Gdy Twoje dziecko chce być wegetarianinem

Twoje dziecko przyjeżdża pewnego dnia do domu i z dumą oświadcza, że ​​nie je już mięsa ani żadnych innych produktów zwierzęcych. “Co ?!” może być pierwszą rzeczą, która może wejść do twojego umysłu lub wyjść z twoich ust. Częściej nie, rodzice nie wybierają wegetariańskiej diety dla swoich dzieci, a deklaracja nowych sposobów wegetarianizmu może wzbudzić niepokój. Nie martw się! To jest bardziej niż możliwe, aby nasze dzieci (i my) mogły czerpać korzyści z zdrowego wegetariańskiego stylu jedzenia i uwielbiamy to!

Wiele małych dzieci i przedszkolaków po prostu nie lubi smaku i tekstury białka zwierzęcego, podczas gdy starsze dzieci i nastolatki mogą wybrać warzywa z powodów społecznych, etycznych lub środowiskowych. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby wziąć pod uwagę adekwatność odżywczą wyborów żywieniowych swojego dziecka w ramach ogólnego planu zdrowego żywienia (ponieważ Pop-tarts® nie są zdrowsze na diecie wegetariańskiej!).

PODSTAWY WEGETARIAŃSKIE

Prawdopodobnie już to wiesz, ale w celu sprawdzenia, l et’s obejmuje podstawy. Istnieją różne rodzaje wegetarian, w zależności od tego, co wybierają do jedzenia. Mówiąc ogólnie, ktoś, kto nazywa siebie “wegetarianinem”, nie je mięsa, ryb, drobiu ani produktów ubocznych tych produktów. Istnieją również pewne szczególne kategorie.

PÓŁWEGETARIAN: Niektórzy uważają to za rozciągające definicję wegetarianina, ale mimo to jest to kategoria. Pół-wegetarianin to ktoś, kto spożywa mięso zwierzęce sporadycznie. Być może słyszeliście także terminy “pollo wegetarianin” – ktoś, kto unika czerwonego mięsa i ryb, ale zjada kurczaka i pesco pollo wegetariańskie – ktoś, kto unika czerwonego mięsa, ale je kurczaka i ryby.

LACTO-OVO VEGETARIAN: Lakto-ovo vegetarian (najczęściej) wyklucza mięso, ryby i drób, ale lubi jeść produkty mleczne i jajka. Ser, lody, jogurt, mleko, jajka i tym podobne mogą być częścią dnia alacto-ovo.

LACTO VEGETARIAN: Lakto-wegetarianin robi krok dalej niż lakto-ovo i wyklucza jaja. Wszystkie produkty mleczne uznaje się za dopuszczalne.

VEGAN: Weganin jest wegetarianinem, który unika jedzenia WSZYSTKICH produktów pochodzenia zwierzęcego – mięsa, ryb, drobiu, nabiału, jaj, miodu i wszelkich produktów żywnościowych zawierających produkty uboczne tych produktów. Weganie mogą także unikać artykułów nieżywnościowych wytwarzanych z produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, takich jak skóra, wełna i jedwab.

RÓŻNORODNOŚĆ I PROSTOTA

Dieta wegetariańska może być zdrowa w każdym wieku i nie musi być złożona. Można spożywać wiele różnych dostępnych na rynku analogów mięsa, takich jak kiełbasa warzywna, kurczak lub boczek. Być może pomysł brzmi trochę za bardzo, no cóż, mięso. Kluczem jest uwzględnienie szerokiej gamy produktów spożywczych i odpowiedniej ilości, aby zaspokoić zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze.

Fasola i rośliny strączkowe, orzechy, masła orzechowe i nasiona, owoce, liściaste warzywa i inne warzywa oraz produkty pełnoziarniste pomagają uzyskać wszystko, czego potrzebujesz. Produkty mleczne i jaja mogą być również włączone do laktozy wśród nas. Wiele popularnych potraw jest już lub może być wegetariańska z zastąpieniem zwierzęcego białka – burritos z fasoli, warzywną pizzą lub warzywną lasagne (zrobione z serem sojowym dla naszych wegańskich przyjaciół), zupa z czarnej fasoli i okłady z hummusu. kilka przykładów. Wymień kurczaka z fasolą na sałatkę lub wołowinę z tofu na smażonym ogniu. Wegetariańskie hamburgery i psy to proste letnie zszywki do grilla. Zacznij od grillowanych lub pieczonych warzyw jako centralnej części posiłków i akcentuj z wegetariańskimi źródłami białka i pełnymi ziarnami. Zawiąż wokół niego łuk ze świeżymi owocami i nie możesz się pomylić.

