Bezpieczeństwo fotelika samochodowego

Tak więc dla wszystkich, którzy czytają pierwszy artykuł na temat bezpieczeństwa fotelika samochodowego, oto część 2, aby odpowiedzieć na pytania dla dzieci w wieku powyżej 4 lat.

W przypadku dzieci w wieku powyżej 4 lat wypadki związane z pojazdami silnikowymi nadal stanowią główną przyczynę śmierci. Każdego roku dochodzi do około 5000 zgonów z powodu MVA. W wyniku tych smutnych statystyk amerykańska Akademia Pediatrii opublikowała w ubiegłym roku nowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa samochodów.

PRAWO PENNSYLVANIA

Prawo Stanowe PA wymaga:

Dzieci w wieku czterech (4) i starsze, ale w wieku ośmiu (8) muszą być zapięte na federalne foteliki dziecięce, które muszą być przymocowane do pojazdu za pomocą systemu pasów bezpieczeństwa, bez względu na to, gdzie jeżdżą pojazd (przednie lub tylne siedzenie). Siedzenia podwyższające muszą być używane w połączeniu z pasami biodrowymi i naramiennymi.

Dzieci w wieku ośmiu (8) i starsze, ale w wieku poniżej 18 lat muszą być zapięte pasami bezpieczeństwa, bez względu na to, gdzie jeżdżą w pojeździe (przednie lub tylne siedzenie). Kierowcy są odpowiedzialni za zabezpieczenie dzieci w zatwierdzonym dziecięcym urządzeniu przytrzymującym dla pasażerów oraz zapewnienie dzieciom w wieku poniżej 18 lat zapiętego stroju.

Zalecamy również, aby dzieci poniżej 13 lat NIGDY nie jeździć na przednim siedzeniu.

ZATRZYMANIE SIEDZENIA SAMOCHODOWEGO

Istnieje kilka sposobów, aby ustalić, że Twoje dziecko wyrosło z przedniego fotelika:

Osiągają najwyższe zalecenia dotyczące wysokości / masy, zgodnie z instrukcją

Ich ramiona są powyżej górnej uprzęży

Ich uszy dotarły do ​​szczytu siedzenia.

Jeśli Twoje dziecko spełni którekolwiek z tych wskazówek, czas umieścić go w foteliku podwyższającym.

SIEDZENIA BOOSTER

Siedzenia podwyższone są zaprojektowane, aby podnieść dziecko, tak aby pasujące pasy i ramiona pasowały odpowiednio do klatki piersiowej, ramienia i górnej części ud. Możesz kupić wysokoprężne foteliki podwyższające lub siedzenia bez oparcia. W każdym przypadku pas bezpieczeństwa służy do zakotwiczenia dziecka. Wiele siedzisk podwyższających ma prowadnice, które utrzymują pas we właściwych pozycjach.

Siedzisko podwyższające zazwyczaj nie jest zamocowane w samochodzie za pomocą systemu LATCH; zwykle siedzi na siedzeniu i jest zakotwiczony z dzieckiem za pomocą pasa bezpieczeństwa. Wyjątkiem od tego jest przekształcalne gniazdo zakotwiczone za pomocą systemu LATCH. Kabriolet może mieć od 5 do 100 funtów, więc będzie 5-punktowa uprząż; gdy dziecko wyrasta z przodem do siedzenia, zamiast uprzęży używa się pasów bezpieczeństwa.

Zaletą tylnego siedzenia przypominającego jest to, że są one tańsze, mniej uciążliwe i łatwiejsze do przemieszczania się z jednego pojazdu do drugiego. Nie powinny one jednak być używane w pojazdach, które nie mają zagłówków lub mają niskie oparcia.

Siedzisko podwyższające z wysokim oparciem jest droższe i generalnie może być używane jako coś więcej niż tylko wzmacniacz, choć jest cięższe, bardziej uciążliwe i nie jest tak łatwe do przejścia z pojazdu do pojazdu. Wysokie oparcie fotelików może być stosowane w samochodach bez zagłówków i siedzeń z niskim oparciem.

Kupując dowolne miejsca, pamiętaj, aby miejsce pasowało do Twoich pojazdów!

PASY USTAWCZE

Skoro już mamy dzieci w wieku 8 lat lub nieco starsze, co muszę wiedzieć o pasach bezpieczeństwa dla starszych dzieci?

Dzieci powinny być przytrzymywane w foteliku podwyższającym do osiągnięcia wzrostu około 4’9 “. Powinny wtedy być wystarczająco duże, aby pasowały prawidłowo w dorosłym Pasie Lap i Shoulder. Pamiętaj, że powinni oni być na tylnym siedzeniu do ukończenia 13 lat.

