Wyprysk i pielęgnacja skóry

Atopowe zapalenie skóry, powszechnie znane jako Wyprysk, jest powszechnym, przewlekłym, nawracającym zaburzeniem skóry.

Wyprysk powoduje suchą, łatwo podrażnioną, wrażliwą, swędzącą goleń, która staje się stanem zapalnym i wysypką. Nie ma lekarstwa na Wyprysk. Podstawą leczenia jest złagodzenie objawów i kontrola stanu zapalnego i wysypki skórnej. Zazwyczaj jest to wykonywane przez stosowanie miejscowych środków steroidowych. (Maści, kremy, płyny i żele).

babyfaceJeśli ważne – o ile nie ważniejsze – jest właściwa pielęgnacja skóry atopowej. Od pewnego czasu wiadomo, że niemowlęta i dzieci z atopowym zapaleniem skóry mają nieprawidłowości skórne: nie zatrzymują wody. Ostatnie badania pokazały, że ta skóra ma niedobór białka o nazwie Filaggrin, co jest związane ze wzrostem, naprawą i utrzymaniem komórek skóry. Ma również niedobór lipidów (tłuszczów) zwanych Ceramidami 1 i 3.

Niedobór tych dwóch czynników prowadzi do zwiększonej utraty wody przez skórę, co prowadzi do wysuszenia i / lub uszkodzenia skóry. To zagraża funkcji bariery, pozostawiając skórę podatną na działanie drażniących i alergenów.

Jak dbać o suchą i zniszczoną skórę?

Najważniejszym zabiegiem dla suchej skóry jest PUT WATER BACK INTO TO. Najlepszym sposobem na to jest krótkie zanurzenie skóry w wannie lub pod prysznicem. Woda powinna być ciepła, ale NIE GORĄCA. Natychmiast nawilżaj, gdy skóra jest wilgotna. NIE używaj ostrych mydeł i unikaj ocierania i szorowania skóry. Używaj łagodnych, nie mydlinowych środków czyszczących, które nie zawierają substancji zapachowych, nie zawierają barwników i mają pH mniejsze niż 5.

Przykłady dobrych nawilżaczy

Maść uzdrawiająca z Akafory

Aveeno Advanced Care krem ​​nawilżający

Krem nawilżający Cerave

Krem nawilżający Cetaphil Restoraderm

Vanicream

Wazelina z wazeliną (niedroga, ale bardzo tłusta)

Epiceram (wymaga recepty)

Zastosowanie nawilżające

Weź kąpiel lub prysznic, najlepiej w nocy przed snem. Delikatnie przetrzyj skórę miękkim ręcznikiem i nałóż krem ​​nawilżający w ciągu trzech minut, aby złapać wodę w skórę. Nawilżacz należy nakładać co najmniej dwa razy dziennie – i częściej, jeśli skóra wyschnie. Proces ten poprawia nawilżenie skóry i funkcjonowanie bariery.

Wylej balsam ze słoika czystą łyżką lub nożem do masła, aby uniknąć zanieczyszczenia. Weź odrobinę kremu nawilżającego, zmiękcz go, pocierając go między dłońmi i nakładaj go za pomocą dłoni, głaszcząc w kierunku do dołu. NIE ocieraj się przez głaskanie w górę iw dół lub w kółko. Wypróbuj różne produkty, aż znajdziesz to, które będzie wygodne dla Twojego dziecka.

Aby zapobiec nawrotom, nadal używaj środków nawilżających nawet po wygojeniu zaatakowanych obszarów.

Inne zalecane metody leczenia

Kąpiel wybielacza: 2-3 razy w tygodniu, dla osób, u których wyprysk zostaje zainfekowany (zwykle z powodu zadrapań). Użyj 1/2 szklanki wybielacza domowego na pełną wannę, 1/4 na pół-wannę.

Łaźnia solankowa: Jedna szklanka soli kuchennej do kąpieli, aby uzyskać kojący efekt “oceanu w domu”.

