Mleko i produkty mleczne

Wszyscy słyszeliśmy, że picie mleka pomaga budować mocne kości i zęby, ale czy to naprawdę jest tak ważne? Jednym słowem, tak.

W wielu słowach najważniejsze składniki odżywcze dostarczane przez mleko, mianowicie białko, wapń, fosfor, potas i witamina D, sprawiają, że ten prosty napój jest dietetyczną gwiazdą. Podczas gdy te składniki odżywcze można uzyskać gdzie indziej, mleko opakowuje je w jedną czystą paczkę … dla twojego małego opakowania (to byłoby twoje dziecko). Nie tylko mówimy dobrze o kościach i zębach; mówimy dobrze o regeneracji mięśni po ćwiczeniach, jakości snu, włosach, skórze i paznokciach. Mleko jest “tym” napojem.

Co jeszcze “liczy” jako Dairy Food?

To proste – mleko (lub mleko wzbogacone wapniem), jogurt i ser są uważane za część grupy mleczarskiej. Proste. Och, prawie zapomniałem – ser śmietankowy nie jest nabiałem. Nie ma też masła. (Przepraszam!)

Ile mleczarni powinno mieć moje dziecko?

Dzieci w wieku od 2 do 3 lat … potrzebują 2 filiżanek dziennie. Jedna porcja dla tej grupy wiekowej to pół kubka mleka lub jogurtu lub 1 ½ uncji nieprzetworzonego sera.

Dzieci w wieku 4 – 8 lat … potrzebują 2 ½ kubka dziennie. Jedna porcja dla tej grupy wiekowej to ½ – ¾ szklanki mleka lub jogurtu, lub 1 ½ uncji nieprzetworzonego sera.

Starsze dzieci, nastolatki i dorośli … potrzebują 3 filiżanek dziennie. Jedna porcja dla tej grupy wiekowej to 1 szklanka mleka lub jogurtu lub 1 ½ uncji nieprzetworzonego sera.

To może brzmieć jak dużo mleczarni. Trzymaj się prosto i podawaj mleko lub jogurt przez trzy posiłki dziennie, a ty po prostu “załatwione sprawy”. Starsze dzieci i nastolatki mogą dać ci trochę pieniędzy, jeśli chodzi o picie mleka. Utrzymuj wodę i mleko jako podstawowe napoje w Twoim domu, a Twoja praca będzie łatwiejsza.

Całe, o niskiej zawartości tłuszczu lub szumowiny?

Nasi maluchy powinni oczywiście pić pełne mleko (lub mleko z piersi) w wieku od jednego do dwóch lat. Następnie zaleca się odtłuszczone mleko lub nawet odtłuszczone mleko. Składniki odżywcze obecne w mleku pełnym są również obecne w odtłuszczonym i odtłuszczonym mleku, z wyjątkiem całego tego nasyconego tłuszczu.

Moje dziecko nie może pić mleka

Jeśli mleko nie jest szczególnie miłe dla twojego dziecka (np. Alergia lub nietolerancja), istnieje kilka alternatyw dla mleka i innych produktów mlecznych, które mogą pomóc mu uzyskać odpowiedni poziom wapnia. Wzbogacone (wapniem i witaminą D) mleko sojowe, mleko ryżowe, mleko migdałowe i mleczne mleko kokosowe to oczywiste opcje. Tylko upewnij się, że wstrząśniesz pojemnikiem przed podaniem, ponieważ dodany węglan wapnia ma tendencję do osiadania na dnie. Inne opcje obejmują, wzbogacony w wapń sok pomarańczowy i chleb, brokuły, ciemnozielone warzywa (ulubione dla każdego dziecka) i tofu. Jogurt i niektóre sery są często dobrze tolerowane przez dzieci, które nie tolerują laktozy, więc wypróbuj je w małych ilościach.

Rodzice, którzy piją mleko Mają dzieci, które piją mleko

Co to jest (poza nietolerancją laktozy), która sprawia, że ​​dorośli unikają mleka i innych produktów mlecznych? Dla tych z nas, którzy mają 30 lat i więcej, składniki odżywcze dostarczane przez tę słynną grupę żywności są ważniejsze niż kiedykolwiek, aby pomóc nam utrzymać masę kostną z wiekiem. Dodatkowo, mamy zadanie bycia pozytywnymi wzorami do naśladowania dla naszych dzieci, więc picie mleka lub alternatywa mleka w czasie posiłków jest jednym ze sposobów modelowania tego zdrowego zachowania.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko (lub ty) pijesz je na gorąco, czy na zimno, w smoothie lub w czekoladzie, ten napój jest zdecydowanie wszystkim, czym jest pęknięty – pysznym napojem za potęgą dobrego odżywiania. Przepraszam. Zamierzam nalać sobie szklankę lodowatego mleka.

Ponieważ otyłość u dzieci wzrasta w niepokojącym tempie, temat odżywiania dzieciństwa ostatnio pojawił się w wiadomościach. Niedawno rząd USA opublikował nowe wytyczne żywieniowe o nazwie “Mój talerz” (patrz załączony obraz). Ale co to oznacza dla naszych dzieci?

Oznacza to przede wszystkim, że powinniśmy oferować naszym dzieciom zróżnicowaną dietę z połową ich spożycia składającą się z owoców i warzyw. Ale czy twoje dzieci unikają tych pokarmów? Co możemy z tym zrobić?

Badania wykazały, że wprowadzenie zróżnicowanej diety o różnych smakach owoców i warzyw we wczesnym dzieciństwie zwiększa akceptację tych produktów. Tak więc, gdy zaczynasz swoje dziecko na stałym pokarmie w wieku kilku miesięcy, przejrzyj wszystkie owoce i warzywa, zanim przejdziesz do wędlin i przetworów mlecznych. Pamiętaj także, że świeże warzywa zwykle smakują lepiej niż konserwy lub mrożone odmiany. Jeśli nasze dzieci przywykną do tego, że każdy posiłek zawiera dużą ilość owoców i warzyw, akceptują to jako własną normę.

Kolejną rekomendacją jest spożywanie pełnych ziarenek zamiast ziaren rafinowanych i picie mleka o niskiej zawartości tłuszczu zamiast mleka pełnego. Różnice te są również łatwe do zaakceptowania, jeśli są oferowane wcześniej i rutynowo. Stają się problematyczne tylko wtedy, gdy dzieci są przyzwyczajone do jedzenia głównie rafinowanych ziaren i mleka pełnego. Gdy dzieci zostaną odstawione od mleka matki lub mleka modyfikowanego, mogą rozpocząć natychmiast od 1% mleka. Następnie, po ukończeniu 2. roku życia, mogą zacząć mleko beztłuszczowe.

Strona Choose My Plate, do której dodaliśmy linki na naszej stronie na Facebooku i tutaj na naszej stronie internetowej Kids Plus, zawiera ogromną ilość informacji, wskazówek, a nawet menu, które pomoże nam wszystkim w tym przedsięwzięciu. Chociaż większość informacji jest skierowana na zapobieganie otyłości, zalecenia mają zastosowanie do wszystkich osób w celu zdrowego odżywiania. Oto streszczenie wytycznych, z których wszyscy możemy skorzystać, aby rozpocząć …

Ciesz się jedzeniem, ale jedz mniej.

Unikaj zbyt dużych porcji.

Zrób połowę swojej płyty z owoców i warzyw.

Zamień na mleko beztłuszczowe lub o niskiej zawartości tłuszczu (1%).

Wykonaj co najmniej połowę ziaren pełnych ziaren.

Porównaj sód w żywności, takiej jak zupa, chleb i mrożone posiłki – i wybieraj produkty o niższej liczbie.

Pij wodę zamiast słodkich napojów.

W szczególności w odniesieniu do dzieci, możemy dodać do pierwszej rekomendacji “Ciesz się jedzeniem”, że jednym ze sposobów na zrobienie tego jest rodzinny posiłek. (Patrz uwaga lekarza Katie LaMendola z 8 czerwca na temat korzyści z czasu posiłku dla rodziny). Dotyczy to całej rodziny siedzącej razem bez rozpraszania telewizji, komputera, telefonu lub radia. Badania wykazały, że spożywanie posiłków przez rodziny wiąże się z mniejszą częstością występowania otyłości u dzieci, lepszymi wynikami w nauce i lepszym zdrowiem psychicznym. Tak więc, siedząc razem, aby zjeść razem, rodziny mogą cieszyć się posiłkami, a także poprawiać inne ważne elementy życia rodzinnego.

Mamy nadzieję, że te sugestie doprowadzą nas wszystkich do zdrowszej i przyjemniejszej diety.

Dodaj komentarz