W ruchu

Nasza rodzina jest obecnie w ruchu, a życie z pewnością było gorączkowe. Między próbą utrzymania domu bez skazy na widok – nie tak łatwo z 18-miesięcznym dzieckiem! – i pakujemy nasze rzeczy, oto kilka wskazówek, które okazały się pomocne, aby przejście było łatwiejsze dla naszej rodziny.

Przenoszenie może być bardzo ekscytującym, ale bardzo stresującym czasem, nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci. Przerażające jest zmienianie domów, zmiana szkół i opuszczanie przyjaciół. Próba pozostania pozytywnym może sprawić, że zmiana będzie trochę łatwiejsza dla całej rodziny.

Mówić

Rozmowa o przeprowadzce to świetny sposób na zaangażowanie dzieci i przygotowanie się. Poproś ich o pomoc w poszukiwaniu nowego domu lub o nowej szkole, w której będą uczestniczyć. Jeśli ruch jest lokalny, spróbuj odwiedzić okolicę i wyruszyć w podróż do nowego domu. Spróbuj znaleźć lokalne biblioteki lub parki do odwiedzenia, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło zobaczyć ciekawe miejsca w ich nowym mieście. Możesz nawet dołączyć do lokalnych lekcji lub ustawić daty rozgrywki, aby pomóc Twojemu dziecku poznać nowych przyjaciół. Jeśli ruch jest długa, pokaż im zdjęcia domu. Daj im fajne fakty o swoim nowym stanie lub mieście. Użyj czegoś takiego jak Mapy Google, aby zlokalizować miejsca, aby wziąć udział w ich ulubionych zajęciach.

Ozdabianie

Możesz także spróbować zaangażować dzieci w dekorowanie nowego domu. Zachęć ich, aby wybrali nowe kolory farb do swojego pokoju lub nowego zestawu kołaczyków lub plakatów na ścianę. Po przeniesieniu, jeśli to możliwe, spróbuj ustawić swój pokój podobny do poprzedniego domu, aby umożliwić trochę znajomości. Możesz także zapytać ich, gdzie chcieliby umieścić ulubione rodzinne zdjęcia w nowym domu.

Uszczelka

Kiedy pakujesz rzeczy należące do dzieci, przypominaj im, że będą w nowym domu i zapewnisz ich, że nie wyrzucasz ich zabawek. Udawanie gry może pomóc w przyzwyczajeniu się do ruchu; używaj zabawek, ciężarówek, lalek itp., aby naśladować ruch.

Procedury

Po przeprowadzce do nowego miejsca staraj się utrzymywać rutynowe czynności jak najbardziej zbliżone do tych samych godzin i posiłków. Zabierz swoje dzieci do nowych nauczycieli w nowej szkole. Niektóre szkoły tworzą system znajomych, a inny uczeń pokazuje szkołę swojemu synowi lub córce. Jeśli znasz kogoś w nowej szkole, sprawdź, czy może pokazać swoje dziecko lub przedstawić je nowym znajomym.

Być w kontakcie

Daj swojemu dziecku sposób na pozostawanie w kontakcie ze starymi przyjaciółmi, na przykład rozmowy telefoniczne, e-maile, Face Time / Skype. Jeśli jesteś wystarczająco blisko, wciąż ustawiając daty gry ze starymi przyjaciółmi.

Inne przejścia

Z dużą zmianą ruchu staraj się nie wprowadzać innych zmian w swoim dziecku. Trzymaj się treningu nocnego lub przechodź z łóżeczka do łóżka. Pamiętaj też, że dzieci, które były szkolone w nocniczek lub spały przez noc, mogą się cofnąć, dopóki nie będą bardziej komfortowe w nowym otoczeniu.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczowe w tych sytuacjach. Niektóre dzieci dokonają płynnego przejścia. Inni mogą potrzebować dodatkowego czasu na dostosowanie. Niektórzy mogą nawet skorzystać z wizyty u terapeuty. Zawsze możesz skontaktować się z nami lub zadzwonić na tył karty ubezpieczenia dla polecanych dostawców. Pamiętaj też, że kiedy się przeprowadzasz, masz łatwy dostęp do ważnych dokumentów, takich jak transkrypcje i zapisy medyczne.

