Wspomnienia, śmiechy i uściski

Zbliżając się do końca kolejnego roku, chciałem podzielić się specjalnym corocznym happeningiem od mojej rodziny. Możesz nawet rozważyć spróbować. To był pomysł mojej żony i stała się tradycją, którą moje dzieci lubiły.

Każdego Nowego Roku świętujemy nowy początek, wspominając stare wspomnienia. Te szczególne wspomnienia są dla nas wyjątkowe. Wspomnienia są przechowywane na wielobarwnych kartach indeksowych o wymiarach 3 x 5 cali. Każde słowo jest napisane odręcznie iz pewnością odzwierciedla to, jak każdy z nas zmieniał się wraz z naszym pismem przez cały rok. (Tak, nawet pismo odręczne lekarza jest wystarczająco czytelne, aby nagrać te chwile!)

Wspomnienia

Te karty mieszczą się w plastikowym pudełku oznaczonym po prostu “The Laugh Box”. Nic dziwnego w tym pudełku, a niektóre litery ze słowa “śmiech” znikają na naszym pudełku. Możesz go udekorować w dowolny sposób. Przez cały ubiegły rok nagrywamy specjalne zabawne momenty z każdej natury, upewniając się, że zapisujemy je w momencie ich wystąpienia, abyśmy nie zapomnieli o wielu szczegółach. Często jest to zabawne “jedno-liniowe” lub klasyczne wyrażenie, które oprawia pamięć.

Moje dzieci urosły z tą tradycją i teraz przypominają matce lub mnie, żebym wyjęła kartę “abyśmy mogli umieścić tę w pudełku”. Kiedy siadamy po kolacji noworocznej, przygotowujemy się do zapamiętania każdej chwili i na pewno śmiać się i wspominać, jak rozwijały się wszystkie te chwile. Te słowa pomagają stworzyć wieczną pamięć. Każda osoba robi kolejkę czytając opis i rozwijając scenę. Dużo “Och, pamiętam to!” Lub “To było tak zabawne!” Komentarze wybuchają z publiczności, a powietrze wypełnia śmiech i uśmiech.

Te wspomnienia są pozytywnymi chwilami, a dzieci będą się lepiej uczyć i częściej pamiętać te pozytywne refleksje niż negatywne. Z tych bliskich momentów może powstać silniejsze więź. Ta tradycja przypomina mi również, jak cenne są te chwile z moimi dziećmi każdego dnia. Nasze dzieci pewnego dnia dorośnie i odejdą, aby spełnić własne marzenia i być może rozpocząć własną tradycję z własnymi rodzinami. Mam nadzieję, że kontynuują tę tradycję wraz z rodzinami, ponieważ mam nadzieję, że możecie zrobić to samo.

Moja córka spowodowała ostatnio, że cofnąłem się o krok i zastanowiłem się nad błogosławieństwem, które czasami uważam za oczywiste. Jest to trzyliterowe słowo – jedna sylaba, wymawiana z łagodnymi dźwiękami, ale reprezentująca potężną akcję. Siła nie jest konieczna, żeby to się stało. Może naprawiać zepsute rzeczy i przynosić pozdrowienia szczęścia i honoru. Co najważniejsze, może to być symboliczne działanie miłości i szacunku. Moje dzieci często proszą o jedno, a ja jestem bardziej niż szczęśliwy, mogąc go zobowiązać.

To po prostu uścisk.

Teraz uściski mogą być wszystkich typów. Moje dzieci lubią to zmieniać. Jest “biegnący start z drugiego końca domu, zanim bez lęku wystrzelimy w pełny lot, aby go złapać”. Jest uścisk “wyskocz z mebli lub schodów”. Jest żal z powodu popełnienia czegoś złego, co może stopić zbroję, której używają rodzice, aby chronić akt dyscypliny. Jest uścisk “w środku nocy” z powodu złego snu. Moje najstarsze dziecko daje teraz uścisk: “Hej, tato, to nie jest fajne przed innymi”. Ale bez względu na to, jaki rodzaj uścisku jest dany lub otrzymywany, jego znaczenie jest najważniejsze.

