Powinieneś szpiegować swoje dziecko … w obozie?

Dzisiejsze obozy – zarówno obozy dzienne, jak i obozy sypialne – są w pewnym sensie przełomowe, jeśli chodzi o dzielenie się informacjami o dniach dzieci. Wielu wie, że rodzice chcą zobaczyć dowody pozytywnych doświadczeń, czy są to zdjęcia, filmy, a nawet zapisy doradców. Ale obozy muszą także nadrobić zaległości, czyli wspierać niezależność, pomagać dziecku dojrzewać, zwiększać poczucie własnej wartości i poszerzać horyzonty. Nie wszystko to wygląda ładnie. Oto kilka sposobów, aby zrównoważyć twoją potrzebę z potrzebą twojego dziecka do rozwinięcia skrzydeł.

Dowiedz się, jak komunikuje się obóz. Zarządzaj swoimi oczekiwaniami, sprawdzając, w jaki sposób otrzymasz aktualizacje, w tym jak często, z jakiej metody będziesz korzystać (e-mail, tekst, forum online) i jak możesz odpowiedzieć. Czy możesz dodawać komentarze? Czy możesz zadzwonić do biura, jeśli martwisz się o coś, co widziałeś na zdjęciu obozowym? Czy możesz wysłać wiadomość e-mail? Jaki jest czas realizacji tekstów, połączeń i e-maili? ( Dowiedz się więcej o aplikacjach, które pozwalają kontrolować dziecko ).

Szanuj zasady obozu. Obozy spędzają dużo czasu i zastanawiają się nad stworzeniem reguł dotyczących komunikacji między rodzicami i kamperami. Jeśli rodzice stale kontaktują się z pracownikami obozu w mediach społecznościowych, telefonach komórkowych, e-mailach i tym podobnych, nie mogą wykonywać swojej pracy.

Nie rób założeń. Możesz być zaniepokojony tym, jak twoje dziecko dostosowuje się do życia w obozie i szuka wskazówek na zdjęciach. Ale naprawdę nie możesz wyciągać wniosków ze zdjęć o tym, jak twoje dziecko czuje się i jak się czuje. Jeśli jest jakiś problem, obóz zadzwoni do ciebie.

Szukaj dobra. Skup się na tym, co wygląda pozytywnie. Czy twoje dziecko jest zaangażowane w działalność? Czy robią coś zabawnego – może coś, co zawsze chcieli robić? Nie martw się, jeśli koszula twojego syna wygląda na brudną lub jeśli włosy twojej córki są brudne – mogą to być oznaki dobrej zabawy.

Szanuj prywatność innych wczasowiczów. Nie udostępniaj zdjęć grupowych obozowiczom ani aktualizacji od pracowników z rodziną i przyjaciółmi. Inne dzieci mają prawo do prywatności. ( Dowiedz się, co zrobić, jeśli inni ludzie opublikują zdjęcia twojego dziecka bez Twojej zgody ). Zawsze możesz wyciąć dziecko ze zdjęcia i po prostu udostępnić to jedno zdjęcie.

Unikaj wysyłania wiadomości do swojego dziecka. Wiele obozów zabrania telefonów komórkowych z różnych powodów , ale jeśli twoje dziecko przywiozło telefon komórkowy do obozu, nie wysyłaj ich bez względu na to, jak bardzo za nimi tęsknisz. To naprawdę nie jest dobre dla twojego dziecka, jeśli słyszą od ciebie, ponieważ może to utrudniać im przystosowanie się do życia w obozie i tęsknić za domem.

Zatrzymaj się, zanim staniesz się prześladowcą. Czy sprawdzałeś aktualizacje, zanim obóz powiedział, że je opublikują? Czy wciąż odnosiłeś sukcesy bez przerwy? Czy napisałeś, zadzwoniłeś lub wysłałeś obóz (lub, co gorsza, twoje dziecko) o coś, co widziałeś na zdjęciu? Czy utrzymujesz stronę obozową na komputerze, na wypadek gdyby coś opublikowali? Krótko mówiąc, szpiegujesz swoje dziecko ? Trochę niepokoju jest naturalne – zwłaszcza, jeśli jest to twoje pierwsze dziecko z dala od domu – ale weź głęboki oddech i wiedz, że jesteś doskonałym rodzicem, pomagając im uczyć się niezależności!

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Dodaj komentarz