Pas na ramię pasuje odpowiednio, jeśli leży w środkowej klatce piersiowej, a nie w szyi i gardle. Pasek na ramię nigdy nie powinien być schowany pod pachą, ponieważ pozostawia niezabezpieczoną klatkę piersiową. Pas biodrowy powinien pasować do górnej części uda. Twoje dziecko powinno również być w stanie usiąść wygodnie, opierając się plecami o siedzenie i nogi zgięte w kolanach. Jeśli wszystkie te zalecenia zostaną spełnione, Twoje dziecko może być bezpiecznie powściągnięte w pasie bezpieczeństwa, a Ty możesz się pożegnać z fotelem samochodowym i fotelikami podwyższającymi!

OSTATECZNE PRZYPOMNIENIE

Pamiętaj – jako rodzice, bezpieczeństwo w samochodzie zaczyna się od nas. Bez względu na to, z kim podróżuje Twoje dziecko, upewnij się, że jest odpowiednio powściągliwy! A jako dorośli powinniśmy zawsze prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa i dawać przykłady naszym dzieciom.

Bezpieczeństwo plecaków

Dla dzieci w szkole ważne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa plecaka.

W miarę jak prace domowe i testy kumulują się, dzieci mogą łatwo włożyć do plecaka jak najwięcej materiałów. Może to spowodować poważne problemy ortopedyczne, głównie na plecy, szyję i ramiona. Może nawet powodować bóle głowy, ze względu na wzrost ciśnienia i obciążenie szyi. Oto kilka ogólnych wskazówek i pomocnych wskazówek, które Ty i Twoje dzieci mogą przestrzegać, aby zminimalizować obciążenie ich ciała w trakcie trwania roku szkolnego.

Noś oba paski

Korzystanie z obu pasków najlepiej nadaje się do równomiernego rozłożenia ciężaru książek, które dziecko będzie nosić. Jeśli plecak jest noszony tylko z jednej strony, może zwiększyć nacisk i moment obrotowy na ramieniu i górnej części pleców.

Właściwa długość i szerokość pasków

Wiele dzieci nosi luźne paski, co może spowodować, że dziecko pochyli się do przodu, napinając mięśnie dolnej części pleców (zwłaszcza jeśli obciążenie jest zbyt duże). Jeśli paski są zbyt ciasne, mogą walczyć z zakładaniem i zdejmowaniem plecaka, napinając ramiona. W idealnej sytuacji umieszczenie pasków na wygodnej długości pomoże rozłożyć ciężar w miejscu, w którym znajdują się najsilniejsze mięśnie dolnej części pleców, zmniejszając prawdopodobieństwo obrażeń. Korzystanie z szerokich pasków pomoże również rozłożyć ciężar plecaka i będzie wygodniejsze na ramionach dziecka.

Waga

Upewnienie się, że ładunek, który dziecko nosi nie jest ciężkie, jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać. Badania sugerują, że idealna waga dla dzieci wynosi od 10 do 15% ich masy ciała. Kiedy dziecko nosi zbyt dużo na plecach, zwłaszcza jeśli jest noszone nieprawidłowo, może drastycznie zwiększyć szansę na zranienie. Ponadto: umieść największe przedmioty z boku najbliżej tyłu, aby uzyskać najlepszy rozkład ciężaru.

Inne pomocne wskazówki

• Pomóż dziecku wybrać plecak, aby upewnić się, że pasuje on do Twojej zgody.

• Jeśli warunki nie gwarantują niewielkich obciążeń, należy rozważyć wycofanie pakietu. To drastycznie zmniejszy obciążenie pleców i szyi.

• Ewentualnie użyj innego lub starego plecaka, aby zepsuć ładunek. Jeśli mogą spakować swoje poranne materiały w jednym, użyj drugiego na popołudniowe materiały, aby zaoszczędzić czas i nadwyrężyć ciało. Pomoże to zmniejszyć prawdopodobieństwo zapakowania wszystkiego do jednej torby.

• Poświęć kilka minut przed pójściem spać, aby zobaczyć, jakie materiały i książki są potrzebne na następny dzień. Zmniejszy to szanse przenoszenia niepotrzebnych materiałów do i ze szkoły.

• Jeśli Twoje dziecko odczuwa ból pleców, szyi lub ramion w ciągu roku szkolnego, nie czekaj, aby podjąć działanie. Porozmawiaj z wykwalifikowanym dostawcą usług medycznych, aby rozwiązać problem, zanim wymknie się spod kontroli.

Dodaj komentarz