Lekarstwa dla matek karmiących

Przeziębienia nigdy nie są zabawne, a próba matki z zimnem może być wręcz trudna. Jeśli nie czujesz się dobrze z katarem i kaszlem, dużo płynów i odpoczynek to zawsze dobry przepis na powrót do normalności. Objawy przeziębienia trwają 6-10 dni z objawami osiągającymi szczyt w dniu 4-5 i ustępującymi w dniach 7-10. Jeśli objawy nasilą się po 7 dniach w przeziębieniu, należy udać się do lekarza. Jeśli masz gorączkę po 3-4 dniach, należy szukać pomocy medycznej. Objawy grypopodobne nie są normalną częścią przeziębienia i mogą wskazywać na infekcję piersi lub inną chorobę. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli tego doświadczasz. W przeciwnym razie spać i spać, gdy dziecko śpi.

Jeśli jesteś chory i źle się czujesz, możesz niechcący pominąć karmienie lub poczuć potrzebę karmienia dziecka przez kogoś innego. Może to spowodować zmniejszenie podaży mleka. Aby utrzymać swoje zaopatrzenie, upewnij się, że masz dużo odpoczynku, pij płyn i kontynuuj jeść trzy posiłki dziennie i trzy przekąski. Kontynuowanie karmienia piersią jest bezpieczne, nawet jeśli zachorujesz, chyba że lekarz zaleci inaczej. Twoje ciało będzie wytwarzać przeciwciała, które przenikają do mleka i chronią twoje niemowlę przed infekcją. Dzieci karmione piersią doświadczają choroby i mogą wyłapać chorobę od innych w swoim domu, ale ogólnie choroba niemowląt karmionych piersią jest mniej dotkliwa niż niemowlęta karmione mieszanką, a niemowlę szybciej wychodzi z choroby.

Lek

Tylenol lub acetaminofen i Advil lub ibuprofen są zatwierdzone do stosowania podczas karmienia piersią. Benadryl i inne leki przeciwalergiczne mogą zmniejszać podaż mleka, a także mogą wywoływać senność u dziecka. Leki przeciwhistaminowe i leki zmniejszające przekrwienie, w tym Dimetapp i Sudafed, nie są zalecane podczas karmienia piersią, ponieważ mogą znacznie zmniejszyć zaopatrzenie w mleko. Zobacz stronę dr. Thomasa Hale’a, aby uzyskać dokładną dyskusję na temat leków i karmienia piersią. Chociaż Benadryl i starsze wersje leków przeciwhistaminowych nie są zalecane, ponieważ mogą zmniejszać podaż mleka, Zyrtec i Claritin są w porządku.

Parowniki

Parownik z czystą wodą może być korzystny w nawilżaniu kanałów nosowych i pomaganiu w oczyszczaniu dróg oddechowych. Należy unikać produktów mentolowych w waporyzatorze, które zostały zidentyfikowane jako drażniące w drogach nosowych u niemowląt.

Cynk

Glukonian cynkowy, jak stwierdzono w Cold-eeze i Zicam, jest uważany za bezpieczny przy karmieniu piersią, chociaż zaleca się stosowanie żelu do nosa w porównaniu z kroplami doustnymi. Według Thomasa Hale’a, doktor, “cynk jest niezbędnym minerałem, który jest niezbędny do funkcjonowania enzymatycznego komórki, a zalecana dzienna dawka dla dorosłych wynosi 12-15 mg na dzień. Podczas gdy cynk przedostaje się do mleka kobiecego, rosnące noworodki wymagają cynku i dopóki suplementacja nie przekracza 25-50 mg dziennie, … siarczanu cynku, ponieważ wykazano, że ma szkodliwy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. ”

Neti Pot

Neti Pot jest zalecany dla osób z alergiami lub problemami z zatokami i działa w celu oczyszczenia kanałów nosowych podczas przeziębienia. Ponieważ używa tylko wody i matka niczego nie zażywa, jest bardzo bezpieczna dla mam karmiącej.

