15 sposobów, w jakie samotne matki są niesamowite

Wiele tego bloga poświęcono wyzwaniom związanym z samotnym macierzyństwem. Ale zasługujesz na to, by świętować, dlaczego ty, jako samotna mama, jesteś niesamowita. Tutaj idzie…

Sam wychowujesz człowieka. WTF. To OGROMNE.
Płacisz rachunki i planujesz przyszłość sam.
Kiedy twoje dziecko robi coś tak niesamowitego, uroczego, słodkiego, prześmiesznego lub genialnego, nie masz drugiej osoby, która mogłaby to docenić. Więc doceniacie to podwójnie.
Sam budujesz wspomnienia. I tak to robisz.
Kiedy złe zachowanie twojego dziecka naprawdę ma zamiar cię zlikwidować, kiedy nie wiesz, co do diabła robisz jako rodzic, kiedy wszystko, czego chcesz, jest dla kogoś, kto przyjdzie i zdyscyplinuje dziecko i obróci to wszystko dookoła, ty rozwiązać. Jakoś po prostu to rozgryzłeś.
Wielu z was wychowuje chłopców, aby byli mężczyznami bez ojców.
I wychowywanie córek, aby wiedzieć, czego się spodziewać od mężczyzn bez ojców.
Utrzymujesz swoją dziwkę zamkniętą, gdy twoi zamężni przyjaciele-ci, którzy nie muszą pracować – narzekają, że są tak przytłoczeni i nawet nie wiesz, jaka jest ich rzeczywistość. Ponieważ macie łaskę. Nawet jeśli w środku masz zamiar uderzyć ich w gardło.
Nawet jeśli zarabiasz pieniądze i opiekujesz się dziećmi, wciąż masz czas, aby oddać i być dobrym przyjacielem i nie wykorzystuj swojego stanu cywilnego jako pretekstu do bycia mniejszym niż osoba, którą chcesz, aby twoje dzieci widziały cię. Mniej niż chcesz.
Bo chociaż społeczeństwo mówi ci, że randka z mężczyzną, który nie jest ojcem twoich dzieci, czyni z ciebie samolubną matkę, robisz to w jakikolwiek sposób. I ciesz się każdą minutą.
I chociaż społeczeństwo mówi ci, że matki, które uprawiają seks z mężczyznami, z którymi nie są małżeństwem, są brudnymi dziwkami, robisz to w jakikolwiek sposób. I ciesz się każdą chwalebną, brudną sekundą.
Ponieważ więcej niż ktokolwiek rozumiesz, że “rodzina” może oznaczać wiele, wiele rzeczy.
Jesteś pionierem. Nikt nie uczy, jak być samotną matką. To szalone robienie. Ale i tak to robisz.
Ponieważ twój przykład ułatwia innym kobietom i twojej córce podejmowanie decyzji.
Jesteś wdzięczny. Jesteś wdzięczny, że żyjesz w czasach, kiedy niezamężna kobieta może samodzielnie założyć rodzinę i zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby mieć dobrą jakość życia, realizować swoje pasje i romanse i wychowywać niesamowitych ludzi. Nawet jeśli twoja rodzina nie wygląda, jakbyś początkowo miała nadzieję, albo sąsiedzi oczekują, albo twoi rodzice marzyli. Jesteś właścicielem. Jesteś właścicielem tego życia. I to jest naprawdę szalenie niesamowite.

Zobacz też: https://dzotczi.pl/info/24-jaka-gra-planszowa-dla-10-latka

Dodaj komentarz