Infekcje w okresie letnim

Ahh, lato. W tej chwili większość z nas ma dużo do planowania wakacji i podróży, pikników przydomowych i tych niekończących się dni przy basenie lub na placu zabaw.

Dopóki to nie nastąpi, gorączka uderza. (Gorączka … Poczekaj, to jest lato!) Myślałem, że dzieci powinny być zdrowe latem!) Niestety, wiele wirusów i innych infekcji jest bardziej powszechnych w lecie, choć zaskakuje wielu rodziców. Oto krótki przewodnik po typowych letnich dolegliwościach i co z nimi zrobić …

Wirusy

Możliwe jest złowienie przeziębienia o każdej porze roku, chociaż niektóre wirusy, takie jak rinowirusy, występują częściej w zimie. Coxsackie wirusy powszechnie trafiają o tej porze roku, powodując chorobę rąk i ust. Dzieci z tą dolegliwością rozwijają gorączkę i małe, bolesne rany w jamie ustnej, a czasem wysypkę na dłoniach i podeszwach stóp. Podobnie jak w przypadku innych wirusów, nie ma specyficznego leczenia oprócz łagodzenia bólu i gorączki przy użyciu acetaminofenu lub ibuprofenu i dostarczania dużej ilości płynów, aby zapobiec odwodnieniu.

Enterowirusy i echowirusy mogą powodować szeroki zakres objawów, od bardzo łagodnego do bardzo poważnego. Dzieci mogą mieć wysoką gorączkę, ból gardła, wymioty, biegunkę, bóle głowy, wysypki i (lub) zapalenie spojówek (zaczerwienienie oka). Wirusy te mogą również powodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (poszukiwanie silnego bólu głowy i sztywnej szyi) i zapalenie mięśnia sercowego (objawiające się bólem w klatce piersiowej), infekcję mięśnia sercowego.

Adenovirus to kolejny błąd, który widzimy w biurze. Dzieci z tą infekcją mogą mieć wysoką gorączkę, ból gardła, zapalenie spojówek i objawy górnych dróg oddechowych (brzmi znajomo?). Może naśladować anginę, i zawsze dobrze jest oceniać to w biurze, ponieważ możemy podać konkretne leki do leczenia paciorkowca.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tych i innych wirusów, utrzymuj czujność nawet w lecie, szczególnie po zmianie pieluchy lub skorzystaniu z toalety. Dzieci z gorączką lub innymi objawami choroby powinny pozostać w domu z obozu, basenów i ośrodków opieki nad dziećmi przez pierwsze dni choroby. Na szczęście większość dzieci wyzdrowieje z tych wirusów w ciągu 7-10 dni. Jak zwykle zadzwoń do naszego biura z jakimikolwiek związanymi z tym objawami lub pytaniami.

Choroby wywoływane przez komary i kleszcze

Komary, oprócz ogólnego uciążliwości, mogą zawierać wirus wywołujący zapalenie mózgu Nile Nile, a także wirus Zika. Częściej, ukąszenie komara może zostać zainfekowane przez bakterie, które wszyscy mamy na naszej skórze. Jeśli Twoje dziecko zaczerwienienie, ciepło, obrzęk, drenaż lub ból wokół ukąszenia komara (lub ciąć lub zadrapać, jeśli o to chodzi), zadzwoń do naszego biura w celu oceny.

Borelioza jest wywoływana przez bakterie przenoszone przez ukąszenie kleszcza jelenia (są to bardzo małe kleszcze, o wielkości maku). Częstość występowania choroby z Lyme jest najwyższa u dzieci w wieku 5-9 lat, z kolejnym szczytem u osób w wieku 45-54 lat. Dziecko z boreliozą może wywołać korzenną wysypkę w obszarze ukąszenia kleszcza w ciągu 7-14 dni po ukąszeniu. Wysypka jest czasami określana jako wysypka “tarczycy” ze względu na jej wygląd. Inne objawy mogą obejmować gorączkę, zmęczenie, ból głowy, sztywność stawów lub ból i inne wysypki. Jeśli choroba nie jest leczona, dzieci mogą rozwinąć artretyzm, a nawet zapalenie opon mózgowych. Na szczęście leczenie jest stosunkowo proste w 2-3-tygodniowym kursie doustnych antybiotyków, a większość dzieci wraca całkowicie do zdrowia.

Jeśli odkryjesz kleszcza na swoim dziecku, chwyć kleszcza pincetą i wyciągnij go prosto. Nie skręcaj ani nie ściskaj kleszcza i nie używaj innych metod, takich jak mecz lub karta kredytowa, ponieważ mogą one być niebezpieczne, a nie całkowicie skuteczne w usuwaniu kleszcza.

Dla odświeżenia odstraszaczy owadów i zapobiegania ukąszeniom komarów i kleszczy, odsyłam cię do Notatki Beverly’ego Curtisa.

