Jak ustawić kontrolę rodzicielską na konsoli Xbox One

Dla dzieci, które uwielbiają Xbox One Microsoftu, wszystko zależy od gier. Cuphead, Forza Horizon, Ori and the Blind Forest to tytuły Xboksa, które sprawiają, że gracze wracają po więcej. Jednak poziom dojrzałości wielu gier w połączeniu z fascynującą grą Xboksa sprawiają, że wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej systemu są funkcją powitalną. Dowiedz się więcej o korzystaniu z kontroli rodzicielskiej.

Dzieci mogą grać w gry Xbox One na konsoli i na komputerze z systemem Windows. Podobnie ustawienia kontroli rodzicielskiej działają zarówno na urządzeniach Xbox One, jak i na Windows 10 i można je włączyć na Xboksie lub w przeglądarce za pośrednictwem konta Microsoft. Pierwszym krokiem jest połączenie konta Microsoft z kontem swojego dziecka (tym, którego używają do zalogowania się na Xbox lub na swoim komputerze z systemem Windows). Aby ustawienia rodzinne działały, zarówno Ty, jak i Twoje dziecko musicie korzystać z indywidualnych kont. Oto krótki przewodnik po najważniejszych ustawieniach, aby umożliwić kontrolę rodzicielską na Xbox One.
Limity czasowe
Jak ustawić limity czasu na Xbox One
Limit czasu można ustawić tylko za pomocą konta Microsoft w przeglądarce. Możesz je zastosować do konsoli, a także do komputera.

Zaloguj się na swoje konto Microsoft.
Na stronie rodziny przewiń do nazwy swojego dziecka i wybierz Czas ekranu. (Jeśli nie widzisz
imię Twojego dziecka, użyj “Dodaj członka rodziny”, aby dodać swoje konto do swojej grupy rodzinnej lub w razie potrzeby utwórz nowe konto.)
Aby ustawić jeden limit, który dotyczy zarówno konsoli Xbox, jak i komputera, włącz opcję “Użyj jednego harmonogramu ekranu”.
Aby oddzielnie zarządzać limitami czasu, przewiń w dół i włącz czas ekranu dla urządzeń z systemem Windows lub konsoli Xbox, w zależności od tego, co chcesz ustawić jako pierwsze.
Kliknij “Ustaw limit czasowy”. Następnie wybierz godzinę rozpoczęcia i godzinę zakończenia każdego dnia tygodnia.
Możesz zaprogramować Xboksa, aby wysyłał powiadomienia do swoich dzieci po zakończeniu czasu na ekranie.
Aby to zrobić, naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.
Wybierz System> Ustawienia> Preferencje> Powiadomienia> Powiadomienia Xbox> System i włącz “Powiadomienia systemowe”. Twoje dziecko zobaczy zegar odliczający, gdy czas się kończy.

Czat
Jak wyłączyć czat na konsoli Xbox One za pomocą konsoli
Ustawienia te znajdują się w sekcji dotyczącej prywatności i bezpieczeństwa online, a także wyłączają inne funkcje społecznościowe.

Zaloguj się do konsoli Xbox.
Naciśnij przycisk Xbox, aby otworzyć przewodnik. Następnie przejdź do System> Ustawienia> Konto.
Wybierz Ustawienia rodzinne> Zarządzaj członkami rodziny.
Wybierz członka rodziny, a następnie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo online> Prywatność Xbox Live> Wyświetl szczegóły i dostosuj> Komunikacja i multiplayer.
Wybierz ustawienie “Możesz grać z osobami spoza Xbox Live” i kliknij “blokuj”, aby je wyłączyć. (Zapobiega to wszelkim interakcjom między sieciami – na przykład między dzieckiem na Xboksie i przyjaciółmi na PlayStations lub Nintendo.)
Jeśli jesteś w porządku, jeśli Twoje dziecko gra w sieci, ale nie jest w porządku, rozmawiając i wysyłając SMS-y z nieznajomymi, zezwól na grę w wielu sieciach, ale ograniczaj czatowanie do konkretnych osób. Wybierz opcję “Możesz komunikować się poza usługą Xbox Live za pomocą głosu i tekstu” i wyznaczyć gracza lub graczy, z którymi dziecko może rozmawiać w określonej grze.

Jak wyłączyć czat na konsoli Xbox One za pomocą przeglądarki
Ustawienia te znajdują się w sekcji dotyczącej prywatności i bezpieczeństwa online, a także wyłączają inne funkcje społecznościowe.

Zaloguj się do swojego konta Xbox Live.
Wybierz gamertag Twojego dziecka.
Wybierz Prywatność i ustawienia online.
Domyślne ustawienia prywatności i bezpieczeństwa obowiązują dla dorosłych, nastolatków i dzieci, ale możesz je dostosować. Kliknij Niestandardowy.
Przejrzyj ustawienia w Czynności, Prywatności i Treści.
Najbezpieczniej jest całkowicie zablokować elementy lub ograniczyć je do “Tylko znajomych”.
Zapisz swoje ustawienia i niech Twoje dziecko się wyloguje i zaloguj ponownie, aby odniosło skutek.

Zawartość dla dorosłych
Jak ograniczyć treści dla dorosłych na konsoli Xbox One za pomocą konsoli
Możesz ograniczyć dostęp do gier, a także stron internetowych na Xboksie.

Zaloguj się do konsoli Xbox.
Naciśnij przycisk Xbox, aby otworzyć przewodnik. Następnie przejdź do System> Ustawienia> Konto> Rodzina.
Wybierz “Zarządzaj członkami rodziny”, a następnie znajdź imię swojego dziecka i wybierz “Dostęp do treści”, a następnie wybierz odpowiedni dla Twojego dziecka limit wiekowy. Microsoft automatycznie ustawia domyślne ograniczenia wiekowe dla dzieci, ale można je dostosować.
Wróć do strony Rodzina i wybierz “Filtrowanie internetowe”. Wybierz rozwijane menu, aby wyświetlić dostępne opcje.
Gdy Twoje dziecko prosi o użycie zablokowanej aplikacji lub gry, możesz je zatwierdzić i dodać do listy Zawsze dozwolone, która znajduje się w Ograniczeniach treści. Możesz także dodawać witryny do Always allowed. Możesz odpowiedzieć na ich prośby z adresu e-mail, z profilu rodzinnego lub osobiście.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Dodaj komentarz