Pieluszki

Kiedy zdecydowaliśmy – naprawdę zdecydowałem, a następnie mam na pokładzie Hubby – na pieluszkę, nasi przyjaciele i rodzina uważali, że oszaleliśmy. Ale płótno nie jest takie, jak dawniej!

Spędziłem godziny na czytaniu i badaniu różnych rodzajów pieluszek, zanim urodziła się moja słodka mała dziewczynka. Nie uważam się za eksperta, ale zachęcam cię do lektury, a może będziesz myślał, że już nie jestem taki szalony.

10672323_10155287952505389_8903486693214033645_n

Na początek, omówmy “dlaczego” …

Dlaczego Cloth Diaper?

Początkowo szukałem pieluszek z dwóch powodów:

1. Ponieważ jestem tani (ok, może oszczędny jest lepszym słowem!)

2. Ponieważ trudno mi było wyobrazić sobie te wszystkie marnotrawstwa po prostu spędzając czas na składowisku.

W gospodarstwie domowym z jednym dzieckiem w pieluszkach jednorazowe pieluszki stanowią do 50% odpadów domowych! I, choć nikt nie wie na pewno, szacunki mówią, że jednorazowe pieluchy zabiorą w ciągu 250-500 lat, aby się rozłożyć!

Przy odrobinie pomocy z męczącym mięśniem numerowym zepsuliśmy pieluchę na pieluchę. Dla nas, dla naszego pierwszego dziecka, oszczędzamy kilkaset dolarów w ciągu spodziewanych 2 lat w pieluchach. Ale duże oszczędności pochodzą z następujących dzieci (dzieci), ponieważ wtedy nie ma kosztów “rozruchu”. Możemy ubrać pieluszkę dla dziecka # 2 zasadniczo za darmo. (Część naszych kosztów wynika również z tego, jaki rodzaj pieluchy wybraliśmy, ale do tego dojdę za minutę.)

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć o awarii, jestem pewien, że ma gdzieś arkusz z rozkładem i byłby bardziej niż szczęśliwy, gdyby mógł ci go udostępnić. Ze względu na ten artykuł, utrzymam to w prostocie!

W porządku, teraz na palące pytanie …

Jak Cloth Diaper?

Istnieje kilka rodzajów pieluch szmatką i wiele marek. Zacznijmy od łatwości i podzielmy je na dwie kategorie:

PREFOLDS

Jest to wymyślna nazwa dla pieluch dla twojej babci. Płaski kawałek materiału, grubszy w środku, złożyć na niemowlę i klips w miejsce. (Istnieją nowsze style zamykania, więc nie musisz już używać szpilek.) Ten rodzaj wymaga wodoodpornej obudowy / pokrywy.

WYPOSAŻONE

Są one kształtowane bardziej jak jednorazowe pieluchy, razem z materiałem pochłaniającym i pokrywką. Można je podzielić na trzy podkategorie:

Wszystko w jednym

Część chłonna i pokrywa są razem w jednym produkcie. Część chłonna jest na stałe lub zatrzaśnięta w pokrywie.

Kieszeń

Podobny do all-in-one, ale pokrywa ma kieszeń do włożenia wyjmowanej wkładki chłonnej. Brak wbudowanej chłonności. Kieszeń to zazwyczaj włóknina, która umożliwia odprowadzanie wilgoci ze skóry dziecka do wkładki chłonnej.

Hybrydowy

Lubię myśleć o nich jako o “hamakowych” pieluchach, ponieważ wkładka chłonna opiera się o skórę dziecka, siedząc w wodoszczelnym hamaku. “Hamak” jest przymocowany do pokrywy. Piękno pieluszek hybrydowych polega na tym, że można je stosować z wkładkami wielokrotnego użytku (wkładem chłonnym) LUB jednorazowymi wkładkami.

