Niebezpieczeństwa i detektory tlenku węgla

Przy niemal zimowych czasach pomyśleliśmy, że nadszedłby dobry moment, aby napisać notatkę doktora o znaczeniu ochrony przed tym szkodliwym gazem.

Wszystkie domy korzystające z kominków na gaz ziemny, drewno lub gaz, a także domy, w których używane są generatory zapasowe lub inne źródła ciepła i energii zasilane węglem, powinny mieć wykrywacze CO.

Detektor CO CO znajduje się na niskim poziomie w powietrzu. Znajduje się w domu w wyniku niepełnego spalania z urządzeń napędzanych płomieniem, takich jak kuchenki, piece, suszarki do ubrań, piece, kominki, grille, grzejniki, pojazdy i podgrzewacze wody. Piece i podgrzewacze wody mogą wytwarzać CO; muszą być odpowiednio wypuszczone, aby CO uciekł na zewnątrz domu. Otwarte płomienie z gazów i pieców są źródłem większości CO w domu. Pojazdy są najczęstszym źródłem zatrucia tlenkiem węgla.

Tlenek węgla jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ bez detektora nie masz ostrzeżenia, że ​​znajduje się on w twoim domu. CO nie ma koloru, smaku ani zapachu. Kiedy CO znajduje się w twoim systemie, upośledza zdolność twojego organizmu do transportu tlenu we krwi. Niektóre objawy zatrucia tlenkiem węgla to: bóle głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, ból w klatce piersiowej i dezorientacja. Przy wyższych poziomach ekspozycji CO może spowodować utratę przytomności, a nawet śmierć. Czasami objawy są trudne do uchwycenia, ponieważ tak ściśle naśladują grypopodobne choroby. Jeśli wydaje się, że wszyscy członkowie rodziny cierpią z powodu tych samych objawów i zauważasz, że wyjście na świeże powietrze lub wyjście z domu sprawia, że ​​czujesz się lepiej, powinieneś sprawdzić poziom CO.

Aby pomóc w zapobieganiu zatruciu tlenkiem węgla, możesz wykonać kilka czynności:

Nigdy nie zostawiaj samochodu w garażu, nawet gdy drzwi garażu są otwarte

Nigdy nie korzystaj z grilla na węgiel drzewny, grilla z propanem lub przenośnego kuchenki kempingowej w domu lub w zamkniętej przestrzeni

Każdego roku sprawdzaj i serwisuj piece, piece opalane drewnem, kominki, ogrzewacze wody gazowej, piece, piece i suszarki do ubrań

Nigdy nie używaj kuchenki gazowej do ogrzewania domu

Umieść czujniki tlenku węgla na każdym piętrze w domu

Niektóre informacje o wykrywaczach CO

Istnieją trzy rodzaje detektorów CO. Modele wtyczek podłącza się bezpośrednio do gniazdka i ma zapasowy akumulator. Eksperci nadają modelowi First Alert najwyższą dokładność. Istnieją również detektory, które działają na bateriach. Eksperci dają dobre recenzje Detektorowi Węgla Tlenku Węgla. Ostatni typ to detektory przewodowe, które można zobaczyć w nowszych domach.

Jeśli mieszkasz w większym domu z kilkoma piętrami, eksperci sugerują łączenie detektorów CO. Kiedy jeden alarm podniesie szkodliwe poziomy CO, wszystkie alarmy zabrzmią. Eksperci zalecają monitory monitorowania początkowego.

Istnieją również detektory CO połączone z czujnikami dymu. Jest to jeden ze sposobów zmniejszenia liczby alarmów w twoim domu, jednak eksperci sugerują, że te modele zawierają tylko jeden z dwóch rodzajów czujników dymu i mówią, że powinieneś mieć oba typy w całym domu. Eksperci zalecają modele Kidde, ale ostrzegają, że nie mają fotoelektrycznego czujnika ognia. Mają tylko czujnik dymu jonizującego, który wykrywa płomienie, ale nie pali zadymionych.

Zakupy dla detektorów CO

Poszukaj symbolu UL na opakowaniu. Modele te spełniają normy bezpieczeństwa produktu określone przez Underwriters Laboratory, niezależny program certyfikacji bezpieczeństwa produktów.

Uzyskaj wykrywacz z cyfrowym wyświetlaczem. Mogą ostrzegać o wzrastającym poziomie CO, zanim wyzwolą alarm. Bycie narażonym przez pewien okres czasu do poziomu 30 ppm może zaszkodzić pacjentom z problemami z sercem, nienarodzonymi dziećmi i dziećmi, ale większość detektorów nie będzie alarmować aż do 70 ppm lub więcej.

Modele ze światłem stroboskopowym są pomocne dla osób z wadami słuchu

WSKAZÓWKI DLA INSTALACJI

Powinien być co najmniej jeden detektor CO na poziom domu. Powinieneś również mieć detektor CO w piwnicy, gdzie mogą znajdować się piece i inne urządzenia do spalania paliwa.

Najlepszym miejscem do umieszczenia wykrywacza jest wysokość na wysokości ściany. Ponieważ urządzenia produkujące CO również wytwarzają ciepło, a ponieważ CO wznosi się za pomocą gorącego powietrza, wysokość głowy jest idealnym miejscem do zamontowania detektora.

Detektory CO powinny być również umieszczone około 20 stóp od urządzeń spalających paliwo, ponieważ po włączeniu emitują niewielką ilość CO.

Detektorów CO nie należy umieszczać w pobliżu okien ani wentylatorów, ponieważ wentylacja może uniemożliwić ich wychodzenie.

Należy pamiętać o etykietach pakietów dotyczących zaleceń dotyczących odległości, na jaką detektor powinien pochodzić ze źródeł pary (tj. Łazienek i zmywarek), chemii gospodarczej i innych rzeczy, które mogą powodować fałszywe alarmy.

Testuj detektory CO regularnie. Detektory podłączone przewodowo powinny być sprawdzane co miesiąc. Czujki z baterią powinny być sprawdzane raz w tygodniu, a baterie powinny być wymieniane co najmniej raz w roku. Powinieneś również wymienić czujniki co 2 lata.

Zastanów się nad zakupem zestawu testowego. Aby sprawdzić, czy czujnik działa, zestaw testowy może być dobrą inwestycją. Przyciski na wykrywaczach alarmują tylko i nie sprawdzają, czy czujniki rzeczywiście działają. Większość zestawów zawiera puszkę z aerozolem i plastikową torebkę, która zamyka się wokół detektora i umożliwia sprawdzenie, czy alarm zabrzmi z niebezpiecznym poziomem CO.

Nie podłączaj urządzeń wtykowych do gniazdek elektrycznych sterowanych za pomocą przełącznika światła. Gdy przełącznik zostanie wyłączony, nastąpi rozładowanie zapasowych baterii, co doprowadzi do ostrzeżeń o niskim poziomie naładowania baterii i konieczności częstszych wymian baterii.

Jeśli twój detektor zacznie wydawać dźwięki, wyrzuć wszystkich z domu i przenieś na świeże powietrze. Sprawdź, czy ktoś ma jakiekolwiek objawy i zadzwoń pod 911. Straż pożarna przychodzi do twojego domu i ocenia, czy nie ma wycieku. Możesz również zadzwonić do lokalnego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, aby przyjść i ocenić swój dom pod kątem wycieku.

Dodaj komentarz