Uściski są bardzo ważne dla dzieci, a rodzice powinni je zobowiązać. Moje dzieci przypominają mi, jak cenne mogą być te chwile. Nie przeocz ich. Nie skracaj ich. Upewnij się, że je masz na myśli, bo któregoś dnia te uściski będą nieliczne i przeważnie we wspomnieniach. Dzieci muszą pewnego dnia dorastać i wyprowadzić się spod skrzydeł swoich rodziców.

Jako ojciec trojga dzieci często mówię rodzicom w biurze, że rodzicielstwo przystosowuje się do końca życia. Dostosuj się, jak musisz, ale nie zapomnij dać i zabrać wspomnień, śmiechu i uścisków ze swoich dzieci.

Uważność

Każdego roku z niecierpliwością czekam na doroczną konferencję Krajowego Stowarzyszenia Pediatrycznych Lekarzy. Ta konferencja daje mi możliwość nawiązania kontaktów z kolegami i, co najważniejsze, zwiększenia mojej wiedzy klinicznej i umiejętności potrzebnych do zapewnienia wysokiej jakości opieki.

W ubiegłym roku w Kids Plus widziałem, jak wiele dzieci i rodzin zmaga się z lękiem, nawet dzieci w wieku 4 i 5 lat. Dlatego moim celem podczas sesji edukacyjnych tegorocznej konferencji było zdrowie psychiczne. Jednym z najciekawszych wykładów była uważność.

Opieranie się na stresie opartym na uważności zostało wprowadzone po raz pierwszy w 1970 roku przez Jona Kabata-Zinna i było używane w medycynie i służbie zdrowia. Prostą definicją uważności jest “być obecnym w tej chwili”. Uważność polega na byciu świadomym naszych myśli i uczuć oraz tego, jak ciało reaguje na te myśli i uczucia.

Dzieci w wieku 4 lat mogą uczyć się tego typu redukcji stresu, aby pomóc im opanować stres, lęk, złość i frustrację, a także poprawić kontrolę impulsów, koncentrację i koncentrację.

Strategie uważności dla dzieci obejmują oddychanie, relaksację i obrazowanie z przewodnikiem. W przypadku nastolatków obowiązują te same strategie, jak również medytacja, poznawcza terapia behawioralna uważności oraz idea zarządzania myślami i uczuciami poprzez aktywne uczestnictwo.

Dostępnych jest kilka książek pomagających dzieciom w uczeniu się uważności. Oto fragment jednej z tych książek, zatytułowany Peaceful Piggy Meditation:

“Trudno nie stracić panowania nad sobą, gdy wpadasz w gniew i możesz się naprawdę sfrustrować, nie ruszając się z miejsca. Tak więc dobrze jest mieć spokojne miejsce w środku. Dobrze medytować. Pokojowe świnki wiedzą, kiedy zrobić sobie przerwę i znaleźć miejsce do oddychania, oddychania, oddychania. ”

Inne zasoby obejmują: Mindful Monkey Happy Panda, Moody Cow Meditates, Siedząc nadal jak żaba, Angre Octopus i Sea Otter Cove. Go Zen to program, który wykorzystuje animację, aby nauczyć dzieci rozumienia i kontrolowania swojego zmartwienia w zabawny sposób.

Młodzież uwielbia technologię, więc istnieją aplikacje, takie jak Uśmiechnięty umysł, Zabierz chłód i Przestrzeń nad powierzchnią, które mogą być bardzo pomocne. Książki Lori Lite i serial zatytułowany Indigo Dreams to kolejne dobre zasoby dla nastolatków.

Zapewnienie dzieciom i młodzieży pozytywnych sposobów radzenia sobie z lękiem, stresem, gniewem i frustracją zapewni im narzędzia pomagające im w trakcie całego życia.

Dodaj komentarz