Bezpieczeństwo na basenie

Wszyscy uwielbiają dzień pełen pływania w lecie, ale ponieważ mamy całą zabawę, musimy pamiętać, jak zachować bezpieczeństwo w wodzie i wokół niej.

Utonięcie to druga przyczyna przypadkowej śmierci u dzieci w wieku 15 lat i poniżej. Oto kilka rzeczy do zapamiętania, aby pomóc swojej rodzinie zachować bezpieczeństwo tego lata.

Opieka dorosłych

Kiedy dzieci pływają, osoba dorosła powinna zawsze obserwować. Łatwo się rozpraszają telefony, SMS-y i powiadomienia e-mail, ale gdy dziecko jest w basenie lub nawet na otwartej wodzie, trzeba rozproszyć uwagę. W przypadku niemowląt i małych dzieci, dorosły powinien przebywać w basenie w zasięgu ręki przez cały czas. Osoba dorosła, która nadzoruje, powinna również wiedzieć, jak pływać i znać RKO w razie nagłej potrzeby.

Ogrodzenia

Posiadanie ogrodzenia całkowicie otaczającego basen to świetne ideato trzymaj dzieci z daleka i nie dopuść do ich wejścia bez opieki osoby dorosłej. Ogrodzenia te powinny być odporne na wspinanie, a meble ogrodowe lub inne przedmioty, które mogą służyć jako stołek do stepowania powinny być trzymane z dala od ogrodzenia. (Ogrodzenia ogniw łańcucha nie są zalecane dla basenów, ponieważ są bardzo łatwe do wspinania.) Ogrodzenia powinny mieć co najmniej 4 stopy wysokości i nie więcej niż 4 cale między listwami.

Bramy powinny być samozamykające się i otwarte od basenu. Zatrzaski należy przechowywać wystarczająco wysoko, aby dzieci nie mogły dosięgnąć. (Dobra rekomendacja to 54 cale od dolnej krawędzi bramki.) Gdy basen jest nad ziemią, drabina / schody powinny być albo spłaszczone albo usunięte, aby uniemożliwić dzieciom wchodzenie. Niektóre inne rzeczy, które mogą być użyte jako bariera obejmują alarmy drzwi, osłony okien i alarmy basenów.

Zasady bezpieczeństwa

Dobre zasady dotyczące bezpieczeństwa w basenie obejmują: trzymanie zabawek z dala od basenu, gdy basen nie jest używany; opróżnianie basenów blow-up po zakończeniu dnia; trzymanie rowerów, trakcji lub innych zabawek z dala od basenu; zakaz poruszania się po basenie; utrzymywanie elektroniki z dala od basenu (dla dzieci i dorosłych).

Lekcje pływania

Lekcje pływania to dobry pomysł dla dzieci. Niektórym tragediom można zapobiec, jeśli dzieci wiedzą, jak pływać. (Pamiętaj jednak: tylko dlatego, że dziecko miało lekcje pływania, to nie czyni ich “odpornymi na utopienie”. Nadzór dorosłych jest nadal kluczowy!)

Aby uzyskać dobrą radę na ten temat, zobacz notatkę dr Wolfa na temat nauczania dzieci do pływania.

Bezpieczeństwo nurkowania

Wiele urazów, w tym urazów rdzenia kręgowego, uszkodzeń mózgu i śmierci, występuje każdego roku od nurkowania. Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, jak głęboka jest woda i aby po raz pierwszy wchodzić na stopy. Nigdy nie nurkuj w basenach nad ziemią, ponieważ są one bardziej niż prawdopodobne, że nie są wystarczająco głębokie. Nigdy nie nurkuj w płytkim końcu basenu. Nigdy nie nurkuj w zabawkach basenowych lub dętkach. Przed próbą należy zawsze nauczyć się nurkować poprawnie i bezpiecznie.

Kilka innych dobrych wskazówek bezpieczeństwa

Za każdym razem, gdy zaginie dziecko, najpierw sprawdź basen. Zeskanuj całą pulę, spód i powierzchnię oraz cały otaczający obszar basenu. Sekundy będą się liczyć w tej sytuacji!

Urządzenia do pływania są w porządku, ale nigdy nie powinny zastępować nadzoru dorosłych.

Wszyscy opiekunowie, w tym opiekunki, dziadkowie i starsze rodzeństwo, powinni znać RKO! Wiele szpitali lub domów kultury oferuje lekcje CPR, w tym Szpital Dziecięcy w Pittsburghu.

Trzymaj sprzęt ratunkowy przy basenie, w tym telefon z numerem alarmowym.

Zawsze słuchaj hałasu, gdy dzieci bawią się w wodzie; jeśli robi się cicho, dowiedz się dlaczego!

Jak wygląda utopienie?

W większości przypadków utonięcie nie wygląda tak, jak w mediach. Ludzie, którzy rzucają się i krzyczą, przechodzą przez tak zwaną cierpienie wodne. To nie potrwa długo, ale na tym etapie ludzie mogą nadal pomagać przy ich własnym ratowaniu.

W większości przypadków osoba tonąca nie będzie mogła wezwać pomocy, ponieważ będą próbowały złapać oddech, a mowa staje się wtórna. Kiedy ktoś tonie, jego usta wznoszą się i spadają pod wodę, a ich usta nie znajdą się nad wodą wystarczająco długo, by wezwać pomoc. Najprawdopodobniej będą wydychać powietrze i szybko wdychać, zanim spadną ponownie poniżej powierzchni wody.

W większości przypadków ruchy rąk podczas tonięcia nie są dobrowolne. Osoba tonąca będzie miała trudności z machaniem pomocą i sięganiem po sprzęt ratunkowy.

Większość ludzi może przebywać tylko nad wodą 20-60 sekund przed zanurzeniem w wodzie

Inne znaki, które możesz zobaczyć:

Oczy szkliste nie mogą się skupić ani oczy zamknięte

Włosy na oczy i czoło

Hiperwentylacja lub oddychanie powietrzem

Głowa przechylona do tyłu z otwartymi ustami

Głęboko w wodzie z ustami na poziomie wody

Aby uzyskać więcej szczegółów na ten temat, zobacz znakomity esej autorstwa Mario Vittone, zatytułowany “Drowning does not look like Drowning”, który publikujemy każdego lata na stronie Kids Plus na Facebooku.

Wreszcie: bądź bezpieczny, baw się dobrze tego lata i zadzwoń do nas w biurze, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości.

Pobyt aktywny i zdrowy jesienią

Liście się obracają, dni stają się coraz krótsze, aw powietrzu unosi się chłodny, rześki wietrzyk … TU JEST TU!

Kiedy żegnamy się z latem i przygotowujemy się na zimę, ważne jest, aby pozostać aktywnym i zdrowym. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić …

Zbieranie jabłek

Jesień to sezon jabłkowy. Świetnym sposobem na dobrą zabawę i ćwiczenia fizyczne jest udanie się do lokalnej farmy lub sadu i wybranie własnych jabłek. To pozwoli ci wyjść na zewnątrz, obejść się i sięgnąć po doskonałe znalezisko. Wybranie buszla jabłek daje ci także wspaniałą, zdrową przekąskę! Lokalne gospodarstwa takie jak Simmons i Triple B mają wspaniałe sady, w których można wybrać własne jabłka!

Znalezienie PumpPumpkin

Halloween nadchodzi szybko, a jedną z najlepszych rzeczy na jesień jest znajdowanie i rzeźbienie dyni. Chodzenie do lokalnej farmy i chodzenie po plastrze dyni na cały dzień jest doskonałym źródłem ćwiczeń. Możesz także zapisać te pestki dyni na zdrową przekąskę. Posypane niewielką ilością przyprawionej soli i pieczone w piekarniku smakują wyśmienicie! Dają one również wspaniałe źródło błonnika i witaminy E.

Kukurydziane

Kolejną wielką aktywnością na świeżym powietrzu jest labirynt kukurydzy. Co może być zabawniejszego niż zagubienie się na środku pola kukurydzy i wspólna praca, jako rodziny, aby znaleźć wyjście? Kukurydziane labirynty zachowują wszystkich w rodzinie jako aktywnych i interakcyjnych. Farma Simmons ma kilka wspaniałych labiryntów kukurydzy. Jeśli czujesz się naprawdę odważny, Trax Farms ma 4-akrowy labirynt kukurydzy!

Nature Walks

To idealna pora roku, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się naturą. Wybierz się na spacer do jednego z wielu wspaniałych parków w Pittsburghu. Zrób grę ze wszystkich kolorowych liści. Możesz także zatrzymać się w bibliotece i wziąć książkę o drzewach i ptakach i dowiedzieć się o nich podczas spaceru. Po wspaniałym dniu spędzonym w parku, ciesząc się widokami i odgłosami upadku, idź do domu i zrób kolaż ze wszystkimi tymi pięknymi liśćmi!

Piłka nożna na podwórku

Zamiast siedzieć w domu przez całą niedzielę i oglądać mecze piłkarskie, wyjdź na zewnątrz i graj sam! Zbierz wszystkich przyjaciół i rodzinę razem i zorganizuj grę w piłkę nożną. To naprawdę fajny sposób na walkę z leniwym niedzielnym popołudniem!

Grabienie liści

Jeśli masz podwórko, gdzie spada dużo liści, świetną formą ćwiczeń jest grabienie liści. Możesz przekształcić tę aktywność w grę, aby wszyscy dobrze się bawili. Daj dzieciom odpowiednią prowizję i pozwól im robić zabawne rzeczy, takie jak oczyść ścieżkę, która przeliteruje ich imię, lub powiedz im, aby zgarniały liście w określonym kolorze, lub możesz zdobyć te zabawne torebki z liści do wypełnienia i udekorowania na Halloween. Pomoże to oczyścić podwórko, sprawi, że wszyscy będą aktywni i pozwoli wszystkim dobrze się bawić w tym samym czasie!

Inne wskazówki, jak zachować zdrowy spadek tej jesieni

Pamiętaj, aby otrzymać szczepionkę przeciw grypie! Teraz jest idealny czas, aby zdobyć pomoc, aby chronić siebie przed straszliwą grypą tej zimy. Nasze biuro ma zarówno zastrzyk, jak i mgiełkę. Jeśli nie masz zaplanowanej wizyty, upewnij się, że wizyta pielęgniarki zostanie zabezpieczona!

Pamiętaj, aby umyć ręce. Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia i zapobieganie rozprzestrzenianiu się zarazków jest mycie rąk. Zwilż ręce wodą z mydłem w płynie. Pocieraj ręce przez 20 sekund (co można zmierzyć śpiewając “ABC”). Opłucz i osusz na czystym ręczniku.

Naucz swoje dzieci kaszleć i kichać w rękawy lub chusteczkę. Wiele wirusów rozprzestrzenia się przez krople oddechowe. Kichanie lub kaszel w rękaw, pomaga zmniejszyć ilość przenoszonych zarazków. Pamiętaj, aby nadal często myć ręce!

Zaplanuj swoją coroczną wizytę u dziecka. Każdy powinien mieć roczną aktywność fizyczną, aby upewnić się, że jest zdrowy. Jeśli Twoje dziecko jest zobowiązane do corocznego sprawdzania, zadzwoń do nas!

Dodaj komentarz