Zapobieganie obrażeniom

Jeśli jesteś sportowcem, a nawet zwykłym fanem sportu, słyszałeś te trzy przerażające listy – ACL – które oznaczają koniec sezonu sportowców, a następnie miesiące i miesiące rehabilitacji.

ACL jest skrótem od więzadła krzyżowego przedniego, jednego z czterech głównych więzadeł w kolanie. ACL jest krytyczna dla sportowców, ponieważ stabilizuje kolano podczas obracania lub sadzenia stopy. Ze względu na ich wysoki profil, zwykle myślimy o urazach ACL, związanych z zawodowymi sportowcami. Ale czy wiesz …

Runda ACL … Że w setkach tysięcy łez ACL rocznie w Stanach Zjednoczonych? A koszty leczenia, od chirurgii po rehabilitację pooperacyjną, mogą przekroczyć miliard dolarów rocznie?

… A że zawodniczki, które uczestniczą w skokach i obrotach sportowych są 2-10 razy bardziej narażone na kontuzję kolana i są 4-6 razy bardziej narażone na rozdarcie ACL, niż męskie odpowiedniki w tym samym sporcie?

Wiele młodych zawodniczek jest narażonych na zwiększone ryzyko kontuzji w wyniku poszerzenia się bioder w okresie dojrzewania i późniejszego wzrostu kąta – często określanego jako kąt Q – od bioder do kolana. Wzrost kąta Q jest jednym z powodów, dla których wiele kobiet odrywa ACL bez kontaktu, często z lądowania od skoku lub wykonywania bocznego obrotu podczas biegu.

Znaczenie zapobiegania

Badania wykazały, że ćwiczenia nerwowo-mięśniowe (wzmacnianie) i propriocepcja (świadomość siebie w przestrzeni) mogą pomóc w zmniejszeniu liczby obrażeń ACL o 52% u kobiet i 85% u mężczyzn.

Możliwość kontrolowania stawów biodrowych, tułowia i kolan opiera się na sprzężeniu zwrotnym z ciała. Upośledzona kontrola tych stawów przychodzi jako wspomagające zmęczenie mięśni z braku siły. Brak możliwości utrzymania kontroli nad tymi obszarami może zwiększyć ryzyko urazów kończyny dolnej. Stężenie stawów biodrowych i kolanowych można poprawić u zawodniczek z kilkoma łatwymi ćwiczeniami wzmacniającymi.

Badania i próby pokazały, że w ciągu zaledwie 6-tygodniowego okresu siła mięśni i siła mogą być znacznie zwiększone. Ten wzrost może pomóc zmniejszyć siły szczytowe umieszczone na kolanie w pewnych pozycjach, a więc zmniejszyć liczbę obrażeń.

Klasa zapobiegania obrażeniom ACL Kids Plus

Mając na uwadze te informacje, a także jako sposób na utrzymanie zdrowych i aktywnych młodych sportowców, oferujemy zupełnie nową klasę zapobiegania obrażeniom ACL dla dzieci Kids Plus! Jest to sześciotygodniowe warsztaty, które koncentrują się na kształceniu młodych sportowców, jak prawidłowo ćwiczyć i celować w obszarach problemowych, które mogą prowadzić do obrażeń.

Niektóre ćwiczenia mogą być częścią rutynowych codziennych czynności ze swoimi zespołami, ale w tej klasie zwracamy większą uwagę na szczegóły, które często mogą być pomijane przez trenerów z większymi zespołami. Skoncentrujemy się na kształceniu naszych młodych sportowców na temat najlepszych sposobów zapobiegania obrażeniom ACL poprzez ich sportową karierę oraz przez wszystkie ćwiczenia i aktywność fizyczną, którą cieszą się w ich życiu.

Aktywność i sprawność fizyczna

Wydaje się, że aktywność fizyczna znika z życia dzisiejszej młodzieży.

Ostatnie badania krajowe wykazały, że 77% dzieci w wieku 9-13 lat było aktywnych w aktywności fizycznej. Jednak liczba uczniów liceum spadła do 29%. Ta zmniejszająca się ilość aktywności naszych dzieci jest uważana za jedną z głównych przyczyn wzrostu częstości otyłości u dzieci.

wstrząsy Według ośrodków kontroli i zapobiegania chorobom wskaźniki otyłości u dzieci wzrosły ponad dwukrotnie u dzieci i trzykrotnie u nastolatków w ciągu ostatnich 30 lat. Tak, dobrze to przeczytałeś! Podwójnie i trzykrotnie! Łał! (Jeśli to nie sprawia, że ​​chcę zabrać mojego syna Caela, aby poprowadził Pittsburgh Maraton, nie jestem pewien co!)

Z powodu tego zwiększonego tempa, dzieci zaczynają cierpieć na choroby, które kiedyś były tradycyjnie obserwowane w dorosłej populacji. Dzieci z nadwagą są bardziej narażone na choroby układu krążenia, cukrzycę, problemy z kością i stawami oraz bezdech senny. Zachęcanie dzieci do uzyskania odpowiednich ilości ćwiczeń może znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju otyłości u dzieci i związanych z nią zagrożeń dla zdrowia przez całe życie.

