Znęcanie się

Jako rodzice, jednym z naszych obowiązków jest ochrona naszych dzieci przed krzywdą.

Stowarzyszenie Edukacji Narodowej donosi, że prawie 160 000 dzieci w USA opuszcza szkołę każdego dnia z obawy przed prześladowaniem. Jeszcze bardziej niepokojące są skrajne przypadki, gdy dziecko nie widzi innego wyjścia, ale aby zakończyć życie z powodu znęcania się. To się nigdy nie powinno stać!

Niektórzy błędnie uważają, że zastraszanie jest rytuałem przejścia, normalną fazą, z którą dzieci muszą przejść i żyć. Ale zastraszanie jest bardzo poważne. Może to mieć konsekwencje trwające całe życie dla dzieci, które są zastraszane, dzieci, które robią zastraszanie, i dzieci, które są świadkami aktów zastraszania. Może to negatywnie wpłynąć na dobre samopoczucie fizyczne, emocjonalne i społeczne dziecka oraz jego wyniki w nauce.

Zachowanie uważa się za zastraszanie, gdy dziecko jest celowo i wielokrotnie wybierane przez inne dziecko lub grupę dzieci. To, co odróżnia zastraszanie od jakiegokolwiek przypadku konfliktu, polega na tym, że w zastraszaniu istnieje nierównowaga sił.

Jako dostawca opieki zdrowotnej Twojego dziecka, jedno z pytań, które zadajemy podczas egzaminów z dobrego dziecka, ma związek ze szkołą, a nie tylko z wynikami w nauce. Pytanie o aspekt społeczny szkoły może być pomostem do tematu zastraszania.

Rodzaje przemocy

Istnieje kilka różnych sposobów, w jakie dziecko może być zastraszane:

WERBALNY

Wzywanie, dokuczanie, grożenie, wypowiadanie rasowych lub etnicznych przekleństw.

SPOŁECZNY

Rozprzestrzeniając plotki, rozbijając przyjaźnie, unikając, mącąc.

FIZYCZNY

Uderzanie, uderzanie, pchanie, zastraszanie.

CYBER

Przez Internet, SMS-y, media społecznościowe.

Pewne rodzaje nękania, które są ukierunkowane na rasę, religię, pochodzenie, pochodzenie lub niepełnosprawność dziecka mogą być zgłaszane zgodnie z prawem stanowym i federalnym. Zastraszanie polegające na napaści, prześladowaniu i nękaniu można uznać za potencjalne zbrodnie.

Zastraszanie nie jest zależne od płci. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta mogą być odpowiedzialni za to zachowanie. Może wystąpić wszędzie, gdzie dzieci są obecne: w szkole, na placu zabaw iw sąsiedztwie dziecka. Dorośli i nauczyciele zazwyczaj nie są obecni.

Z zastraszaniem mogą istnieć trzy elementy. Są to dzieci, które są zastraszane, dziecko, które robi zastraszanie, i osoba postronna.

Znaki Twoje dziecko może być ofiarą znęcania się

• Urazy, których twoje dziecko nie potrafi wyjaśnić

• Brakujące rzeczy lub mówienie, że rzeczy giną w szkole

• Zmiany w nawykach żywieniowych

• Częste bóle głowy, bóle brzucha lub nudności i brak chęci pójścia do szkoły

• Zmniejszenie wydajności szkoły

• Koszmary nocne lub problemy z zasypianiem

• Bać się iść spać

• Smutek, depresja, lęk, złość lub złe samopoczucie po powrocie ze szkoły

• Nie uczestniczy w zajęciach z rówieśnikami

• Boi się iść do pewnych miejsc

• Nietypowe zachowanie

Znaki Twoje dziecko może być tym, co robi znęcanie

• Nie przyjmuje odpowiedzialności za własne działania i obwinia innych

• Jest niecierpliwie poruszony i wdaje się w bójki

• Staje się agresywny wobec innych

• Ma trudności z przestrzeganiem zasad

• Dzieci, które nękają innych mają skłonność do niskiej samooceny, nie są empatyczne wobec innych uczuć, mniej angażują się w szkołę, chcą czuć się silnymi i pragną uwagi innych.

Bystanders

Na znachorów może również negatywnie wpływać zastraszanie. Mogą się niepokoić, martwić się o prześladowane dziecko i nie być pewnym, jak zareagować na tę sytuację.

Ważna uwaga

Powyższe znaki dla wszystkich trzech elementów – dziecka zastraszanego, dziecka prześladującego i osoby postronnej – mogą również wskazywać na inne problemy warte dalszego zbadania.

Co mogą zrobić rodzice

• Porozmawiaj z dzieckiem na temat zastraszania

• Postaraj się zapytać dziecko, jak szkoła idzie codziennie, szczególnie pytając o zastraszanie

• Zachęcaj swoje dziecko, aby przyszło do ciebie lub innej osoby dorosłej, jeśli jest ona prześladowana lub widzi inne zastraszane dziecko. Ważne jest poinformowanie dziecka, że ​​zastraszanie nie jest jego winą.

• Naucz swoje dziecko, aby odeszło od tyrana i próbowało nie płakać przed nim / nią

• Naucz swoje dziecko, że możesz poprosić o pomoc i że nie jest on tattletale.

