Planowanie zajęć dla dzieci

Siedziałem na trybunach w szkole podstawowej, przygotowując się do zarejestrowania mojego pierwszego dziecka w przedszkolu, kiedy usłyszałem mamę omawiającą jej 5-letni nastrój z inną mamą.

“Cóż, myślę, że może jest zmęczona. Dwa razy w tym tygodniu miała gimnastykę, a zaraz potem jeździ konno. Jutro zaczyna lekcje pływania. ”

BusyCalI była zmęczona po prostu słysząc jej harmonogram!

Jednym z moich problemów z wychowywaniem dzieci jest znalezienie równowagi między wyborem zajęć dla moich dzieci (lub umożliwienie im wyboru). Niektóre dzieci zrobiłyby wszystko, na co je podpisałeś; inni muszą naprawdę być zachęcani do wypróbowywania nowych rzeczy. Niektórzy chcą rzucić palenie, jeśli nie są w czymś celni, podczas gdy inni są szczęśliwi, że są w pobliżu innych dzieci, niezależnie od aktywności. Temperament i osobowość grają w tych tendencjach. A w zależności od harmonogramu i liczby dzieci, życie może szybko doprowadzić do szaleństwa dzięki harmonogramom i lekcjom sportowym!

Nie udaje mi się mieć idealnej formuły na to, ile zajęć jest w sam raz dla dziecka i rodziny. Ale włożyłem w to wiele uwagi, ponieważ nasza rodzina zarządza życiem zawodowym i rodzinnym z 4 dziećmi. Chociaż wciąż jesteśmy w trakcie realizacji, oto kilka przemyśleń, które należy rozważyć, ponieważ masz do czynienia ze wszystkimi kartami rejestracyjnymi, które wracają do domu jesienią.

Odpowiednie dla wieku działania

Zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, cele wczesnych zajęć powinny obejmować zabawę, aktywność (w przypadku sportu) i rozpoczęcie nauki w zespole. Dzieciom młodszym niż 6 lub 7 lat ciężko jest uchwycić zasady gry lub poświęcić im wystarczająco dużo czasu i nie mają znaczących fizycznych umiejętności, aby poświęcić się sportowi. Krótko mówiąc, powinna być zabawna i mało kluczowa. Należy również wziąć pod uwagę, że rozpoczynanie dziecka od aktywności w późniejszym życiu może pomóc w uniknięciu kontuzji i nadużyć.

Potrzeba czasu odpoczynku i przestoju

Wydaje się, że nadmierna liczba godzin jest taka, jak większość dorosłych i dzieci żyje obecnie. Ale nie musi tak być. Dzieci potrzebują czasu na odpoczynek i zabawę, nawet gdy się starzeją. Szkoła sama zajmuje większość dnia, a potem jest praca domowa, kolacja i czas rodzinny (więcej o tym później). Oprzyj się pokusie planowania co minutę. Dzieciństwo jest krótkie, a dzieci potrzebują nieustrukturyzowanego czasu, aby być najlepszym z możliwych.

Którą aktywność?

Zastanów się nad osobowością i mocnymi stronami Twojego dziecka. Nie każde dziecko jest przeznaczone na konkurencyjne sporty zespołowe. Niektóre mają bity artystyczne. Może to potrwać jakiś semestr / sezon lub dwa, zanim coś naprawdę się utrzyma. Zaangażuj swoje dzieci w tę decyzję, pytając ich o swoje zainteresowania i zwracając uwagę na to, do czego zmierzają. Staraj się opierać przeżywaniu swojego dzieciństwa przez nie lub popychać je w kierunku czegoś, w czym dobrze prosperujesz – nawet jeśli sprawią, że 5th Miller będzie grać w baseball używając tej samej mitenki!

Co jeśli chcą zrezygnować?

Podpisujesz je na hokej, dostajesz cały ekwipunek, wyciągasz je na lód, a 3 tygodnie później kopią i krzyczą aż do lodowiska. Co wtedy?

