Zapobieganie nadużywaniu substancji, interwencja i leczenie

Konsekwencje nadużywania narkotyków są ogromne i zróżnicowane i dotyczą osób w każdym wieku. Potężne nieporozumienia dotyczące ludzi uzależnionych od narkotyków uważano za moralnie wadliwe i pozbawione siły woli, dopóki nauka nie zaczęła badać uzależniającego zachowania w latach trzydziestych.

Dziś przełomowe odkrycia dotyczące mózgu i zrozumienia narkomanii zmieniły ten mit, umożliwiając nam skuteczne reagowanie na problem.

Uzależnienie to choroba

Narkomania definiowana jest jako przewlekła, nawracająca choroba mózgu. Narkomania zakłóca normalne zdrowe funkcjonowanie mózgu. Wciąż rozwija się mózg nastolatka, a uzależnienie od narkotyków może zmienić ten proces.

Szacuje się, że 1 na 11 osób, które próbują marihuany, uzależnia się od tego. Dla początkujących nastolatków szanse wzrastają do 1 na 6.

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu jest chorobą, której można uniknąć. Jest to jedyna choroba, która ma fizjologiczny i psychologiczny składnik. Nieleczone poważne, szkodliwe konsekwencje mogą trwać całe życie. Chociaż nie ma lekarstwa na tę chorobę, można ją z powodzeniem leczyć.

Podatność na uzależnienia

Podatność na uzależnienie różni się w zależności od osoby. Żaden pojedynczy czynnik nie określa, czy dana osoba będzie uzależniona od narkotyków. Na wrażliwość osoby wpływa skład genetyczny, płeć, pochodzenie etniczne i środowisko społeczne w domu, szkole lub okolicy.

Naukowcy szacują, że czynniki genetyczne stanowią 40-60% narażenia danej osoby na uzależnienie. Młodzież i osoby z zaburzeniami psychicznymi są bardziej narażone na nadużywanie narkotyków niż populacja ogólna.

Rodzice lub starsi członkowie rodziny, którzy nadużywają narkotyków lub alkoholu, mogą zwiększyć ryzyko rozwoju własnych problemów z narkotykami.

Przyjaciele mają największy wpływ w okresie dojrzewania. Młodzież jest szczególnie podatna na zranienia z powodu silnego wpływu presji rówieśników i ciekawości, aby „czuć się dobrze”, „czuć się lepiej” lub „robić lepiej”. Nastolatkowie częściej angażują się w ekscytujące i odważne zachowania.

Narkomania nie dyskryminuje i może dotknąć każdą rodzinę, w tym dzieci z bardzo kochających domów. Eksperymentowanie z narkotykami nie prowadzi automatycznie do nadużywania narkotyków, jednak wczesne ich stosowanie jest czynnikiem ryzyka rozwoju poważniejszego narkomanii i uzależnień. Ryzyko nadużywania narkotyków zwiększa się również w okresach przejściowych, takich jak zmiana szkoły, przeprowadzka lub rozwód.

Każdy rodzic z dziećmi w wieku od 2 do 25 lat powinien odwiedzić The Parent Toolkit, świetną stronę internetową poświęconą profilaktyce.

Znaki ostrzegawcze nadużywania narkotyków

Często pojawiają się spójne znaki ostrzegawcze wskazujące, że ktoś zmaga się z używaniem narkotyków i / lub alkoholu. Wyzwaniem dla rodziców jest odróżnienie normalnego zachowania nastolatków od czerwonych flag nadużywania substancji.

Te ostrzeżenia obejmują, ale nie są ograniczone do:

ZACHOWANIE

Zmiany osobowości

Nieprzewidywalne wahania nastroju

Szybki hart, zmiany w poziomie frustracji, drażliwy

Paranoiczny, strzeżony

Mniej kochający

Brak motywacji

Wrogość

Depresja

Obniżenie samooceny

Wymagające większej prywatności; zamykanie drzwi; unikanie kontaktu wzrokowego; czaić się wokół

