Kleszcze

Jesień to sezon kolorów i chłodne, energiczne spacery, aby cieszyć się pięknem natury. Jest to również najlepszy czas dla pajęczaka, aby znaleźć gospodarzy krwi.

Mówię o kleszczach, a te maleńkie stworzenia są obecne w naszych podwórkach i parkach tutaj w Zachodniej PA, gotowe do przyłączenia się do gospodarza, aby przeżyć. Poświęćmy chwilę i zbadajmy kilka podstawowych faktów na temat tych stworzeń, zapobieganie wszystkim zagrożonym i usuwanie, jeśli się przywiązali.

Fakty

Istnieją różne gatunki kleszczy. Oto ładny spis i opis kleszczy.

Pensylwanii jest jednym z 12 stanów, w których występuje 94% wszystkich przypadków boreliozy.

Ixodes scapularis jest najbardziej rozpoznawalnym kleszczem we wschodnim USA ze względu na ryzyko przeniesienia organizmu na chorobę z Lyme. Jest to kleszcz z 8-czarnymi nogami, który przechodzi przez 4 etapy w swoim życiu. Stadium nimfalne jest najbardziej prawdopodobne, że przekaże chorobę z Lyme i inne infekcje. Ten etap jest typowy dla maja i początku czerwca. Może upłynąć 3 lata, aby zakończyć cykl życia. Co najważniejsze, kleszcze potrzebują krwi na każdym etapie cyklu, aby przeżyć. Będą karmić przez 3 lub więcej dni naraz.

Kleszcze lubią mieszkać w zalesionych obszarach, zarośniętych polach, wysokiej trawie i liściastych ściółkach.

Są najbardziej aktywne w cieplejszych miesiącach od kwietnia do września.

Kleszcze przyczepiają się do hostów za pomocą “rurki do karmienia” włożonej przez skórę. Wydzielają miejscowe środki znieczulające, aby odrętwiały obszar, gdy przecinają skórę, aby wprowadzić tę “rurkę” – i prawdopodobnie przenoszą chorobę. Najczęściej gospodarz nie odczuwa przywiązania kleszcza.

Czas dołączony | % Ryzyko przeniesienia choroby

Zapobieganie

Utrzymanie kleszczy od znalezienia gospodarza i przyłączenie się jest kluczem do ograniczenia ekspozycji na choroby odkleszczowe, takie jak borelioza i gorączka plamista Gór Skalistych.

Psy, koty i inne zwierzęta w pobliżu twojego domu mogą być nosicielami kleszczy. Psy są najbardziej rozpowszechnione. Istnieje szczepionka dla psów w celu ochrony przed boreliozą, ale NIE zapobiegnie ona przenoszeniu psów na kleszcze.

Ludzie powinni nosić długie spodnie i buty z zamkniętymi palcami, aby ograniczyć bezpośredni kontakt z kleszczami.

Stosowanie leków miejscowych (na przykład Frontline) i urządzeń zewnętrznych (obroży) na zwierzętach domowych może pomóc w odparciu kleszczy, ale upewnij się, że używasz odpowiedniego środka odstraszającego dla danego zwierzęcia, aby ograniczyć niepożądane reakcje leków.

Sprawdź swoje zwierzęta i dzieci w ciągu dwóch godzin od możliwego narażenia. Wspólne miejsca przywiązania do ludzi są pod pachami, w okolicach uszu, pępków, w fałdach takich jak za kolana, pachwiny, talii, linii szyi i owłosionych obszarów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w rozdziale REMOVAL.

Używanie repelentów u ludzi może być pomocne w odpieraniu kleszczy. Środki przeciw kleszczom obejmują DEET (przynajmniej 20%), Permetrynę i IR3535. Nałożyć którykolwiek z tych środków na skórę, uważając na twarz. Permetryna może być nakładana na istniejące ubrania i może trwać do 5 prań. Wstępnie przygotowana odzież z permetryną może trwać do 70 prań. Oto bardzo dobra lista repelentów.

Wysokie temperatury mogą zabijać kleszcze przez umieszczanie przedmiotów / ubrań w suszarce przez jedną godzinę.