Mam nadzieję, że te wskazówki mogą być również pomocne dla Twojej rodziny i powodzenia w przeprowadzce!

O tej porze roku – bez względu na to, czy rodzice kończą szkołę średnią, czy też czekają na zakończenie roku szkolnego dzieci, lato często jest czasem w ruchu. Niezależnie od tego, czy ruch odbywa się w mieście, w całym kraju, czy na całym świecie, rodzice chcą wiedzieć, jak pomóc swoim dzieciom w płynnym przejściu.

Podczas gdy normalne jest, aby rodzice i dzieci w każdym wieku odczuwały zarówno podekscytowanie, jak i lęk przed ruchem, dzieci potrzebują różnych rodzajów wsparcia na różnych etapach rozwoju.

INFANTS & TODDLERS

Dla niemowląt i małych dzieci wszystko zależy od rutyny. Ten ruch zniszczy ich rutynę, ale możesz pomóc, przygotowując się z wyprzedzeniem. Porozmawiaj z nimi o nadchodzących zmianach; zrozumieją więcej niż zdajesz sobie sprawę, zwłaszcza, że ​​zmiany zachodzą.

Zaplanuj, aby ustawić sypialnie dziecka najszybciej, jak to możliwe, i staraj się jak najbliżej starego pokoju, przynajmniej na początek. Odłóż znajome zdjęcia. Umieść znajome książki na półce z książkami i ulubione zabawki w pudełku z zabawkami. Zanieś pościel ze starego domu nie umytego i połóż ją na łóżku przez co najmniej kilka pierwszych nocy. (“Pachnący dom” będzie pocieszający.) Pracuj, aby jak najszybciej powrócić do normalnego trybu życia i snu dziecka – nawet w pierwszą noc. To może trochę popchnąć, ale chcesz ustanowić dobre procedury snu w nowym domu (i nie uruchamiać złych!) Od samego początku. Wszyscy będą szczęśliwsi, gdy tylko dziecko dobrze śpi!

PRESCHOOLERY

Dzieci w wieku przedszkolnym wciąż dobrze radzą sobie z rutyną, ale mogą zacząć rozumieć, co oznacza ruch i co to znaczy opuścić obecny dom, szkołę, plac zabaw i inne znane miejsca. Porozmawiaj z nimi z wyprzedzeniem o tym, jak “nie będziemy już mieszkać w tym domu” i przeprowadzimy burzę mózgów, co będzie takie samo i co będzie się różnić w Twoim nowym domu. Zabierz je, aby zobaczyć lub pokazać zdjęcia nowego domu, w tym miejsca, w którym będą jeść, spać i grać. Włącz swój przedszkolak w planowanie, jak ozdobić swoją nową sypialnię, i pozwól mu “pomóc” spakować niektóre z jego rzeczy (te, które nie będą pękać, oczywiście!). Rozważ imprezę z przyjaciółmi w wieku przedszkolnym i przygotuj się na bieżącą komunikację ze specjalnymi przyjaciółmi.

Podobnie jak w przypadku niemowląt, pomocne jest, aby przedszkolaki od razu założyły swój pokój. W tym wieku mogą pomóc w podjęciu decyzji o tym, co jest zachowane i co jest inne. Zanieczyszczenie pościeli i koca ze starego domu pomaga również tutaj, podobnie jak powrót do regularnych nawyków dziecka. Postaraj się trochę odpocząć od rozpakowania, aby odkryć nowe place zabaw, biblioteki i inne fajne miejsca dla dzieci w nowej społeczności.

DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

Dzieci w wieku szkolnym zaczną przewidywać ten ruch i mogą być smutne lub wściekłe z powodu pozostawienia przyjaciół, szkoły, zajęć lub ulubionych miejsc. Planując pożegnalne przyjęcia i wizyty w ulubionych miejscach w okolicy, pamiętaj, że przeprowadzka jest trudna, ale także porozmawiaj o nowych znajomych i miejscach, które znajdziesz w nowej lokalizacji. Zaangażuj dzieci w szukanie zabawnych rzeczy do zrobienia w nowym miejscu i poszukaj konkretnych zajęć, którymi cieszył się Twoje dziecko, takich jak drużyny sportowe, lekcje muzyki czy oddział harcerski. Przedstaw swoje dziecko w nowej szkole tak szybko, jak to możliwe, i spróbuj wziąć udział w letnich zajęciach z dziećmi, które będą koleżankami z klasy. Jeśli Twoje dziecko ma specjalne potrzeby edukacyjne, od razu porozmawiaj ze szkołą, aby wszystkie potrzebne wsparcie było dostępne, gdy zaczyna szkołę.

ADOLESCENCJA

Dojrzewanie jest szczególnie trudne, ponieważ nastolatki są bardzo związane z rówieśnikami i pracują, aby oddzielić się od rodziców. Jeśli masz opcję, warto wziąć pod uwagę, że NIE się ruszasz, szczególnie w przypadku starszych nastolatków spóźnionych w szkole średniej. Jeśli naprawdę nie ma opcji, ale rodzina może się przenieść, czy istnieje sposób, aby pozwolić nastolatkowi zostać z członkiem rodziny lub bliskim przyjacielem i ukończyć szkołę średnią przed dołączeniem do reszty rodziny? Jeśli naprawdę nie ma innej opcji, pamiętaj, aby zaplanować ciągłą komunikację między nastolatkiem a jej przyjaciółmi. Jeśli to możliwe, zostaw trochę pieniędzy w budżecie na wizytę powrotną lub dwie w ciągu pierwszego roku po przeniesieniu.

Podobnie jak w przypadku młodszych dzieci, młodzież może znaleźć pracę, w której można znaleźć ciekawe rzeczy do zrobienia w nowej społeczności. Możesz nawet być w stanie powierzyć im zadanie dla całej rodziny! Pozwól nastolatce całkowicie zarządzać dekorowaniem własnego pokoju, a podobnie jak młodszym dzieciom, ciężko pracuj, aby zaplanować szkołę i spotkać się z rówieśnikami szkolnymi w okresie letnim.

OPIEKA MEDYCZNA

Dla dzieci w każdym wieku, chcesz znaleźć nowego pediatry. Zapytaj swojego dostawcę Kids Plus, czy ma jakieś zalecenia; Znamy wiele dokumentów w całym kraju, a nawet kilka na całym świecie! Dr Pai niedawno mógł osobiście polecić pediatrę w Singapurze, aby przeprowadziła się tam rodzina Kids Plus! Możesz również poprosić nowych sąsiadów i współpracowników, którzy im się podobają. Będziesz także potrzebować nowego dentysty rodzinnego oraz wszelkich terapeutów lub dostawców pomocy, których twoje dziecko potrzebuje.

Jeśli chodzi o przekazywanie dokumentacji medycznej – upewnij się, że Twoje konto portalu Kids Plus jest aktywne, a będziesz miał dostęp do podstaw, których potrzebuje nowy lekarz (zapisy dotyczące szczepionek i wzrostu, podsumowania wizyt, wyniki badań laboratoryjnych) z dowolnego miejsca na świecie. Gdy już wybierzesz pediatrę, wypełnij i przekaż nam nasz MedRecordsRelease811.

Po otrzymaniu formularza szybko prześlemy pełną dokumentację medyczną Twojego dziecka do nowego pediatry.

Przeprowadzka jest zarówno ekscytująca, jak i stresująca. Uczcij się z dziećmi, ale pamiętaj, że “jest to przygoda i jesteśmy razem, jako rodzina.” Jeśli przygotowujecie się do przeprowadzki, będziemy tęsknić za wami z rodziny Kids Plus . Bądź jednak w kontakcie za pośrednictwem naszej strony internetowej i Facebooka, i wróć do odwiedzenia, jeśli wrócisz do “Burgh!

Dodaj komentarz