Zwierzęta

Czytanie jednego z dzienników weterynaryjnych mojego męża dało mi pomysł na notatkę doktora …

Poślubienie weterynarza od ponad 30 lat i wychowanie dwóch synów okazało się bardzo interesujące. Kiedy nasi synowie byli młodsi i pracowałem na weekendowych zmianach w NICU, nowe zwierzaki pojawiały się tajemniczo w naszym domu. Wiedzieli, że kiedy tam będę, nie będę wystarczająco złośliwy, aby powiedzieć im, że muszą zabrać zwierzę z powrotem. Mieliśmy tradycyjne zwierzęta domowe, w tym psy, kota, ptaka i ryby. Naszymi nietradycyjnymi zwierzętami byli: brodaty smok, świnka morska, żaby drzewne, myszy, żółwie, traszki i szybowiec cukrowy. Inne osoby posiadały fretki, króliki, szynszyle i jeże!

Zwierzęta mogą zapewnić zarówno towarzystwo, jak i ochronę. Mogą uczyć dzieci odpowiedzialności i stymulować ich naukę i ciekawość. Wiele osób uważa, że ​​ich zwierzęta są członkami rodziny.

WYBIERZ PET

Wybierając rodzinnego zwierzaka, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, takich jak styl życia Twojej rodziny i warunki życia. Wszystkie zwierzęta wymagają osobistej uwagi, specjalnej opieki i zakwaterowania.

W niektórych obszarach coraz częściej ludzie kupują zwierzęta, które były pierwotnie używane tylko do jaj lub mięsa. Rodziny na obszarach wiejskich, podmiejskich i miejskich kupują drobiowy drób w sklepach paszowych lub wylęgarniach, aby mieć doświadczenie w podnoszeniu własnej żywności i opiece nad nimi jako zwierzętami domowymi. W niektórych przypadkach zwierzęta te mogą być wysyłane bezpośrednio do prywatnego miejsca zamieszkania.

UTRZYMYWAĆ DZIECI ZDROWYCH AROUND ZWIERZĄT I ZWIERZĄT

Dokładne mycie rąk za pomocą wody i mydła natychmiast po dotknięciu zwierząt, zwłaszcza drobiu lub gadów, jest jedną z najważniejszych rzeczy, które zmniejszają szansę na zakażenie salmonellą. Jeśli mydło i woda nie są dostępne, użyj środka do dezynfekcji rąk. Rodzice powinni zawsze nadzorować mycie rąk młodszych dzieci.

Od 1990 r. Centrum Kontroli Chorób zgłosiło 45 przypadków wybuchów salmonelli związanych z żywym drobiem. W 2012 roku, w zeszłym roku odnotowano 8 ognisk. Salmonella, która zwykle powoduje biegunkę, może być przenoszona przez psy, koty, konie i gady. Można je rzucić w ich odchody i mogą znajdować się w ich ciałach i miejscach, w których zamieszkują.

Zgodnie z zaleceniami CDC dzieci w wieku poniżej 5 lat lub osoby z osłabionym układem odpornościowym nie powinny dotykać ani dotykać piskląt, kacząt, innych żywych ptaków lub gadów.

Nie pozwalaj dzieciom tulić się, całować ptaków, dotykać ust, jeść ani pić wokół żywego drobiu. Rodzice nie powinni zezwalać swojemu dziecku lub zwierzęciu na kontakt z bezpańskimi lub dzikimi zwierzętami, które są bardziej narażone na chorobę. Zwierzęta nie mogą lizać dziecka w jamie ustnej.

Gady nie powinny swobodnie poruszać się po całym domu i powinny być trzymane z dala od kuchni i miejsc przygotowywania jedzenia. Zlewu kuchennego nie należy używać do kąpania zwierząt domowych ani do czyszczenia naczyń, klatek ani akwariów. Wyczyść wanny dokładnie za pomocą wybielacza, jeśli są używane do powyższych celów.

Noś rękawice lub używaj szuflady podczas pracy ze stołkiem lub moczem Twojego zwierzaka. Myć ręce po obchodzeniu się ze zwierzęciem, karmą dla zwierząt lub ściółką, lub po oczyszczeniu zwierzęcia, nawet jeśli nosisz rękawiczki. Jest to bardzo ważne – szczególnie przed jedzeniem.

Zdrowe zwierzęta domowe najprawdopodobniej długo będą żyć z rodziną i rzadziej będą chorować, dlatego należy regularnie przeprowadzać kontrole weterynaryjne, szczepienia oraz leczenie zapobiegające pchełkom i pchełom.

