Techniki rozciągania dziecięcych kłykcin

Z radością piszę notatkę doktora o dziecięcym kręczu szyi, ponieważ jestem nie tylko pediatrą, ale także matką dziecka, które urodziło się z nim.

Moje trzecie dziecko wykazywało objawy kręcz szyi u niemowląt w pierwszym miesiącu życia. Zawsze wolał patrzeć w prawo i obracać głowę bardziej w prawo niż w lewo. Potem zacząłem zauważać, że preferował karmienie piersią bardziej na jednej piersi, ponieważ mógł utrzymać głowę obróconą w prawo podczas karmienia z tej strony. W końcu rozwinął spłaszczanie z tyłu głowy po prawej stronie, ponieważ zawsze miał większy nacisk na prawą stronę tyłu głowy.

Pomimo zwiększenia bodźca do jego niezapowiedzianej strony, w tym umieszczenia dziecięcego lusterka w żłobie naprzeciwko nieprzyjaznej strony i zwiększenia czasu jego brzucha, jego kręcz szyi nie poprawił się tak bardzo, jak chciałem. W porozumieniu z pediatrą Kids Plus skontaktowałem się z Early Intervention, a po ocenie pediatryczny fizykoterapeuta przyjechał do naszego domu raz w tygodniu i pokazał mi techniki rozciągania, aby poprawić jego kręcz szyi. Terapeuta był wspaniały i pokazał nowe techniki, ponieważ mój syn dorósł.

Moje doświadczenie z moim synem zainspirowało mnie do napisania tej notatki, aby dostarczyć wielu dobrych, jasnych informacji na temat tego stanu …

WIĘC CO, DOKŁADNIE, TO NIEMOŻLIWE TORTICOLLIS?

Kręcz szyi dziecięca, inaczej zwany wrodzonym kręczem szyi, jest “skręceniem” szyi spowodowanym napiętym mięśniem szyi. Mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy jest odpowiedzialny za obrót szyi i pochylenie szyi. Istnieją prawe i lewe mięśnie sternocleidomastoidalne, po jednym z każdej strony szyi biegnącej zza uszu do obojczyka.

CO TO POWODUJE?

Nikt nie wie, dlaczego niektóre dzieci chorują na kręcz szyi, a inne nie. Większość lekarzy uważa, że ​​może to być związane ze skurczem dziecka w macicy lub nieprawidłowym pozycjonowaniem (np. Będąc w pozycji zamkniętej, gdzie pośladki niemowlęcia są skierowane w stronę kanału rodnego). Używanie kleszczyków lub urządzeń próżniowych do porodu w czasie porodu również zwiększa prawdopodobieństwo rozwinięcia się kręczu szyi u dziecka.

Wszystkie te czynniki wywierają presję na mięśniu mostkowo-obojczykowym dziecka. Dodatkowy nacisk z jednej strony SCM może spowodować jej zaciśnięcie, utrudniając dziecku obrót szyi.

JAKIE SĄ OBJAWY?

Twoje dziecko prawdopodobnie odwróci głowę bardziej w stronę jednej strony niż drugiej. Twoje dziecko może również przechylić głowę bardziej na bok niż na drugą. Czasami, jeśli karmione piersią, dziecko może mieć problemy z karmieniem piersią z jednej strony lub preferować jedną pierś.

Niektóre dzieci z kręczem szyi również rozwiną płaski grzbiet głowy po stronie, którą zawsze patrzą w kierunku. Jest to nazywane plagiocephalią pozycyjną. Mogą też rozwinąć niewielki guzek szyi lub guzek w ciasnym mięśniu szyi, który jest podobny do “węzła” w napiętym mięśniu. Oba te schorzenia mają tendencję do zaniku, gdy kręcz szyi staje się lepszy.

CO POWINIENEM ZROBIĆ, JEŚLI WIDZĘ MEGO NIESKOŃCZĘKA ZAWSZE UTRZYMUJĄCEGO JEGO GŁOWĘ NA JEDNEJ STRONIE?