* To jest ten, który wybraliśmy – i KOCHAMY to! Nasza daycare NAEYC pozwala na jednorazowe wkładki i używamy wkładek wielokrotnego użytku, gdy jesteśmy w domu. Win-win! (Większość daycares nie zezwala na wielokrotne użycie pieluszek z powodu problemów sanitarnych NAEYC jest bardzo surowe w tym zakresie – ale ponieważ mogą wyrzucić wkładki, są zadowoleni.) Nasze jednorazowe wkładki są biodegradowalne i można je również spłukać! Woo-hoo!

A teraz do dwóch ostatnich wielkich pytań …

Czy to nie jest mocne, żeby dotknąć wszystkich tych kupek ?!

Bądźmy prawdziwi … Bez względu na to, czy używasz jednorazowych czy wielokrotnego użytku, pieluchy zmieniają się w gruby.

To powiedziawszy, oto rutyna, którą uzyskaliśmy dzięki naszemu procesowi uczenia się:

Karma dla dzieci w wieku niemowlęcym jest rozpuszczalna w wodzie i nie wymaga płukania / moczenia przed praniem. (Tak przynajmniej mówią.) Nadal moczony. Wkładamy wkładki do wiadra z wodą i co noc, lub co drugą noc, ładowaliśmy pieluchy. Do czasu, gdy upłynął czas mycia, udało nam się zrzucić wodę i całą jej wagę, w dół do naszej toalety (I, hej: z powrotem do kanalizacji jest tam, gdzie kupa ma pójść – nie do wsypywania ziemi w nasze źródło czystej wody, ale w każdym razie: z powrotem na temat …)

Gdy Sweet Baby Girl (dziewcząt) był wystarczająco duży i jadł jedzenie, # 2 można było wrzucić do toalety i wypłukać. Zainwestowaliśmy w opryskiwacz do pieluch – który przyczepia się do toalety i jest bardzo podobny do opryskiwacza natryskowego; to pozwala spryskać kupę w dół nocnika.

Czy przez cały czas nie robisz prania ?!

Znowu, bądźmy prawdziwi … Z rodziną, która obejmuje malucha i niemowlę, i tak robię pranie przez cały czas. Jeden dodatkowy ładunek co kilka dni, który nie musi być złożony (moja najmniej ulubiona – w porządku, najbardziej znienawidzona – część prania) naprawdę nie zajmuje tyle dodatkowego czasu.

Nie oznacza to, że chodzi o pieluchy z pełnym asortymentem; istnieje wiele innych plusów / minusów, które mogę omówić. Miałem tylko nadzieję, że przedstawię szybki przegląd, abyś pomyślał o swoich własnych wyborów związanych z pieluszką.

Uwielbiam naszą decyzję o szyciu pieluszki i zdecydowanie wybrałbym ją ponownie, biorąc pod uwagę szansę. Kilka poświęceń, które złożyliśmy na pieluchę – dodatkowe obciążenie co kilka dni, moczenie pieluch, napychanie pieluch, ponieważ wybieramy hybrydę – są absolutnie tego warte.

Jeśli zobaczysz mnie w biurze, będę bardziej niż szczęśliwy mogąc rozmawiać, udostępniać i / lub porównywać nasze doświadczenia. Lub, jeśli masz dalsze pytania, daj mi znać; Mam mnóstwo witryn, z których korzystałem podczas pierwszych badań, i chętnie podzielę się nimi w dowolnym momencie.

Widzisz … Nie jestem taki szalony, prawda ?!

Zaparcie (a czasem tylko zagrożenie zaparciem!) Jest częstym stanem, który może powodować ból i dyskomfort dla dziecka, a także niepokój i troskę o wielu rodziców.

Czasami może być trudno stwierdzić, czy dziecko ma zaparcia, ponieważ nawyki jelitowe różnią się u dzieci. Dzisiaj zajmiemy się zaparciami u niemowląt i uratujemy starsze dzieci na kolejny dzień.

