Krwotok z nosa

Krwawienie z nosa może być przerażające zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Są one jednak bardzo powszechne i rzadko seroius.

Fakty

Krosty nosowe u dzieci występują zwykle w wieku od 2 do 10 lat. Niektóre przedszkolaki mają kilka tygodni. Nie jest to ani nienormalne, ani niepokojące. Nosebleeds u niemowląt są jednak niezwykłe i wymagają oceny w naszym biurze.

Chociaż większość krwawień z nosa u dzieci jest spontaniczna i występuje sporadycznie, niektóre dzieci mogą doświadczać częstszych, nawracających krwawień z nosa. 90% krwawień z nosa u dzieci pochodzi z przedniej części nosa. Jeśli krew spływa z tylnej części nosa do jamy ustnej i gardła, dziecko może ją połknąć, co może spowodować wymiotowanie.

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn krwawienia z nosa, z których większość nie jest poważna. Zaczynając od najbardziej powszechnych, obejmują przeziębienia, alergie i wybieranie nosa. Przeziębienie lub alergia powoduje obrzęk i podrażnienie w nosie i może prowadzić do krwawienia z nosa. Często dziecko dostaje krwotoki z nosa z powodu urazu, takiego jak pobranie nosa, włożenie czegoś do środka, nadmuchanie go zbyt mocno, uderzenie w nos kulką lub innym przedmiotem lub upadkiem. Inną częstą przyczyną krwawienia z nosa jest suche powietrze w domu; podszewka nosa Twojego dziecka może wyschnąć, przez co prawdopodobieństwo krwawienia jest większe.

Znacznie rzadziej spotykanymi przyczynami krwawienia z nosa są: ekspozycja na toksyczne opary, problemy anatomiczne wewnątrz nosa, nieprawidłowe wzrosty wewnątrz nosa lub zaburzenie krzepnięcia. Jeśli występuje nietypowy wzrost w nosie dziecka, zwykle jest to polip, który jest łagodny i można go łatwo leczyć. Jeśli Twoje dziecko może mieć krwawienie z nosa, jeśli ma przewlekłą chorobę, która może wymagać tlenu lub innych leków, które mogą wysuszyć nos.

Leczenie

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących leczenia krwawienia z nosa. Wykonaj te proste czynności, a zrobisz coś wspaniałego:

Zachowaj spokój. Krwawienie z nosa może być przerażające, ale rzadko jest poważne.

Trzymaj dziecko w pozycji siedzącej lub stojącej.

Przechyl głowę lekko do przodu. Niech on delikatnie wysadzi nos, jeśli będzie wystarczająco dorosły.

Ściśnij dolną połowę nosa dziecka (miękką część) między kciukiem a palcem i przytrzymaj go mocno przez pełne dziesięć minut. Jeśli twoje dziecko jest wystarczająco duże, może to zrobić sam. Nie wypuszczaj nosa przez ten czas, aby sprawdzić, czy nadal krwawi.

Uwolnij ciśnienie po dziesięciu minutach i czekaj, utrzymując dziecko w spokoju.

Jeśli krwawienie nie ustało, powtórz ten krok. Jeśli po kolejnych dziesięciu minutach krwawienia nie ustąpi, skontaktuj się z pediatrą lub udaj się do najbliższego oddziału ratunkowego.

Nie …

Panika. Po prostu przestraszysz swoje dziecko.

Poproś go, aby się położył lub odwrócił głowę.

Wkładaj do nosa dziecka chusteczki, gazę lub inny materiał, aby zatrzymać krwawienie.

Zadzwoń do nas, jeśli …

Myślisz, że Twoje dziecko mogło stracić zbyt dużo krwi. (Należy jednak pamiętać, że krew płynąca z nosa zawsze wygląda bardzo.)

Krwawienie dochodzi tylko z ust dziecka, albo kaszle lub wymiotuje krwią lub brązowym materiałem, który wygląda jak fusy z kawy.

Twoje dziecko jest niezwykle blade lub spocone.

911 jeśli nie reaguje.

Ma wiele krwawień z nosa i chronicznie duszny nos. Może to oznaczać, że ma małe, łatwe do złamania naczynie krwionośne w nosie lub na powierzchni wyściółki nosa lub wzrost w kanałach nosowych. Jeśli przyczyną problemu jest naczynie krwionośne, możemy wypalić to naczynie krwionośne, aby zatrzymać krwawienie.

Zapobieganie

Jeśli Twoje dziecko ma dużo krwawienia z nosa, możesz codziennie używać aerozoli do nosa. Może to być szczególnie pomocne, jeśli Twój dom jest suchy. Użycie nawilżacza lub odparowywacza pomoże również w zapobieganiu wysuszeniu nosa. I, oczywiście, powiedz dziecku, żeby nie wybierało mu nosa.

Jak zawsze, jeśli Twoje dziecko nie otrzymuje ulgi od tych pomocnych wskazówek, lub jeśli chcesz porozmawiać o krwawieniach z nosa dziecka, zadzwoń do biura w dowolnym momencie na spotkanie.

Smoczki

Wielu rodziców chce wiedzieć: o co chodzi z pacyfikatorami? Czy oni pomagają? Czy boli? Czy możemy użyć jednego, jeśli karmimy piersią? Czy powinniśmy użyć jednego dla naszego dziecka?

Bardzo młode niemowlęta używają ssania, aby się uspokoić, a smoczek, taki jak kciuk czy pięść, może pomóc dziecku osiąść, gdy jest zmęczony lub zestresowany. Gdy dziecko karmiące piersią dobrze się zatrzaskuje, smoczek nie sabotuje opieki i może oznaczać kilka dodatkowych minut cennego snu dla zmęczonych rodziców – prezent cenniejszy niż złoto! Istnieją nawet pewne dowody na to, że mogą one pomóc w zapobieganiu SIDS (nagłej śmierci niemowląt lub śmierci w łóżeczku).

Nie wszystkie dzieci lubią smoczek, ale jeśli tak jest, możesz pozwolić mu na to bez poczucia winy. Możesz nawet użyć pieluszki do trzymania smoczka w miejscu (ostrożnie za pomocą uchwytu, aby utrzymać koc pod nosem) i uzyskać jeszcze kilka minut snu.

Więc jeśli używamy jednego, kiedy i jak się go pozbędziemy? Dlaczego mielibyśmy chcieć?

Jeśli nie chcesz, aby twoje dziecko chodziło do szkoły, wciąż używając smoczka, najprostszy czas na pozbycie się go to między 4 a 6 miesiącem. W tym wieku większość niemowląt znalazło inne sposoby na uspokojenie się i jest w stanie zrezygnować ze smoczka. Dzieci protestują bardziej na temat dawania tego, co starsze, poza wiek, zaczynają domagać się smoczka przez cały dzień i często budzą się w nocy tylko dlatego, że potrzebują rodziców, aby zastąpić smoczek, aby mogli zasnąć. Długotrwałe stosowanie smoczka może spowodować nadmiernie otwarty zgryz, co bardziej prawdopodobne, że będziesz mieć ortodontę w swojej przyszłości. Długotrwałe stosowanie może również zmniejszyć rozmowę u małych dzieci; kiedy ich usta są podłączone przez cały dzień, nie mówią tak łatwo.

Aby pozbyć się smoczka, możesz po prostu zacząć bez snu spać. Chociaż możesz mieć kilka trudnych nocy, on zasypia bez niego w krótkim czasie i jesteś na najlepszej drodze do długich nocy nieprzerwanego snu.

Nawet jeśli Twoje dziecko już przekroczyło ten złoty wiek, nie jest za późno. Zacznij od zrobienia smoczka tylko na dobranoc. Stwórz dla niego specjalne miejsce – wysoko poza zasięgiem, a może w nieprzezroczystym pojemniku, gdzie nie można go zobaczyć bezpośrednio – i stwórz zabawną rutynę umieszczania binky w specjalnym miejscu. Ta strategia może mieć dodatkową zaletę, polegającą na zwiększeniu atrakcyjności czasu na dobranoc, jako że pocieszające chwile, kiedy binky zejdzie z półki. Następnie użyj wieku przełomowego, aby dokonać ostatniego skoku, kończąc to wszystko razem – “Teraz, gdy masz już za sobą cały rok …” lub “Teraz, gdy jesteś dwie …” Wybierz moment, w którym możesz trzymać się swojego zobowiązania, nie jest to czas dużego stresu dla rodziny lub nocy poprzedzającej ważne spotkanie w godzinach 8:00 w pracy. Gdy zaczniesz, nie poddawaj się, lub po prostu wzmocnisz protesty coraz głośniej.

Będziesz miał kilka trudnych dni i nocy, ale wszyscy przez to przejdziecie, a twoje dziecko będzie dumne z bycia “takim wielkim chłopcem!”

Dodaj komentarz