Ugryzienia pająków

Wiosną i latem, nadszedł czas, aby pomyśleć o ochronie dzieci przed ukąszeniami owadów. Nadzieja, że ​​twoje dziecko nie zostanie ugryzione, nie jest opcją; ochrona przed ukąszeniami owadów jest koniecznością.

Oto kilka wskazówek na temat następnej wyprawy na kemping lub rodzinnej przygody do parku.

1. Nie ubieraj dziecka jak kwiatu lub nie pachnij jak róża.

Owady przyciągają nie tylko stojącą wodę, ale także jaskrawe kolory, perfumy i zapachy. Unikaj noszenia różu, pomarańczy i czerwieni. Nie stosuj perfum, balsamów zapachowych ani kąpieli bąbelkowych przed wypadem, bo inaczej robaki mogą przypuszczać, że Twoje dziecko będzie bardzo smaczne!

mosquito_biting2. Zakryj to, co widzi błąd!

Zastosuj środek odstraszający owady na odkrytych częściach ciała. Zastosuj do rąk, a następnie pocierać dłonie na twarzy i dłoniach dziecka. Unikaj oczu i ponownie aplikuj do 3 razy dziennie. (Umyj skórę po wejściu dziecka do środka.)

3. Nie podlewaj go. (Więcej nie jest lepiej!)

Lekka, ale kompletna powłoka jest najlepsza. Produkty z 10% DEET (w tym markami takimi jak OFF, Avon Skin So Soft i Cutter) chronią do 3 godzin. Produkty z pikaridyną dostępne w stężeniu 7% i 15% wymagają częstszego stosowania. Im wyższy odsetek, tym więcej ochrony – chociaż badania pokazują, że produkty DEET powyżej 30% nie zapewniają żadnej dodatkowej ochrony.

DEET jest również identyfikowany jako jedyny środek odstraszający owady, który chroni przed ukąszeniami wywołującymi wirusa Zachodniego Nilu.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby repelenty nie zawierały więcej niż 30% DEET w przypadku dzieci. Nie należy stosować repelentów u niemowląt w wieku poniżej 2 miesięcy i stosować z dużą ostrożnością u starszych niemowląt. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż dwa miesiące, czapki, lekkie długie rękawy i spodnie mogą zapewnić pewną ochronę. Nie zapomnij także zakryć stóp i dłoni, jeśli znajdujesz się w obszarze buggy.

Niektóre repelenty po prostu nie działają tak dobrze i nie są warte pieniędzy, czasu ani wysiłku, w tym:

Opaski nasączone chemicznymi repelentami

Czosnek lub witamina B1 przyjmowane doustnie

Urządzenia ultradźwiękowe, które emitują fale dźwiękowe zaprojektowane w celu zatrzymania owadów

Zmiana otoczenia za pomocą zapperów lub świeczek na podwórku nie powstrzyma Twojego dziecka przed pogryzieniem. Posiadanie domów z nietoperzami wokół twojego stoczni może zmniejszyć populację owadów, ale nadal nie jest gwarancją na błąd gryzący twoje dziecko.

Podczas chodzenia w wysokich trawach i obszarach leśnych należy nosić długie koszule z długimi rękawami, długie spodnie i czapki, aby zakryć odsłoniętą skórę. Na stopach nosić buty, a nie sandały, i wkładać spodnie do skarpet.

Podczas wycieczki rutynowo sprawdzaj, czy Twoje dziecko i Twoje dzieci nie mają na sobie kleszczy. Reinspect po powrocie do domu lub na koniec dnia. Noszenie odzieży w jasnym kolorze pozwala łatwo dostrzec kleszcze. Po odkryciu kleszcze należy natychmiast usunąć pincetą. Chwyć kleszcze w pobliżu głowy, blisko skóry pincetą i pociągnij mocno, aż kleszcz uwolni się ze skóry. Oczyść skórę alkoholem. Nie używaj wazeliny lub zapałek lub innych metod do usunięcia kleszcza; mogą spowodować, że kleszcz zagłębi się głębiej w skórze.

Aby bezpiecznie używać środków odstraszających owady, zawsze czytaj etykietę, postępuj zgodnie ze wskazówkami i nie ignoruj ​​środków ostrożności! Rozpylaj repelenty w otwartych przestrzeniach, aby nie wdychać sprayu. Przed ponownym założeniem ubrań dziecięcych należy poddać je działaniu środków odstraszających.

Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, zastosuj się na niewielki obszar i pozostaw na kilka godzin, zmyj i obserwuj przez 24-48 godzin, aby zobaczyć, czy występują jakiekolwiek wysypki lub podrażnienie skóry. Unikaj tego produktu, jeśli Twoje dziecko reaguje na produkt.

Nie używaj produktów łączących DEET i krem ​​przeciwsłoneczny. Może być możliwe prześwietlenie dziecka DEET, ponieważ filtr przeciwsłoneczny należy często ponownie nakładać, a DEET może sprawić, że filtr przeciwsłoneczny będzie mniej skuteczny. Tak więc użyj dwóch produktów: DEET i kremu przeciwsłonecznego. Używając obu, najpierw nałóż krem ​​przeciwsłoneczny, a następnie odstraszaj.

Gdy wrócisz do środka, umyj je wodą z mydłem, aby usunąć środek odstraszający, i wypierz wszelkie ubrania, które zostały spryskane.

Nawet przy tych wszystkich środkach ostrożności, jeśli twoje dziecko jest ukąszone przez owada, zastosuj zimny kompres do tego obszaru. Benadryl można podawać w celu zmniejszenia swędzenia. Nie jest niczym niezwykłym, że obszar wokół ukąszenia wywołuje miejscową reakcję, zwykle zaczerwienienie otaczające środek ugryzienia. Jeśli obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość utrzymują się lub gorzej, należy natychmiast skontaktować się z biurem Kids Plus. Ukąszenia owadów mogą powodować infekcję tkanki miękkiej otaczającej zgryz. Kiedy to nastąpi, skóra staje się zaczerwieniona, miękka i gorąca w dotyku. Zakażenie należy poddać ocenie iw razie potrzeby szybko poddać leczeniu.

Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, po prostu zadzwoń do naszych biur. Chętnie udzielimy porady lub oceniemy to złe ukąszenie!

Ochrona przeciwsłoneczna i ochrona przed słońcem

Przy cieplejszej pogodzie wreszcie – lub przynajmniej wkrótce – mamy nadzieję, że wszyscy będą na zewnątrz, ciesząc się słońcem i ćwicząc.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą Tobie i Twoim dzieciom zachować bezpieczeństwo na słońcu:

Zawsze chroń się na zewnątrz, w tym odzież ochronną. Polecamy lekką, ciasno tkaną bawełnę, kapelusze z rondem, które pomagają chronić oczy, okulary przeciwsłoneczne o co najmniej 99% ochrony przed promieniowaniem UV i oczywiście filtry przeciwsłoneczne.

Filtr przeciwsłonecznyZapalaj krem ​​z filtrem SPF (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej) co najmniej 15 na około pół godziny przed wyjściem na zewnątrz. Stosuj ponownie co 2 godziny na zewnątrz. Pamiętaj, aby ponownie zastosować po pływaniu.

Użyj ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum zasięgu, aby chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. (Filtry słoneczne mają nowy system oceny UVA, 1 gwiazdka daje najmniej ochrony, 4 gwiazdki najbardziej.)

Unikaj filtrów słonecznych z oksybenzonem.

Zminimalizuj aktywność na świeżym powietrzu w godzinach od 10 do 16, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze.

Dzieci poniżej 6 miesięcy powinny unikać bezpośredniego światła słonecznego i zawsze nosić odzież ochronną i czapki. Jeśli bezpośrednie narażenie na słońce jest nieuniknione, przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny na odsłonięte miejsca, a następnie zmyć po powrocie. Po znalezieniu się na dworze należy znaleźć zacienione miejsce lub zabezpieczyć niemowlę osłoniętym baldachimem lub parasolem.

I wreszcie: unikaj solariów!

Przestrzeganie tych wskazówek sprawi, że Twój czas w słońcu będzie dużo bezpieczniejszy i zdrowszy. Jak zawsze, prosimy o telefon z wszelkimi pytaniami dotyczącymi Państwa dzieci i ich ochrony przed słońcem.

Dodaj komentarz