Usuwanie

Jeśli kleszcz zostanie dołączony, spokojnie zbieraj potrzebne przedmioty, aby pomóc rozwiązać problem. Będziesz potrzebować dobrej pary pincety z cienkimi końcówkami, aby uchwycić kleszcz tak blisko skóry, jak to możliwe. Umiarkowane pociągnięcie powinno usunąć nietknięty kleszcz ze skóry. Sprawdź stronę i upewnij się, że nie pozostały resztki kleszcza. Umyj skórę mydłem i wodą i obserwuj. Jeśli wysypka z tarczycy rozwinie się wokół oryginalnego miejsca przyłączenia, zwróć się o pomoc do biura. Oto doskonały materiał na temat usuwania kleszczy.

Aby uzyskać informacje o chorobie z Lyme, w tym o tym, czego szukać i jak się ją leczy, patrz moja uwaga lekarza choroby Lyme. Choroba Lyme i inne choroby przenoszone przez kleszcze są uleczalne, o ile rodziny zgłaszają się do naszego biura, jeśli dziecko miało ukąszenie kleszcza lub aktualne kleszcze.

Więc ciesz się kolorami jesiennymi, ale pamiętaj, aby sprawdzić kogokolwiek lub dowolne zwierzę narażone na kontakt z kleszczami.

Trujący Bluszcz

To swędząca wysypka, którą można oszukiwać w dowolnym momencie w ciągu roku. Trujący bluszcz jest częścią grupy roślin, która powoduje roślinne zapalenie skóry – innymi słowy, nadwrażliwą reakcję skóry na toksynę z rośliny. Trujący bluszcz, trucizna Sumac i trujący dąb są częścią tej grupy i każda część rośliny może pozostawić toksynę na skórze (korzenie, łodygi, pień, liście). Stare przysłowie mówi: “Jeśli ma trzy, niech będzie!”

Rozpoznanie każdej rośliny w różnych stadiach wzrostu i podczas różnych pór roku pomoże ci uniknąć rośliny i jej potencjalnej wysypki. Obraz po prawej jest jednym z przykładów. Skorzystaj z tych linków, aby zobaczyć inne zdjęcia roślin / liści:

http://en.wikipedia.org/wiki/Poison_ivy

http://en.wikipedia.org/wiki/Poison_sumac

http://en.wikipedia.org/wiki/Toxicodendron_pubescens

Leczenie koncentruje się na łagodzeniu świądu i zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wysypki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci:

Unikaj drapania, aby zapobiec wtórnej infekcji bakteryjnej

Zastosuj fajny kompres przez 12 minut, aby zmniejszyć stan zapalny, swędzenie i sączenie

Leki przeciwhistaminowe są lekami przeciw świądowi. Produkty bez recepty (OTC), takie jak Benadryl (doustna lub miejscowa), Calamine (miejscowo) i Ivy Dry będą tymczasowo łagodzić świąd w razie potrzeby. Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi na etykiecie produktu

Miejscowe sterydy zmniejszają swędzenie i stan zapalny. Zaleca się stosowanie kremu hydrokortyzonowego OTC 1% w cienkiej warstwie na wysypkę do 4 razy dziennie. Krem można trzymać w lodówce, aby był chłodny – chłód lepiej uspokoi swędzenie.

Gdy wysypka jest rozległa lub obejmuje twarz (szczególnie w okolicach oczu) i okolice pachwiny, pomocny może być zwężający się kurs doustnego steroidu. Ponownie, steryd nie pozbędzie się toksyny, ale uspokoi reakcję organizmu na nią. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dla sterydów i ukończ cały kurs, aby uniknąć efektu odbicia.

Spodziewaj się, że wysypka potrwa do 2 tygodni. Czułość i intensywność zależą od osoby.

Jeszcze jedno: wysypka nie jest zaraźliwa pomimo pęcherzy lub wycieka z wysypki. Nie musicie z powodu tego przegapić szkoły lub pracy.

One Reply to “Kleszcze”

  1. Kleszcze potrafią odstraszyć przed spacerami po lesie, ale z drugiej strony trudno odmówić sobie tej przyjemności. Ważne, żeby po spacerze dokładnie sprawdzić całe ciało, czy żaden się nie doczepił do nas.

Dodaj komentarz