Mój dzieciak chce korzystać z mediów społecznościowych

Po miesiącach prosić, zrobiłeś sobie skok, a teraz twoje dziecko ma telefon. Nieuchronnie, wkrótce po pojawieniu się smartfona w mediach społecznościowych (wstaw krzyżyk rodzicielski). W przypadku większości rodziców media społecznościowe czują się przerażone, kiedy myślą o swoich dzieciach, które go używają. Dlaczego jest to takie potencjalne źródło rozpaczy dla rodziców?

Po pierwsze, z naszych mediów społecznościowych wiemy, że doświadczenie nie zawsze jest wspaniałe. W jaki sposób dzieci mają radzić sobie z niewrażliwymi postami, szkicowymi ludźmi, problemami z prywatnością, a nawet z FOMO – kiedy rzekomo dojrzali dorośli nie mogą nawet zaufać, by zachowywać się właściwie? Chociaż większość mediów społecznościowych ma minimum 13 lat, wiele dzieci zaczyna o to prosić, zanim zostaną technicznie dopuszczone do udziału.

Oczywiście, że martwimy się. Ale prawda jest taka, że ​​wiele nastolatków korzysta z mediów społecznościowych i pozostaje bezpieczna, zdrowa i połączona – zwłaszcza, gdy rodzice wspierają. A jeśli odsuniemy nasze nastolatki do sukcesu, utrzymamy otwarte linie komunikacyjne i będziemy świadomi świata mediów społecznościowych nastolatków, wszelkie problemy, które napotkamy, będą najprawdopodobniej szybkimi uderzeniami zamiast blokad dróg.

Jak to robimy? Rozmowa – i słuchanie – jest kluczem. Tak, trudno jest dzieciom otworzyć się, ale można uzyskać więcej informacji na temat tego, czego chcą używać, dlaczego chcą z niego korzystać i ile wiedzą o potencjalnych zagrożeniach, nie wydając się uciążliwym. I to także ważne, nie tylko dla ich życia społecznego, ale także dla przyszłości. Świat działa w mediach społecznościowych. A dzieci muszą nauczyć się, jak z niego korzystać bezpiecznie, odpowiedzialnie i z szacunkiem. Dzisiaj może to być Snapchat, ale jutro mogą szukać pracy na LinkedIn lub udostępniać profesjonalne portfolio na swojej stronie internetowej.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak rozpalić; najlepiej jest znaleźć czas przestoju, gdy nie wyciągasz swojego dziecka z dala od czegoś, co kocha. Jeśli potrzebujesz buy-in, ustaw go jak test na prawo jazdy: muszą znać zasady na drodze, zanim będą mogli wsiąść do samochodu. Mogą wiedzieć o wiele więcej, niż myślisz, więc upewnij się, że pokażą swoją wiedzę, kiedy to możliwe. Możesz przejść scenariusz tak jak jest lub użyć go jako punktu wyjścia – cokolwiek działa!

Zapytaj swojego nastolatka: z jakich aplikacji chcesz skorzystać i dlaczego?

Najlepsze odpowiedzi:

Naprawdę chcę Snapchata, ponieważ wszyscy moi znajomi go używają i jest naprawdę fajnie. I chcę TikTok, ponieważ niektórzy śpiewacy są naprawdę dobrzy.
Instagram jest fajny, ponieważ mogę śledzić moje ulubione gwiazdy i wysyłać wiadomości do przyjaciół w jednym miejscu.
Cała nasza rodzina jest na Facebooku, więc chcę pozostać z nimi w kontakcie, ale chcę też konto WhatsApp, ponieważ nie używa danych.

Uzupełnienie: czy w tej aplikacji jest coś, co nie jest niesamowite? Coś, o czym myślisz, że się martwię?

Najlepsze odpowiedzi:

Tak, wszystkie media społecznościowe mają w tym coś złego. Ludzie publikują dziwne rzeczy i mogą być wredni, ale nie chcę tego używać. Chcę się dobrze bawić z moimi przyjaciółmi.
Cóż, tak sądzę. Prawdopodobnie jak cyberprześladowanie i nieznajomi. Ale wiem, jak korzystać z ustawień, więc nie martwię się. Pokażę ci …
Prawdopodobnie, ale obiecuję ci powiedzieć, czy dzieje się coś złego, czy widzę coś niepokojącego.

Takeaways:

Kiedy nastolatki mówią, że chcą korzystać z mediów społecznościowych, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, to dobry znak. Jeśli ich odpowiedź bardziej przypomina próbę zdobycia sławy lub “popisania się” w jakiś sposób, jest to bardziej problematyczne – i może prowadzić do ryzykownych zachowań w poszukiwaniu internetowej sławy. Ważne jest również, które platformy dziecko chce używać, ponieważ każdy z nich ma własne zestawy funkcji i wyzwań. Na przykład Kik Messenger i Mappen mają większe potencjalne ryzyko niż powiedzmy, Twitter i Instagram, które wykorzystują algorytmy do odfiltrowywania obraźliwych komentarzy.

Zapytaj swojego nastolatka: Jakie rodzaje komunikacji nie należą do mediów społecznościowych?

Najlepsze odpowiedzi:

Jeśli będę z kimś walczył, nie rozwiążemy go przez tekst lub media społecznościowe – po prostu musimy porozmawiać.
Ludzie naprawdę nie powinni publikować ani udostępniać seksownych rzeczy, ponieważ może to skończyć się wszędzie, a to byłoby bardzo kłopotliwe. Również umieszczanie prywatnych informacji, takich jak mój numer telefonu, byłoby głupie.
Czasami ludzie mówią naprawdę okrutne rzeczy, nawet o rasie lub byciu gejem. Myślę, że to może być zbyt łatwe, a ludzie zachowują się głupio, kiedy nie muszą patrzeć komuś w oczy.

Uzupełnienie: Co zrobić, jeśli znajomy zamieści sexy zdjęcie lub film? Czy nie byłoby to również trudne? Jeśli ma pozytywne komentarze, jak by to było?

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Dodaj komentarz