Refluks u niemowląt

Po prostu wypluła coś, co wygląda jak cała jej butelka! Co to jest “za dużo”, gdy mówimy o plucie dziecka? Czy wszystkie dzieci plują? Kiedy to pranie będzie zwalniać?

Wniesienie do domu nowego dziecka może oznaczać wiele zastanawiania się “czy to normalne?” Częsty problem “jest to normalny?” U niemowląt plucie – co jest również znane jako refluks, refluks żołądkowo-przełykowy lub GER w skrócie.

a-maddalenaReflux u niemowląt jest zwykle problemem mechanicznym. Podobnie jak pozostałe mięśnie, mięśnie, które utrzymują mleko w żołądkach dzieci, nie są w pełni rozwinięte. Pozwala to mleku, bez względu na to, czy jest to mleko matki, czy formuła, na powrót do przełyku, a czasami wychodzi z ust lub nosa. To normalne “plucie” w niemowlęctwie często nie jest uciążliwe dla dziecka, ale często bardzo przeszkadza opiekującym się dzieckiem!

Niemowlęta mogą opluć coś, co wygląda jak duże ilości po każdym karmieniu i nadal są szczęśliwe i przybierają na wadze. W takich przypadkach możemy obserwować i obserwować, jak dziecko wyrasta z refluksu, zwykle po 4-6 miesiącach.

Warto tutaj zwrócić uwagę: w większości przypadków ilość pluć nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Kiedyś, jako eksperyment, wypij tylko 1 uncję wody na stolik – lub swoją koszulę, jeśli jesteś naprawdę odważny! – i zobacz, jak to wygląda. Najprawdopodobniej twoje dziecko NIE pluje całą swoją butelką, nawet jeśli wygląda na to! Krótko mówiąc, te “szczęśliwe szpice” tworzą całkiem stos prania, ale na szczęście wciąż są zdrowe i dobrze się rozwijają.

Co możesz zrobić

Podczas gdy czekasz, aż dziecko przerośnie refluks, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to poprawić:

• Staraj się karmić dziecko w bardziej pionowej pozycji (dla dziecka karmionego piersią może to oznaczać mniej poduszek podpierających go przy piersi).

• Trzymaj dziecko w pozycji pionowej również po karmieniu przez około godzinę.

• Aby spać, podnieś głowę łóżka dziecka (umieszczając zwinięty ręcznik POD materacem w łóżeczku lub gondoli lub umieszczając klocki pod nogami łóżeczka).

• Podawaj częściej z mniejszą głośnością.

• Przerwanie karmienia, aby zachęcić do odbijania, zwłaszcza w przypadku niemowląt karmionych butelką.

Nie dodawaj ciał stałych (takich jak płatki dla niemowląt) do butelki dziecka, chyba że zaleci to Twój dostawca. Chociaż jest to powszechnie stosowane w przeszłości, ta praktyka dodaje niepotrzebnych kalorii do diety Twojego dziecka.

Leki (w rzadkich przypadkach)

W niektórych rzadkich przypadkach kwas żołądkowy, który pojawia się w przełyku może podrażniać dziecko, powodując objawy zgagi. Dziecko może być bardzo wybredne podczas karmienia i po karmieniu, może oderwać się od piersi lub butelki i może mieć problemy ze snem. W ciężkich przypadkach dziecko może nie przybrać na wadze odpowiednio. W takich przypadkach leki (takie jak Zantac dla niemowląt) mogą być przepisywane w celu zmniejszenia zawartości kwasu. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że ten lek NIE zmniejsza zapylenia. Twoje dziecko będzie nadal pluć, czasami w dużych ilościach. Lek obniży zawartość kwasu w tej cieczy, więc powinien być mniej wybredny i wygodniejszy. Wszystkie leki mają działania niepożądane, dlatego ważne jest, aby rozważyć ryzyko i korzyści przy ich rozpoczynaniu.

Na szczęście większość plucia u niemowląt jest nieporządna, ale nie szkodliwa. Zwykle jest to krótkotrwały problem, że Twoje dziecko wyrośnie. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą w międzyczasie i jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego dziecka, zadzwoń do biura.

Dokładne, niezawodne odczyty temperatury są ważne dla wszystkich dzieci w każdym wieku, ale przede wszystkim dla niemowląt.