• Naucz swoje dziecko, aby przypadkowi słuchacze dawali więcej mocy dziecku, które robi zastraszanie. Zachęć ich, aby byli sprzymierzeńcami dla dzieci prześladowanych.

• Chwal swoje dziecko za to, że masz odwagę przyjść do ciebie i zgłosić zastraszanie

• Zachęcaj swoje dziecko, aby zaprzyjaźniło się z innymi dziećmi i znajduj zajęcia grupowe, które go interesują

• Zachowaj szczegółowy dziennik przypadków zastraszania

• Skontaktuj się z nauczycielem dziecka, doradcą zawodowym i administratorem szkoły, aby uświadomić im znęcanie się. Jeśli szkoła nie reaguje na obawy związane z przypadkami zastraszania, napisz formalne pismo z prośbą o rozwiązanie problemu. Zachowaj kopię całej korespondencji.

• Wszystkie szkoły w Pensylwanii są wymagane przez prawo stanowe, aby mieć zasady dotyczące zastraszania. Pamiętaj, aby zapoznać się z zasadami szkoły obowiązującymi w Twoim dziecku.

• Jeśli dziecko jest prześladowane, nie można powiedzieć dziecku, aby zignorowało zaistniałą sytuację lub odniósł odwet w stosunku do tyranów.

• Jeśli twoje dziecko mówi o samobójstwie z powodu zastraszania, konieczne jest natychmiastowe uzyskanie pomocy.

• Jako dorośli, nasze dzieci potrzebują, abyśmy byli bardzo jasni co do tego, jakie zachowania są akceptowalne, że wszelkie znęcanie się nie będzie tolerowane i że możemy im pomóc i wesprzeć je w przypadku każdego problemu.

Pomaganie dzieciom radzić sobie z rozwodem

Nikt nigdy nie planuje tego w taki sposób i jest to ostatnia rzecz, jakiej oczekujesz od swoich dzieci. Ale czasami tak się dzieje: rodzice decydują się na separację lub rozwód. Zawsze jest mnóstwo wściekłych, zranionych i zdezorientowanych uczuć. Dla wielu rodziców największym zmartwieniem jest to, jak wpłynie to na ich dzieci.

Na szczęście lub niestety, jest to obecnie powszechny scenariusz dla dzieci, więc prawdopodobnie Twoje dziecko będzie znało inne dzieci, które mają podobne doświadczenia, a to może pomóc. Rozwiedzeni rodzice to po prostu jedna z wielu różnych rodzin, które dziś istnieją, i możesz pomóc swojemu dziecku zrozumieć, że gdy jego rodzina się zmienia, wciąż ma wielu ludzi, którzy kochają go i są mu oddani. Ważne jest, aby dzieci zrozumiały, że zmiany nie są ich winą, i że nawet jeśli jego rodzice nie mogą już pozostać razem, wciąż bardzo go kochają.

Dzieci będą absolutnie najlepiej radzić sobie, gdy dorośli wokół nich pozostaną przy życiu, przynajmniej w obecności dzieci. Co najważniejsze, każdy rodzic musi zrozumieć, szanować i wspierać prawo i potrzebę dziecka, aby utrzymać zdrowe, pełne miłości relacje z drugim rodzicem. Ustalenie warunków opieki może być, co najmniej, skomplikowane, ale pozwalając dziecku mieć czas i przestrzeń na utrzymanie zdrowych relacji z obojgiem rodziców zawsze powinno być celem. Kiedy jest w domu jednego z rodziców, dziecko powinno mieć pozwolenie i zachęcać do umieszczania zdjęć drugiego rodzica w swoim pokoju oraz do komunikowania się z drugim rodzicem (przez telefon, SMS-y, rozmowy wideo itp.). Serdeczne przejścia między domami absolutnie pomagają dzieciom nie czuć się rozdartymi przez separację. Rodzice mogą pomóc, będąc elastycznym dzięki zmianom harmonogramu, które pozwalają dzieciom uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach, zwłaszcza gdy te wydarzenia pomagają utrzymać kontakt z dalszymi członkami rodziny.

To normalne, że dzieci są smutne i wściekłe po adwekcie lub rozłące. Pozwalanie nauczycielom, trenerom i innym dorosłym mentorom dziecka wiedzieć, co się dzieje, może pomóc tym dorosłym być również wsparciem dla dziecka. Dzieci, które doświadczają długiego smutku lub ostrej złości, mogą również uzyskać pomoc, widząc terapeuta, który może pomóc im w zdrowszej przerwie. Z biegiem czasu, a zwłaszcza gdy oboje rodzice mogą wspólnie pracować, aby skupić się na tym, co najlepsze dla każdego dziecka, wiele dzieci uważa, że ​​są szczęśliwsi, ponieważ niezgoda, która zazwyczaj poprzedza adwokaturę lub separację, była stresująca na swój własny sposób.

Jeśli Twoja rodzina znajduje się w takiej sytuacji, możesz również zawsze rozmawiać z nami tutaj, w Kids Plus. Naszym celem jest zawsze pomagać Twoim dzieciom być szczęśliwymi, zdrowymi i dobrze prosperującymi pod każdym względem, w każdej rodzinie.

Dodaj komentarz