Ogólnie uważamy, że dziecko ma zaparcia, jeśli jego stolce są twarde. Obserwowanie wysiłku, a nawet tego, ile dni upływa od wypróżnienia, może zwodzić. Wiele dzieci odciąga (i robi różne twarze, a nawet robi się czerwone!), Gdy mają wypróżnienia – nawet gdy nie są zaparci. Ich niedojrzałe mięśnie brzucha, a także fakt, że często leżą na plecach, bez grawitacji, aby im w tym pomóc, przyczyniają się do tego. W przypadku niektórych niemowląt, pomijanie dni pomiędzy wypróżnieniami może być również normalne. Dzieci karmione piersią mogą i często robią, przeskakują wiele dni (nawet do tygodnia lub dłużej!) Między ruchami jelit, nie będąc zaparciami. (W rzeczywistości bardzo rzadko zdarza się, że dziecko karmione piersią ma zaparcia, a jeśli tak, to zwykle nie z powodu diety).

Dopóki stolec jest miękki, a nie twardy i mały jak kamyczki, dziecko nie jest zaparte. I odwrotnie, dzieci, które codziennie mają wypróżnienia, mogą nadal cierpieć na zaparcia, jeśli te stolce są trudne.

Czasami, gdy dziecko jest zatwardzone, może pojawić się niewielka ilość krwi z kałem. Dzieje się tak, gdy pojawia się małe rozdarcie odbytu, gdy przechodzi twardy stolec. Dzieci z zaparciami mogą być wybredne i mieć ból brzucha. Czasami może występować luźniejszy stolec, a nawet biegunka, która “przelewa się” wokół twardego stolca, który może utknąć w jelicie.

Zaparcia nie powodują gorączki.

Często nie ma możliwej do zidentyfikowania przyczyny zaparcia, chociaż często pojawia się czas, kiedy stałe pożywienie wprowadza się po raz pierwszy, około 4-6 miesięcy. Czasami może to mieć wpływ na zmianę, np. Podróż z nową żywnością lub harmonogramem. Istnieją również mniej powszechne medyczne przyczyny zaparcia, takie jak choroba Hirschprunga (nieprawidłowość nerwów w okrężnicy), niedoczynność tarczycy i nieprawidłowości w rdzeniu kręgowym.

Kiedy ustalimy, że twoje dziecko ma zaparcia, co możemy zrobić? U niemowlęcia, które odeszło 2-3 dni bez ruchu jelitowego (i nie jest karmione piersią), można rozpocząć od pobrania jego temperatury za pomocą termometru doodbytniczego. Czasami ta stymulacja odbytnicy spowoduje ruch jelit. Zaparcie nie jest spowodowane żelazem w zbrojonych zbożach (lub formule, jeśli o to chodzi). Żelazo dodane do formuły i zbóż to niewielka, fizjologiczna dawka. Dlatego nie zalecamy przełączania na formuły o niskiej zawartości żelaza.

W tej grupie wiekowej pomocne może być mieszanie soków z gruszki, suszonych śliwek lub wiśni (100%) z wodą (w stosunku 1: 1) i rozpoczynanie od uncji raz dziennie (za pomocą butelki lub zmieszanej z płatkami zbożowymi). Pomocne może być przejście od płatków zbożowych do płatków owsianych, a także zmniejszenie bananów i jabłek oraz zwiększenie żywności o wysokiej zawartości błonnika, takiej jak gruszki, brzoskwinie, morele i suszone śliwki.

Jeśli te środki dietetyczne nie pomogą lub jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 4 miesiące, poproś o poradę. Rzadziej zaparcia mogą być spowodowane przez podstawowe problemy medyczne, takie jak te wymienione powyżej. Ocena w biurze jest czasami pomocna lub potrzebna, szczególnie, jeśli dziecko ma zaparcia od urodzenia. Istnieją bezpieczne leki stosowane w leczeniu zaparć, gdy środki żywieniowe nie są skuteczne, co możemy omówić również w biurze. Jeśli te środki zawiodą, możemy wezwać naszych specjalistów z przewodu pokarmowego, aby nam pomogli.

Mam nadzieję, że rzuci to trochę światła na zwykłe obawy i przynajmniej pozwoli ci zacząć w dobrym kierunku, jeśli uważasz, że twoje dziecko może być zaparowane. Jak zawsze, nie wahaj się zadzwonić do biura, jeśli masz jakieś pytania!

Dodaj komentarz