Płacz

Płacz… co zrobić?

Każde dziecko płacze, ale ile płaczu za dużo? Kiedy naprawdę się martwić? Kiedy musisz pokazać swoje dziecko? A co możesz zrobić w międzyczasie?

Płacz jest normalną częścią rozwoju, szczególnie we wczesnym dzieciństwie. Zdarza się to w odpowiedzi na zbyt dużą lub zbyt małą stymulację, a także może być związane z konkretnymi rodzajami stresu, takimi jak głód, dyskomfort (np. Konieczność zmiany pieluchy) lub zmiany temperatury.

Crying BabyCrying jest normalny

Jednak świadomość, że płacz jest normalny, nie zawsze pomaga, gdy rodzice są zmęczeni, zestresowani lub po prostu martwią się o swoje dziecko. Berry Brazelton, słynny pediatra i gospodarz telewizyjnego programu telewizyjnego “What Every Baby Knows”, przeprowadził w 1962 r. Badanie, które wykazało, że płacz dziecka osiąga maksimum w wieku około 6 tygodni, przy średniej około 3 godzin dziennie. w tym czasie. Płacz generalnie spada o jedną godzinę dziennie o 12 tygodni. Godziny, w których płacz ma tendencję do szczytu, wynoszą od 3 do 11 po południu.

Potencjalne przyczyny

Niestymulacja. Oferuj wygodę, podnieś, przytul swoje dziecko. Ciągłe podnoszenie płaczącego sześciotygodniowego niemowlęcia nie zwiększy częstotliwości płaczu. Aby wypocząć w ramionach, możesz rozważyć umieszczenie dziecka w nosidle lub przednim nosidle.

Nadmierna stymulacja. Czasami niemowlęta są przytłoczone dużą ilością hałasu i aktywności oraz muszą zmniejszyć ilość stymulacji w swoim otoczeniu.

Overtired. Dzieci stają się marudne, gdy są zmęczone. Czasami kładzenie ich do łóżka w uspokajającym, mniej stymulującym środowisku (aby zminimalizować poczucie, że “czegoś brakuje”) może pomóc, jeśli są przemęczeni.

Głód. Często wyraża się jako ręce w ustach, ukorzenienie lub ssanie.

Ból / dyskomfort. Sprawdź skórę dziecka, ponieważ może być ukąszenie owada lub opaska ujędrniająca włosy (bezpańskie włosy owinięte wokół palca, palca u nogi, a nawet moszny / penis). Tagi odzieży lub talii mogą również powodować łagodny dyskomfort.

Kolka. Na ogół określa się to jako 3 godziny dziennie płaczu, przez 3 dni w tygodniu, przez 3 tygodnie lub dłużej. Ból z gazu może sprawić, że dziecko będzie wybredne. Możesz spróbować rowerowych nóg dziecka, masażu brzucha, maszyn białych szumów, a nawet umieścić je w samochodzie i jeździć po bloku.

Brudna pielucha. – powiedział Nuff.

Jak dużo jest za dużo?

To normalne, że dziecko płacze przez 6 godzin lub dłużej. Może to być niespecyficzny objaw problemu medycznego, takiego jak choroba zakaźna, problem żywieniowy lub metaboliczny.

Czy zmiana formuły pomoże?

Sam płacz nie jest wskazówką do zmiany formuły niemowlęcia. Dzieci, które mają alergię na białka w mleku z mleka krowiego, mają zazwyczaj biegunkę i często krwawe stolce. Zwykle nie jest to subtelna prezentacja.

Końcowe przemyślenia

Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny, bądź dla siebie życzliwy jako rodzic. Są chwile, kiedy wszyscy czujemy się zestresowani i musimy zrobić sobie przerwę. Skorzystaj z systemów wsparcia i pozwól rodzicowi, małżonkowi, przyjacielowi lub zaufanemu sąsiadowi dać ci wytchnienie nawet na godzinę.

Jeśli jesteś sam i martwisz się, że możesz potrząsnąć lub skrzywdzić dziecko, zostaw je w bezpiecznym miejscu (kołyska, kołyska lub kojec) i odejdź, aby się uspokoić, a następnie wróć. I pamiętaj: nigdy, nigdy, nigdy nie potrząsaj dzieckiem.

Gdzieś, dziecko płacze. Gdzieś blisko dwóch rodziców reaguje …

Kochanie, lepiej sprawdź.

Ahh, o co chodzi, mała?

[Sprawia głupią minę na płaczące dziecko. Dziecko płacze.]

Och, za głośny krzyk! – kalambur przeznaczony; całkiem sprytny, co? – Co jest nie tak?

Arrrrrrrrrgh!

Co powinniśmy zrobić?

Każda z tych odpowiedzi jest możliwa – i prawdopodobnie – jeśli wychowałeś dziecko. Być może najbardziej frustrująca rzecz w tej sytuacji, poza tym, co oczywiste, próbuje dowiedzieć się, DLACZEGO twoje dziecko płacze. Czasami przyczyna jest oczywista i można ją łatwo rozwiązać. Czasami tak nie jest. Ale to nie znaczy, że dziecka nie można uspokoić ani pocieszyć. Choć może się to wydawać, nie musisz być Nostradamusem, Warrenem Buffetem ani psychicznym, żeby to zrobić.

