Biegunka

Nic nie ma – i nic nie znaczę – dobrze z luźnymi, przebarwionymi, śmierdzącymi stolcami. Ale jako rodzic prawie na pewno będziesz musiał sobie z nimi poradzić.

Niezmiennie zdarza się to, gdy jesteś poza domem z dzieckiem, z ograniczonymi chusteczkami i potrzebującymi szybko dostać się gdzieś, a potem … Bum! Wyjmij pieluchę, zrób grzbiet, na całej powierzchni … Nie możemy ci pomóc w takich sytuacjach, ale możemy pomóc, dostarczając dobrych informacji i sugestii, co warto wiedzieć i co zrobić, gdy się pojawi.

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn biegunki. Chociaż jest to najczęściej spowodowane przez infekcje wirusowe, może być również związane z bakteriami, nietolerancjami pokarmowymi, alergiami, lekami, chorobami medycznymi i innymi przyczynami.

Wirusowa biegunka jest bardzo zaraźliwa. Wirusy łatwo się rozprzestrzeniają – najczęściej z przenoszących się cząsteczek zakaźnych od jednej osoby do drugiej, często przez to, co jest opisane jako droga od fekali do ust. Zgadza się: mikroskopijne kawałki kupy z nieprzyjemnymi małymi wirusami dostają się do ust dziecka i są połykane. (Ale tak się dzieje.) Ta trasa, która często pojawia się podczas zmiany pieluchy, jest ważnym powodem, dla którego pracownicy opieki dziennej i pielęgniarki mogą łatwo skontaktować się z wirusem. Osoba może również odebrać wirusa z klamki, zabawki lub wspólnego napoju. Więc tak, mamusie i tatusiowie, mycie rąk jest naprawdę ważne!

Biegunka wywołana przez wirusy dotyka ludzi w każdym wieku i charakteryzuje się wypróżnieniami, które są luźne lub wodniste i częstsze niż typowe (może to być od 3 do 15+ dziennie). Kolor może być różny, najczęściej: żółty, brązowy lub zielony. Często zdarza się, że towarzyszą im gorączka, ból brzucha, zmniejszony apetyt, a nawet wymioty.

Ryzyka

Zazwyczaj największym ryzykiem wystąpienia biegunki (i wymiotów) jest odwodnienie. Ogromne ilości wody i soli w organizmie (elektrolity) mogą zostać utracone, gdy osoba ma wiele wodnistych stolców dziennie. Epizody mogą przychodzić i wychodzić w ciągu jednego dnia, ale mogą również trwać przez tydzień lub dłużej. Jeśli dziecko jest zarażone wirusem, ma wiele luźnych stolców i nie chce jeść ani pić dużo, mogą one łatwo ulec odwodnieniu. (Aby uzyskać więcej informacji na temat odwodnienia, zobacz notatkę doktora na ten temat).

Leczenie

Wirusowa biegunka często objawia się jako choroba łagodna lub umiarkowana. Zazwyczaj wymaga to niewielkiego leczenia; musimy tylko czekać na chorobę. Opieka jest pomocna i ukierunkowana na objawy. Aby zapobiec odwodnieniu, konieczne jest zachęcanie do częstych prób pobrania płynu.

Rodzice mają kilka różnych sposobów oceny stanu nawodnienia dziecka, ale dość uspokajającym sygnałem jest to, że dziecko oddaje mocz co najmniej 3-4 razy w ciągu 24 godzin. Karmione piersią niemowlęta powinny kontynuować karmienie piersią lub przyjmować napompowane mleko, które chroni przed biegunką i może pomóc w zmniejszeniu jej ciężkości w przypadku skurczów. Preparat może być zwykle kontynuowany u niemowląt karmionych mieszanką. Równoważone elektrolitem napoje, takie jak pedialit, zwykle nie są konieczne, dopóki utrzymuje się odpowiedni płyn (mleko i woda). Należy również unikać soków i napojów wysokoprocentowych, ponieważ mogą one faktycznie zwiększyć wydajność kału.

Acetaminofen lub ibuprofen mogą być podawane z powodu dyskomfortu lub gorączki. Niektóre dzieci lubią ciepłą butelkę z wodą – tak, tak jak zalecała babcia! – na brzuszkach, aby poczuli się lepiej.

Probiotyki, określane również jako “normalna flora” lub “dobre zarazki”, to niektóre z regularnych bakterii, które żyją w naszych jelitach. Pomagają nam trawić i przetwarzać zawartość naszego przewodu pokarmowego, a także pomagają w eliminacji szkodliwych i patogennych bakterii. Choroby biegunki mogą zaburzyć równowagę normalnej flory. Istnieje coraz więcej badań wykazujących korzyści z zastosowania probiotyków, ale trudność polega na tym, że nie ma jasnych wskazówek, w których normalne bakterie lub jak wiele z tych bakterii jest pomocne w promowaniu dobrego zdrowia trawiennego lub pomocy w wyleczeniu z biegunki. Są one ogólnie uważane za bezpieczne i są zawarte w takich rzeczach jak mleko acidophilus i jogurty. Występują również w postaciach uzupełniających: kapsułki, proszki, tabletki i płyny. Jeśli przyjmujesz suplementy probiotyczne, najlepiej omówić je z lekarzem.