Zrób krok do tyłu. Dowiedz się, czy istnieje jakiś szczególny powód, dla którego nie chcą iść (czy jest jakiś konkretny problem z innym graczem, trenerem lub nauczycielem?). Jeśli po prostu stracili zainteresowanie lub “nie mają na to ochoty”, jest to dobra lekcja, która sprawi, że będą trzymać się z daleka przez okres zobowiązań, niezależnie od tego, czy jest to sezon, czy reszta semestru, za który zapłaciłeś. To dobry czas, aby dowiedzieć się, że zespoły polegają na graczach, którzy tam są, a kiedy miesiąc zostanie opłacony lekcje gry na fortepianie, wezmą udział.

Jest to również dobry czas na powtórne sprawdzenie przez rodzica. Czy dziecko jest przesadzone? Zbyt zmęczony? Pod koniec tego okresu zobowiązania przegrupuj się i porozmawiaj z rodziną o tym, co jest kolejnym najlepszym krokiem.

Harmonogramy rodzinne

Życie jest zajęte. Na nasze czasy jest wiele konkurencyjnych żądań i dobrze jest przyjrzeć się pełnemu obrazowi, decydując, jak będzie wyglądał kolejny sezon. Wyjdź z rodzinnego kalendarza. Zdecyduj, jako rodzina, jak działasz najlepiej i co jest dla Ciebie zdrowe. Czy masz kilku członków, którzy naprawdę potrzebują czasu w domu na odpoczynek? Czy harmonogram podróży mamy sprawi, że czwartkowe wieczory będą trudne? Czy zajęcie się trzema samochodami i opiekunka do wszystkiego, co zaplanowano na sobotę?

Zdecyduj wspólnie, czego potrzebujesz. Kiedy nadarzy się okazja, zadajcie sobie pytanie, czy pomoże wam osiągnąć to, czego potrzebujecie, czy też poprowadzi was w przeciwnym kierunku. Ponadto: czy istnieje sposób, aby działalność była bardziej przyjazna rodzinie? Może rodzic może trenować lub brać lekcje sztuki razem z dzieckiem. Wtedy masz dodatkową premię czasu i wspólne doświadczenie. Czy dwoje twoich dzieci może wykonywać aktywność w tym samym czasie? (Mniej jazdy!) I nie zapomnij zaplanować trochę wolnego czasu, aby po prostu być razem.

Nie bój się mówić “nie”

Nawet małe dzieci mogą zacząć rozumieć, jak trudno jest podejmować decyzje! Czasami najlepszą odpowiedzią jest Nie. Pamiętaj, że większość dzieci nie będzie mieć kariery, która rozpoczyna się w jednej z tych zajęć pozalekcyjnych. Nie będę nieodwracalnie skrzywdzony, robiąc mniej, obiecuję.

Wiem, że istnieje obawa, że ​​stracą swoją szansę (kiedy wszyscy inni zaczynają grać w piłkę w wieku 3 lat). Wiem, że są 4-latki uczestniczące w 3 sportach naraz. Ale rób to, co najlepsze dla Twojego dziecka i rodziny. Zawsze możesz wrócić. Jeśli jeden sezon kończy się na byciu szalonym, ucz się z tego i następnym razem zrób coś innego. Przeprowadzenie tego procesu z dziećmi pomoże im ocenić i dokonać dobrego wyboru dla siebie w przyszłości.

Tak, masz to. Nasza rodzina zmierza w zajęty upadek piłki nożnej i skautów, praca, szkoła, lekcje gry na fortepianie, zakupy spożywcze …

…Masz pomysł. Zobaczymy jak to będzie. Możemy być przesadzeni lub może być w porządku. W naszych rodzinnych planach zaplanujemy wolne noclegi i sprawimy, że noce zwiadowcze będą sprawą rodzinną. Na koniec dokonamy ponownej oceny i zobaczymy, co będzie dalej.

Oto nadzieja, że ​​przejście na nowy, bardziej zaplanowany sezon jest płynne i pełne dobrych wspomnień!

Dodaj komentarz