Łaźnia owsiana: Dodaj do kąpieli, aby złagodzić swędzenie

Ponadto: umyj wszystkie nowe ubrania przed ich użyciem. Dodaj drugi cykl płukania, aby zapewnić usunięcie mydła i użyj łagodnego detergentu, który nie zawiera barwnika i nie zawiera substancji zapachowych.

Wszystko to może być trochę czasochłonne, ale w znacznym stopniu zapobiega wysuszeniu tej wrażliwej, wrażliwej skóry i powoduje świąd, stany zapalne i wysypkę.

Naczyniaki

Naczyniak krwionośny to znamię najczęściej występujące po urodzeniu jako jaskrawoczerwony, gumowaty guzek. Inaczej znany jako “plaster truskawkowy”, naczyniaki krwionośne są dodatkowym zbiorem naczyń krwionośnych w skórze. Nie wiadomo, co powoduje naczyniaki krwionośne, ale niektórzy eksperci uważają, że może być zaangażowany składnik dziedziczny.

Znaki zawału, w tym naczyniak krwionośny, są powszechne w okresie niemowlęcym, a większość z nich jest nieszkodliwa.

Naczyniaki zwykle pojawiają się w ciągu jednego do dwóch tygodni po urodzeniu. Najczęściej pojawiają się na twarzy, skórze głowy lub szyi, ale mogą wystąpić w dowolnym regionie ciała. Dziewczynki są dotknięte częściej niż chłopcy. Kaukaski i przedwcześnie urodzone niemowlęta są również narażone na zwiększone ryzyko.

Naczyniaki mogą szybko rosnąć w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Przechodzą fazę odpoczynku od około 6-12 miesięcy, następnie zaczynają ewolwenty zwykle około 12 miesiąca życia. Etap inwolucji może być powolnym procesem. Połowa wszystkich naczyniakowatych ustąpiła przed wiekiem 5, a prawie wszystkie zostały rozwiązane przed 10 rokiem życia. Chociaż kolor znamienia zwykle zanika, czasami może pozostać słabe przebarwienie lub nadmiar skóry. Leczenie naczyniaków zwykle nie jest konieczne, chyba że guzek zakłóca oddychanie lub widzenie.

Powikłania, które mogą wystąpić z naczyniakami krwionośnymi wymagającymi dalszej obserwacji i leczenia obejmują:

Naczyniaki znajdujące się w pobliżu oka, powieki lub ust mogą zakłócać widzenie lub oddychanie.

Owrzodzenie (uszkodzenie skóry) naczyniaka krwionośnego. Może to być bolesne dla dziecka i prowadzić do złych karmień, drażliwości i infekcji.

Jeśli w miejscu naczyniaka krwionośnego wystąpi uszkodzenie lub ucięcie. Skoncentrowana ilość naczyń krwionośnych, które tworzą naczyniaka krwionośnego może spowodować szybkie krwawienie.

Wiele naczyniaków krwionośnych może uzasadniać badanie ultrasonograficzne w kierunku naczyniaków krwionośnych wewnętrznych.

Ponownie, naczyniaki krwionośne zazwyczaj nie wymagają leczenia. Jeśli jednak wystąpi którakolwiek z tych komplikacji, opcje leczenia obejmują:

Doustne ogólnoustrojowe kortykosteroidy – w celu spowolnienia rozwoju / wzrostu naczyniaków krwionośnych.

Chirurgiczne usunięcie.

Laseroterapia – jeśli po fazie inwolucji zachodzi jakiekolwiek przebarwienie.

Propanolol – lek na ciśnienie krwi, który hamuje wzrost naczyń krwionośnych i obkurcza istniejące naczynia krwionośne w obrębie naczyniaka krwionośnego). Tymolol – inne lekarstwo na ciśnienie krwi – stosuje się w postaci żelu i nanosi się bezpośrednio na naczyniaka krwionośnego. Oba te leki powodują, że naczyniaki krwionośne bledną i kurczy się szybciej.

Niestety, nie ma sposobu, aby uniemożliwić noworodkom uzyskanie naczyniaków krwionośnych. Zapewniamy jednak, że naczyniaki krwionośne są częste, zwykle nie wymagają leczenia i najprawdopodobniej same się rozwiązują.

Dodaj komentarz