Podobnie jak musimy uczyć nasze dzieci, jak pić z kubka, iść nocnik i wybierać ubrania, które pasują (ok, więc wciąż pracuję nad tym), musimy nauczyć ich aktywności fizycznej. Możemy nie myśleć o tym w ten sposób, ale aktywność fizyczna naprawdę jest umiejętnością, której nasze dzieci muszą być nauczane. Rutyny i nawyki, których uczymy dzieci, staną się później częścią tego, kim są jako dorośli. Dlatego dla nas, jako rodziców, ważne jest, aby wykonywać codzienne zajęcia dla naszych dzieci.

Odpowiednia ilość ćwiczeń nie tylko pomaga dzieciom utrzymać prawidłową wagę, ale także pomaga budować ich siłę, poprawiać ich zdolności motoryczne, umiejętności społeczne i rozwój mózgu oraz poprawiać ich sen. Kolejną wyjątkową korzyścią aktywności fizycznej jest pewność, że dzieci zyskują same w sobie. Ostatnie badania dały więcej dowodów na to, że dzieci aktywne fizycznie mają mniej problemów behawioralnych i więcej uwagi.

Teraz łatwo mi usiąść i powiedzieć wam wszystkie korzyści, jakie aktywność fizyczna daje naszym dzieciom. Im trudniejsza część, tym jak. Jak możemy dopasować jeszcze jedną rzecz do naszych już zapakowanych harmonogramów prac domowych, projektów szkolnych, skautów itp. Itp.? Zacznijmy od tego, jak wiele ćwiczeń jest potrzebnych, zanim przejdziemy dalej …

Ile?

Dzieci powinny być aktywne przez ponad 60 minut dziennie przez większość dni w tygodniu. Nie muszą to być kolejne dni, a 60 minut może zostać podzielone na kilka sesji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Robiąc co?

To, co robisz, aby utrzymać dziecko w ruchu, zależy w dużej mierze od Twojego dziecka i jego zainteresowań. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie dobrej zabawy i przyjemności. Ważne jest, aby stworzyć pozytywne nastawienie do aktywności fizycznej. Dzieci nigdy nie powinny być zmuszane do uprawiania sportu lub jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej. Wiele dzieci, mając możliwość poznawania różnych czynności i metod, znajdzie jakąś formę aktywności fizycznej, którą uzna za przyjemną.

Oto kilka dobrych, opartych na wieku porad …

Przedszkolaki

Działania, które pomagają im w dalszym rozwoju umiejętności motorycznych:

Kopanie / rzucanie piłką

Odtwarzaj znacznik lub podążaj za liderem

Przeskakiwanie na jednej nodze

Jazda na trike lub rowerze za pomocą kółek treningowych (i oczywiście kasku)

Freeze-dancing

Prowadzenie kursów przeszkód

Zorganizowane sporty nie są zalecane, dopóki nie są trochę starsze.

Wiek szkolny

Działania, które sprawiają, że czują się one skuteczne, i które trzymają swoją uwagę z dala od siedzącego trybu życia, jak telewizor, komputer, iPad itp .:

Sporty tradycyjne (baseball, koszykówka, piłka nożna)

Sztuki walki

Jazda na rowerze

Wędrówki

Bawić się na dworze

Nastolatkowie

Działania zazwyczaj muszą być planowane i często muszą być “przekładane” między innymi obowiązkami i zobowiązaniami:

Sporty zorganizowane

Joga

Skateboarding (oczywiście z kaskiem)

Ćwiczenia dla nastolatków często oznaczają nie tylko właściwą aktywność, ale także odpowiednie ubrania i buty, aby pomóc nastolatkowi czuć się bardziej komfortowo.

Trzy kategorie dzieci

Patrząc na swoje dziecko i pomagając w organizowaniu i planowaniu zwiększonej aktywności fizycznej, ważne jest, aby spojrzeć na wiek i kondycję swojego dziecka. Zastanów się, gdzie Twoje dziecko pasuje do tych trzech kategorii:

Nie-sportowiec: brak umiejętności sportowych, zainteresowania aktywnością fizyczną lub obiema.

Sportowiec przyczynowy: zainteresowany aktywnością, ale nie jest gwiazdą i jest zagrożony zniechęceniem w konkurencyjnym środowisku.

Sportowiec: umiejętność sportowa; zobowiązuje się do uprawiania sportu lub aktywności.

Zrozumienie potrzeb dziecka, a także koncepcji typów fitness, najprawdopodobniej pomoże znaleźć odpowiednie działania, które zwiększą ruch i aktywność fizyczną. Jednak niezależnie od kondycji fizycznej dziecka, wszystkie dzieci mają zdolność do aktywności fizycznej. Dzięki pozytywnej perspektywie rodzica, zachęt i pomocy w nadaniu aktywności fizycznej priorytetowi, dzieci mogą rozwinąć dożywotnią miłość do aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz