Najlepszy przewodnik dla dzieci w esporcie

Zapomnij o obrazie nadąsanego gracza wideo w swojej sypialni, z komputerem i trzydaniowymi pudełkami po pizzy. Teraz, gdy esporty – konkursy gier wideo na żywo – są oficjalnie zatwierdzonym sportem w szkole średniej, młodzi entuzjaści gier mogą być w centrum zainteresowania. Te dzieci nie tylko przejmują licealne laboratoria komputerowe w całym kraju; oni zmieniają to, co znaczy być sportowcem-uczniem. I chociaż może nie rozkoszować się pomysłem, że Twoje dziecko spędza jeszcze więcej czasu na graniu w gry wideo, gracze pro mogą zarobić duże pieniądze – a najlepsi studenci esportu mogą nawet wygrać stypendium na studia.

Esports jest już od jakiegoś czasu – dzieci mogą nadal grać w ligach nieprzystosowanych do ich szkół. Ale wysiłek, aby go rozpoznać, zorganizować i nagrodzić w taki sam sposób, jak tradycyjne zespoły zapewnia strukturę dla graczy w wieku szkolnym. Nowe partnerstwo pomiędzy National Federation of State High School Associations (NFHS) a siecią gier online PlayVS legitymizuje hazard jako “prawdziwy” sport. W pierwszym sezonie rozpoczynającym się w październiku 2018 r. Szkoły średnie mogą organizować zespoły, trenować i rywalizować ze sobą. NFHS zapewnia podstawowe zasady, ramy i wsparcie. PlayVS zapewnia sieć, w której są odtwarzane gry. Uczniowie muszą po prostu przynieść laptopa (lub użyć go ze swojej szkoły) i – jak w przypadku każdej pozalekcyjnej aktywności – entuzjazm, determinację i ducha rywalizacji.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest przeznaczone na turnieje z grami wideo, rozpoznawanie esportów jest zjawiskiem kulturowym, które może przyciągnąć twoje dziecko jako gracza lub kibica. Dowiedz się więcej na temat esportów, w tym związanych z nimi gier, treningu, który jest konkurencyjny, oraz tego, czy Twoje dziecko ma wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać upragnione stypendium na studia.

Czym są esport?

Mówiąc wprost, esports to konkurencyjne skrzydło gier dla wielu graczy. Ale istnieje wiele sposobów, miejsc i gier do grania.

Turnieje esportowe na dużą skalę w rzeczywistości odbywają się cały czas w Internecie z graczami rywalizującymi z domu. Platformy takie jak Faceit, Battlefield i World Gaming Network pozwalają użytkownikom na dołączanie pojedynków jako niezależnych graczy lub wchodzenie jako zespół. Podczas gdy wielu graczy gra tylko dla emocji, turnieje online często nagradzają zwycięzców nagrodami pieniężnymi.

Esport rozwija się także w dziedzinie edukacji. Jeśli nastolatki są częścią ekipy esportowej w szkole, gry są rozgrywane w Internecie w szkole i nie ma podróży – z wyjątkiem, ewentualnie, meczów play-off i mistrzostw stanu. W zależności od zainteresowań szkolnych i studenckich fani mogą uczestniczyć w grach, aby dopingować swój zespół. Rosnąca liczba szkół wyższych również oferuje esport jako sporty widowiskowe na poziomie uniwerek.

Mosiężny pierścień to żywy, profesjonalny tor, w którym gracze rywalizują w miejscach, które pomieszczą setki – jeśli nie tysiące – fanów. Gry Pro są nadawane w kanałach wideo, w tym w grach YouTube i Twitch, a także w telewizji, w tym w kanałach ESPN i DisneyXD. Niektóre gry mają nawet widok widza, więc fani mogą zobaczyć grę z perspektywy graczy.

Profesjonalni gracze esports są zazwyczaj sponsorowani przez firmy powiązane z grami wideo, w tym z producentami gier i producentami gier, i konkurują o nagrody o wartości wielu milionów dolarów. Konserwatywny szacunki przewidują, że światowy rynek esportu będzie wart 1,5 miliarda dolarów do 2020 roku (o miliardy mniej niż inne krajowe sporty pro, ale dopiero się zaczyna).

Czy e-sportowe są złe dla dzieci?

Umieszczenie w godzinach wymaganych do osiągnięcia dobrych wyników przynosi straty. Esport wiąże się z ryzykiem dla ciała – i ewentualnie rozwijającego się mózgu. Osiem do dwunastu godzin, które wielu sportowców z górnej esportu twierdzi, że trenują każdego dnia, doprowadziło do wzrostu urazów związanych z komputerem, w tym zespołu cieśni nadgarstka, powtarzających się urazów i bólu kręgosłupa wśród elitarnych graczy. A po tym, jak kilku zawodników doświadczyło zawału w płucach, gracze są ostrzegani, aby nie wstrzymywać oddechu podczas intensywnych chwil. Choć esporty nie mają takiego samego ryzyka fizycznego jak sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, profesjonalni gracze i byli zawodowcy skarżą się na wypalenie zawodowe.

Nie można także ignorować faktu, że w przeciwieństwie do, powiedzmy, piłki nożnej, gry wideo zawierają treści medialne, które mózg odbiera, analizuje i podejmuje decyzje – wszystko w ciągu kilku sekund. To, w jaki sposób duża ilość gier wideo wpływa na ludzki mózg, jest przedmiotem ciągłych badań. Niektóre badania wskazują, że granie w gry wideo może być korzystne (co jest jednym z powodów, dla których esport został zatwierdzony dla licealistów). Ale może to mieć negatywne konsekwencje dla myślenia, rozumienia świata i innych procesów mózgu, w tym tworzenia uzależnień. Również potencjalnie problematyczne są same gry, które mogą być bardzo gwałtowne; Badania pokazują, że nadmierne eksponowanie na takie gwałtowne media może prowadzić do agresywnych myśli i zachowań.

Z tego powodu zasady i przepisy dotyczące licealistów mogą chronić młodych graczy przed potencjalnymi problemami zdrowotnymi i zdrowotnymi. Ważne jest jednak, abyś zwracał uwagę na znaki ostrzegawcze i pomagał dziecku rozpoznawać te zagrożenia i traktować je poważnie. Jeśli twoje dziecko wykazuje obietnicę esportu i inwestuje wiele godzin dziennie w tę samą grę, upewnij się, że mają ergonomiczną konfigurację i podejmują środki ostrożności dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

Względna nowość i nowość esportu jako sportu dla widzów oznacza, że ​​jury nadal nie ma wpływu na dzieci. Doszło do przemocy w stosunku do konkurentów i kibiców – tak jak w każdej otwartej sytuacji. Jeśli Twoje dziecko chce oglądać rozgrywki na żywo, dowiedz się, co możesz powiedzieć o poziomie bezpieczeństwa w miejscu i zastosuj normalne środki ostrożności, aby dziecko uczestniczyło w jakimkolwiek dużym wydarzeniu.

Jakie rodzaje gier rozgrywane są w esportach?

Niektóre rodzaje gier wideo, w tym strzelanki pierwszoosobowe, bitwy na arenie i gry walki, nadają się bardziej do rywalizacji niż, powiedzmy, gier fabularnych, które nie mają dużo walki. Niektóre z największych tytułów esportu to Counter-Strike, League of Legends i StarCraft. Popularne są także gry sportowe, takie jak Madden NFL, FIFA i NBA 2K. Fortnite również zaczyna parować w świecie esportów.

Szkoły będą miały wybór, które gry są dopuszczalne dla ich lig. Gry uznane za niewłaściwe lub niestosowne ze względu na wiek nie będą dozwolone – lub mogą być dozwolone w niektórych obszarach, ale nie w innych.

Jakiego sprzętu potrzebujesz do gry w esporcie?

Jeśli Twoje dziecko jest w esporcie, nie przejmuj się nim za pomocą laptopa lub tabletu. Niektóre esporty – zwłaszcza sportowe i walki – są zazwyczaj oparte na konsolach. Więc jeśli masz PS4 lub Xbox One, twoje dzieci już mają sprzęt, który muszą grać poważnie. W przeciwnym razie twoje dziecko będzie potrzebowało bardzo mocnego (i drogiego) komputera; duży monitor, zestaw słuchawkowy i różne “urządzenia peryferyjne”, w tym (zwykle) specjalne klawiatury, myszy i kontrolery do gier. Oczywiście, twoje dziecko będzie potrzebowało gier i będziesz potrzebował Wi-Fi (najlepiej najszybszego dostępnego) w domu (chociaż na turniejach gracze korzystają z sieci przewodowej). Wszystko wskazywało na to, że super wyposażony automat do gier i akcesoria mogą działać od 1500 do 3000 USD. Ale twoje dziecko zwróci ci pieniądze, kiedy się odwrócą, prawda?

Czy moje dziecko może zarabiać na życie grając w esporty?

Niektórzy zawodnicy esportu zdecydowanie go zgarniają. Gracze hobbystów – ci, którzy grają w turniejach online – mogą zarobić setki, a nawet tysiące. Naprawdę dobrzy gracze mogą uzyskać sponsoring, zapłacić za wyprodukowanie filmów promocyjnych YouTube, a nawet podpisać się z zespołem. Fortnite-phenom Tyler “Ninja” Blevins podobno zarabia 500 000 $ miesięcznie, a gracz Dota 2 Saahil “Universe” Arora może zebrać sześć figur na turniej (nie licząc ich pensji ligi). Ale to bardzo rzadki gracz, który kwalifikuje się na tym poziomie. Czas życia profesjonalnego gracza jest nawet krótszy niż życie profesjonalnego piłkarza lub baseballisty – zwykle w wieku od 19 do 25 lat.

Czy powinienem zachęcić mojego młodego gracza do ścigania esportów?

To zależy od Ciebie. Jeśli twoje dziecko naprawdę to kocha i wydaje się, że jest to pozytywny aspekt w życiu, największe wady to czas, który trzeba osiągnąć, aby uzyskać dobre – co odbiega od innych działań – i narażenie na przemoc w grze. W przeciwieństwie do koszykówki lub baseballu, esport można grać o każdej porze dnia i nocy bez tego samego rodzaju fizycznej opłaty. Ale esport jest siedzącym trybem aktywności – musisz więc upewnić się, że cały czas spędzany w grze jest zrównoważony ćwiczeniami fizycznymi (a także innymi ważnymi rzeczami). Z drugiej strony zwolennicy e-sportu, w tym NFHS, uważają, że granie w konkurencyjne gry wideo wymaga takich samych umiejętności, jak tradycyjne sporty, takich jak strategiczne myślenie, nauka pracy zespołowej i wkładanie silnego indywidualnego wysiłku. Bycie częścią zespołu może być niezwykle korzystne w życiu dziecka, o ile trener i inni członkowie zespołu pomagają stworzyć przyjazne środowisko.

Czy naprawdę możesz zdobyć stypendium w college’u, grając w gry wideo?

Tak, dzieci mogą uzyskać stypendia na naukę za esport. National Association of Collegiate Esports (NACE), główny organ zarządzający esportem w uniach, przyznał 9 milionom dolarów stypendiów esportowych i pomocy od 2016 r. Obecnie ponad 80 uczelni uczestniczy w programach stypendialnych. Podobnie jak w przypadku wszystkich stypendiów, uczelnie szukają dobrze zaokrąglonych dzieci (tj. Nie zombie esports). Nawiasem mówiąc, mówi się o dodawaniu e-sportu jako “sportu pokazowego” na Olimpiadzie w 2024 roku. Więc jeśli twoje dziecko nie otrzyma stypendium, nadal może rywalizować na arenie międzynarodowej.

Jakie są społeczności typu e-sport?

Wiesz, że National Geographic pokazuje, gdzie dwa tygrysy z dżungli walczą na śmierć? W porównaniu do społeczności esportowych są one dość oswojone. W najlepszym wydaniu esport można określić jako “żywy”, aw najgorszym, uparty, agresywny i wrogi. Takie złe zachowanie narusza kodeks postępowania esports i reguły społeczności większości platform. Ale społeczności gier online są często wypełnione rozmową o śmieciach, szczególnie w odniesieniu do kobiet. Konkurencyjny charakter, który musi być najlepszym graczem, w połączeniu z możliwością swobodnego i swobodnego wyrażania siebie w Internecie – a może nawet więcej niż kilka kropli testosteronu (ponieważ większość graczy to mężczyźni), może uczynić nawet najłagodniejszego kociaka dzikim drapieżnik.

Ale rzeczy się zmieniają. Im bardziej popularny e-sport, tym mniej tolerowane jest to zachowanie. I większość osób zaangażowanych w esport, od twórców gier, przez dostawców platform, aż po promotorów wydarzeń, aktywnie pracuje nad ich usunięciem. Licealne zespoły będą miały pisemny kodeks postępowania, taki jak ten stworzony przez szwedzkich sportowców esportowych, który jest coraz szerzej stosowany.

Czy obie dziewczyny i chłopcy grają w esporty?

W przeciwieństwie do sportów wyczynowych, esport nie ma żadnych fizycznych wymagań – poza szybkim refleksem. Mimo to jest to świat zdominowany przez mężczyzn. Jest jednak coraz więcej profesjonalnych zawodniczek esportowych, takich jak najlepiej zarabiająca gra kobieca w StarCrafcie, Sasha Hostyn z Kanady. Esports prowadzi wyłącznie kobiece turnieje, istnieją też żeńskie drużyny internetowe, w tym także grająca Counter-Strike Global Offensive dla Team Dignitas. Niestety wypłaty dla kobiet-zawodowców są znacznie niższe niż dla zawodników płci męskiej.

Czy powinienem martwić się czasem gry, jeśli moje dziecko będzie chciało korzystać z esportu?

Absolutnie. Wymagany czas esportu na ekranie to jeden z największych negatywów sportowych. Aby stać się biegły, gracze muszą wrzucić do ośmiu godzin dziennie. Dużo czasu na ekranie, nawet jeśli służy jako “szkolenie” w szkole średniej lub przynosi dochody, nie jest dobre dla dzieci. Nawet profesjonalni gracze twierdzą, że reżim treningu jest trudny. Jeśli Twoje dziecko chce robić esporty, musisz bardziej poważnie traktować zasady określające, ile mogą grać w tygodniu i w weekendy. Upewnij się, że ich czas na ekranie jest zrównoważony z innymi ważnymi rzeczami: obowiązkami, pracą domową, rozmową z ludźmi twarzą w twarz. Możesz ustawić jasne wskazówki dotyczące czasu bez używania urządzeń i stref w domu, aby pomóc dziecku zachować zgodność z regułami ekranu. Jeśli twoje dziecko gra w drużynie z liceum, trener powinien być w stanie pomóc rodzinom w opracowaniu rozsądnego harmonogramu treningu, który pozwala zawodnikowi rozwijać się, ale nie zajmuje mu całego czasu.

http://www.brugo.pl/
https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz