Co rodzice powinni wiedzieć przed zakupem Google Home lub Amazon Echo

Google Home i Amazon Echo – eleganckie, aktywowane głosem asystenci domowi, którzy robią wszystko, od wyłączania świateł, aby czytać swoim dzieciom historię – są reklamowane jako najmądrzejsze rzeczy od czasu krojonego chleba. Czy w swoich zabawach, działaniach, książkach, a nawet pomocy domowej, rodzic nie chciałby, aby jedno z tych urządzeń zastąpiło ekrany i sprawiło, że życie będzie przebiegało sprawniej? Ale jak wielu zaczęło uświadamiać sobie, potrzeba pracy, aby były użyteczne. W przeciwnym razie jesteś dumnym posiadaczem bardzo drogiego minutnika kuchennego. I tak jak w przypadku każdej sztucznej inteligencji (“sztucznej inteligencji”), która “uczy się” twoich nawyków, zyski mogą nie być tak wielkie jak to, co oddajesz, aby go użyć. Dowiedz się, co te urządzenia potrafią zrobić, jak dobrze działają i jakie są problemy z prywatnością, zanim wprowadzisz je do swojego domu.

Co muszę zrobić, aby działały? Prawie od razu, ludzie mogą używać poleceń głosowych, aby “obudzić” urządzenia (powiedz: “Alexa” lub “OK, Google”) i poprosić ich o zrobienie prostych rzeczy, takich jak ustawianie minutnika, żart lub czytanie Prognoza pogody. Ale aby zrobić więcej, musisz zagłębić się w aplikacje na smartfony towarzyszące, aby połączyć swoje konta i włączyć swoje preferencje.

Po spersonalizowaniu urządzenia możesz odtwarzać strumieniowo muzykę z usług takich jak Spotify, Amazon Music lub Muzyka Google Play. Możesz także wybrać preferowane źródła wiadomości, usługi dostarczania restauracji i inne. Może być trudno zapamiętać wszystko, co zostało włączone na urządzeniu, a jeśli zapomnisz dokładnie, jak poprosić o coś, musisz podnieść swoją aplikację.

Jak dobrze pracują z dziećmi? Zarówno Amazon, jak i Google oferują mnóstwo treści dla dzieci (nazywane “umiejętnościami” w Echo i “działaniami” w domu) od uznanych dostawców, w tym czasopisma Disney, Sesame Street i Highlights. Możesz używać urządzenia do grania w gry, czytać książki audio, recytować dowcipy, udzielać pomocy domowej, a nawet aktywować kierowaną medytację zen, gdy twoje dzieci potrzebują się wyluzować. Nowe rzeczy są dodawane do każdej usługi przez cały czas, a Twoje dzieci mogą cieszyć się przeglądaniem funkcji w połączonej aplikacji na telefon i wypróbowywaniem ich z Tobą. Nie różni się od zakupów nowych aplikacji – znalezienie tego, czego chcesz, skonfigurowanie i sprawdzenie, jak to działa, wymaga czasu. Ale nawet bez gier specyficznych dla dzieci, asystenci ci mogą być pomocni dla dzieci i rodzin w prosty sposób, na przykład w wyszukiwaniu prostych faktów, robieniu matematyki (bez oszukiwania w pracy domowej!), Sprawdzaniu wyników sportowych i ustawianiu czasu oczekiwania. Sprawdź naszą listę najlepszych umiejętności Alexa dla dzieci, nastolatków i nastolatków.

Czy są jakieś ukryte koszty? Wiele umiejętności i działań, które możesz dodać, jest bezpłatne, ale nadal musisz płacić za członkostwo i subskrypcje – na przykład Amazon Prime, Muzyka Google Play lub Spotify. Amazon i Google będą eksperymentować z innymi modelami subskrypcji w przyszłości, więc aby zmaksymalizować wartość urządzenia, musisz być na bieżąco z nowymi funkcjami. Jeśli interesują Cię produkty inteligentnego domu, w tym żarówki, termostaty i systemy bezpieczeństwa w domu, pamiętaj, że są one droższe od tradycyjnych wersji i często wymagają dodatkowego sprzętu.

Co mogłoby pójść źle? Choć każda usługa próbuje odwoływać się do rodzin, najczęstsze zastosowania aplikacji Alexa i Home to bardzo praktyczne, zorientowane na dorosłych działania, takie jak czasy dojazdów do pracy, tworzenie list zakupów i ogłaszanie nadchodzących wydarzeń w kalendarzu. Aby upewnić się, że dzieci nie popadną w kłopoty przy użyciu podstawowych narzędzi urządzenia, może być konieczne obejrzenie ustawień (i ustawienie pewnych oczekiwań werbalnych).

Raunchy music. Pamiętaj, że Echo i Strona główna będą odtwarzać tylko muzykę połączoną z Twoim kontem. Aby ograniczyć wyraźne teksty, powinieneś tylko połączyć usługi, które pozwolą Ci ustawić kontrolę rodzicielską, na przykład Amazon Prime Music, Google Play i Pandora. Musisz ustawić filtry treści w samych aplikacjach.

Nieautoryzowane zakupy. Upewnij się, że dzieci wiedzą, aby poprosić o pozwolenie przed zakupem rzeczy lub dodaniem przedmiotów do listy zakupów. Można również zapobiegać niepożądanym zakupom, klikając kilka ustawień w poszczególnych aplikacjach danego urządzenia. W aplikacji Alexa możesz całkowicie wyłączyć kupowanie głosu lub go włączyć, ale do wszystkich zakupów musisz podać kod PIN. W aplikacji Google Home w sekcji Płatności wyłącz płatność za pomocą Asystenta.
Ryzyko społeczne. Eksperci zajmujący się rozwojem dzieci i socjologowie ostrzegają o wpływie interakcji z sztuczną inteligencją na dzieci. Dziecko dorastające z domowym asystentem musi nauczyć się korzystać ze sposobu interakcji urządzenia, w tym stawiania wymagań, posiadania ograniczonych umiejętności konwersacyjnych i innych cech, które nie przygotowują cię do niuansów ludzkiej komunikacji. Za każdym razem, gdy wprowadzisz nową technologię do swojego domu, musisz poprowadzić dzieci, jak z nich korzystać i jakie są oczekiwania. Najlepiej przypominać dzieciom, że nawet jeśli Alexa nie ma nic przeciwko temu, że jesteś niegrzeczny, to rodzice to robią.

Creepy “drop-ins.” Oba urządzenia umożliwiają wykonywanie połączeń telefonicznych (“Hej, Google, zadzwoń do Toys” R ‘Us! “). Ale Amazon oferuje coś, co nazywa się “Upuść”, które pozwala na wykonywanie połączeń głosowych i wideo z urządzeniem Echo w innej lokalizacji – trochę jak Skype czy FaceTime. Jeśli masz urządzenia w różnych pokojach w domu, możesz użyć Drop In jako systemu domofonowego, aby “wpaść” i dać znać dzieciom, że kolacja jest gotowa. Dzięki Echos od pokoju do pokoju możesz od razu rozpocząć słuchanie – nikt nie musi odbierać połączenia. Możesz także skorzystać z funkcji “Upuść”, jeśli masz starszych krewnych mieszkających gdzie indziej, które musisz sprawdzić. Ta funkcja musi być włączona ręcznie dla każdego kontaktu, z którego chcesz korzystać, a jeśli wrzucisz do innego domu, odbiorca może odrzucić połączenie. Jeśli używasz ekranu Amazon Show, pojawi się w oszronionym oknie, dopóki połączenie nie zostanie zaakceptowane. Wyobraź sobie, że Twój najlepszy przyjaciel “wpada”, gdy jesteś w środku nocnika – nie, dziękuję!

Czy powinienem martwić się o prywatność? Absolutnie. Kwestie prywatności i bezpieczeństwa związane z tymi urządzeniami są złożone, ewoluują i potencjalnie bardzo poważne (i nie wszystkie mogą być omówione w tym artykule). Jeśli masz konto Amazon lub Google, zaakceptowałeś już niektóre zagrożenia prywatności związane z życiem online. Dzięki Alexa i Home te same firmy, które śledzą to, co kupujesz, oglądasz, gdzie jesteś online, a nawet kontakty są w domu. I słuchają. Każda firma oferuje niektóre ustawienia prywatności w swoich aplikacjach (takie jak możliwość usunięcia historii poleceń), i możesz wyłączyć mikrofon, kiedy nie chcesz, aby Cię usłyszał (chociaż wraca, kiedy o to poprosisz; jest dziwne, jeśli nie powinno się słuchać).

Żadna z firm nie jest super-przejrzysta, jeśli chodzi o gromadzenie, przechowywanie i wykorzystywanie gromadzonych informacji, a jednocześnie pozostawia otwarte potencjalne przyszłe zastosowania dla wszystkich tych danych – zasadniczo umożliwiając użytkownikowi wybór przyszłej transakcji, która nie została jeszcze zidentyfikowana. Niektórzy eksperci przypuszczają, że im wygodniej ludzie będą korzystać z urządzenia, tym bardziej Google i Amazon naruszą twoją prywatność. Na przykład mogą przekazywać transkrypcje nagrań audio twórcom aplikacji innych firm.

http://zlotypionek.pl/
http://www.grajcarnia.pl/
http://www.faberfaber.pl/
http://www.planszowadabrowa.pl/

One Reply to “Co rodzice powinni wiedzieć przed zakupem Google Home lub Amazon Echo”

  1. Googlowski wynalazek działa bardzo słabo. ale nie reaguje, jak należy, albo najnormalniej w świecie mówisz jedno a on szuka drugie.

Dodaj komentarz