Kolczyk w uchu i infekcje

Często dostajemy pytania na ten temat na Facebooku i w biurze. Oto odpowiedzi na niektóre z najczęściej otrzymywanych …

Kiedy moje dziecko może przebijać uszy?

Krótko mówiąc, najlepszym momentem na przewiezienie dzieci do uszu jest sytuacja, w której są one na tyle duże, aby same mogły się zająć kolczykami. Można to jednak zrobić w każdym wieku. Zaleca się przynajmniej poczekać, aż dziecko otrzyma pierwszą rundę szczepionek.

Powinny zostać zabrane do renomowanego miejsca przeszywającego. Nasze biuro nie oferuje kolczyków. Upewnij się, że miejsce przekłucia jest zgodne z wytycznymi dotyczącymi czyszczenia i sterylizacji. Osoba wykonująca piercing powinna być dokładnie oczyszczona. Sprzęt i same kolczyki powinny być sterylne.

Jaki rodzaj kolczyków powinienem wybrać?

Wybierz kolczyk ze złotym słupkiem. Są mniej prawdopodobne, że będą powodować zakażenia, obrzęk lub reakcje alergiczne.

Jak dbać o przebicie?

Kolczyk używany do przekłucia ucha dziecka należy pozostawić na 4-6 tygodni, zanim będzie można go zmienić. Czyszczenie należy wykonywać dwa razy dziennie. Przed manipulowaniem piercingiem, upewnij się, że ręce są dokładnie umyte. Używając wacika lub wacika, zastosuj roztwór czyszczący (zwykle dostarczany przez piercing) lub pocieraj alkohol. Niektóre miejsca zalecają miejscowy antybiotyk, aby zapobiec infekcji. Będziesz także chciał delikatnie obrócić kolczyk.

Skąd będę wiedzieć, czy przeszywa infekcja?

Płatek ucha może być ciepły, czerwony, delikatny, spuchnięty, a nawet może wydzielać gruby, żółty drenaż. Ważne jest, aby natychmiast rozpoznać oznaki infekcji, zanim rozprzestrzeni się infekcja. Ważne jest również obserwowanie gorączki. To wszystko oznacza, że ​​zadzwonią do biura, aby dostawca mógł sprawdzić piercing.

Co się dzieje, jeśli jest zainfekowany?

W zależności od decyzji dostawcy może być wystarczająca ilość środków czyszczących i miejscowych antybiotyków. Twój dostawca może tymczasowo usunąć piercing. Jeśli infekcja jest wystarczająco poważna, może być wymagany doustny antybiotyk. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, że piercing może zostać zainfekowany, powinien on zostać oceniony przez dostawcę w biurze.

Jak wyjaśnia dr Wolynn w swojej nocnej notatce, wirusy wywołujące przeziębienie są wszędzie i w większości przypadków Ty i Twoje dziecko jesteście w stanie z nimi walczyć po kilku dniach. Ale czasami trwają. Kiedy to robią, mogą powodować komplikacje, takie jak zapalenie ucha środkowego – bardziej znane jako infekcja ucha.

Co powoduje infekcje ucha?

Infekcje ucha zwykle wynikają z wirusowej choroby górnych dróg oddechowych (lub, jak powszechnie wiadomo, przeziębienia). Przeziębienia powodują zatory i zapalenia uszu, nosa i gardła. Te wirusy i objawy, które wywołują, zwykle ustępują po 7-10 dniach. Jeśli utrzymają się, płyn osiada w uchu środkowym (obszar za bębnem słuchowym), a bakterie rosną. Gdy bakteria się uspokoi, twoje dziecko zwykle doświadcza uporczywego bólu, gorączki i drażliwości.

Kto najczęściej boryka się z problemami?

Infekcje ucha mogą dotknąć każdego, ale wiek szczytu wynosi zwykle od 6 miesięcy do 2 lat. Dzieci poniżej 7 roku życia mają skłonność do infekcji ucha ze względu na kąt ich trąbek Eustachiusza. Trąbka Eustachiusza łączy ucho środkowe z gardłem i jest wypełniona powietrzem, która staje się zaogniona w wyniku działania wirusa. Wraz z rozwojem dzieci kąt rurki zwiększa się, przez co stają się mniej podatne na gromadzenie się płynu.

Jakie są niektóre oznaki i objawy?

Uporczywy ból ucha. (Gdy infekcja ustaje, ból zazwyczaj nie woskuje się i słabnie).

Szarpanie za uszy. (Wiele dzieci robi to z powodu dyskomfortu.)

Gorączka. (Jest powszechne, ale nie musi być obecne.)

Ciśnienie (Starsze dzieci mogą opisywać to odczucie z powodu gromadzenia się płynu w trąbce Eustachiusza).

Zmniejszenie słuchu. (Z powodu płynu za bębnem.)

Symptomy zimna. (Stałe objawy przeziębienia mogą predysponować dziecko do infekcji ucha.)

Jak leczy się infekcje ucha?

Leczenie objawowe obejmuje odpowiednie dawki acetaminofenu lub ibuprofenu w celu kontroli bólu, a ciepłe lub zimne okłady po uszkodzonej stronie. Czasami dla starszych dzieci mogą być stosowane drętwienie kropli, aby złagodzić ból, ale nie powinny być używane, chyba że po raz pierwszy widziane przez lekarza i stwierdził, że nie ma pęknięcia bębenka.

Często proponujemy leczenie objawowe przez pierwsze 48 godzin, aby organizm samodzielnie zwalczył infekcję. Jeśli po tym czasie dziecko wciąż odczuwa ból lub objawy nasilają się, może potrzebować antybiotyku. Antybiotyki są zwykle przepisywane przez 7-10 dni. (Powinieneś ukończyć cały kurs.)

Twoje dziecko powinno zostać poddane ponownej ocenie w 3-4 tygodnie po zakończeniu leczenia, aby upewnić się, że infekcja ustąpiła. Niezakażony płyn może często przetrwać po infekcji. Jeśli płyn występuje dłużej niż 3 miesiące, może wymagać spuszczenia.

Jakie są komplikacje?

Czasami rodzice mogą zobaczyć ropę spływającą z kanału słuchowego. Jest to spowodowane pęknięciem bębenka. Po pęknięciu ucha dzieci często czują się lepiej, ponieważ ciśnienie zostało zwolnione. Bębenek pęknięcia wyleczy się w ciągu kilku tygodni. Dziecko z drenażem z ucha powinno być ocenione w biurze w celu odpowiedniego leczenia.

W przypadku dzieci z nawracającymi infekcjami ucha, więcej niż 3 w sezonie lub 4-5 w okresie 12 miesięcy zaleca się skierowanie do specjalisty zajmującego się uszu, aby ocenić ewentualne umieszczenie rurek tympanostomijnych. Te rurki są wkładane do bębenka nausznego i umożliwiają spływanie płynu ucha środkowego, który może się gromadzić. Dzieci z rurkami usznymi mogą nadal doświadczać infekcji ucha, ale nie tak często jak przedtem. Jeśli rozwinie się infekcja, rura pozwala spłynąć ropie, a same antybiotyki miejscowe mogą być stosowane do leczenia infekcji.

Jak mogę pomóc w zapobieganiu infekcjom ucha?

Uodpornić. (Upewnij się, że Twoje dziecko jest na czasie, w tym na coroczną szczepionkę przeciw grypie.) Dzieci zaszczepione mają mniej infekcji uszu).

Dobra higiena. (Podkreśl znaczenie częstego mycia rąk, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, które mogą prowadzić do przeziębienia i kolejnych infekcji).

Przestań palić. (Dzieci narażone na nikotynę cierpią z powodu większej liczby infekcji uszu niż dzieci bez narażenia).

Karmić piersią. (Wykazano, że mleko matki pomaga chronić dziecko przed chorobami.)

Kilka punktów Take-Home

Przeziębienia trwające dłużej niż 7-10 dni z objawami ucha powinny zostać ocenione przez lekarza.

Antybiotyki nie zawsze są wymagane w leczeniu infekcji ucha.

Płyn może znajdować się w uchu środkowym po zakażeniach przez okres do 3 miesięcy.

Dzieci mogą zazwyczaj doświadczać 3-5 infekcji ucha każdego roku i nie mieć później problemów ze słuchem.

Dodaj komentarz