Normalne noworodki

Gratulacje dla Twojego nowego dziecka! To jest ekscytujący czas dla Ciebie i Twojej rodziny!

Jeśli jest to twoje pierwsze dziecko, możesz mieć wiele pytań dotyczących opieki nad noworodkiem, czego się spodziewać i kiedy zadzwonić do lekarza. Ta uwaga zawiera wskazówki na temat nowej przygody.

Pępek

Pępowina zwykle odpada od 1-3 tygodnia życia. Nie ma potrzeby dodatkowej pielęgnacji poza utrzymaniem suchej powierzchni.

Zalecamy kąpiele gąbkowe (nie zanurzaj dziecka w wodzie), aż do momentu, gdy przewód odpadnie. Gdy pępowina zaczyna się oddzielać i odpada, skóra pod spodem może lekko krwawić lub być lepka.

Jeśli krwawienie jest nadmierne, jeśli występuje ropa i (lub) dużo drenażu (kilkakrotne moczenie ubrań), lub gdy skóra wokół pępowiny staje się zaczerwieniona lub wrażliwa na dotyk, zadzwoń do nas w biurze.

Obrzezanie

W miejscu obrzezania może wystąpić lekkie krwawienie, zaczerwienienie lub żółtawa powłoka. Ta żółtawa powłoka jest normalną tkanką leczniczą i nie ma potrzeby, aby próbować ją usunąć lub zetrzeć. Możesz zastosować wazelinę do obrzezki przy każdej zmianie pieluchy, aż strona nie będzie już jasnoczerwona (zwykle 5-7 dni, ale może trwać dłużej).

Jeśli twój maluch nie jest obrzezany, oczyść penisa tak jak w jakimkolwiek innym miejscu. Nie odciągaj napletka.

Piersi i pochwa

Może pojawić się powiększenie tkanki piersi noworodka – zarówno u dziewcząt, jak iu chłopców. Niektóre tkanki piersi dziecka mogą nawet wyrażać mleko. Jest to normalne i wynika z hormonów ciąży. Jeśli twoje dziecko to odczuje, z czasem będzie ono się zmniejszać.

Dziewczynki mogą mieć wydzielinę z pochwy w pieluchach. Może to być od białego do czerwonego, ponieważ wycofują się one z hormonów ciąży matki. Jest to normalne i z czasem będzie się zmniejszać.

Oczy

Niemowlęta mogły od czasu do czasu spoglądać przez kilka pierwszych miesięcy życia, ponieważ ich mięśnie oczu stały się bardziej dojrzałe. Jeśli jedno oko jest konsekwentnie przekraczane, poinformuj nas o tym podczas następnej wizyty w oddziale.

Skóra

Większość noworodków rozwija suchą, łuszczącą się skórę. Są prawie jak wąż, który musi zrzucić warstwę skóry. Zwykle nie ma potrzeby używania kremów lub płynów, chyba że obszary są popękane lub krwawiące (co może wystąpić na dłoniach i stopach). Jeśli tak się stanie, możesz użyć wazeliny lub maści A & D, aby chronić te obszary, dopóki się nie zagoją.

Noworodki mogą również rozwinąć kilka normalnych wysypek. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Uwaga Terri Bailey na skórze noworodka.

Uwodnienie

Twoje dziecko powinno mieć 1 mokrą pieluchę na każdy dzień życia, aż do ukończenia 6 dni. (Na przykład: jeśli mają 3 dni, oczekujemy 3 mętów w ciągu 24 godzin.) Po ukończeniu 6 dni niemowlęta powinny mieć 6-8 mokrych pieluch dziennie.

Gaz i stołek

Niemowlę będzie przepuszczać gaz i może wydawać się, że ma trudności w odchudzaniu. Są to wszystkie normalne doświadczenia i zwykle nie wymagają leczenia.

Taborety zaczynają się jako grube, czarne i przypominają smołę (zwane mekonium) i przechodzą w brązowy, zielony lub nawet żółty kolor i mogą wydawać się mieć w sobie nasiona. Niemowlę może mieć stołek po każdym karmieniu lub może jechać przez kilka dni bez sterylizacji. Mogą uodpornić się na stolec, ponieważ ultiple mięśnie muszą nauczyć się pracować razem, aby dziecko mogło przepuścić gaz lub stolec. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Notatkę Jonopa McClellanda na kupce.

