5 strategii zabierania dzieciom urządzeń

Czy kiedykolwiek próbowałeś zabrać tablet z dziecięcych palców? Sprawdź te wskazówki, aby uniknąć napadów złości.

naszywki na ubrania

“Chwileczkę”, mówi dziewięciu na dziesięciu rodziców, odpowiadających na e-mail, gdy ich dziecko prosi ich o coś. Jeśli ciężko nam wyskoczyć z cyfrowego świata, wyobraź sobie, że masz 3 lata, a granice pomiędzy fantazją a rzeczywistością są już nieostre – wtedy wrzuć wciągające, kolorowe, zabawne i wciągające wrażenia. Albo masz 5, a każdy odcinek Mutt & Stuff na aplikacji Nick Jr. jest lepszy niż ostatni. Lub masz 8 lat i prawie skończyłeś budować coś niesamowitego w grze Minecraft. Dlaczego miałbyś kiedykolwiek przestać?

To dlatego ściąganie dzieci z ich urządzeń jest tak trudne. A kiedy groźby nie działają, a odkrywasz, że dwuminutowe ostrzeżenia również nie są najlepszą opcją, co możesz zrobić? Na szczęście amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) ma kilka nowych wskazówek dotyczących używania ekranu, które łagodzą pewne poczucie winy rodzicielskiej, ale w pewnym momencie nadal musisz sprowadzić swoje dziecko z iPada. Oprócz bycia silnym wzorem do naśladowania, wypróbuj te wskazówki, aby zminimalizować konflikty i znaleźć równowagę, której wszyscy szukamy.

Przygotuj kolejną aktywność (punkty bonusowe za sprawienie, że będzie to zabawne). Dla najmłodszych użytkowników urządzeń przejścia są trudne – okres. Nawet jeśli następny “zrobić” jest “obowiązkiem” (np. Jeść obiad), powiedz dziecku, co będzie dalej. Możesz przetestować ten proces: “Kiedy mówię” stop “, nadszedł czas, aby iPad poszedł w nocy i zobaczmy, jak szybko można go zamknąć! Zaraz po zaśnięciu możemy zakraść się do drugiego pokoju i pomalować.
Użyj wskazówek wizualnych i dźwiękowych, aby pomóc dzieciom śledzić ograniczenia czasowe. Dla dzieci, które jeszcze nie wiedzą, jak powiedzieć czas, spróbuj timer, który może pomóc w zarządzaniu procesem: “Kiedy czas się skończy, będzie wyglądać i brzmi tak.”
Znajdź aplikacje z wbudowanymi zegarami. Video streamery takie jak Cakey i Huvi rzucają rodzicom kość i mają wbudowane zegary, więc aplikacja zatrzymuje się sama. Następnie rodzic musi upewnić się, że kiddo nie przeskoczy do innej aplikacji.
Powiedz dzieciom, aby zatrzymały się w naturalnej przerwie, na przykład pod koniec odcinka, poziomu lub aktywności. Dzieciom (i dorosłym!) Trudno jest zatrzymać się w czymś. Zanim Twoje dziecko pojawi się na urządzeniu, porozmawiaj o tym, co chce zrobić lub zagraj, co będzie dobrym miejscem do zatrzymania się i jak długo potrwa. Ustawcie razem limit i trzymajcie się go, choć mały pokoik (kilka minut, żeby mogli skończyć) jest w porządku.
Omów konsekwencje i wykonaj je, gdy dzieci sprawdzą granice. Kiedy wszystko inne zawiedzie, ważne jest, aby omówić konsekwencje tego, kiedy dziecko nie zrezygnuje. Dla małych dzieci, wiersz może wyglądać mniej więcej tak: “Jeśli zbyt trudno jest wyłączyć tablet, tablet musi zniknąć na cały dzień”. Dla starszych dzieci chodzi bardziej o utrzymywanie urządzeń w przestrzeni publicznej, ustalanie oczekiwań i egzekwowanie ich. Jeśli pokażą ci, że mogą być partnerami w moderowaniu i regulowaniu się, może być większa elastyczność.

Polecamy: wynajem autokarów

Dodaj komentarz