Moja córka mówi, że to moje ulubione słowo. Może po prostu narzeka na praktykę gry na fortepianie, ale ona ma rację. Jako rodzic, mówię to bardzo.

Ćwicz fortepian, ćwicz pisownię, ćwicz się z powiedzeniem “dziękuję”, ćwicz trzymaj język za zamknięte, kiedy żujesz. Poćwicz rozmowę z dorosłymi. Ćwicz zwijanie włosów. Ćwicz robienie kanapek. Ćwicz swoje koła, jeśli chcesz przejść do następnego poziomu w gimnastyce.

Może to moje ulubione słowo.

15875_10155228811230389_5611533997647566250_nTwierdzą, że ta praktyka czyni mistrza. Ale nic nie jest doskonałe, a nauczyciel mojego dzieci ma lepszy sposób na powiedzenie tego: Ćwiczenie czyni permanentnym.

Jak idealnie! Nie mogłem się więcej zgodzić.

Ponieważ praktyka może iść w drugą stronę. Jeśli spróbujesz i spróbujesz zrobić coś dobrze, poprawisz się. Ale jeśli wielokrotnie pozwoliłeś sobie zrobić coś w niewłaściwy sposób – cóż, to też tak może być.

Jest to jasne, gdy uczymy się gry na kursie lub na skrzypcach, gdzie praktyka jest oczywista, a wyniki też. Wiemy intuicyjnie, że jeśli będziemy ćwiczyć to źle, rozwiniemy złe nawyki, trudne do złamania. Czy nie jest to mniej oczywiste, ale jeszcze ważniejsze w niektórych mniej konkretnych obszarach życia? Na sposób, w jaki mówimy, na przykład lub w jaki sposób wchodzimy w interakcję z innymi?

Dzieciństwo to czas, w którym człowiek wyrasta z niczego w coś. A ten rozwój to praktyka.

Rozważ wyzwanie wypróbowania nowej żywności, wspólnego stresora dzieciństwa. Wiele dzieci przechodzi przez fazę odrzucania wszystkich oprócz kilku (“ona

nie będą jeść niczego poza … “) żywnością. Jak to naprawić? Ćwiczyć.

Ponieważ, oczywiście, dzieciom nie uda się to za pierwszym podejściem. Nie zamierzają nagle zdecydować, że grzyby są tolerowane, tylko dlatego, że mówisz, że powinny być. Dotykanie ich, zjedzenie ich i ostatecznie cieszenie się nimi, wszyscy ćwiczą.

Więc jak ćwiczyć? Mówię, zacznijcie od małego. Czasami bardzo mały. Na poziomie molekularnym, nawet. I może, tak jak w przypadku grzybów, nie robią tego na początku. Ale próbuj dalej, a dotrzesz tam.

Oto, kiedy przychodzi czas, aby jedno z moich dzieci ćwiczyło fortepian: “Czy potrafisz zagrać pierwszą nutę? Tylko jedna uwaga. Nie musi to być nawet właściwy palec. Heck, wcale nie musi być z palcem. Baw się z brodą. Tak! TAK! Zrobiłeś to! Zrobiłeś to tak dobrze, zróbmy to jeszcze raz. ”

A kiedy już to zrobi, mamy mini-imprezę i natychmiast przejdziemy do następnego wyzwania: gramy pierwsze DWIE notatki.

Opanuj to i nazwij to dniem. Przynajmniej będziemy mieli coś, od jutra.

Niektórzy mogą powiedzieć, rodzicielstwo, że mamy tylko jedną szansę, aby wychować dziecko w porządku. Ale nie zgadzam się.

Ile dni jest w rodzicielstwie i ile godzin w ciągu dnia? (I ile razy musimy się powtarzać, zanim ktoś zwróci na siebie uwagę?) Każda nowa chwila jest szansą, aby zrobić coś dobrze.

My, jako rodzice, praktykujemy.

I to jest piękno praktykowania: nie oczekuje się, że zrobi to dobrze za pierwszym razem. Jak wszystko, źle to rozumiemy, zdajemy sobie sprawę z naszych błędów, próbujemy je naprawić, i próbujemy tego ponownie.

Czasami dostajemy to dobrze przy drugiej próbie, lub trzeciej, a może nawet do piętnastej. Czasami nigdy nie rozumiemy tego dokładnie, ale mamy nadzieję, że za każdym razem otrzymujemy trochę więcej. A po drodze modelujemy dla naszych dzieci najlepszą metodę uczenia się, jak robić wszystko, co jest warte, aby to robić: Ćwiczyć.

Dodaj komentarz