Jak sprawić, by Twoja szkoła nauczyła cyfrowych manier i umiejętności

Dzisiejsze dzieci są imponujące pod względem technicznym. Ale świat cyfrowy – podobnie jak świat niecyfrowy – wymaga wszystkich umiejętności, których dzieci nie podnoszą po drodze. Cyfrowe obywatelstwo i umiejętność korzystania z mediów muszą być nauczane i modelowane przez dorosłych w życiu dzieci. W jaki sposób dzieci odróżniają wiarygodne i fałszywe informacje w Internecie? Co powinni zrobić, jeśli są świadkami cyberprzemocy? W jaki sposób przechowują swoje dane osobowe w Internecie?

Każdego dnia w klasie – szczególnie w szkołach z dużą ilością technologii – nauczyciele mogą pomóc dzieciom w budowie tych podstawowych umiejętności. Ale nauczyciele są niesamowicie zajęci i często przytłoczeni oczekiwaniami każdego dnia. Choć mogą chcieć uczyć cyfrowego obywatelstwa i umiejętności korzystania z mediów, mogą mieć trudności z dopasowaniem tych lekcji do już wypełnionego programu. Oto pięć sposobów, w jaki Ty, jako rodzic, możesz pomóc w rozpoczęciu rozmów na te ważne tematy i wprowadzić cenne zasoby dla społeczności szkolnej.

Porozmawiaj z nauczycielem swojego dziecka. Dowiedz się, co twój nauczyciel robi już teraz, aby zbudować te umiejętności, i podziel się kilkoma dostępnymi zasobami wysokiej jakości ofert edukacyjnych. Nasz program nauczania K-12 Digital Citizenship to świetne miejsce na rozpoczęcie. Dzięki gotowym lekcjom i interesującym filmom na wiele kluczowych tematów nauczyciele mogą z łatwością dopasować działania związane z obywatelstwem cyfrowym do istniejących instrukcji.

Poznaj bibliotekarkę szkolną. Centrum mediów jest często centrum wszystkich cyfrowych obywatelstw i lekcji czytania i pisania. Dowiedz się, czy bibliotekarz szkolny regularnie zajmuje się tymi tematami. Zwróć uwagę na zabawne interaktywne gry studenckie, które pozwalają dzieciom odkrywać i omawiać wpływ swoich decyzji w cyfrowym świecie.

Dziel się zasobami rodzinnymi z innymi rodzicami. Podnoszenie świadomości na temat zrównoważonego korzystania z multimediów w domu dzięki udostępnieniu naszej K-12 Family Media Agreement i inicjatywy bezpłatnej imprezy obiadowej z innymi rodzicami i opiekunami w społeczności szkolnej. Twój nauczyciel może również pomóc rodzicom zająć się tymi strategiami. Im więcej rodzin kupi cyfrowe obywatelstwo, tym łatwiej będzie przekonać szkołę do pójścia w ich ślady.

Zaangażuj swój PTA. Rozpocznij rozmowę społeczności z prezentacjami Common Sense Media dla rodziców i rodzin. Prezentacje na temat tematów, w których koncentrują się tematy, dają liderom PTA lub pracownikom szkół łatwy sposób na rozwiązanie najbardziej naglących problemów rodziców związanych z cyfrowym życiem dzieci. Rodziny otrzymają najnowsze badania, porady ekspertów, wskazówki i zalecenia, aby pomóc im w stawieniu czoła tym wyzwaniom z pewnością.

Połącz się z mocodawcą. Mogą wydawać się zbyt zajęte, ale dyrektorzy szkół chcą dowiedzieć się więcej o swoich priorytetach dotyczących edukacji Twojego dziecka. Zawsze też szukają wysokiej jakości możliwości nauki dla swoich nauczycieli. Podziel się swoimi głównymi webinariami poświęconymi zdrowemu rozsądkowi, filmom instruktażowym i szkoleniom na temat obywatelstwa cyfrowego, aby zachęcić nauczycieli do przyspieszenia nauczania tych podstawowych umiejętności.

http://poteganatury.pl/
http://terazwsieci.pl/
http://www.gajg.pl/
http://www.grykubusia.pl/

Dodaj komentarz