Skóra noworodka

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszymy od nowych rodziców, dotyczą skóry ich dziecka. Oto kilka informacji, które pomogą …

Różnice między skórą dorosłą a noworodkową

Skóra noworodka różni się od skóry dorosłej na kilka sposobów. Ma wyższą zawartość wody i jest w stanie zarówno wchłonąć więcej wody i odwrotnie, aby stracić nadmiar wody szybciej niż dorosła skóra. Skóra niemowlęcia pozwala również łatwiej przeniknąć do większej ilości rzeczy. Gruczoły potowe są mniej u noworodków. Ich skóra rośnie i leczy się szybciej.

Kolejną różnicą jest to, że zdolność noworodków do regulowania temperatury ciała nie jest w pełni rozwinięta, więc nie są w stanie podnieść temperatury, aby się rozgrzać, ani też nie mogą się ochłodzić. Dobrą zasadą jest ubranie noworodka w jeszcze jednej warstwie, niż ubierać się w chłodniejsze dni, a także unikanie overdressingu w cieplejszą pogodę.

Wspólne ustalenia dotyczące skóry noworodka

ACROCYANOZA

Możesz zauważyć, że dłonie i stopy Twojego noworodka są chłodniejsze i mają niebieskawy kolor. Dzieje się tak dlatego, że naczynia krwionośne prowadzące do tych obszarów są bardziej wrażliwe na niższe temperatury i faktycznie kurczą się, co zmniejsza przepływ krwi do tych obszarów. Poruszanie rękami i nogami powinno szybko zmienić kolor na różowy. Reszta ciała i twarzy noworodka powinna być różowa. Ta zmiana koloru dłoni i stóp trwa zwykle zaledwie 1-2 dni.

ERYTHEMA TOXICUM

To brzmi o wiele poważniej niż w rzeczywistości. Rumień toksyczny to bardzo często występująca wysypka u noworodka, która wygląda jak czerwona plama z nieregularnymi brzegami. Wysypka jest nieznacznie podniesiona i może mieć małą białą lub żółtą kropkę na środku. Może pojawiać się i znikać szybko w różnych częściach ciała. Żadne leczenie nie jest konieczne i ustępuje po kilku tygodniach.

PEELING, SUCHA SKÓRA

Większość noworodków ma skórę, która wydaje się sucha, a czasami łuszczy się. Nie ma konieczności stosowania płynów lub kremów na skórę, chyba że na stopach występują pęknięcia.

NEONATAL / INFANT / BABY ACNE

Ta wysypka pojawia się jako różowe pryszcze na twarzy, a czasem na skórze głowy. Uważa się, że jest wynikiem hormonów matczynych, które stymulują gruczoły olejowe. Najczęściej występuje w czwartym lub piątym tygodniu życia. Czasami jest gorzej, zanim zrobi się lepiej i może trwać przez kilka tygodni. Leczenie zwykle nie jest konieczne. Trądzik noworodkowy to nie ten sam trądzik, co starsze dzieci i dorośli.

MILIA

Są to maleńkie białe pryszcze zwykle znajdowane na nosie, ale można je również znaleźć na twarzy. Krosty te mają zatkane gruczoły tłuszczowe i ustępują bez leczenia.

PIECZE ŁOSOŚ

Obszary te nazywane są również “ugryzieniem bociana”, jeśli znajdują się z tyłu szyi, lub “pocałunkami anioła”, jeśli znajdują się między brwiami. Uważa się, że są zbiorem naczyń krwionośnych, które zwykle znikają po kilku tygodniach lub miesiącach. Około pięćdziesiąt procent ukąszeń bociana z tyłu szyi utrzymuje się do końca życia i generalnie nie stanowią problemu, ponieważ włosy pokrywają obszar.

PUNKTY MONGOLIJSKIE

Te płaskie, szaro-niebieskie plamy są bardzo powszechne w każdej części ciała ciemnoskórych niemowląt. Wyglądają bardzo podobnie do siniaka. Najczęstszym obszarem jest pośladki. W wieku szkolnym zazwyczaj zanikają.

CRADLE CAP (Seborrhea Capitus)

Grube, tłuste żółte skorupy na skórze głowy są charakterystyczne dla kołyski, która przedstawia około 1-2 miesiąca życia. Oprócz tych łuszczących się obszarów na skórze głowy, czasami może pojawić się czerwona, drażniąca wysypka na twarzy, za uszami i na szyi. Aby usunąć te skórki, oliwy z oliwek na skórze głowy, aby złagodzić skórki, a także szczotkowanie miękką szczotką i szamponem może pomóc. Leki na receptę i szampon są czasami potrzebne w leczeniu łojotoku.

Wysypka związana z innymi objawami, takimi jak gorączka, złe odżywianie, letarg, lub wydaje się zawierać biały ołuskowaty płyn, musi być oceniona przez dostawcę.

Wskazówki na temat produktów do pielęgnacji skóry dla noworodków

Wybierając produkty do pielęgnacji skóry dla noworodka, poszukaj łagodnych środków do czyszczenia skóry i środków nawilżających, które mają dobry profil bezpieczeństwa / tolerancji i które okazały się bezpieczne dla niemowląt. Pierwszym składnikiem wymienionym na etykiecie produktu powinna być woda. Nie powinny również powodować podrażnienia oczu.

Produkty reklamowane jako naturalne nie zawsze są lepsze. Produkty bezzapachowe mogą czasami zawierać inne chemikalia stosowane do maskowania zapachu. Te chemikalia mogą powodować podrażnienie skóry. Środki do czyszczenia skóry i środki nawilżające, które mają pieczęć akceptacji od National Echema Association, są na ogół dobrymi produktami do stosowania na skórę noworodków.

Jak możesz zaplanować podróż, która będzie zabawna i relaksująca dla całej rodziny, a nie karma dla złych sitcomów telewizyjnych? Z biegiem lat lubiłem podróżować z rodziną i nauczyłem się – czasami na własnej skórze – pewnych rzeczy, które działają dobrze i niektórych rzeczy, które się nie sprawdzają.

Niezależnie od tego, czy jest to podróż samochodem do domu babci, czy też wielka przygoda z przygodą, odrobina planowania idzie daleko. Dla dzieci w każdym wieku, zacznij od myślenia o tym, co lubisz robić razem jako rodzina. Jakie zajęcia byłyby fajną zmianą tempa rozciągania umysłów i ciał, a co byłoby zbyt trudne lub zbyt nudne dla twoich dzieci z ich aktualnymi umiejętnościami lub zainteresowaniami? Jakie miejsca mogą oferować coś przyjemnego dla wszystkich?

Włącz dzieci w planowanie i pamiętaj, że mokre dzieci to zazwyczaj szczęśliwe dzieci – hotel musi mieć basen! Zaplanuj przerwy na drzemki, jeśli Twoje dzieci nadal je zabierają i nie zapomnij zabrać ze sobą foteli samochodowych – a także, w przypadku podróży w ciepłe dni, kaski rowerowe i dużo kremów przeciwsłonecznych. (Aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony przeciwsłonecznej, zobacz doskonałą ocenę doktora Hartunga na ten temat.)

Wreszcie, nie zapomnij o aparacie fotograficznym – Twoje dzieci mogą teraz znienawidzić, że robisz teraz dużo zdjęć, ale wszyscy będą się nimi cieszyć przez wiele lat.

Teraz, gdy przedstawiłem ci krótki przegląd dla wszystkich grup wiekowych, postaram się odpowiedzieć – w tej notatce i jeszcze dwie kolejne – z sugestiami dla konkretnych grup wiekowych. Zaczniemy dzisiaj od …

PODRÓŻOWANIE Z NIEMOWLĄTAMI

Podróżowanie z niemowlętami może być wyzwaniem, chociaż większość rodziców powie ci, że jest to łatwiejsze niż podróżowanie z maluchami! Jeśli podróżujesz samochodem, upewnij się, że Twoje dziecko jest zapięte na foteliku samochodowym, gdy pojazd się porusza. Planuj częste postoje, aby nakarmić dziecko, i rozbij długie podróże z noclegiem gdzieś.

Jeśli będziesz latać, zastanów się nad odłożeniem wyprawy do momentu, w którym twoje dziecko wykonało pierwszy zastrzyk, aby zabezpieczyć się przed poważnymi zarazkami w zatłoczonych samolotach i obszarach bram. (Zazwyczaj są podawane podczas dwumiesięcznej wizyty, ale można je podać już w wieku 6 tygodni.)

Wiele linii lotniczych zezwala, aby dziecko poniżej 2 lat podróżowało na kolanach rodziców i spróbuje zarezerwować miejsce obok pustego miejsca. Jeśli to siedzenie pozostaje puste – rzadkość w dzisiejszych czasach! – możesz umieścić fotelik dziecka na tym siedzeniu na czas lotu. To droższe, ale oczywiście bezpieczniejsze, aby kupić miejsce dla swojego niemowlęcia. Możesz zapiąć fotelik dziecięcy swojego dziecka na miejsce w samolocie, a ona może jeździć tak, jak przywykła do samochodu.

Wózki, które zabrały twoje dziecko do samolotu, a także foteliki samochodowe, które nie znalazły pustego miejsca obok ciebie, mogą zostać “sprawdzone przez bramkę” i zostaną dostarczone do rampy wyjściowej dla ciebie w miejscu docelowym. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, rodzic podróżujący samotnie z niemowlęciem lub małym dzieckiem może przejechać się wózkami pomocy lotniskowej, dzięki czemu łatwiej jest dostać się od bramy do bramy z wózkiem, fotelem samochodowym, torbą na pieluchy i dzieckiem! Zapytaj o to podczas planowania lotów. Wynajem agencji samochodowych na ogół nie gwarantuje dostępności miejsc w samochodzie, więc najlepiej (niestety) wziąć własną.

Jak wszyscy wiemy, zmiany ciśnienia mogą wywoływać dyskomfort w naszych uszach, zwłaszcza podczas zstępowania. Dorośli żują gumę lub ciągną za uszy, aby je “popchnąć”, otwierając trąbki Eustachiusza, aby wyrównać ciśnienie. Niemowlęta mogą osiągnąć ten sam efekt, ssąc smoczek, butelkę lub pierś (chociaż powinny być z powrotem w fotelach samochodowych do przygotowania do lądowania). Niektóre acetaminofeny około 30-45 minut przed lądowaniem również mogą pomóc.

Podróżowanie z niemowlakiem może być wyczerpujące, ale jeśli odwiedzasz dziadków w tym roku, to ich kolej przyjdzie do ciebie w przyszłym roku, kiedy podróż stanie się jeszcze bardziej ekscytująca!

Dodaj komentarz