Przygotowanie do szkoły

Pora roku zacząć myśleć o powrocie do szkoły – nowe ubrania, nowe materiały, nowe plecaki, nowe torby na lunch, nowe fryzury. Mnóstwo nowych rzeczy.

Ale dobrze jest też pamiętać niektóre ze starych “rzeczy” (przynajmniej z perspektywy Pediatry).

Większość moich pacjentów i ich rodzin słyszało moje jedyne słowo o dobrym zdrowiu – równowagę. Oto kilka rzeczy, które utrzymują tę równowagę, a może wracają, po relaksujących harmonogramach i zwyczajach na lato.

Dostosowanie czasu

Dzieci potrzebują co najmniej tygodnia przed pierwszym dniem nauki, aby dostosować je do regularnego harmonogramu “czasu czuwania” i “czasu snu”. Dzieci w wieku 5-11 lat wymagają 9-10 godzin snu; wiek 12-18 lat wymaga 8-9 godzin. Ta regulacja może być poważną zmianą, ze względu na późniejsze noce bawiące się na zewnątrz w zacienionym słońcu, a późne poranki śpiące (czasami tak dawno 1-3 godziny po przebudzeniu.)

Dni szkolne to określone okresy czasu, a dzieci muszą utrzymywać równowagę metabolizmu organizmu z regularnością. Ich umysły zostaną pobudzone do nauki, a ich ciała będą bardziej efektywnie wykorzystywać energię z jedzenia, które jedzą, jeśli zachowają regularny harmonogram czuwania i snu.

Dieta

Ciało ludzkie jest wydajniejsze dzięki trawieniu, metabolizowaniu i wykorzystaniu energii z żywności, gdy są trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolacja). Oznacza to, że dzieci muszą być trzymane w ścisłym cyklu posiłków, co powinno rozpocząć się co najmniej 1 tydzień przed rozpoczęciem szkoły.

Pamiętaj też, aby grupy żywnościowe były zrównoważone tymi posiłkami. Obiady szkolne mogą być zmienne dzięki tej koncepcji równowagi, a zamiast tego możesz rozważyć pakowanie lunchów zamiast mieć nad nimi większą kontrolę. Przekąski są również ważne, aby ograniczyć się do “mostu” między obiadem a kolacją. Niewielki rozmiar porcji, zwykle 3-4 razy dziennie.

Urządzenia sanitarne

Dobrą prognozą, o której należy pamiętać, jest to, że początek typowego zimnego sezonu wirusowego trwa 4-6 tygodni po tym, jak dzieci wracają do szkoły. Zacznij zapobieganie już teraz!

Przywróć dzieciom nawyki mycia rąk mydłem i wodą. Naucz je, jak używać antybakteryjnego środka do dezynfekcji rąk – ¼ do ½ pompy, naciśnij, aby wypełnić niewielką część dłoni jednej ręki, a następnie pocierać, trzeć, trzeć (palce blokujące i stosując środek dezynfekujący również na czubkach rąk) aż do rąk są suche. Dry jest kluczem.

Pamiętaj też, aby kaszleć lub kichać w łokciu. Ta pozycja utrzymuje ręce w czystości z wszelkich możliwych zarazków i zapobiega skażeniu innych osób lub powierzchni.

Szkoła jest zabawna!

Dzieci powinny uczyć się od swoich rodziców, że szkoła jest fajna. Są przyjaźnie do opracowania, letnie historie do opowiedzenia i doganiające się z kolegami z klasy i nauczycielami. Zachowaj pozytywne nastawienie na początek nowego roku szkolnego, wpajając pewien optymizm co do tego, co może być przed nami. Jak powiedział kiedyś Henry Ford: “Każdy, kto się uczy, pozostaje młody”.

Bezpieczeństwo

Nadal przypominaj dzieciom o bezpieczeństwie i poczuciu bezpieczeństwa. Zastraszanie może powodować niepokój niektórych dzieci nawet przed rozpoczęciem roku szkolnego – więc szukaj znaków ostrzegawczych. (Zobacz notatkę lekarską Terri Bailey’a dotyczącą znęcania się, aby uzyskać więcej szczegółów i kluczowych znaków / symptomów do monitorowania).

W przypadku młodszych dzieci (w wieku od 4 do 7 lat) ucz ich o unikaniu obcych i o tym, co należy zrobić, jeśli należy się do nich zbliżyć. Nie zakładaj, że dzieci zawsze będą bezpieczne, ale zachowaj ostrożność w środkach ostrożności.

Warunki i nawodnienie

Jesienne zajęcia sportowe szykują się do ćwiczeń, a czasem te praktyki mogą trwać 5 dni w tygodniu lub dwa razy dziennie. Bardzo ważne jest, aby ludzie przygotowywali swoje ciała do intensywnych treningów fizycznych przed rozpoczęciem zorganizowanych obozów. Zaczyna się od stopniowego ćwiczenia aerobowego, aby zwiększyć wytrzymałość i pojemność płuc, aby zrekompensować ewentualną rozgrywkę.

Dzieci w każdym wieku również muszą nauczyć się “wypełniać czołg przed zabawą”. Często opowiadam rodzinom to motto, aby pomóc im nauczyć się nawadniać przed zabawą. Oznacza to picie 1-2 szklanek wody oprócz tego, co normalnie pili dziennie. Woda jest kluczem. Inne płyny są sprzedawane, aby pomóc w nawilżaniu podczas ćwiczeń, ale woda jest najważniejsza.

Jeszcze jeden punkt do zapamiętania: nie czekaj, aż pijesz wodę, dopóki nie zaczniesz pić. Zwykłe przerwy w wodzie są bardzo ważne – szczególnie w upalne dni. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz notatkę lekarską Travisa Lewisa na temat chorób związanych z ciepłem. Woda jest bardzo ważna w codziennym odżywianiu. Nie zapominaj nigdy o tym, ani Twoje dziecko.

Wpływ

jeśli twoje dziecko bierze udział w jakimkolwiek sporcie / zajęciach związanych z kolizją lub zderzeniem, nie zapomnij o wykonaniu podstawowego testu ImPACT Testowanie linii bazowej jest ważne przez okres do dwóch lat, dopóki dziecko nie ukończyło 18 lat. Kids Plus może być dogodną lokalizacją biurową w pobliżu, aby wykonać testowanie za każdym razem, gdy biuro jest otwarte; nie jest konieczna oficjalna wizyta u operatora – wystarczy zaplanowana wizyta u pielęgniarki, aby wiedzieć, kiedy należy się spodziewać dziecka. Test można ukończyć za 30 minut, a Travis Lewis lub ja ocenimy linię bazową, powiadomimy personel Kids Plus, jeśli jest on ważny, i skontaktujemy się z rodziną z wynikami. Więcej informacji na temat testów ImPACT i wstrząsów można znaleźć w notatce doktora.

Dobrze odwiedzić.

Najbardziej wszechstronnym sposobem przygotowania dzieci do szkoły może być roczna wizyta dziecka w oddziale dziecięcym wraz z dostawcą pediatrycznym. Wizyty koncentrują się na odpowiedniej dla wieku, kompleksowej równowadze między rozwojem umysłu i ciała. Szczepienia będą na bieżąco aktualizowane, a ponadto zapobiegają chorobom. Nie czekaj do ostatniej chwili (dni tuż przed rozpoczęciem szkoły), aby wykonać te czynności fizyczne – wykonaj te tygodnie przed czasem. Formularze szkolne i sportowe będą również częścią tej wizyty i mogą być jednym wypełnionym znakiem kontrolnym na liście zadań do wypełnienia przez rodziców.

Dodaj komentarz