a do zobaczenia w biurze.

Ale zdarzają się sytuacje, w których dziecko odmawia przyjęcia butelek bez wyraźnego powodu. Oto kilka sztuczek i wskazówek, jak pomóc dzieciom karmionym piersią nauczyć się przyjmować mleko z butelki. Jeśli jedno podejście nie działa, spróbuj innego …

Niektóre dzieci karmione piersią wolą mleko matki w butelce niż formułę.

Zawsze próbuj mleka matki w butelce, aby dziecko nie musiało przyzwyczajać się do zbyt wielu obcych rzeczy naraz. Pamiętaj, że dziecko doświadcza innego systemu dostarczania i prawdopodobnie innego dostawcy opieki, więc aby doświadczyć innego mleka, może być za dużo zmian na raz. Jeśli to możliwe, wlać wyraźne mleko matki do butelki, a nie do formuły.

Oferowana przez Ciebie kwota zmienia się w zależności od wieku dziecka. Dziecko w wieku jednego miesiąca może potrzebować 4 uncje mleka na paszę i starsze dziecko więcej. Jeśli dziecko zawsze opróżnia butelkę z karmieniem, może to wskazywać, że dziecko potrzebuje więcej mleka. Pozwól dziecku wyjść około 1/4 cala w dolnej części butelki. W ten sposób wiesz, że zaoferowałeś odpowiednią kwotę. Nigdy nie zmuszaj dziecka do zrobienia ostatniego lub więcej. Ty też nie chcesz przekarmiać.

Ogrzej butelkę w ciepłej wodzie.

Ogrzać sutek oddzielnie, a następnie przymocować do butelki. Zanurz mleko pod spodem nadgarstka, aby upewnić się, że jest przyjemnie ciepłe, ale nie zbyt gorące dla Twojego dziecka. Nie podgrzewaj mleka i nigdy nie podgrzewaj w kuchence mikrofalowej. Mikrofale mogą powodować gorące punkty w mleku, które mogą spalić twoje dziecko.

Dzieci karmione piersią mogą nie przyjmować butelek od swoich matek, ponieważ słodkie piersi i bicie ich serca są tylko kilka warstw dalej!

Niektóre dzieci, kiedy karmi się butelką, mogą się nawet pobudzić, jeśli matka jest w tym samym pokoju. Najlepiej więc, aby ojciec lub opiekun zastępczy wprowadził butelkę. Ojcowie są logicznym wyborem, aby zaoferować butelkę. Spróbuj i zobacz, co się stanie.

Zawsze unikaj frustracji i nadmiernego płaczu. Stare powiedzenie, zje, jeśli będzie wystarczająco głodna, niekoniecznie musi być prawdziwe, więc nie trzymaj się na wieki; karmić piersią, a następnie spróbować ponownie później. (Spokojne dziecko jest zawsze łatwiejsze do nakarmienia niż płacz)! Dla dzieci, a także dla dorosłych, nowe doświadczenia są łatwiejsze w obsłudze, gdy są wypoczęte i nie odczuwają niepokoju. Babcia, opiekun zastępczy lub przyjaciel z doświadczeniem w karmieniu butelką może być bardzo pomocny w trenowaniu Ciebie i Twojego dziecka przez te karmniki. Po tym, jak dziecko nauczyło się brać butelkę, każdy opiekun może robić te karmienia.

Eksperymentuj z różnymi pozycjami do karmienia butelką.

Niektóre dzieci reagują dobrze, gdy karmienie butelką wydaje się prawie jak karmienie piersią: znajome otoczenie, uchwyt do kołyski, kontakt ze skórą, wiele interakcji społecznych. Matka może zacząć od zaoferowania piersi, a następnie uwolnić niemowlę i wsunąć sutek do ust dziecka, jednocześnie utrzymując pozycję karmienia piersią.

Spróbuj trzymać dziecko prostopadle do ciała, aby opiekun był twarzą w twarz z dzieckiem.

Dosuń lekko głowę dziecka, tak aby nosek wskazywał sufit. To otworzy drogę oddechową dziecka i pozwoli dziecku skoordynować ssanie podczas połykania i oddychania. Jeśli trzymasz niemowlę w pozycji kołyski z brodą niemowlęcia na jego klatce piersiowej, oferując butelkę, może to być przyczyną odmowy butelki dla dziecka. Jest trudniej dziecku oddychać z brodą na klatce piersiowej (spróbuj sam!) I trudniej ją nakarmić! Opiekun może próbować chodzić, oferując butelkę. Użyj chusty dziecka i karm ją podczas chodzenia; niektóre dzieci znajdują wygodę w kołysaniu się ciała podczas karmienia.

Wypróbuj smoczek, który ma szeroką podstawę, która stopniowo zwęża się w kierunku końcówki smoczka.

Jeśli dziecko nie jest zadowolone z jednego rodzaju sutka, spróbuj innego. Bez względu na to, co mówi opakowanie, powolny przepływ, szybki przepływ lub przepływ w piersiach, żaden sutek nie jest taki sam jak u matki. Karmienie powinno być zrelaksowane dla niemowlęcia, gdy mleko płynie równomiernie, ale nie przytłaczając niemowlęcia. Wykończenie butelki w 3 minuty płaskiej z dużą ilością przełykania nie jest wygodną dawką karmienia.

I odwrotnie, karmienie butelką również nie powinno trwać 45 minut. Dzieci powinny karmić butelką przez 10-15 minut z równomiernym wzorcem ssania i połykania. Nie musisz zatrzymywać się co 30-60cc, aby zadzwonić, chyba że jest to zalecane przez pracownika służby zdrowia. Obserwuj dziecko podczas karmienia. Gdy zwalnia z karmieniem, jest to naturalny czas, aby przestać i bekać. Jeśli twoje dziecko konsekwentnie płacze przez bicie, możesz zbyt wcześnie zatrzymać lub przerwać karmienie.

Zamiast wkładania sztucznego sutka do ust dziecka, umieść sutek pod nosem niemowlęcia lub przesuń jego usta z nosa na podbródek, zachęcając go do otwarcia szeroko.

Twoje dziecko może samodzielnie zażyć sutek z szeroko otwartymi ustami. Upewnij się, że zatrzasnął się na szerokiej podstawie, a nie tylko na końcówce smoczka. Chcesz karmienia butelką naśladować to, co robi na piersi.

Nie podpieraj butelki.

Pozostawienie dziecka bez opieki podczas karmienia jest niebezpieczne i może spowodować dławienie dziecka lub wciągnięcie mleka do płuc. To może być niebezpieczne. Również ssanie z butelki podczas leżenia pozwala mleku dostać się do ucha środkowego przez trąbkę Eustachiusza, Jest to przyczyna infekcji ucha środkowego.

Pamiętaj, że czas karmienia to interakcja społeczna, niezależnie od sposobu karmienia. Czas karmienia to czas pielęgnowania i odżywiania, czy to za pomocą butelki czy piersi. Zawsze umieszczaj osobę na obu końcach butelki. I pamiętaj, że istnieją alternatywne sposoby karmienia dziecka karmionego piersią inne niż karmienie butelką. Niemowlęta mogą być karmione miską, karmione palcem dodatkiem do karmienia lub mogą przyjmować mleko z łyżki lub zakraplacza.

Dodaj komentarz