Gorączka – którą definiujemy jako temperaturę ciała Core większą niż 100,5 – jest poważnym problemem dla niemowląt w wieku poniżej 2 miesięcy. Gorączka u tych dzieci wymaga oceny medycznej i zwykle wymaga wizyty w ER, co zwykle prowadzi do 48-godzinnego pobytu w szpitalu w celu obserwacji i antybiotyków. (Nazywa się to oceną Sepseis R / O).

ptru1-2787659d Stosowanie termometru z cyfrowym sztyftem umieszczonym pod ramieniem zapewnia przybliżoną ocenę – zazwyczaj w zakresie 1 stopnia Farenheita temperatury ciała. Wyniki tej metody są zmienne i nie powinny być wykorzystywane do dokładnych prób pomiaru temperatury dzieci.

Standardem opieki nad pomiarem temperatury niemowlęcia (poniżej 2 miesięcy) jest temperatura odbytu (w dolnym) za pomocą termometru cyfrowego. W Kids Plus zalecamy stosowanie tej metody dla wszystkich dzieci w wieku poniżej 1 roku życia, ponieważ zapewnia ona najbardziej dokładny i niezawodny odczyt.

Modele ze szkłem z rtęcią wewnątrz, długie, standardowe wzornictwo do termometrów, nie są już produkowane – i nie powinny być używane – ze względu zarówno na kwestie bezpieczeństwa, jak i ochrony środowiska.

Termometry Binky / Pacifer i termometry na czole nie są zalecane przez Kids Plus ze względu na brak dokładności i niezawodności z poprzednich testów i raportów.

Nowsze metody pobierania temperatury przy użyciu technologii infared początkowo produkowały termometry douszne, ale w ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej lekarzy i rodziców przestawia się na termometry Temporal Scanner dla zwiększenia wygody i dokładności. Termometry douszne mogą dawać szybkie wyniki, ale ich dokładność zależy od prawidłowego umieszczenia w uchu dziecka, a także od braku przeszkód (takich jak woskowina zgromadzona w uchu) do czytania.

Dwoma najwyżej ocenianymi termometrami czołowymi Temporal Scanner w niedawnym badaniu Consumer Reports były Vicks V977 i Exergen Temporal Scanner TAT-2000C. Używaliśmy modeli Exergen w naszych biurach Kids Plus i byliśmy zadowoleni z ich wygody i dokładności.

Aby uzyskać więcej informacji na temat podejmowania temperatury, w tym instrukcje, jak najlepiej wziąć temperaturę w odbycie, zobacz tę stronę zasobów z American Academy of Pediatrics. Więcej informacji na temat gorączki można znaleźć w Doktorowskiej notatce doktora Maddaleny na ten temat.

Co robi przewód pępkowy?

Pępowina jest odpowiedzialna za dostarczenie Twojemu dziecku składników odżywczych i tlenu, których potrzebuje w czasie ciąży. Po urodzeniu nie jest już konieczne, więc po porodzie jest cięte, pozostawiając za sobą kikut. Kikut ostatecznie odpadnie sam.

Kiedy spadnie kikut?

Średnio zajmuje to około 2 tygodni. Okres ten będzie jednak różnił się w zależności od dziecka, więc zwykle nie jest to problemem, jeśli prędzej czy później odpadnie. Zamieni się w różne kolory, zaczynając od żółtawo-zielonych, a kończąc na brązowo-czarnych, które wysychają, zanim ostatecznie spadną.

Jak to wyczyścić w międzyczasie?

W przeszłości alkohol był używany tak często, jak przy każdej zmianie pieluchy w celu oczyszczenia obszaru. Jednak badania pokazują, że może on leczyć szybciej samodzielnie, jeśli pozostanie całkowicie sam. Upewnij się, że obszar jest suchy i wystaw go na działanie powietrza, gdy to możliwe. Jeśli zrobi się mokry lub lepi się, spróbuj wysuszyć obszar najlepiej jak to możliwe, używając chłonnej szmatki lub wachlując w okolicy. Korzystanie z luźnej odzieży i składanie pieluchy w dół pozwoli również naturalnie wyschnąć obszarowi powietrznemu. Dopóki kikut nie spadnie, kąpiele gąbkowe są najlepsze dla twojego dziecka.

Czego jeszcze mogę się spodziewać?

Obszar ten może czasami pachnieć dość paskudnie. Możesz również zobaczyć trochę strupa lub zaschniętą krew wokół tego obszaru lub na ubraniu dziecka lub pieluszce. Mogą to być wszystkie normalne zdarzenia.

Skąd mam wiedzieć, czy jest zarażony?

Jeśli obszar otaczający przewód staje się gorący i czerwony, jest to dobry znak, że zaraził się. Jeśli obszar jest stale krwawiący lub sączący się z cuchnącą żółtą ropą, może również ulec zakażeniu. Są powody, aby natychmiast zadzwonić do naszego biura.

Dodaj komentarz