Nieuczciwość; kradzież pieniędzy, kosztowności lub recept

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Nie robiąc porządków

Nie kończenie pracy domowej

Klasyfikacja poślizgu

Wracasz późno do domu

Spóźniony lub nieobecny w szkole

Zapominając o rodzinnych okazjach

ŻYCIE SPOŁECZNE / WYGLĄD

Upuszczanie jednej grupy znajomych na inną

Niechętnie rozmawia o przyjaciołach

Zmiany w stylu ubioru

Mniej zainteresowani zajęciami pozalekcyjnymi lub wyglądem

ZMIANY FIZYCZNE

Zmiany poziomu energii

Zaniedbanie higieny osobistej

Zmiana nawyków żywieniowych lub spania, potrząsanie głową

Oczy (przekrwione, rozszerzone, oszklone, wskazujące źrenice)

Zmiany masy ciała

Stosowanie osłon przeciwsłonecznych (okulary przeciwsłoneczne, miętówki, kadzidło, odświeżacz do pomieszczeń, krople do oczu)

Jeśli martwisz się o swojego syna lub córkę, oto doskonały, 30-pytanie „Test przesiewowy leków” dla rodziców, który może pomóc ci ocenić, gdzie Twoje dziecko może obecnie stać z potencjalnym zażywaniem narkotyków i nadużywaniem.

Usługi leczenia młodzieży

Badania pokazują, że młodzież cierpiąca na uzależnienie od narkotyków, alkoholu, tabletek na receptę lub innych substancji wymaga leczenia innego niż dorośli.

Ponieważ wymagają one większej struktury i nadzoru, programy dla młodzieży w lokalnym Centrum Rehabilitacji Bram są odpowiedzią na potrzeby specyficzne dla młodszych pacjentów. Gateway Rehab oferuje zarówno opiekę ambulatoryjną, jak i ambulatoryjną, z różnymi programami dla każdego. Wysoko wykwalifikowani eksperci firmy Gateway zapewniają młodym, młodym i młodym dorosłym narzędzia potrzebne do odzyskania zdrowia i odzyskania zdrowia. Centrum Usług dla Młodzieży Gateway, usytuowane w spokojnej okolicy, zaledwie kilka minut od międzynarodowego lotniska w Pittsburghu, zapewnia indywidualne traktowanie w zależności od płci w małych grupach i grupach wiekowych wyłącznie dla nastolatków w wieku 13-20 lat.

W oparciu o powyższe znaki ostrzegawcze, jeśli uważasz, że ktoś, kogo znasz, ma problem z narkotykami i / lub alkoholem, możesz zadzwonić, aby porozmawiać z doradcą o krokach, jakie możesz podjąć, by uratować życie. Aby uzyskać więcej informacji na temat usług dla młodzieży, przejdź do strony internetowej Gateway lub skontaktuj się z nimi pod numerem 1-800-472-1177.

Gateway to tylko jedna z wielu opcji odzyskiwania i urządzeń do leczenia uzależnień w rejonie Pittsburgha dla uzależnionych osób i ich rodzin. Bez względu na to, jakie opcje leczenia i odzyskiwania wybierzesz, zdobywanie wykształcenia jest pierwszym ważnym krokiem do odzyskania zdrowia dla całej rodziny.

Ważne jest również szukanie wsparcia u członków rodziny uzależnionej. Członkowie rodziny są zachęcani do poszukiwania pomocy poprzez indywidualne poradnictwo lub grupy samopomocy, takie jak Nar-anon lub Al-anon.

Zasoby Nat-Anon i Al-Alon

Szukając leczenia uzależnionego ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia, ważne jest, aby członkowie rodziny uzależnionego również szukali wsparcia. Grupa rodzinna Nar-Anon (narkotyczna) lub Al-Anon (alkohol) jest dla członków rodziny, którzy znają lub znają uczucie desperacji z powodu problemu uzależnienia od kogoś bliskiego. Grupy takie jak Nar-Anon i Al-Anon istnieją, by oferować wsparcie, nadzieję i siłę członkom rodziny dotkniętym uzależnieniem. Podczas gdy grupy te nie są w stanie „naprawić” uzależnionego i jego problemów, uczestnictwo umożliwia członkom rodziny skupienie się na własnym zdrowiu i samopoczuciu, tak aby w końcu mogli pomóc swojemu uzależnionemu w procesie zdrowienia. Spotkania odbywają się zwykle w takich miejscach, jak ośrodki leczenia, szpitale, kościoły lub domy kultury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *