Rodzicielstwo i technologia

Co powie twoje dziecko, jeśli zadałeś im to pytanie …?

“Czy uważasz, że zbyt często używam telefonu / tabletu / komputera?”

Dużo rozmawiamy o wykorzystaniu mediów społecznościowych i technologii w odniesieniu do nastolatków, zalecając monitorowanie i odpowiedzialność. Opublikowaliśmy artykuły na temat niebezpieczeństw związanych z pisaniem SMS-ów i prowadzeniem pojazdów. W innym, ale pokrewnym stanie, coraz bardziej niepokoję się pokoleniem wychowywanych dzieci, które obserwują nas (“nas” będących ich rodzicami), które są połączone z technologią przez cały dzień. Wszyscy to widzimy, a wielu z nas to zrobiło – rodzice na swoich telefonach, gdy jeżdżą swoim maluchem w koszyku w sklepie, wysyłają SMS-y, gdy spacerują po dziecku przez zoo, sprawdzają pocztę na przystanku lub na przystanku autobusowym.

Nie zrozum mnie źle. Technologia nie jest zła. Możliwość odpowiadania na wiadomości e-mail, sprawdzanie pogody, sprawdzanie menu obiadowego w szkole lub dostęp do portalu dla dzieci Plus (!) Za pomocą zaledwie kilku kliknięć znacznie ułatwia życie. Nie jesteś okropnym rodzicem, jeśli twoje dziecko bawi się w parku, a ty używasz czasu, aby odpowiedzieć na e-mail. Dzieciaki. w końcu musisz nauczyć się korzystać z technologii, aby stać się częścią tego świata. Zastanawiam się jednak, jakie wiadomości otrzymują, gdy zwracamy większą uwagę na nasze urządzenia niż na nich. Jakie przesłanie otrzymała mała dziewczynka, kiedy niedawno ją widziałem, wszyscy ubrani, aby obejrzeć występ na żywo “Mary Poppins”, siedząc obok jej taty, który spędził całą przerwę przewijając aktualizacje giełdowe?

PhoneCheck

Pozwolę sobie powiedzieć, że ta Notatka nie ma na celu wyrażenia osądu. Bycie rodzicem może być strasznie męczące i stresujące, i chodzić po nim, czasami miło jest mieć jakąś bezmyślną aktywność lub uzyskać pewną dorosłą interakcję pośród tego. Zrozumiany. Jest to po prostu zachęta dla nas wszystkich, którzy wychowują dzieci, aby krytycznie spojrzeć na sposób, w jaki konsekwentnie spędzamy czas.

Myślę, że będą dwa rodzaje wypadków z naszego nadmiernego wykorzystywania technologii wokół dzieci. Jeden z nich będzie wynikiem naszej nieuwagi na ich poczucie własnej wartości, ważności i bezpieczeństwa. Dziecko, którego rodzice często koncentrują się na technologii, podczas gdy oni również są rodzicami, prawdopodobnie dostanie wiadomość, że po prostu nie jest tak interesujące lub ważne. Dzieciaki zauważają, kiedy naprawdę nie patrzymy, jak wskakują do basenu lub jeżdżą bez kół treningowych lub wiążą buty po raz dwudziesty. Biorą pod uwagę rozmowy dorosłych, których nie prowadzimy, podczas gdy przechodzimy przez sklep spożywczy. Dziecko, które nie zaczyna z silnym poczuciem bycia kochanym i mającym wartość, będzie miało trudniejszy timeg przez życie.

Drugi wpływ dotyczy przykładu, który ustawiamy dla naszych dzieci. Jestem pewien, że byłeś w restauracji lub w społeczności i widziałeś “uspołecznianie” nastolatków – każdy przyklejony do siebie indywidualny telefon. Obserwowałem kiedyś cały stół licealistów, na kolację przed balem, każdego z nich z telefonem i bawiłem się z nimi przez cały obiad. Czy wychowujemy dzieci, które będą miały upośledzoną zdolność nawiązywania relacji z innymi? Przynajmniej osobiście? W jaki sposób wpłynie to na ich zdolność do prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych na czas pracy, lub posiadania znaczących przyjaźni lub małżeństw? Czy oni nawet uczą się patrzeć komuś w oczy podczas rozmowy? A co z brakiem ciszy lub samotności, do której zawsze prowadzi dostępna technologia? Tak wielu dzisiejszych młodych ludzi nie czułoby się komfortowo, nawet chodząc z psem bez bycia w coś włączonym.

Więc. Wzywam was, abyście zadali swoim dzieciom powyższe pytanie. Rzucam wam wyzwanie, abyście zwracali uwagę na sposoby korzystania z technologii. Może podejść do dziecka. Ale podejmij kroki.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć …

Umieść telefon w schowku w desce rozdzielczej podczas jazdy.

Wyznacz “Dzień bez technologii” (ok, może to nie jest dziecinny krok …!)

