Jak pomóc dzieciom w unikaniu papierosów i vapingu

Nowe sposoby palenia, nowe rzeczy do dymienia i zmieniające się prawne wytyczne sprawiają, że trudniej jest uczyć dzieci, aby po prostu odmówiły.

Niezależnie od tego, czy palisz papierosy, czy wspierasz legalizację marihuany, prawdopodobnie nie chcesz, aby Twoje dzieci się rozświetlały. Ale wzrost liczby e-cigs, odparowywaczy takich jak Juul i zdekryminalizowanych puli może sprawić, że twoje standardowe argumenty przeciwko paleniu – “powoduje raka”, “to jest nielegalne” – czujesz się trochę niepewnie. Dodawaj gwiazdy publikujące zdjęcia siebie palące różne substancje i możesz się zastanawiać: czy w czasach palenia 2.0 możliwe jest wychowywanie wolnych od narkotyków, wolnych od dymu dzieciaków? Tak, ale pomaga mieć trochę amunicji.

Jeśli czujesz się przytłoczony, przestraszony i schłodzony, weź na duchu. Istnieje wiele sposobów, aby się odeprzeć. Oto, jak pomóc dzieciom oprzeć się marketingowi tradycyjnych papierosów, odparowywaczy, e-cigs i garnków.

Tradycyjne papierosy

Wyjaśnij, jak złe dla ciebie jest palenie. Dzieci myślą, że są odporne i nieśmiertelne. Statystyka śmierci może być otwarta dla oka, nawet dla grupy wiekowej “to się nie wydarzy”.
Opowiedz o tym, jak uzależniająca nikotyna. Nikotyna naprawdę trudno jest rzucić. Omów objawy uzależnienia fizycznego i ryzyko uzależnienia.
Pomóż im oprzeć się sztuczkom. Tradycyjne papierosy próbują uchwycić zainteresowanie palaczy za pomocą przyjaznych dzieciom sztuczek – na przykład papierosy Camel Crush z kuleczką z mentolem. Ale papierosy wciąż naprawdę są złe dla ciebie.

Zapraszamy również na stronę: skup samochodów Zielonka

E-papierosy

Podziel się faktami. E-papierosy i vapes zmniejszają narażenie na niektóre szkodliwe chemikalia z papierosów tytoniowych, ale nikt tak naprawdę nie zna wpływu tych produktów na zdrowie dzieci. Badania pokazują, że zawierają one formaldehyd.
Powiedz im, żeby poczekali. Powiedz im, że ważne jest, aby czekali, aż ich mózgi i ciała rozwiną się w pełni, zanim zaczną konsumować coś potencjalnie szkodliwego.
Porozmawiaj o uzależnieniu. Dzieci mogą uzależnić się od nikotyny, ale także od fizycznego nawyku sięgania po fajkę.

Zaangażuj swojego lekarza. Poproś pediatrę, aby porozmawiał z twoim dzieckiem o niebezpieczeństwach związanych z połknięciem jakiejkolwiek substancji chemicznej, o której niewiele wiesz.
Pomóż im przejrzeć hype. Mów o metodach marketingowych, takich jak używanie celebrytów i o tym, jak firmy próbują sprawić, by e-cile zdawały się być zdrowsze i lepsze dla środowiska niż papierosy tytoniowe.

Marihuana

Prześlij swoje wartości. Nastolatki wciąż słuchają swoich rodziców, pomimo wielu dowodów przeciwnych. Przedyskutuj, co jest dla ciebie ważne: dobry charakter, solidny osąd i wiara w świetlaną przyszłość – wszystko to jest zagrożone przez palenie tytoniu.
Wyjaśnij konsekwencje zdrowotne. Badanie po badaniu wskazuje, że dzbanek negatywnie wpływa na rozwijający się mózg nastolatka.
Zachęcaj do czekania. W przypadku niektórych dzieci, zakaz palenia może się powtórzyć, więc skup się na powstrzymaniu ich od zapalenia się i opóźnienia tak długo, jak to możliwe.
Szukaj znaków ostrzegawczych. Wyszukuj rzeczy, które mogą wpływać na Twoje dziecko w innych obszarach jego życia – na przykład wykluczenie społeczne, problemy szkolne i niestabilność emocjonalna.
Odsuń zasłonę od marketingu pot. Dzieci i nastolatki nie lubią być oszukiwane, a reklama jest pełna podstępnych sposobów, aby skłonić ludzi do zakupu produktu, w tym markowych produktów do garnków o nazwach takich jak Bob Marley i Willie Nelson. Zamiast wykładać, pomóż swoim dzieciom rozłożyć reklamy, aby zobaczyć, jak próbują wpływać na emocje, wybory i zachowania.

Polecamy ten serwis: skup samochodów Piaseczno

Dodaj komentarz