Grypa

Sezonowa terapia grypowa obejmuje Oseltamivir (Tamiflu) lub zanamivir (Relenza). Te leki przeciwwirusowe działają wcześnie w chorobie i nie są wskazane, jeśli gorączka i choroba są obecne dłużej niż 48 godzin. CDC uważa, że ​​oseltamiwir jest bezpieczny w stosowaniu u matek karmiących piersią. Obecnie nie ma danych dotyczących karmienia piersią na zanamiwir (Relenza). Lekarze powinni stosować oseltamiwir (Tamiflu) zamiast zanamiwiru (Relenza) u matek karmiących piersią.

Leki ziołowe

Wiele środków ziołowych i ich bezpieczeństwo nie zostały ocenione dla karmiących piersią niemowląt. Tylko dlatego, że produkt jest oznaczony jako naturalny, nie oznacza, że ​​jest bezpieczny podczas karmienia piersią. Należy zachować ostrożność podczas spożywania ziołowych produktów leczniczych oraz przepisanych leków. Jeśli nie ma wystarczających danych dotyczących konkretnego leku ziołowego, zaleca się unikanie go podczas karmienia piersią. Nie ma wystarczających danych dla Airborne, środka na przeziębienie, dlatego należy unikać matek karmiących piersią.

Usiądź wygodnie i usiądź wygodnie z dobrym wsparciem pleców. Musisz przynieść ci dziecko. Unikaj pochylania się nad dzieckiem i próbowania wepchnięcia piersi do ust; najprawdopodobniej spowoduje to ból pleców i słaby zatrzask.

Upewnij się, że dziecko jest zwrócone do ciebie, jego głowa skierowana jest w stronę piersi, a jego ciało nie jest zwrócone w stronę sufitu. Trudno jest każdemu połknąć, odwracając głowę na boki. (Możesz to zobaczyć sam: spróbuj przełknąć, gdy głowa jest obrócona na bok, porównaj ją z połykaniem, patrząc na wprost). Zwiększone napięcie, jakie tworzy ta pozycja, zwykle powoduje słabe i często bolesne zatrzaśnięcie. Dokładnie sprawdź, czy pozycja dziecka jest poprawna, upewniając się, że jego ucho, ramię i biodro są w linii prostej.

Podtrzymuj głowę dziecka dłonią, używając dłoni po stronie przeciwnej do oferowanej piersi. Połóż dłoń u nasady szyi, pod uszami. Unikaj trzymania ręki na czubku jego głowy, ponieważ może on chcieć odepchnąć się na twoją rękę i wylądować dalej od piersi.

Umieść smoczek na górnej wardze dziecka, tuż pod nosem. Poczekaj, aż otworzy się szeroko.

Dzieci mają odruch korzenia, który polega na otwieraniu się szeroko, a następnie zamykaniu, aby zacząć ssać. Łatwo jest przeoczyć szeroko otwarte usta. Bądź cierpliwy i spróbuj ponownie, jeśli usta nie są szeroko otwarte. Wąskie rozwarcie spowoduje płytki, bolesny zatrzask.

Wyciągnij sutek w kierunku ust dziecka i dolnej wargi jak najdalej od podstawy sutka, tak aby wciągnął on dużo piersi do ust. Nazywa się to “asymetrycznym zatrzaskiem”, ponieważ w dolnej części znajduje się więcej dolnej części otoczki.

Jeśli zatrzask jest bolesny, coś jest nie tak. Zdejmij dziecko i spróbuj ponownie.

Pamiętaj, że karmienie piersią jest sztuką wyuczoną dla was obojga. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej dostaniesz oboje. Na szczęście, z normalnym schematem karmienia, który obejmuje 8-12 karmień dziennie, Twoje dziecko da ci dużo praktyki.

Dodaj komentarz