Jako opiekun prawdopodobnie zauważysz, że Twoje dziecko zawsze trzyma głowę przechyloną na bok. Pamiętaj, aby zobaczyć swojego pediatrę na egzamin, ponieważ inne stany mogą również powodować tę pozycję głowy.

Twój lekarz pediatra zbada Twoje dziecko i może zadać Ci pytania dotyczące porodu i ciąży dziecka. Pediatra może chcieć prześwietlenia szyjnego odcinka kręgosłupa, aby wykluczyć problemy z kością, a także może sprawdzić biodra dziecka, ponieważ niektóre dzieci z wrodzonym kręczem szyi również mają nieprawidłowy rozwój biodra (dysplazja stawu biodrowego).

W JAKI SPOSÓB JEST TRAKTOWANY?

Po zbadaniu dziecka i ustaleniu, czy ma kręcz szyi, pediatra zachęci Cię do wydłużenia czasu trwania brzuszka. Czas brzucha zachęca twoje dziecko do pracy przy użyciu mięśni szyi, aby wyrównać napięcie w szyi. Kluczem jest ilość czasu brzucha: co najmniej 20-30 minut, 3-4 razy dziennie.

Twój pediatrican nauczy Cię także ćwiczeń rozciągających, aby rozluźnić napięte mięśnie szyi dziecka. Ważne jest, aby robić to kilka razy dziennie. Twój pediatra może również skierować cię do fizjoterapeuty, aby nauczyć cię również technik rozciągania. Poprzez wczesną interwencję fizyczny terapeuta przychodzi prosto do twojego domu; to bezpłatna usługa w Pensylvannia.

Inne sposoby, aby zachęcić dziecko do patrzenia na niepożądane sposoby, to:

Umieść dziecko w łóżeczku, aby dziecko odwróciło brodę w prawidłowy sposób, aby zobaczyć pokój.

Umieść zabawki i inne przedmioty w taki sposób, aby Twoje dziecko odwracało głowę, aby je zobaczyć i bawić się nimi.

Jeśli Twoje dziecko nie poprawi się po kilku miesiącach rozciągania, skontaktuj się z pediatrą. Może istnieć inny problem, który musimy dalej oceniać.

Pomimo agresywnej fizykoterapii, mój syn miał już znaczny spłaszczenie z tyłu głowy po prawej stronie. Rozwinął pozycyjną plagiocefalię, od zawsze kładąc nacisk na prawą stronę głowy, kiedy leżał na plecach, tak właśnie kładł przez większość czasu. Został skierowany do kliniki czaszkowo-powięziowej w Szpitalu Dziecięcym w Pittsburghu i zalecono mu hełm, aby poprawił swoją nienormalnie ukształtowaną głowę.

MOJE NAJLEPSZE PORADY

Najlepszą radą jaką mogę dać każdemu rodzicowi dziecka z kręczem szyi jest wykonanie ćwiczeń rozciągających i naprawdę zwiększenie czasu trwania brzucha do 20-30 minut, 3-4 razy dziennie. To zrobi największą różnicę. Ponadto: każdą okazję, aby Twoje dziecko nie leżało na plecach, zrób to. To spowoduje ucisk z tyłu głowy dziecka, aby poprawić kręcz szyi i zapobiec plagiocefalii pozycyjnej!

Zanim zaczniemy, proszę UWAGA: Techniki rozciągania, które tutaj opisuję, dotyczą wyłącznie Kręczu prawego. Możesz modyfikować je dla LEWEGO kręczu szyi, po prostu zastępując LEWO dowolnym PRAWEM i PRAWO dla LEWEGO w instrukcjach.

ROZCIĄGANIE I POZYCJONOWANIE DLA GRACZY

Wykonanie tych ćwiczeń rozciągających, odpowiednie przenoszenie dziecka i prawidłowe ustawienie dziecka do zabawy może pomóc w korygowaniu kręcz szyi.

Najlepszym miejscem do ćwiczeń rozciągających jest wykładzina podłogowa. Umieść dziecko na plecach. Jeśli siedzisz na podłodze, możesz umieścić dziecko na kolanach, z dzieckiem na plecach i schowanymi kolanami.

SIDE BENDING [dla prawego torticollis]

Umieść prawą rękę na prawej stronie głowy dziecka. Trzymaj PRAWE ramię dziecka PRAWĄ ręką. Powoli pochyl lewe ucho w kierunku LEWEGO ramienia

Przytrzymaj tę pozycję przez 30 sekund, zgodnie z tolerancją dziecka. Powtórz 2-4 razy. Wykonuj to ćwiczenie 3-4 razy dziennie.

ROTACJA (TOCZENIE GŁOWY) [dla PRAWEGO Kręcz szyi]

Umieść LEWĄ rękę na ramieniu LEFT swojego dziecka. Ułóż głowę dziecka PRAWĄ ręką. Użyj lewej ręki, aby przytrzymać podbródek swojego dziecka

Powoli przekręć nos dziecka w prawe ramię.

Przytrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Powtórz 2-4 razy. Wykonuj to ćwiczenie 3-4 razy dziennie.

UMIESZCZENIE DLA GRACZY

Grając leżąc na boku (leżąc na boku): Ustaw swoje dziecko, aby mógł grać leżąc na boku

Ta pozycja pozwala grawitacji wykonywać niektóre czynności rozciągania szyi i zbliżania rąk do środka ciała. Przeniesienie rąk do środka jest ważnym krokiem do karmienia, koordynacji ręka-oko i innych obszarów rozwoju Twojego dziecka.

GRA NA SWOIM ŻOŁNIERZU

Kiedy twoje dziecko nie śpi, ważne jest, aby umieścić go na brzuszku do zabawy. Pomaga mu to nauczyć się kontrolować ruchy głowy.

Kiedy dziecko siedzi na brzuszku na podłodze, połóż wszystkie zabawki, aby odwrócił twarz w prawo

Możesz pomóc mu skręcić twarz w lewo, gdy gra na brzuchu.

DZIAŁAJĄCE DZIECKO

Trzymaj dziecko w pozycji odwróconej od siebie, w pozycji leżącej, trzymając prawe ucho dziecka spoczywające na PRAWDZIWYM przedramieniu

Złap przedramię między uchem i ramieniem dziecka, aby pomóc w rozciągnięciu napiętych mięśni. Możesz użyć przedramienia, aby oderwać głowę dziecka od ramienia, aby uzyskać rozciąganie boczne. Umieść LEWE ramię między nogami dziecka i podeprzyj ciało dziecka, a lewą ręką chwyć prawe ramię.

Noś dziecko w tej pozycji tak bardzo, jak to możliwe. Możesz użyć tej pozycji, aby rozciągnąć ciasne mięśnie, jeśli twoje dziecko nie toleruje dobrze rozciągającego się bocznego odcinka na plecach.

INNE PROPOZYCJE [dla PRAWEJ Kręcz szyi]

Trzymaj zabawki, aby Twoje dziecko musiało patrzeć w prawo.

Umieść dziecko w łóżeczku, aby zajęcia w pokoju zachęcały ją do patrzenia w PRAWO.

Podczas karmienia piersią lub karmienia butelką dziecka, ustaw go w pozycji PRAWEJ.

Trzymając dziecko przez ramię, ustaw ją w pozycji PRAWEJ.

Gdy nie znajdujesz się w samochodzie, nie używaj fotelika samochodowego jako miejsca, w którym dziecko może spędzić zabawę.

Twój pediatra lub terapeuta może pokazać Ci sposoby użycia zwiniętych koców i ręczników, aby utrzymać głowę dziecka w neutralnej pozycji.

Jeśli twoje dziecko jest gotowe i jest wskazane, fizyczny terapeuta może pokazać ci, jak zachęcić go do aktywnego poruszania głową, aby wzmocnić i rozciągnąć mięśnie karku.

Jeśli Twoje dziecko nie poprawi jakości ćwiczeń, skonsultuj się z dostawcą Kids Plus.

Dodaj komentarz