Przedstawiamy nowe dziecko starszemu rodzeństwu

Powitanie nowego dziecka w rodzinie to bardzo ekscytujący czas. Może to być bardzo stresujący czas dla starszego rodzeństwa.

Wraz z nowym dzieckiem może przyjść wiele wyzwań, zazdrości, regresji i zmian zachowań. Oto kilka wskazówek, jak wprowadzić starsze rodzeństwo do idei nowego dodatku do rodziny.

SibsAges 1-2

Zwykle im młodsze dziecko, tym mniej rozumieją one zmiany, które przyjdą wraz z nowym rodzeństwem. Dla dzieci w wieku od 1 do 2 lat kontynuuj rozmowę i pokazuj swoje emocje związane z nowym dzieckiem; Pomoże to młodszym dzieciom również podekscytować. Możesz także spróbować spojrzeć na książeczki z obrazkami niemowląt, aby pomóc im zrozumieć słowa takie jak “brat” lub “siostra”.

Wiek 2-4

W wieku 2-4 lat wyzwania związane z wprowadzeniem nowego rodzeństwa stają się trudniejsze, ponieważ dzieci w tej grupie wiekowej często są bardzo przywiązane do swoich rodziców. Dzieci w tym wieku również nie rozumieją pojęcia czasu, więc wyjaśniając je w szerokim zakresie – że kiedy pogoda staje się zimna na zewnątrz lub na zewnątrz, będą mieć nowego rodzeństwo – działa najlepiej.

Porozmawiaj z nimi, że podczas gdy nowe dziecko będzie dużo zabawy, będzie wymagało dużo czasu i uwagi, i że będzie płakać. Wyjaśnij, że minie trochę czasu, zanim będą mogli bawić się z dzieckiem. Wyjaśnij również, że mniejsze zabawki, z którymi mogą bawić się, powinny być trzymane z dala od dziecka, ponieważ dziecko nie jest wystarczająco dorosłe, aby bawić się nimi, może zadławić się tymi typami zabawek.

Planowanie

Pomóż dziecku podekscytować się także dzięki planowi pomocy dla dziecka. Pozwól jej pomóc w podejmowaniu decyzji, takich jak wybieranie stroju lub zabawki dla dziecka. Możesz także pozwolić jej wybrać coś specjalnego dla nowego dziecka, które może przynieść do szpitala i dać młodszemu rodzeństwu. Innym dobrym pomysłem, by pomóc maluchom przygotować się na dziecko, jest kupienie lalki, którą mogą się zająć, ćwiczyć trzymanie, a może nawet zmieniać pieluchy.

Możliwa regresja

Ważne jest również zrozumienie, że w tej grupie wiekowej może wystąpić regresja poprzednich zachowań, takich jak trening nocnika. Dziecko, które wcześniej uczyło się na nocnika, może zacząć mieć wypadek, ponieważ może to przyciągnąć uwagę jak nowe dziecko. Nie karcajcie swojego dziecka za to, ale dajcie mu dodatkową uwagę, jakiej może potrzebować, i chwalcie go, gdy będzie bardziej dojrzały. Jeśli Twoje dziecko wciąż nie jest na nocnym poziomie, dobrym pomysłem może być czekanie, aż dziecko przyjdzie, więc nie dzieje się tak wiele zmian naraz.

Kolejną świetną wskazówką jest, aby inni członkowie rodziny najpierw zwrócili uwagę na starsze rodzeństwo, gdy przybędą, lub przynieśli mały prezent starszemu rodzeństwu. Niemowlęta nie zwrócą uwagi, a te gesty pokazują starsze dziecko, które jest tak samo kochane i wciąż przykuwa uwagę.

Dzieci w wieku szkolnym

Starsze dzieci w wieku szkolnym zazwyczaj radzą sobie z dodatkiem do rodziny nieco łatwiej niż młodsze dzieci. Wyjaśnij dzieciom, co oznacza posiadanie nowego dziecka w domu i jak wpłynie na nie zmiana. Daj im znać pozytywne i negatywne. Sprowadź starsze dziecko do szpitala, aby jak najszybciej spotkać się z nowym dzieckiem. Kiedy dziecko wróci do domu, pozwól starszemu rodzeństwu brać udział w opiece nad dzieckiem, pomagając przynieść pieluchom zmiany, lub pozwalając jej trzymać dziecko po otrzymaniu prośby o pozwolenie. Postaraj się znaleźć czas na samotne spędzanie czasu ze starszym dzieckiem w ciągu dnia, aby nadal czuć się wyjątkowo i ważnie.

Przed dostawą

Przygotuj plan gry, gdy będziesz w szpitalu. Gdy nadejdzie czas, porozmawiaj z dzieckiem o tym, co się stanie, kiedy mama pójdzie do szpitala. Porozmawiaj o tym z kim będą przebywać. Możesz także omówić, jeśli to możliwe, możliwość rozmowy przez telefon. Daj im znać, że będą mogli przyjść z wizytą, gdy tylko urodzi się dziecko. Niektórzy rodzice uważają za pomocne zdjęcie starszego dziecka siedzącego w pokoju szpitalnym i pokazanie go starszemu rodzeństwu podczas wizyty, aby pokazać, że nie zostały one wymienione lub zapomniane.

Obsługa emocji

Twoje starsze dziecko może płakać bez powodu lub wykazywać agresję lub gniew. Możesz zauważyć to bardziej w czasach, gdy nowe dziecko potrzebuje największej uwagi, na przykład zmiany pieluchy lub karmienia piersią. Pokaż dziecku, że rozumiesz jej frustrację, mówiąc: “Rozumiem, że możesz być teraz zmartwiony. Czy chciałbyś się przytulić lub przeczytać opowiadanie? “Możesz też po prostu zaakceptować jego uczucia, mówiąc:” Rozumiem, że to sprawia, że ​​jesteś smutny i że trudno jest, gdy potrzebuję pomocy dziecku. “Staraj się nie denerwować ze starszym dzieckiem te zachowania.

Każde dziecko zareaguje inaczej na nowego członka rodziny. Przygotowując się na przyjęcie nowego dodatku do rodziny, pozostań cierpliwy. I pamiętaj, że ważne jest, aby starsze dziecko nadal czuć się wyjątkowym i kochanym!

Każdego dnia zmagamy się, by dostosować nasze życie do liczb. Czas staje się nieodłączną częścią robienia tego lub robienia tego. Zaczynamy rozkładać go na subtelniejsze działki, więc możemy wcisnąć jeszcze jedną rzecz. Wszystko staje się bardziej złożone i zintegrowane z wieloma funkcjami i obowiązkami.

Jestem winny tego prawie codziennie. To “natura bestii” ją napędza. Sprowadza się to do wyboru, a nie szansy, przez większość czasu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy oddaję czas moim dzieciom przed snem.

Moje dzieci nauczyły mnie, że przez ponad jedenaście lat rodzicielstwa szansa istnieje dzięki cnotom wyobraźni i cierpliwości. Dzieci lepiej zasną, jeśli zaszczepimy konsystencję, spokój i pozytywność, zanim położymy je do snu, więc moja żona i ja opracowaliśmy standardową procedurę rytuału przed snem wcześnie w życiu naszych dzieci. Wiele lat temu jako nowi rodzice planowaliśmy używać książek i “cichych zabawek”, aby osiągnąć ten efekt. Byliśmy tak skoncentrowani na wyniku (spokojny sen) dla dziecka, że ​​nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, ile dobrego było / jest dla rodzica (-ów).

Rutyna na dobranoc spowalnia chaotyczne tempo rodziców i tworzy dla nich te same standardy, co dla dzieci. Przez krótki czas, kiedy czytam z dzieckiem przed pójściem spać, znajduję się w spokoju ze wszystkim. Bez względu na to, czy to moje najmłodsze dziecko opadło na moje kolana z kocem ostrożnie owiniętym na nogach i mojej, czy też moja córka czytająca na głos publiczności rodziców i rodzeństwa uważnych na każde jej słowo, efekt jest taki sam. I jest magiczne. Zanim zdałem sobie z tego sprawę, minęło dwadzieścia minut, a ja nauczyłem się o pociągach, lub zobaczyłem, jak wiele sposobów Sam pomógł swojemu przyjacielowi zjeść zielone jajka i szynkę, lub cieszył się chińską bajką o powodzeniu i pechu. W tym wszystkim miesza się radość i podekscytowanie prawdziwej więzi łączącej dziecko i rodzica.

Często upoważniam rodziców w biurze, by mówili swoim dzieciom: “Pewnego dnia zrozumiesz, dlaczego to robię.” To ma na celu zbudowanie rodzica (lub rodziców), aby zabrać dziecko do następnego rozwoju poziom w ich życiu. To może również dotyczyć również rodzica. Doceniam, jak cenne są te chwile i szczególny czas, jaki mamy do dzielenia się nimi z naszymi dziećmi. Nie zawsze będziemy mieć te czasy w przyszłości i ważne jest, aby cieszyć się nimi, kiedy tylko możesz.

Dodaj komentarz