Dziecko będzie czasami próbowało wepchnąć stolec lub gaz – mogą zmienić kolor na czerwony, stęknąć lub wstrzymać oddech – podczas gdy inne mięśnie nie ściskają się ani nie odprężają razem w sposób, który pozwoli przejść stolcu lub gazowi. To jest w porządku, a część jelit uczy się, jak funkcjonować bardziej efektywnie. Tak długo, jak stolec, który w końcu przechodzi, jest miękki, jest to normalne i jest częścią ciała twojego dziecka uczącego się, jak przechodzić stolec. Jednakże, jeśli stolec ma kształt twardych kul lub kamieni, twoje dziecko może być zaparowane. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz notatkę dr Maddaleny dotyczącą zaparć u niemowląt.

Czasami niemowlęta mogą mieć smugę krwi na stolcu, jeśli na odbytnicy występuje niewielki skaleczenie lub ból. Jeśli zauważysz to, wazelina lub maść A & D w dotkniętym obszarze może pomóc. Jeśli krwawienie utrzymuje się, lub krew jest zmieszana w stolcu, zadzwoń do nas w biurze.

Pluć

Dzieci plują. Może się to zdarzyć po każdym przekazie lub nawet pomiędzy kanałami. Jest to normalne doświadczenie i zazwyczaj nie wymaga leczenia, o ile dziecko dobrze przybiera na wadze. Jeśli w plucie jest coś czerwonego lub zielonego lub jeśli pluj jest tak częsty, że dziecko ma mniej mokrych pieluszek, zadzwoń do nas w biurze.

Czkawka

Czkawka niepokoi rodziców znacznie bardziej niż dzieci. Jest to normalne zjawisko i nie wymaga leczenia.

Kichanie / zatkany nos

Dzieci będą kichać i mogą mieć głośny oddech lub zatkany nos. Nosowe kanały są bardzo małe, a niewielka ilość śluzu może spowodować, że oddech dziecka będzie bardzo głośny. Kichanie może pomóc dziecku oczyścić te fragmenty. Jeśli twoje dziecko jest zakażone, możesz użyć kropli soli fizjologicznej i ssania nosa przed karmieniem i przed snem. W czasie snu możesz również używać nawilżacza mgiełkowego w pokoju dziecka.

Oddechowy

Niemowlę może mieć nieregularne oddychanie i może nawet wstrzymać oddech intersora nawet na 10 sekund (czas to – to NAPRAWDĘ długi czas!). Dopóki nie ma zmiany koloru skóry dziecka, jest to normalne. Ma nawet nazwę: “okresowe oddychanie noworodka”.

Sen

To normalne, że niemowlęta budzą się co 1-3 godziny w ciągu dnia i nocy. Większość niemowląt nie śpi dłużej niż 6 godzin w nocy do około 4 miesiąca życia (jest ok – dostaniesz się tam!).

Dla noworodka normalne jest również “nocne sowa”. Gdy dziecko było w macicy, aktywność mamy w ciągu dnia zapewniała wiele kołyszących ruchów, które uśpiłyby dziecko do snu. Jednak w nocy, gdy mama odpoczywała, dziecko często miało więcej aktywnych okresów. To będzie trwać przez jakiś czas, gdy dziecko znajdzie się w świecie zewnętrznym. Jedną z strategii, którą możesz wykorzystać, aby pomóc dzieciom, kiedy mają “zmieszane dni i noce”, jest sprawienie, by środek nocy karmienia / zmiana była tak cicha i nudna, jak to tylko możliwe. Włącz tylko wymaganą ilość światła i zachowaj rozmowę, przytulanie i grę w ciągu dnia. Pomoże to dziecku przejść na bardziej aktywny w ciągu dnia i bardziej spokojny w nocy.

