Bezpieczeństwo na trampolinie

Tutaj jest cieplejsza pogoda, a to oznacza wiele okazji, aby wyjść na zewnątrz i grać! Kilka tygodni temu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie placów zabaw, a dzisiaj chcemy porozmawiać o ulubionych koszach każdego dziecka i koszmarach każdego rodzica … strasznej trampolinie.

Mam dwie własne dziewczyny i przechodzimy przez tę samą rozmowę, którą każdy z was przechodzi codziennie: dlaczego nie możemy dostać trampoliny? Dlaczego nie mogę wskoczyć na to ze wszystkimi przyjaciółmi? Dlaczego nie mogę wykonywać rzutów?

W biurze często pojawiają się pytania dotyczące trampolin od zainteresowanych i ciekawskich rodziców. Amerykańska Akademia Pediatrii nie wspomaga korzystania z domowych trampolin lub trampolin w celach rekreacyjnych. W Kids Plus popieramy to zalecenie i zachęcamy rodziny do unikania korzystania z rekreacyjnych trampolin.

W 2009 r. W National Electronic Injury Surveillance System (NEISS) odnotowano prawie 98 000 obrażeń i 3100 hospitalizacji z rekreacyjnej trampoliny. Około 75% tych urazów miało miejsce, gdy więcej niż jedna osoba skakała w tym samym czasie. Jak można się było spodziewać, najmniejsze dzieci były najbardziej zagrożone; dzieci poniżej 5 roku życia były najbardziej ranną grupą wiekową.

Częste obrażenia trampolinowe obejmują zarówno naprężenia mięśni, siniaki, złamania kości, jak i kontuzje, a nawet urazy rdzenia kręgowego, które powodują paraliż. Jak występują te urazy? Dzieci zostają ranne, lądując niepoprawnie na macie, będąc uderzanym przez inną osobę, próbując (i nie zdając sobie z tego sprawy), aby ukończyć akrobacje (zwłaszcza podskoki lub summery), wypadnięcie z trampoliny lub lądowanie na sprężynach trampoliny. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie stwierdzono, aby siatki wokół trampoliny znacznie ograniczały obrażenia.

AAP nie kupuje ani nie korzysta z trampoliny rekreacyjnej o dowolnym rozmiarze w domu lub w domu lub na placu zabaw. Trampoliny powinny być używane tylko w ramach nadzorowanego programu treningowego w gimnastyce, nurkowaniu lub innym sporcie wyczynowym. Co najważniejsze, tylko jedna osoba powinna trenować na trampolinie na raz i zawsze pod bezpośrednim nadzorem.

Jeśli masz już trampolinę w domu lub dzieci mają do niej dostęp i nadal pozwalasz jej używać, zachęcamy cię do przestrzegania kilku prostych zasad. Twoje dzieci mogą nie zawsze być z nich zadowolone, ale mogą pomóc w utrzymaniu ich w pokoju alarmowym …

Nigdy nie zezwalaj na włączanie więcej niż 1 osoby naraz.

ZAWSZE mieć nadzór osoby dorosłej.

Brak suwaków lub skoków (aby uniknąć obrażeń głowy i szyi)

Upewnij się, że sprzęt jest rutynowo sprawdzany i że tutaj jest odpowiednia wyściółka ochronna.

Nie pozwól swojemu dziecku na trampolinę bez Twojej zgody i zgody właściciela domu.

Nie trzymaj drabiny na lub w pobliżu podstawy trampoliny, aby uniknąć dostępu dzieci bez nadzoru.

Właściciele domów powinni sprawdzić politykę właścicieli domów w zakresie pokrycia związanego z obrażeniami odniesionymi na ich trampolinie.

Jak zawsze zachęcamy wszystkie dzieci do wyjścia i bycia aktywnymi, ale pamiętaj, że istnieje wiele bezpieczniejszych rzeczy, w których mogą uczestniczyć, które mają znacznie mniejsze ryzyko obrażeń.

Ciesz się latem, baw się dobrze i bądź BEZPIECZNY!

Korzyści z grubej gry

Czy kiedykolwiek…. miał bitwę na poduszki? Zmagałeś się z przyjacielem tylko po to, by zobaczyć, jak jest silniejszy? Ześlizgnął się po klatce schodowej na kawałku kartonu. Jeśli odpowiedziałeś Tak na którekolwiek z tych pytań, byłeś zaangażowany w szorstką grę lub brutalną grę.

Większość Moms (zwłaszcza chłopców) prawdopodobnie mówi rzeczy takie jak, Stop climbing (wstaw tutaj dowolną liczbę obiektów) !, i / lub, Nie wskakujemy na meble !, i / lub WALK na dół po schodach !, itp . w kółko. Grać, jak wielu z nas pamięta z czasów “dobrych czasów”, jest teraz często zastępowana ostrożniejszą, ryzykowną formą gry.

