Przechowywanie mleka w piersiach

W odpowiedzi na niektóre pytania na naszej stronie na Facebooku, a także na inne pytania, które dostaliśmy w naszych biurach, chciałem podzielić się pewnymi informacjami na temat obchodzenia się, przechowywania i bezpieczeństwa mleka matki.

Obecne wytyczne dotyczące obchodzenia się i przechowywania mleka matki różnią się w zależności od władz. Najlepiej zbadane, najbardziej naukowo uzasadnione są wytyczne wydane przez Akademię Medycyny Karmienia Piersią. Poniżej zamieszczam ich wskazówki.

Jednak wszystkie władze zgadzają się, że gdy dziecko wkłada swoje usta do butelki i pije część mleka, resztę należy wyrzucić.

Dzieje się tak dlatego, że bakterie znajdujące się w ustach dziecka najprawdopodobniej spowodowały zanieczyszczenie pozostałego mleka w butelce. Z czasem zanieczyszczenie się pogorszy.

Jednym ze sposobów uniknięcia marnowania mleka matki (niektórzy nazywają to płynnym złotem), jest przechowywanie go w bardzo małych ilościach, albo 1-2 uncje, w zależności od tego, co zwykle dziecko bierze. W ten sposób, jeśli on lub ona nie skończy butelkę, marnujesz tylko bardzo małą ilość.

Oto wytyczne ABM:

Temperatura pokojowa

3-4 godziny optymalne; 6-8 godzin w bardzo czystych warunkach

Lodówka

72 godziny optymalne; 5-8 dni w bardzo czystych warunkach

Zamrażarka

6 miesięcy optymalne; 12 miesięcy w bardzo czystych warunkach.

Mamy nadzieję, że pomoże to w dostarczeniu przydatnych informacji dla wszystkich naszych mam karmiących piersią i ich rodzin. Jak zawsze, daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania.

Matki karmiące mogą od czasu do czasu rozwijać twarde, chore miejsca w piersiach. Są to często zbiory mleka, które nie są wyczerpujące. Obszar ten może być trudny i bolesny i nie poprawiać się po karmieniu. Jeśli jest to związane z gorączką lub ogólnie nie czuje się dobrze, skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy rozwijasz infekcję piersi.

Najczęstszą przyczyną zatkania kanałów jest pominięcie podawania lub zmiana harmonogramu karmienia. Może to być wszystko, od powrotu do pracy, dziecko śpiące w nocy, choroba u matki lub dziecka, odsadzenie dziecka od piersi lub inne okoliczności. Inną przyczyną zatkania przewodów jest nadmierny nacisk na piersi z obcisłego stanika lub biustonosza z fiszbinami.

Zarządzanie zatkanymi przewodami

Aby złagodzić zapychanie, musisz ponownie wypić mleko. Staraj się tak często pielęgnować i zmieniać różne pozycje karmienia, próbując skierować brodę dziecka w kierunku zapchania. Podczas karmienia, masuj obszar wrażliwy, naciskając, a następnie w kierunku brodawki. Pomiędzy karmieniami używaj ciepłego nasiąkania do obszarów takich, jak opisane powyżej osady ryżowe. Możesz również użyć zestawów oleju rycynowego, jak opisano poniżej.

Spróbuj poprawić przyczynę, jeśli taka istnieje. Na przykład, jeśli wrócisz do pracy, staraj się, aby harmonogram pompowania był taki sam jak harmonogram pielęgnacyjny dziecka. Jeśli nie jest to możliwe, w dni, w których jesteś w domu z dzieckiem, karm go zgodnie z tym samym harmonogramem, którego używałbyś podczas pompowania w pracy.

Nawracające zatkane kanały

Jeśli masz tendencję do zapychania się zatkanych przewodów, możesz użyć 1200 mg lecytyny cztery razy dziennie i / lub zestawy oleju rycynowego. Nie ma naukowych danych, że którykolwiek z tych środków zakończy się powodzeniem, ale lata doświadczeń wielu karmiących matek sugerują, że mogą pomóc. Jeśli te środki nie pomogą, skontaktuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy masz infekcję piersi lub Centrum Karmienia Piersią w Pittsburghu, aby uzyskać dalszą pomoc.

Infekcje piersi

Jeśli obszar jest czerwony, ciepły pod względem dotyku lub gdy czujesz się źle z gorączką i objawami grypopodobnymi, może to być oznaką zakażenia piersi. Powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ prawdopodobnie nie zareaguje na powyższe zalecenia bez antybiotyków i kontynuować leczenie wymienione powyżej dla zatkanych przewodów.

Leczenie worków ryżowych

Domowy worek ryżowy może stanowić wygodne źródło wilgotnego ciepła do leczenia zatkanych przewodów. Można to zrobić, napełniając czystą skarpetkę 1 szklanką surowego ryżu. Zamknij skarpetę, wiążąc sznurkiem, gumką lub przeszyciami. Umieść skarpę w kuchence mikrofalowej z ½ szklanki wody obok. Woda i ryż nigdy nie powinny się dotykać. Podgrzej worek ryżowy przez około minutę. Sprawdź, czy ciepło jest wygodne. Wsuń torebkę z ryżem do biustonosza lub trzymaj ją na piersi na zatkanym obszarze. Powinno być tak gorąco, jak to możliwe, a jednocześnie być wygodne. Pozostaw skarpetkę na piersi lub w biustonoszu na 10 minut przed pielęgnacją lub użyj na zestawie rycynowego oleju.

Zestawy oleju rycynowego

Nałożyć olej rycynowy na ciepłą, wilgotną ściereczkę zwiniętą do rozmiaru zajmowanego miejsca. Na wierzchu umieść plastikową folię (np. Saran Wrap), a następnie podkładkę grzewczą nisko nad nią. Nie umieszczaj zestawów rycynowych na brodawce lub otoczce. Pozwól mu siedzieć przez 20 minut, zanim zaczniesz pielęgnować lub pompować. Następnie pielęgnuj lub pompuj podczas masowania okolicy. Powtórz co 2-3 godziny przed karmieniem.

Ważne jest, aby przed każdym karmieniem używać ciepła lub co 2-3 godziny przez 24 godziny, aby skutecznie usunąć drewniaki. Jeśli uważasz, że nie ma poprawy po 24 godzinach, możesz kontynuować do 48 godzin. Jeśli do tego czasu nie nastąpi poprawa lub objawy nasili się w dowolnym momencie podczas tej procedury, należy skontaktować się z lekarzem lub Centrum Karmienia Piersią w Pittsburghu.

Ponieważ produkcja mleka matki opiera się na podaży i popycie, kluczem do zwiększenia podaży jest częstsze i bardziej skuteczne opróżnianie piersi. Niektóre kluczowe punkty do zapamiętania to:

Dziecko jest lepsze niż pompa

Najlepszym sposobem opróżniania piersi jest upewnienie się, że dziecko jest dobrze zaczepione i aktywnie karmi.

Utrzymaj aktywne karmienie dziecka

Większość noworodków jest bardzo śpiąca i po dotarciu do piersi często po prostu ssą dla wygody. Upewnij się, że widzisz poruszającą się całą szczękę i słyszysz, jak dziecko połyka. Nie pozwól mu spać przy piersiach.

Sposoby utrzymania Baby Active w piersiach

Użyj uciśnięć klatki piersiowej, delikatnie go pogłaskaj, przesuń rękę, użyj zimnej szmatki i jeśli nadal nie odpowiada, zdejmij go z piersi, zaczep go, zmień jego pieluchę i ponownie zatrzaśnij.

Zwiększyć częstotliwość karmienia piersią

Podaż mleka zwiększa się częściej dzięki częstym, skutecznym karmieniom zamiast dłuższym, rzadkim karmieniom. Jeśli karmienie trwa dłużej niż 15-20 minut na stronę, dziecko prawdopodobnie śpi przez pewien czas. Nie tylko nie bierze aktywnego mleka, ale też nie stymuluje dostaw mleka.

Bądź pewien, że zatroszczysz się o siebie

Stres może zmniejszyć podaż mleka, więc postaraj się odpocząć jak najwięcej i upewnij się, że dobrze jesz i pijesz. Spać, gdy dziecko śpi!

Pompowanie lub ekspresja ręczna

Jeśli pompujesz, aby zwiększyć podaż w uzupełnieniu do karmienia piersią, pompuj tak często, jak jesteś w stanie, bez nadmiernego stresu. Jeśli dziecko jest aktywne przy piersi i masz do wyboru drzemkę i pompowanie, zdrzemnij się. Jeśli dziecko nie opróżnia piersi, powinieneś pompować przed drzemką. Ale ta drzemka jest ważna! Pamiętaj, że jeśli dziecko skutecznie karmi piersią, opróżnia pierś i tylko pompujesz, by zwiększyć stymulację do twojej piersi. Dlatego większość matek otrzymuje tylko niewielką ilość mleka, gdy pompują po karmieniu.

Jeśli dziecko nie jest przy piersi lub nie karmi piersią, opróżnij pierś za pomocą pompy lub ręki. Upewnij się, że pompujesz za każdym razem, gdy podajesz dodatkową butelkę. Jeśli zamiast karmić piersią, należy pompować przy każdym karmieniu. Jeśli korzystasz z laktatora, podwójna pompa elektryczna jest najbardziej skuteczna. Wyrażanie ręki może być również skuteczne.

Gestykulacja

1. Umieść palce około 1 cal od brodawki, wykonując “C” wokół otoczki.

2. Wciśnij w kierunku klatki piersiowej.

3. Ściśnij pierś, popychając palce i kciuk razem.

4. Zwolnij i zacznij od nowa.

5. Naprzemiennie powtarzaj między piersiami.

Zioła do zwiększenia podaży mleka

Kozieradka jest najskuteczniejszym ziołem dla zwiększenia podaży mleka. Występuje w postaci kapsułek, zwykle 580-620mg kapsułek. Należy przyjmować 3 kapsułki 3 razy dziennie, łącznie 9 kapsułek dziennie. Jest również połączeniem z innymi ziołami od firmy o nazwie Motherlove. Powinieneś uschnąć More Milk Plus, który ma najwyższą dawkę kozieradki, lub More Milk Special Blend, która dodaje kozę rue dla tych matek, których mleko nigdy nie weszło prawidłowo. Więcej Mleko nie ma kozieradki i powinno być przyjmowane tylko przez alergików lub którzy nie mogą go przyjmować z innych powodów.

Leki

Leki stosowane w celu zwiększenia podaży mleka są często bardzo pomocne, ale mają również znaczące skutki uboczne. Te efekty uboczne najlepiej omówić osobiście.

Dodaj komentarz