Bezpieczeństwo wanny z hydromasażem

Zawsze chciałem mieć wannę z hydromasażem, więc ostatnio moja rodzina “wykończyła” i dostaliśmy jedną. Wyobrażałem sobie, że spędzam wiele letnich nocy z moją rodziną – w tym moją 6-letnią, 4-letnią i 2-letnią – moczącą się w gorącej wannie. Ale po przeczytaniu o bezpieczeństwie wanny z hydromasażem i dzieci chciałem, jako rodzic i pediatra, upewnić się, że inni rodzice byli świadomi dodatkowych zagrożeń, jakie może stwarzać dla dzieci wanna z hydromasażem, oraz jak przygotować wannę z hydromasażem doświadczenie z dziećmi jest bezpieczne.

WYPADKI

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) utonięcie jest głównym zagrożeniem związanym z jacuzzi i spa. Około jedna piąta tych zgonów to utonięcia dzieci poniżej piątego roku życia. CPSC stwierdza, że ​​spa i wanny z hydromasażem powinny być przykryte zamkniętą osłoną bezpieczeństwa, gdy nie są używane, a dzieci powinny być trzymane z dala, chyba że istnieje stały nadzór osoby dorosłej.

Od 1990 r. Raport CPSC zawiera 43 incydenty (w tym 12 zgonów), w których włosy ludzkie zostały wciągnięte do przyssawki spa, wanny z hydromasażem lub jacuzzi, powodując zanurzenie głowy osoby pod wodą. Włosy dziecka zaplątują się w osłonę drenażu, gdy woda i włosy są przeciągane przez odpływ. Dzieci mogą grać w “wstrzymaj oddech najdłuższy”, dzięki czemu długie włosy mogą zostać wessane do odpływu. CPSC opracowało dobrowolny standard dla pokryw drenażu, który pomaga zmniejszyć ryzyko splątania włosów i doradza konsumentom, aby upewnili się, że mają osłony spustowe, które spełniają ten standard. Najważniejsze: nikt nie powinien zanurzać głowy pod wodą w gorącej wannie. Jeśli brakuje pokrywy odpływu lub jest ona uszkodzona, należy wyłączyć wannę z hydromasażem lub spa, aż do wymiany pokrywy.

TEMPERATURA

Weź pod uwagę temperaturę wanny z hydromasażem. CPSC udokumentował kilka zgonów w wyniku bardzo gorącej wody (około 110 ° F). Wysokie temperatury mogą powodować senność, co może doprowadzić do utraty przytomności i spowodować utonięcie. Dodatkowo, podwyższone temperatury ciała mogą prowadzić do udaru cieplnego i śmierci. Obecnie istnieją ustalone wymagane regulatory temperatury, które pomagają upewnić się, że temperatura wody w wannie z hydromasażem nigdy nie przekracza 104 ° F.

INFANTS & TODDLERS

Stowarzyszenie Pool & Spa Professionals (APSP) zauważa, że ​​niemowlęta nie powinny mieć wstępu do wanny z hydromasażem, ponieważ ich cienka skóra czyni je bardziej podatnymi na przegrzanie. APSP zaleca także, aby małe dzieci i inne małe dzieci nie mogły przebywać w wannie z hydromasażem, chyba że mogą stać na dnie i mieć głowy całkowicie poza wodą. Ponadto, ponieważ maluchy mają bardzo małą kontrolę nad funkcjami organizmu, spa może stać się niehigieniczne niemal natychmiast, gdy dojdzie do “wypadków”.

Gdy dzieci są wystarczająco wysokie, nie powinny korzystać z wanny z hydromasażem przez więcej niż pięć minut na raz, zwłaszcza w maksymalnej temperaturze 104 ° F. Nawet wtedy małe dzieci powinny unikać pełnego zanurzenia w ciele, a zamiast tego powinny używać “foteli skokowych” po bokach, które pozwalają tylko na zanurzenie w pasie. Temperatura spa może spaść do 98 stopni, co pozwala na dłuższe wchłanianie – ale nie więcej niż 15 minut na raz.