Skompleksuj swój czas techniki, odkładając na bok określony czas (po tym, jak dzieci są w łóżku?), Aby ponownie połączyć się z urządzeniem.

Zastanów się, co jest naprawdę pilne. Wiele rzeczy, o których myślimy, że nie możemy czekać, faktycznie może.

Zostaw swój telefon w samochodzie podczas następnej wycieczki rodzinnej. OK, więc możesz nie być w stanie uchwycić fotograficznej chwili, jeśli twój aparat JEST telefonem. Ale może byłoby odświeżenie, gdybyśmy po prostu żyli w danej chwili i nawet nie martwili się o to, by go uchwycić. (Po prostu zrobiłem to w zeszłą niedzielę – naprawdę się uwalnia!)

Zamknij laptopa, gdy ktoś bliski wchodzi do pokoju

Masz jakieś inne pomysły? Chciałbym je usłyszeć.

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie siebie w roli rodzica niezdrowego dziecka? Ja też nie!

W ubiegłym roku, po drugich urodzinach naszego syna, natknąłem się na artykuł zatytułowany “Tak długo, jak to jest zdrowe … Ale co, jeśli nie jest”. Kiedy przeczytałem artykuł, wiele emocji zaczęło mi się ukazywać.

Kiedy moja żona Tanya i ja spodziewaliśmy się naszego pierwszego dziecka, pomysł, że nasze dziecko urodzi się z jakimkolwiek problemem zdrowotnym lub wadą, nigdy nie był nawet myślą. Obaj jesteśmy zdrowymi ludźmi, którzy mają względnie zdrowe rodziny, więc kiedy ludzie pytali nas, czy chcemy chłopca lub dziewczynę, często odpowiadaliśmy słowami: “Nie obchodzi nas to … o ile jest to zdrowe!” Potem w tym zimnym, deszczowym , W listopadzie, kiedy powiedziano nam, że nasz nienarodzony syn nie jest zdrowy, wszystko zaczęło się pogarszać.

A może to zrobiłeś?

Tego dnia otrzymaliśmy wybory – wybory, których rodzina nie powinna oczekiwać: współczująca opieka, zakończenie, operacje paliatywne. Te przerażające słowa sprawiły, że nasze głowy się kręciły. Po raz pierwszy usłyszeliśmy, że nasz nienarodzony syn może nie przetrwać do narodzin. Powiedziano nam, że jeśli przeżyje, oprócz wielu komplikacji zdrowotnych, będzie miał opóźnienia rozwojowe, trudności w uczeniu się, problemy z jedzeniem i wzrastaniem oraz wiele innych problemów.

Nikt nigdy nie życzy sobie niezdrowego dziecka. Nawet myśl o niezdrowym dziecku sprawia, że ​​ludzie czują się niekomfortowo. Czy zdrowie jest ważne? Oczywiście. Ale prawdziwe znaczenie może mieć świadomość, że to nie jedyna rzecz.

Tylko dlatego, że dana osoba nosi etykietę niepełnosprawności lub komplikacji zdrowotnych, nie oznacza to, że nie ma on wielkich umiejętności! Istnieje niezliczona ilość znanych osób, które żyły i były celowane z niepełnosprawnościami fizycznymi i poznawczymi. Franklin D. Roosevelt, prezydent Stanów Zjednoczonych, został sparaliżowany; Alexander Graham Bell stworzył telefon, ale uczył się niepełnosprawny. Jim Abott, zawodowy baseballista, urodził się bez prawej ręki! Albert Einstein, Thomas Edison i Benjamin Franklin są bohaterami, o których myślano, że mają upośledzenie poznawcze lub poznawcze.

Mimo, że osoby niepełnosprawne odnosiły sukcesy zawodowe, sukces nie musi być mierzony tylko zarobionymi pieniędzmi lub zdobytą sławą – ale co ważniejsze, jakością życia.

Teraz zacznijmy do przodu prawie 3 lata od początkowego USG mojego syna. To “niezdrowe dziecko”, które może nie przetrwać do urodzenia, a co dopiero biegać i bawić się z innymi dziećmi, jest szczęśliwym, spiczastym pistoletem dziecka. Jasne, może nigdy nie będzie najwyższy w swojej klasie, może nigdy nie poprowadzi wielkiego czasu milowego w klasie gimnastycznej i sądzę, że będę musiał stawić czoła faktowi, że nie zagra w NFL. Ale to dlatego, że urodził się z pół serca, że ​​teraz jestem w stanie lepiej wykorzystać całe moje serce. Nauczył mnie, że chociaż jest niezdrowy, wciąż ma nieograniczony potencjał.

Wszystkim rodzinom dzieci z chronicznymi potrzebami medycznymi i / lub niepełnosprawnymi: widzimy wasze dzieci, kim naprawdę są i jakie mogą być. I staramy się pomóc ci zrobić wszystko, czym będą.

Więc następnym razem, gdy usłyszysz, o ile jest zdrowy, pamiętaj: nie musimy być zdrowi, aby być bohaterem.

Dodaj komentarz