Zacznijmy od oczywistych:

Głód

Większość noworodków karmi się co 2-3 godziny, choć czasami wymaga się częstszego karmienia.

Brudna pielucha

Chociaż nie wszystkie dzieci płaczą w brudnej pielusze … jeśli dziecko płacze, zdecydowanie sprawdź pieluchę!

Sen

Niektóre niemowlęta gotowe do snu mogą płakać i płakać. Lekarstwo: ułóż dziecko do snu.

Ząbkowanie

Niektóre niemowlęta stają się wybredne i płaczą ząbkowaniem, ale zwykle nie jest tak, dopóki zęby nie zaczną wybuchać w wieku 6-8 miesięcy lub później. Pomocny może być fajny ząbek, smoczek lub odpowiednio dozowany acetaminofen lub ibuprofen. (Więcej informacji na temat Ząbkowania znajduje się w Doktorze Doktora Wolfa).

Niewygoda

Ból, swędzenie, upał lub chłód mogą spowodować płacz dziecka. Jeśli znajdziesz łatwe do wytłumaczenia, rozsądne i możliwe do wyleczenia rozwiązanie, proste rozwiązania w celu złagodzenia tych sytuacji mogą rozwiązać problem.

Choroba

Jest to z pewnością ważny powód, aby sprawdzić płaczące dziecko, ponieważ płacz może być sygnałem, że dziecko nie czuje się świetnie. Łagodny katar lub pojedynczy epizod wymiotów może pomóc w rozpoznaniu choroby. Istotne objawy lub obawy należy rozwiązać, dzwoniąc do biura.

Rozwiązania

Czasami rodzice czują, że wiedzą, co powoduje ten płacz, a czasami rodzice, mimo najlepszych intencji i dociekań, są całkowicie zaskoczeni. Jeśli oczywisty powód z ukierunkowaną próbą pocieszenia niemowlęcia nie powiedzie się lub jeśli po prostu nie jesteś pewien, dlaczego dziecko płacze, wtedy czasami wypróbowanie tych metod może pomóc:

Trzymanie, kołysanie, poklepywanie, przytulanie i ogólne fizyczne pocieszanie często działają.

Użyj swojego głosu: śpiewanie, nucenie, mówienie i / lub shhhhhhhhing.

Inne dźwięki: Czasami muzyka może uspokoić niemowlę, a czasami “biały szum” jak szum z radia lub dźwięk odkurzacza lub pralki może załatwić sprawę.

Smoczek: nawet dla niemowląt karmionych piersią (dopóki dziecko karmiące piersią zaczyna się, dopóki karmienie piersią nie zostanie dobrze ustalone).

Delikatny ruch: jak wyżej, na huśtawce, w foteliku samochodowym w poruszającym się pojeździe

Zmniejszenie źródeł nadmiernej stymulacji, takich jak dźwięki, oświetlenie, dotyk lub czynniki zmysłowe.

5 S

Książka “Najszczęśliwsze dziecko w bloku” Dr Harveya Karpa oferuje 5 S (Ssanie, kołysanie, Shushing, Boczne kłamstwo [w trakcie trzymania] i pieluszki) to także świetne techniki. To podejście sprawdza się najlepiej w przypadku niemowląt w wieku poniżej 4 miesięcy. Wielu naszych rodziców uważa, że ​​te techniki, a właściwie cała książka, są nieocenionym źródłem informacji.

Zrobić sobie przerwę

Czasami płacz niemowlęcia – zwłaszcza jeśli jest długotrwały, szorstki lub w połączeniu z pozbawionym snu lub emocjonalnie delikatnym rodzicem – może wywoływać nierozsądne myśli. (“Czułem się tak, jakbym był na końcu rozumu …” “Byłem tak zmęczony i zły …” “Chciałem wyrzucić dziecko przez okno …”) Chociaż zdarza się to u znacznie większej liczby rodziców niż faktycznie to przyznaje, to jest również ważne jest, abyś upewnił się, że jako rodzic masz odpowiednie wsparcie od współmałżonka, partnera i dalszej rodziny. Czasami możesz nawet potrzebować rekrutować przyjaciół i sąsiadów.

Mówię także rodzicom, że jeśli uważasz, że płacz nie wymaga pomocy medycznej, ale nie radzisz sobie dobrze z sytuacją, możesz umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu (na plecach w łóżeczku) i dla ciebie weź 5-10 minutowy oddech, aby się uspokoić. Jeśli nadal czujesz się przytłoczony, zadzwoń do krewnego, przyjaciela lub nawet do pomocy medycznej. Nie jesteś sam i jest mnóstwo ludzi, którzy potrafią współczuć. I pomoc.

Płacz i dzieci … to się dzieje. Chociaż może to być źródłem znaczącej frustracji rodzicielskiej, z czasem większość rodziców uczy się czytać wskazówki dziecka i reaguje z powodzeniem. Te sugestie są doskonałą opcją na czasy, których nie możesz. I, oczywiście, jako przypomnienie: jeśli martwisz się, że płacz dziecka jest związany z czymś znaczącym, skontaktuj się z naszym biurem.

Dodaj komentarz