ZALECENIA CPSC

CPSC zaleca przestrzeganie poniższych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wanny z hydromasażem, spa lub wanny z hydromasażem:

• Zlecić fachowe sprawdzenie spa lub wanny z hydromasażem i upewnić się, że jest w bezpiecznym stanie, z pokrywami odpływowymi w miejscu, bez pęknięć lub braków. Regularnie sprawdzaj osłony spustowe przez cały rok.

• Utrzymuj temperaturę wody równą lub niższą niż 104 ° F i weź pod uwagę 98 stopni w domu z dziećmi.

• Gdy spa lub wanna z hydromasażem nie jest używana, zawsze używaj zamkniętej osłony bezpieczeństwa.

• Małe dzieci należy trzymać z dala od gorących wanien i spa, chyba że istnieje stały nadzór osoby dorosłej.

• Upewnij się, że spa ma podwójne dreny i pokrywy spustowe, zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa.

• Upewnić się, że wszyscy użytkownicy (w tym dzieci) znają lokalizację wyłącznika pompy, dzięki czemu można go szybko wyłączyć w razie niebezpieczeństwa.

• Pij świeżą wodę podczas moczenia, aby zapobiec odwodnieniu

INNE PRZYPOMNIENIA BEZPIECZEŃSTWA

• Podobnie jak basen, wanny z hydromasażem i spa powinny być otoczone ogrodzeniem o wysokości co najmniej czterech stóp z samozatrzaskową bramą lub drzwiami w ogrodzeniu (w celu uniemożliwienia dostępu dzieciom i osobom nieupoważnionym) lub zatwierdzoną, zamykaną osłoną bezpieczeństwa .

• Twój własny dom nie jest jedynym miejscem, w którym Twoje dziecko może napotkać wannę z hydromasażem lub spa. Należy pamiętać o przyjaciołach i członkach rodziny, które dziecko może odwiedzić, gdzie może być obecna wanna z hydromasażem. Pamiętaj też, że wanny z hydromasażem mogą być obecne podczas pobytów w hotelach, motelach lub ośrodkach wypoczynkowych podczas podróży lub wakacji rodzinnych.

• Dobrze chlorowana wanna z hydromasażem ma niewielki zapach; silny zapach chemiczny wskazuje na problem z utrzymaniem. Paski do dezynfekcji w basenach i wannach z hydromasażem są dostępne w lokalnych sklepach z artykułami kosmetycznymi, sklepach ze zniżkami i sklepach z basenami. Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym lub dostawcą usług opieki zdrowotnej w związku ze wszystkimi problemami zdrowotnymi dotyczącymi Twojej rodziny i skonsultuj się z jacuzzi lub specjalistą od spa w zakresie bezpieczeństwa i konserwacji.

KOŃCOWE PRZEMYŚLENIA

Odpowiedzialny nadzór dorosłych jest kluczem do zabezpieczenia basenu dla dzieci, bezpieczeństwa wanny i bezpieczeństwa wody. Zawsze powinien być wyznaczony dorosły, aby utrzymywać stały kontakt wzrokowy z dziećmi, gdy są blisko lub mogą zbliżyć się do jakiegokolwiek akwenu wodnego. Wanny z hydromasażem, spa i wanny z hydromasażem to wspaniałe dodatki do domu i wyjątkowa uczta, dzięki której można odprężyć się po długim, stresującym dniu. Ucząc się o potencjalnych zagrożeniach, ćwicząc regularną konserwację i zapewniając czujny nadzór dorosłych w obecności dzieci, będziesz mógł cieszyć się kojącym, terapeutycznym moczeniem w wannie z hydromasażem bez żadnych dodatkowych zmartwień!

Dodaj komentarz