Czy technicy mogą pomóc nastolatkom, którzy nie czują się zmotywowani do szkoły?

Szkoła średnia to trudny czas w życiu wielu nastolatków. Mają znacznie więcej wymagań, obowiązków i złożonego życia społecznego niż w gimnazjum. Zarządzanie tą przemianą, wraz z koncentracją na naukowcach i osiągnięciach, może sprawić, że niektóre nastolatki nie będą zmotywowane, skłonne do wycofania się – a nawet wyłączenia. Nastolatki, które mają specjalne potrzeby, są często szczególnie zagrożone w tym nowym środowisku. Kluczem jest wiedza, dlaczego twoja nastolatka może nie być motywowana, dlatego ważne jest, aby omówić swoje obawy z nastolatkiem i nauczycielem.

Technologia może być korzystna dla wielu nastolatków, ponieważ daje im alternatywę dla tradycyjnych metod uczenia się. W niektórych przypadkach dzieci mogą czuć się pewniej w swoich umiejętnościach technicznych niż w szkole. Odpowiednie narzędzia mogą dać dzieciom, które są sfrustrowane lub pozbawione motywacji, nowy sposób uczestniczenia w szkole, który pozwala im kontrolować tempo i minimalizować rozproszenie uwagi.

Główne obszary, które są frustrujące, to notowanie, matematyka i czytanie. Oto kilka pomysłów, aby dać swojemu dziecku impuls.

Notowanie. Notowanie może być bardzo frustrujące dla niektórych uczniów. Eksperymentuj z różnymi aplikacjami do robienia notatek, aby zobaczyć, które z nich pomagają Twojemu dziecku i przywrócić mu zaufanie do tej podstawowej umiejętności.

Matematyka Wiele nastolatków zmaga się z pojęciami matematycznymi. Jeśli twój nastolatek mówi ci, że nienawidzi matematyki, wypróbuj te aplikacje i witryny .

Czytanie. Trochę dodatkowego wsparcia może mieć duże znaczenie dla dzieci, które borykają się z czytaniem. Czytniki zapewniają wiele opcji ułatwiających czytanie (i więcej zabawy). Czcionki można powiększać, wbudowany słownik może zmniejszyć frustrację dzieci, które mogą nie rozumieć słowa, a funkcje wyróżniania są dostępne, aby pomóc dzieciom zapamiętać ważne części książki. Pomóż nastolatkowi w czytaniu tych strategii i wypróbuj te aplikacje .

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Dodaj komentarz