Zatrucie pokarmowe

Nikt nie chce nawet myśleć o skażonej żywności na pikniku przydomowym. Niestety, zatrucie pokarmowe często uderza w dzieci najtrudniej, ponieważ są one skłonne do odwodnienia trochę szybciej niż dorośli. Różnorodne bakterie mogą powodować zatrucia pokarmowe, od gatunków Staph do E. coli, Salmonelli i Shigella. Objawy są podobne do typowego “wirusa żołądka” – gorączki, wymiotów, biegunki i bólu brzucha. Zadzwoń do naszego biura, jeśli Twoje dziecko ma objawy odwodnienia, krwawą biegunkę lub uporczywą biegunkę o dużej objętości lub oczywiście jakiekolwiek obawy.

W tym przypadku kluczem jest zapobieganie. Zapoznaj się z uwagą doktora na temat E. coli i postępuj zgodnie z odpowiednimi procedurami przygotowywania żywności, gotowania i przechowywania, szczególnie w te upalne dni lata.

To krótkie podsumowanie niektórych typowych dolegliwości, które widzimy o tej porze roku w naszym biurze. To prawda, że ​​lubimy myśleć o lecie jako o czasie zdrowia i dobrego samopoczucia, ale prawda jest taka, że ​​żaden sezon nie jest całkowicie pozbawiony własnych specyficznych infekcji. Mamy nadzieję, że ten przewodnik jest pomocny w pokazaniu, że przy odrobinie zapobiegania, opieki i pomocy ze strony przyjaznych dostawców Kids Plus, możemy jeździć przez zarazki lata tak szybko i bezpiecznie, jak to możliwe.

O tej porze roku słyszymy wiele dolegliwości związanych z bólem gardła, a od kilku tygodni obserwujemy bardzo wiele takich przypadków. Kiedy twoje dziecko ma ból gardła, dobrze jest wiedzieć, czy antybiotyki są konieczne, czy po prostu trzeba odczekać. Oto kilka faktów, które mogą pomóc.

16866_loresWięzłe gardła mogą być spowodowane przez wirusy lub bakterie, takie jak Streptococcus. Tylko około 5-10% bólów gardła jest powodowanych przez Strep. Poza bólem gardła, inne objawy Strefy mogą obejmować bóle głowy, bóle brzucha i gorączkę. Dzieci mogą mieć obrzęk węzłów chłonnych na szyi, zmniejszony apetyt i białą ropę na migdałkach.

Stwardnienie rozsiane gardła zazwyczaj NIE powoduje objawów przeziębienia, takich jak katar i kaszel. To powiedziawszy, ból gardła wywołany przez wirusy lub bakterie może wyglądać i czuć się tak samo, więc zwykle najlepiej jest zadzwonić do naszego biura, aby zdecydować, czy Twoje dziecko powinno zostać ocenione.

Jeśli twoje dziecko ma ból gardła i nie ma objawów przeziębienia, prawdopodobnie wykonamy szybki test w biurze. Odbywa się to przez przetarcie migdałków i tylnej części gardła długim wacikiem. Szybki test wysiłkowy trwa około 10 minut, aby uzyskać wyniki. Jeśli wynik testu jest pozytywny, zalecamy antybiotyki w celu zabicia bakterii Strep. Ponieważ istnieją rzadkie wyniki fałszywie ujemne – szybki test wraca ujemnie, ale Twoje dziecko naprawdę ma Strepa – śledzimy negatywne wyniki z kulturą gardła. Jeśli w hodowli rośnie kiełek Strep, zadzwonimy do ciebie w ciągu jednego lub dwóch dni, aby rozpocząć antybiotyk.

Jeśli Strep nie jest leczony antybiotykami lub jeśli antybiotyki nie zostaną zakończone, infekcja może się pogorszyć, a nawet doprowadzić do chorób, takich jak problemy z nerkami lub gorączka reumatyczna (co na szczęście obecnie występuje w Stanach Zjednoczonych). W przypadku leku Strep dzieci są uważane za zaraźliwe, dopóki nie przyjmą antybiotyków przez co najmniej 24 godziny, więc będą musiały zostać w domu ze szkoły i innych zajęć. Możesz podać dziecku ibuprofen wraz z antybiotykiem, aby złagodzić dyskomfort i złagodzić objawy. Zachęcaj do korzystania z dużej ilości płynów, a także miękkich i / lub zimnych potraw, takich jak popsicles.

Większość bólów gardła u dzieci spowodowana jest przez wirusy. W takim przypadku zalecamy leczenie objawów ibuprofenem lub acetaminofenem i dużą ilością płynów. Wirusy te są zaraźliwe, więc najlepiej jest trzymać dziecko poza szkołą, dopóki nie minie jej gorączka i poczuje się lepiej.

Dodaj komentarz