Cenimy bezpieczeństwo dzieci tak samo, jak mamy i tatusiowie, ale okazuje się, że zła gra naprawdę przynosi korzyści w życiu dzieci! Naukowcy przyjrzeli się szorstkim budynkom, a oto, co znaleźli …

RoughPlayRough Play sprawia, że ​​dzieci stają się mądrzejsze

Pod względem technicznym, nieuporządkowane odtwarzanie powoduje uwalnianie neuotroficznego czynnika mózgowego. (Albo, w moich terminach: gra z grubsza wydaje substancję chemiczną w mózgu, która jest w zasadzie Miracle-Gro dla mózgu dziecka.) Innymi słowy, regiony mózgu odpowiedzialne za pamięć, język i logikę korzystają z tego “cudu” -Gro “poprzez wzmocniony wzrost neuronu.

Szorstka gra pomaga budować umiejętności społeczne

Szorstka gra pomaga również dzieciom opanować się i stać się bardziej emocjonalnie pewna siebie. Poprzez zgrubienie dzieci uczą się czytać emocje innych, a także kontrolować własne emocje. Te wyuczone umiejętności społeczne pomagają dzieciom poruszać się w życiu, kiedy muszą przeczytać czyjś nastrój lub skutecznie rzucić wyzwanie znajomemu. Dzieci, które często chodzą po nierównościach, potrafią odróżnić niewinną grę od rzeczywistej agresji. Umiejętność angażowania się w niewinną zabawę i na zmianę pomaga uczyć dzieciom przywództwa i negocjacji, zarówno bardzo ważnych umiejętności życiowych dla naszych dzieci.

Przez wiele lat uważano, że dzieci z agresywnymi zachowaniami były w ten sposób, ponieważ zaobserwowały agresywne zachowanie i po prostu naśladowały innych. Ostatnie badania pokazują, że agresja naturalnie pojawia się u dzieci, ale zaczyna zmniejszać się, gdy dzieci uczą się odpowiednio wyrażać swoje emocje.

Szorstka zabawa sprawia, że ​​dzieci są sprawne fizycznie

Wydaje się logiczne, że szorstkowłosy poprawiają sprawność fizyczną. Jednak zgranie nie polega tylko na tym, kto ma najwięcej siły i kto może przypiąć drugiego szybciej. Poprawa kondycji fizycznej obejmuje również złożone uczenie się motoryczne, koncentrację, koordynację i sprawność sercowo-naczyniową.

Szorstka zabawa sprawia, że ​​dzieci są szczęśliwe

Każdej nocy można usłyszeć chichoty i śmiech odbijający się echem w całym domu w wyniku “wciągnięcia” naszego syna do wyimaginowanej jaskini i stania się udawanym koniem, który galopuje po salonie. Ten rodzaj zabawy nie tylko buduje więzi i wspomnienia z dziećmi, ale także sprawia, że ​​są szczęśliwe! Szorstkie szczyty gry w wieku szkolnym, gdy stanowi około 17% zabawy dziecka!

Teraz, kiedy już wiesz, że nieobciążone są granie, zaczynajmy!

Oto kilka ważnych wskazówek, które warto zapamiętać, gdy następnym razem będziesz “galopować” po domu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wiem, że jako tata, czasami mogę być wielkim dzieckiem, ale muszę sobie przypominać o możliwych zagrożeniach i potencjalnych zagrożeniach podczas “zgrubiania” wokół. Zachęcamy do awanturowania się z dziećmi, ale jest coś takiego, jak zbytnio awanturować. Choć wydaje się, że nie musisz się martwić, pamiętaj o swoim otoczeniu i uważaj na wszelkie możliwe zagrożenia. Ważne jest również, aby pamiętać, że stawy młodszych dzieci są bardziej podatne na obrażenia. Więc zapisz zamki na nogach i drążki na nogi, aż będą nieco starsze!

Nie wygładzaj w prawo przed łóżkiem

Jestem znany z tego, że wracam do domu z pracy, podczas gdy moja żona przygotowuje dzieci do snu … i powoduje po prostu chaos. Ponieważ nie było mnie przez cały dzień, chciałbym zagłębić się w trochę straconego czasu przed snem. Problem z trudną grą tuż przed łóżkiem polega na tym, że dzieci potrzebują czasu, aby się uspokoić i przygotować do snu. (Tak myślę, że przyznam, że moja żona ma rację, nie powinienem być szorstki przed pójściem spać!) Słowo do mądrego – późnego wieczoru może sprawić, że mały kumpel obejrzy z tobą późny występ!

Roughhousing to For Girls Too

Podczas gdy chłopcy mają tendencję do częstszego chodzenia, upewnij się, że nie zapomnisz o swoich córkach. Badania pokazują, że dziewczęta, które pobierają krew w żyłach z rodzicami, są bardziej pewne siebie niż dziewczęta, które tego nie robią. Istnieją nawet pewne dowody sugerujące, że brutalna gra może powstrzymać twojego małego anioła od dorastania w jedną z tych Queen Bee Mean Girls.

Więc mamusie i tatusiowie, jeśli jesteście kimś podobnym do mnie, kiedy wasz znaczący inny prosi was, abyście się ustatkowali i przestali “urabiać” z dziećmi, możecie zapewnić, że właśnie robicie swoją umiejętności społeczne dzieci i uczynić je mądrzejszymi!

One Reply to “Bezpieczeństwo na trampolinie”

  1. Zgadzam się, na trampolinie trzeba uważać.

Dodaj komentarz