Aby zmniejszyć ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS), ułóż dziecko do spania na plecach na twardym podłożu bez innych przedmiotów (koce, poduszki, pluszaki, ochraniacze na zderzaki itp.) W okolicy. Użyj dopasowanego prześcieradła na materacu. Możesz korzystać z kocem do przewijania, jeśli dziecko ma mniej niż 3 miesiące, a kołyska jest wygodna. Nie kładź dziecka do snu w łóżku, na kanapie lub na innych miękkich powierzchniach.

Aby uniknąć sytuacji, w której Twoje dziecko rozwija płaską głowę (zwaną “plagiocefalią”), możesz obracać po jednej stronie łóżeczka / kosza dla dziecka, na które skierowana jest głowa Twojego dziecka. Twoje dziecko będzie wyglądać dookoła, ale najczęściej będzie patrzeć na najbardziej interesującą rzecz w pokoju – TY! Obracanie pozwoli dziecku wywierać nacisk na różne strony głowy w różne dni.

Więcej informacji na temat snu u niemowląt można znaleźć w Nocnej notatce doktora Wolynna i jego notatce o drzemkach.

Płacz

Dzieci płaczą. Niektóre z nich dużo płaczą.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy życia niemowlęta mają bardzo niewiele sposobów komunikowania swoich potrzeb i potrzeb, więc płaczą. Płaczą, kiedy są mokre, kiedy są brudne, kiedy są głodne, znudzone, samotne, zmęczone, zimne, gorące …. żeby wymienić tylko kilka!

Nie mają zdolności do uspokojenia się w pierwszych 3 miesiącach życia, więc mogą potrzebować twojej pomocy, aby się uspokoić. Można okryć swoje dziecko, gdy płacze, zwłaszcza w pierwszych 3 miesiącach. W ten sposób nie zepsujesz dziecka.

Może się to czasem wydawać frustrujące, ale posiadanie mentalnej listy kontrolnej może pomóc w rozwiązaniu problemu z płaczem:

Czy dziecko jest mokre / brudne? Zmień pieluchę.

Czy dziecko jest głodne? Nakarm dziecko, ale (jeśli karmisz butelką), staraj się nie przekarmiać dziecka w tym czasie.

Czy dziecko chce ssać? Zaoferuj czysty palec lub smoczek.

Czy dziecko jest znudzone, czy też chce być trzymane? Podnieś dziecko; iść dookoła; śpiewać, mówić lub czytać dziecku.

Czy dziecko jest zmęczone? Opuść dziecko i umieść je w łóżeczku / gondoli, wyłącz światła i włącz cichą muzykę lub biały szum (zakłócenia w radiu, suszarkę do włosów, prymkę itp.).

Innym sposobem uspokojenia niemowlęcia może być wykonanie zabiegu od skóry do skóry z rodzicem lub inną zaufaną osobą dorosłą lub umieszczenie dziecka w nosidełku (upewnienie się, że głowa dziecka jest obrócona w bok z podbródkiem, aby zapewnić otwartość drogi oddechowe).

Dzieci mogą również odpowiedzieć na 5 S – technika nauczana przez dr Harvey Karp w The Happiest Baby on the Block:

Swaddle (z kocem)

Ssać (użyj smoczka)

Strona (przytrzymaj dziecko w pozycji bocznej)

Huśtawka (wstań i delikatnie odsuń dziecko od tyłu)

Uspokój się (wydawaj głośne, syczące odgłosy).

Oznaki choroby

Gorączka – Temperatura w odbycie równa 100.4 ° F lub wyższa. Podejmij temperaturę, jeśli dziecko jest bardzo wybredne, bardzo śpiące lub czuje ciepło. Jeśli wystąpi gorączka, a Twoje dziecko nie otrzymało jeszcze dwumiesięcznych szczepionek, natychmiast skontaktuj się z nami lub udaj się na pogotowie.

Niezwykła drażliwość

Niezwykła senność (nie można obudzić, aby nakarmić więcej niż 2 karmienia z rzędu)

Wielokrotnie wymiotuje (nie tylko pluje w górę) lub ponownie je kilka razy z rzędu

Odwodnienie (mniej niż 6 mokrych pieluch dziennie po 6 dniach życia)

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów u Twojego dziecka lub w inny sposób, skontaktuj się z biurem Kids Plus lub udaj się na pogotowie.

Dodaj komentarz