ROZWAŻANIA

Odpowiedniość żywieniowa i zaburzenia związane z jedzeniem lub nadwagą to czynniki, które należy rozważyć dla rodziców wegetariańskich dzieci. Porozmawiajmy najpierw o adekwatności odżywczej. Jest kilka kluczowych składników odżywczych, którymi można się zająć.

BIAŁKA: zapotrzebowanie na białko jest łatwo zaspokojone przez spożywanie różnych pokarmów roślinnych. Wegetariańskie źródła białka obejmują fasolę i groch, orzechy i produkty sojowe, takie jak tofu i tempeh. Tylko dwie porcje dziennie to wszystko, czego potrzebują te produkty; orzechy stanowią świetną przekąskę, a kombinacje pokarmów nie są konieczne, aby zaspokoić zapotrzebowanie na białko. Produkty mleczne i jaja są super białkowymi źródłami dla wegetarian lakto-ovo.

CALCIUM: Ten minerał jest ważny, jak wiesz, szczególnie w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Trzy dobre źródła każdego dnia są tym, o czym tutaj mówimy. Mleko krowie i inne produkty mleczne, wzbogacone wapniem mleko sojowe i sok pomarańczowy, zielone warzywa liściaste, takie jak jarmuż i banany oraz tofu przetwarzane z siarczanem wapnia, mogą dać wegetarianom to, czego potrzebują.

ŻELAZO: Młodzi ludzie mają stosunkowo wysokie wymagania dotyczące żelaza, a wiele produktów roślinnych (owies, fasola, zielone liściaste, tofu, chleb pełnoziarnisty) to dobre źródła. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że żelazo z pokarmów roślinnych nie jest tak dobrze przyswajane przez organizm, jak żelazo pochodzące ze źródeł mięsnych. Jednakże pokarmy bogate w witaminę C (np. Owoce cytrusowe i soki, pomidory) spożywane w połączeniu z tymi produktami zawierającymi żelazo mogą pomóc w zwiększeniu ich wchłaniania.

WITAMINA B12: Ponieważ witamina B12 występuje tylko w pokarmach zwierzęcych, weganie powinni tu zwrócić szczególną uwagę. Wybierz wzbogaconą żywność, taką jak zboża lub produkty sojowe, lub weź dodatek witaminy B12 – ilość oferowana w multiwitaminie jest również uważana za wystarczającą.

Wskazówka: Jeśli masz wegańską mamę karmiącą piersią, upewnij się, że w diecie masz niezawodne źródło witaminy B12, a także witaminę D lub odpowiednią ekspozycję na słońce.

Jeśli chodzi o nieuporządkowane jedzenie, wiele nastolatków (zwłaszcza dziewcząt) jest zaniepokojonych wagą. W niektórych przypadkach nastolatki mogą wybrać dietę wegetariańską wyłącznie w celu ograniczenia kalorii i / lub utraty wagi. Wybór wegetarianizmu może w rzeczywistości maskować nieuporządkowane zachowania żywieniowe lub irracjonalne myśli dotyczące jedzenia i wagi. Jeśli podejrzewasz, że tak jest w przypadku twojego dziecka, nie czekaj, aby omówić to ze swoim głównym lekarzem.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Regularne zdrowe przekąski są ważne dla wszystkich dzieci, w tym dla wegetarian.

Orzechy i nasiona dostarczają minerałów śladowych i zdrowych tłuszczów, a także można je drobno siekać i mieszać w zupy, sosy i koktajle owocowe. Dzieci, które mają trzy lata i są weganami, powinny je codziennie spożywać.

Dla przedszkolaków spróbuj mini kanapek z nadzieniami takimi jak hummus, masło orzechowe, puree z awokado, fasolka po refried, jajko lub tofus alad lub ser.

ZASOBY

Łatwo jest przyjąć wegetariański styl życia, a przy odrobinie planowania jest zdrowy i żywieniowy dla każdej grupy wiekowej. Jest więcej niż kilka dobrych zasobów na wegetariańskie jedzenie i styl życia – to tylko niektóre z moich najbardziej niezawodnych ulubionych:

Grupa zasobów wegetariańskich

Vegsource

Wegetariańskie czasy

Wybierz Mój talerz

Skorzystaj z okazji, aby wypróbować nowe potrawy i przepisy kulinarne, a także wybierz opcję OUT!

Dodaj komentarz