Zarówno Amerykańska Akademia Pediatrii, jak i Ośrodki Kontroli i Prewencji Chorób zalecają obecnie kontynuację regularnej diety Twojego dziecka (w tym mleka lub mieszanki) jako tolerowanej. Dawną odpowiedzią na biegunkę była dieta BRAT (Banany, Ryż, Jabłka i Tosty), ponieważ te pokarmy mają naturalne spoiwa, dzięki czemu stolce stają się mniej luźne. W żadnym wypadku nie są lekarstwem na biegunkę, ale mogą być dodawane lub zwiększane w diecie Twojego dziecka, jeśli są dobrze tolerowane po ich wprowadzeniu.

Na rynku dostępne są leki (Kaopectate i Immodium, aby wymienić tylko dwie), które są wskazane w przypadku biegunki, ale NIE powinny być stosowane u dzieci bez zalecenia dostawcy usług opieki zdrowotnej, ponieważ mogą one pogorszyć chorobę lub spowodować dodatkowe, nawet poważniejsze warunki.

Kiedy zadzwonić do biura

Zadzwoń do nas, jeśli …

Twoje dziecko ma mniej niż 1 rok

Twoje dziecko ma poważny istniejący stan zdrowia

Lub, jeśli Twoje dziecko …

Pojawia się odwodniony

Oddaje mocz mniej niż 3 razy w ciągu 24 godzin

Ma suchość w ustach

Wydaje się letargiczny

Produkuje więcej niż 10 stolców dziennie

Produkuje czerwone lub czarne stolce

Wygląda chory

Ma wygląd lub zachowanie, które Cię dotyczą.

Ostatnie przypomnienie

Jeśli masz pytania lub wątpliwości w dowolnym momencie, zawsze możesz zadzwonić do biura, aby zadać pytania lub porozmawiać o swoich problemach z naszymi pracownikami.

Ze wszystkimi doniesieniami o epidemii E. Coli w Niemczech, a teraz o przypadkach E. Coli w Wirginii, słyszeliśmy pytania, w tym niektóre na naszej stronie na Facebooku, od zainteresowanych rodziców, którzy chcieli poznać nasze myśli i porady na ten temat. Przedmiot.

Uważamy, że najważniejszymi rzeczami są dobre wyczucie perspektywy. Aby zrozumieć, że niedawny wybuch epidemii w Wirginii NIE jest taki sam jak szczep w Niemczech. I podążać za zdrowymi i zdroworozsądkowymi środkami ostrożności.

Amerykańska Akademia Pediatrii ma doskonałą stronę z zasobami na temat E. Coli. Zalecamy wszystkim zdrowemu rozsądkowi, zaleceniom w zakresie dobrych praktyk w zakresie dobrych praktyk. Najważniejsze z nich to unikanie niedogotowanych mięs i warzyw, mycie surowych owoców i warzyw, mycie rąk mydłem i ciepłą wodą przed jedzeniem oraz unikanie picia lub pływania w potencjalnie zanieczyszczonej wodzie. (Wszystkie te środki ostrożności są, oczywiście, dobrą radą przez cały czas i będą chronić cię także przed innymi problemami).

Możesz również zajrzeć do tego linku CDC o Making Safer to Eat i tej funkcji ABC News na temat sposobów zabezpieczenia się przed wszystkimi “zarazkami lata”.

I wreszcie, jeszcze raz, pamiętaj, aby zachować rzeczy w perspektywie:

Co roku w Stanach Zjednoczonych występuje około 73 000 przypadków infekcji E. Coli i pomimo wszystkich doniesień prasowych, które obserwujemy, nie ma powodu, aby bardziej martwić się o kontraktowanie E. Coli w tym roku, lub właśnie teraz, niż w jakimkolwiek innym roku lub w jakimkolwiek innym czasie.

Pamiętaj, że relacje w mediach dotyczące tych problemów – uważają Bird Flu, lub Swine Flu, a nawet coś takiego jak Y2K – są zawsze zawyżone i są nieproporcjonalne do faktycznego ryzyka. To naturalne, że się niepokoi i zrozumiałe jest, że można się nawet denerwować, gdy słyszy się tyle zdyszanych i dramatycznych raportów. Ale pamiętajcie, że niebezpieczeństwa nie są tak szerokie, ani tak wielkie, ani prawie tak powszechne, jak te historie sprawiają, że się wydają.

Korzyści płynące z robienia rzeczy takich jak pływanie i jedzenie owoców i warzyw są OGROMNE, w porównaniu z bardzo małym względnym ryzykiem narażenia na coś takiego jak E. Coli. Tak jak nie przestaniesz prowadzić, ponieważ obawiasz się wypadku samochodowego – co jest o wiele większym prawdopodobieństwem, niż nawiązywanie infekcji E. Coli – nie powinieneś unikać pływania lub jedzenia świeżych produktów z powodu tego strachu.

To powiedziawszy, tak jak zawsze powinieneś nosić pasy bezpieczeństwa i jeździć bezpiecznie, powinieneś postępować zgodnie z tymi zdroworozsądkowymi środkami ostrożności dotyczącymi gotowania i jedzenia oraz higieny, które wymieniamy i zamieszczamy powyżej. Nigdy nie możesz wyeliminować całego ryzyka, ale zrobienie tych prostych rzeczy pomoże zmniejszyć istniejące zagrożenia.

Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące zdrowia swoich dzieci, zadzwoń do jednego z naszych biur i porozmawiaj z jednym z naszych dostawców. (Właśnie dlatego tu jesteśmy i zawsze chętnie służymy pomocą.)

Mamy nadzieję, że te myśli pomogły złagodzić niektóre obawy i obawy dotyczące E. Coli i mamy nadzieję, że wy wszyscy, zawsze podejmując dobre środki ostrożności, cieszycie się zdrowym, szczęśliwym, aktywnym latem.

Dodaj komentarz